logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 04:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 49  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2017, 11:37       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
Още нещо: броя, броя - 19 дупки на пълнителя преброявам. Той и дългичък си седи и на снимката де. Интересно ми е защо не стърчи тогава от дръжката, щом като рамата е на Г17? - вярно скъсена, но откъм носа и не пише дръжката да е удължавана

Точно си го казват какъв мутант са направили...
Цитат:
The Glock 19 MHS has a Glock 17 frame with lanyard hole on the base of the grip as well as a flared magwell. The slide is from a Glock 19. Of course, the frame was shortened to accommodate the model 19 slide.

Вероятно пълнителят събира 19 9-ки, ако е с капачка, както е на първата снимка, но така или иначе е произведен за новия модел и затова е 19 дупки.
Цитат:
The magazine photos are also in the desert tan type color. They come in standard Glock 17 capacity as well as extended magazines.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2017, 14:52       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Пълнителят е обозначен за 40смит ако не бъркам, събира 22 патрона. Няма как да се побере в рама на Г17 без да стърчи...
Това е снимка на Г17 с магпулски пълнител за 21 патрона:
Изображение
Най-вероятно са дали снимка на 22 зарядният пълнител като опция, де да знам.
Иначе на мене лично пищова ми харесва, с изключение на дупката за ланярда и десният предпазител... Малко странно седи прибраният предпазител за дясната ръка, сравнен с дългият лост за лява ръка, но това не би трябвало да е проблем.
Не виждам защо са тея гимнастики с по-късият блок, предполагам за да влезат в изискванията на армията за конкурса, но пищова определено е интересен.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 08:37       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Тъй като си навъртях първите 1000 патрона на GLOCK 19 GEN 4, реших да си премеря спусъка ориентировъчно. Направо се втрещих :shock: като видях как си мъкне гира 3 кг без да се замисли дори, а съм с минусов конектор. После добавих още 0.5 кг и не щрака. Прещрака на 3.6 кг 3 пъти проверих да няма някаква грешка.

Та молбата ми е как да си докарам спусъка до заветните 2 кг на СЕТ моделите? Какви са стъпките? Ще съм доволен и на 2.5 кг.

Пистолета е закупен от ВИП - София.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 09:08       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Моят е 17 с минусов и щраква на 2500

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 09:34       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
b5202s написа:

Та молбата ми е как да си докарам спусъка до заветните 2 кг на СЕТ моделите? Какви са стъпките? Ще съм доволен и на 2.5 кг.


Сигурен ли си че е минусов конектора?
Че един приятел си купи уж минусов ама не.

http://www.ipscstore.eu/en/glock/935-ee ... 09353.html

А и само с конектора не става.
Вземи си тези пружини и ще мирясаш.
Като за финал, може и да го тръкнеш с полир паста и тва е. :tu:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 11:23       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
b5202s написа:
Привет,

Тъй като си навъртях първите 1000 патрона на GLOCK 19 GEN 4, реших да си премеря спусъка ориентировъчно. Направо се втрещих :shock: като видях как си мъкне гира 3 кг без да се замисли дори, а съм с минусов конектор. После добавих още 0.5 кг и не щрака. Прещрака на 3.6 кг 3 пъти проверих да няма някаква грешка.

Та молбата ми е как да си докарам спусъка до заветните 2 кг на СЕТ моделите? Какви са стъпките? Ще съм доволен и на 2.5 кг.

Пистолета е закупен от ВИП - София.

Не ми се вярва с минусов конектор спусъка ти да е 3.6 кила. Сигурен ли си, че гирата ти тежи 3.5 кила? С какво си я вързал за спусъка? Връзката на гирата допира ли се в пистолета на други места освен само на спусъка?

Меря моя спусък с голяма бутилка от минерална вода. Като съм пробил едно късо парче от пластмасова водопроводна тръба в двата му края. И през дупките му прекарвам тънко въже, което връзвам за голямата бутилка от минерална вода. Като наливам от една малка бутилка 0.5 литра в голямата бутилка.

Гледам НИКЪДЕ ДА НЕ СЕ ДОПИРА въжето до пищова!!! Допре ли се въжето - това качва усилието и не се мери реалната тежест на спусъка!

С полирани чаркове, минусов конектор и естонските пружини спусъка ми беше 1.85 кг. Това на Glock 22 Gen 4. Но тогава бях разтеглил леко естонската пружина на спусъка, защото беше прекалено силна. И заради тази пружина на спусъка не сработваше предпазителя на самият спусък. Като я разтеглих леко спусъка стана идеален! Не искам да ми пищите тука, че не се разтеглят пружини!!! Не съм имал една засечка или проблем за 500 изстрела със Селиер, ППУ, Магтех и Фиочи. Продадох същите пружини на Съдията и той не е имал проблеми. Не ми пищете, че съм разтеглил много внимателно и съвсем леко въпросната пружина на спусъка!!! Ако обичате... :DD


На сегашните ми пищови не съм сменял пружините. Конекторите също са стандартни, а не минусови. Всичко си е фабрично, защото нося пищовите заредени.

Но мисля да им сложа конектори на ZEV. И много бавно и внимателно да полирам чарковете на спусъка с полир паста на ръка.

Но само леко и повърхностно за да не падне покритието, защото има някакво твърдо покритие по частите. Просто да лъснат като огледало, но без да пада покритието.


Последна промяна Paco на 03 Юли 2017, 11:50, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 11:44       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Цитат:
Но мисля да им сложа конектори на ZEV.

Пацо, пробвай го ако можеш, преди да купиш конектора на ЗЕВ.
Според мен спусъка с такъв конектор става "лигав" и аз лично не го харесвам.
Относно полирането съм го правил и на ръка, и с дремелче.
Заложи на втория начин, много по бързо е и ако ползваш само полир паста няма какво да сгрешиш!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 11:54       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
А с минусов конектор по същия начин ли усещаше спусъка като със ZEV? Какво мислиш за минусовия конектор?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 12:46       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
На 34ката която имах, си оставих оригиналния глоков минусов конектор и комплекта ииман пружини.
В този вариант плюс полиране, за мен се получи страхотен глоков спусък.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 12:57       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
И моя Glock 22 Gen 4 беше точно така. :tu:
Спусъка вярно беше страхотен. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 13:54       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@b5202s: Хич не го пипай. На 10000 ще омекне сам. А дори да не го направи, вече няма да го усещаш. :)

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 16:38       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Absolut написа:
@b5202s: Хич не го пипай. На 10000 ще омекне сам. А дори да не го направи, вече няма да го усещаш. :)
Има нещо верно... Както ми беше казано и на мене преди: "След като се "натунинговаш" ще си върнеш пак оригиналните чакалъци..."
Първо полирането само с паста е безпредметно губене на време, няма никакъв друг освен визуален резултат, понеже полир пастите в болшинството си нямат почти никакъв абразивен материал в тях, имат различни химикали които почистват метала и оставят някакво финно повърхностно покритие но не променят грапавината на повърхноста, не полират нищо. Това е факт, който си въобразява, че ще полира нещо с кютип и Флиц, вярва в еднорози минали под дъгата...
Зевовият конектор не е нищо особено, обикновенният Глоков минусов конектор си е идеален а ако някой иска да сложи нещо наистина смислено за да оправи пре и овър травъла на глоковият спусък, да си намери от новите на Ghost - https://ghostinc.com/evo-elite-3-5/ 3.5паунда са малко под 2 кила, аз също бях привърженик на толкова лек спусък, но за мене сега дори и две кила е твърде лек... Това което е важно в тоя именно конектор на Ghost е, че намаля пре травел усилието което обикновенно мести пистолета, там е обяснено доста добре. От такъв тунинг има смисъл защото помага да седи пищова в целта, особено ако стрелеца не е много опитен. Изобщо сисъла от тунинга е да се изчистят усилията които местят пищова а не задължително да се намали теглото на спусъка. Намаленото тегло върши същата работа но за сметка на по-лек спусък, което не винаги е плюс, особено в защитна ситуация когато човек работи с мускулната си памет и губи финните моторни реакции, а стиска с много по-голямо усилие...
Ако спусъка е около 3 кила и нагоре, имаш обратен усет достстъчно силен за да го регистрираш в съответната ситуация, а ако механично са изчистени точките в движението на спусъка, където трябва да приложиш по-голямо усилие и съответно където шанса на пищова да се измести от целта е по-голям, тогава получаваш това което търсиш - добре контролиран и сравнително обезопасен спусък. Контрола на спусъка е контрол в-у оръжието, основно правило което всеки би трябвало да знае.
А иначе може и без тея гимнастики ако има време човек да стреля... Всичко се оправя със стреляне, в Глоковият случай винаги има нагласа по оръжието, това е неизбежно.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 17:07       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
.38 Super написа:
А иначе може и без тея гимнастики ако има време човек да стреля...


Така е!, но при мен проблема е малко в друга плоскост 2002 направих "тенис лакът"/епикондолит от мишката и клавиатурата. Тогава 3 пъти бих инжекции през 6 месеца общо взето доктора каза: „ти това работиш сега ще се оправиш и ще ти стане хроничен“ така и стана вече 15 години, ту ме боли ту не. Смених си клавиатурата и мишката с такива за по 100-150 лв. ергономични и така си карам. Ако хвана нормална мишка не мога да я мръдна.

Почнах да недовиждам отивам на очен лекар вика рано ти е за очила, ок. Сега съм на Large Fonts 150% и всичко, което чета и гледам ми е на 150%. Напоследък и не дочувам GSM няма проблем пускам си го на speaker.

Така че и спусъка ще слезе поне до 2.5 а с времето може и под 2 кила. Просто днес не мога да си кликам мишката значи 3.5 кила ми идват твърде много от горе. А и все живеех с мисълта, че като съм с минусов конектор съм някъде между 2-2.5 кг.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 19:55       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Да не отварям нова тема
но достигна информация че новите серии Глок .. са доста по трошливи (може да е някаква серия само за БГ)

някой от вас колеги, които сте с Ген 4 .. минахте ли 20 000 изстрела ?
наблюдения за износване?

ПП: тъкмо се бях засилил да си взимам Глок МОС .. и сега събирам инфо, вярно ли са много трошливи новите

ПП2: защото старите Ген 3 .. почват да правят проблеми и да се чупят след 90 000

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 20:06       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Аз пък колкото по- стрелям с тунингованите си Глоци, толкова по- им се кефя и се чудя как може да има хора, на които повече да им харесва стоковата конфигурация PDT_Armataz_01_30
Това започна през 2012 и не виждам признаци нито да отслабва, нито да ме влече обратно към стоковото. А не е като да не съм пипвал стокови Глоци през годините.

Даже преди няма и месец посегнах на единственото непипано нещо досега - мерните прибори: смених фабричните на 17-ката с TruGlo. Радвам им се като африкански слон на водопой. Ако намеря изгодна оферта - и на 22-ката ще сменя.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 49  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer