logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2019, 17:15       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
b5202s написа:
Та след 500 патрона мога да кажа ако трябва да имам само едно КНО това ще е 34-ка. (преди мислех така за 19-ка).


След още 500 - може да е 17L .....и накрая пак ще отидеш на 17ка ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2019, 17:17       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ti6kata написа:
Бъзик от моя страна е 1911, защото всеки пипнал спусък на 1911 и стреля с глок ,после иска същото, а то е конструктивно невъзможно.


Затова се отива на DA/SA пищов ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2019, 17:36       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Какъв трябва да е спусъка на едно оръжие? Нямам никаква идея!

След като си сложих за експеримента олекотена бойна пружина на ЗЕВ... резултатът беше дупка в пода на два метра пред мен при стреляне от кобур за време! И после пак си върнах оригиналната конфигурация, с която съм и в момента. Та, иде ли реч за някаква фрапираща промяна в спусъка… не натискай педала на 100%, докато не синхронизираш новия спусък с техниката ти на стреляне! Една от причините, всичко да ми е стоково. Другата е, че аз лично не виждам някакъв особен смисъл от гледна точка на стрелянето.

На 7 ярда в 6 инчов кръг само със сменен конектор… сплитове между 0,18 и 0,22... някой да ти го направи всичко под 0,20 със същата групираност, и тогава да тръгва да ти говори за смисъла от прекалените тунинги специално при Глок… ама ти не знаеш какъв кеф е да пипаш лек и мазен спусък… верно ли?! :DD

Иначе, ще я пипнеш 1911-ката... но ако не ходиш специално да стреляш в "Оупън" или "Стандарт" ИПСЦ... ще си е биеш о главата! Щото от работен кобур и скрито носене… ще ти е нужно в пъти повече тренировки и стреляне… за да обърнеш Глока на първи бърз и точен изстрел. Така че всеки с приоритетите си.

Иначе все се заричам да спирам да пиша тук… но МИТОВЕТЕ И ЛЕГЕНДИТЕ относно оръжията и стрелянето в БГ-то са страшни. Постоянно идват хора, лъгани… изгорил си разрешителното… взел си некъв чуп, де за нищо не става... и после му се реве! Но от друга страна, като се замисля, май наистина повечко хора трябва да минат точно по този път.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2019, 18:24       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Добър мой приятел преди време ми вика: "Приятел на баща ми иска да ми подари една "берета". Аз: "Човек, специално този модел за нищо не става, само ще се мъчиш. Отделно ще си изгориш и разрешителното".

След месец и нещо иде с въпросната "берета", и се включва в дрилчетата от работен кобур с време. С една секунда отгоре минимум в сравнение с тези с Глоците. "Дабъл екшъна" некъв ужас ужасен… а да заредиш бързо, без да се порежеш - си е нужен специфичен талант!

Стрелба с "беретата", естествено, никаква не стана... поряза се при зареждането, текна една кръв... като на всичкото отгоре по време на зареждането пущината успя да се саморазглоби, като блокът излетя напреде... :DD ; има и свидетели.

Хваща после Глока... "Ама то много удобно", стреляне - един път! И решаваме да ходим на състезание.

След две седмици пак ми звъни: "Отказаха ми второ разрешително, какво да правя?" Ами, брат, не си малък - оправяй се! Пришки ми излязоха на езика да приказвам едни и същи неща... няма и няма! И други подобни примери мога да дам, просто този ми е най-пресен.

Идеята ми е, че ако не си някой с яко връзки/ привилегии/ от Голямото добрутро... е добре ДА ИЗБИРАШ РАЗУМНО!!! Първо, да си наясно с приоритетите си… аджеба, за чий точно ти е пищов? И второ, след като си наясно за какво точно ПРИОРИТЕТНО ще го използваш това оръжие, правилно да се ориентираш в океана от митове и легенди, реклами… както и откровени глупости.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2019, 19:03       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Сеп 2008, 06:48
Мнения: 68
ubboto написа:
като на всичкото отгоре по време на зареждането пущината успя да се саморазглоби, като блокът излетя напреде... :DD

Блокът изхвърча един метър напред, направо като по анимационните филмчета беше PDT_Armataz_01

_________________
Влaдимир Илиeв, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2019, 19:50       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Тук, по моите географски ширини гледам масово стрелят STI 9мм в 1911 платформи и се чудя дали не са се минали да похарчат толкова пари, като спокойно и без ограничения са могли да си изберат описания тук удобен и бегрешен Глок. Дори съм виждал и отлично стрелящи Берети без да изхвърчат затяорите напред и без наранявания разбира се. Да не говорим за сума ти други отлични оръжия.

Аз лично харесвам всичките си пистолети и револвери и съм убеден, че мога да ги срелям така както се изисква. Казвам го това само за да се защитя, щото по-горе се спомена че обикновено е снобизъм и фукня да "да имаш 10 и повече пищова".

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2019, 20:36       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Yank написа:
Тук, по моите географски ширини гледам масово стрелят STI 9мм в 1911 платформи и се чудя дали не са се минали да похарчат толкова пари, като спокойно и без ограничения са могли да си изберат описания тук удобен и бегрешен Глок. ..........



Yank, тука по нашите географски ширини, язе со моя 1911 СТИ в презряния англосакноски 45 аср навъртях 4000 или 6 000 вистрела без ядове. Други люде за неколко стотин в 40 СиУ счупиха изхвъргачи на СТИ.
Пак по нашите гео ширини доста познати изреваха от глоци заради прецакани цеви - след неколко ститин вистрела се появиха микро язви в цевите.
Аз лично съм виждал неколко такива глоци.
Това не пречи да си харесвам първата 17 - ка, дето си я купих 1998 год. и я разкарах сред неколко иляди вистрела, след като разбрах че страйкъра и язе сме от различни вселени.
Та те така.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2019, 21:09       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Аз лично харесвам всичките си пистолети и револвери и съм убеден, че мога да ги срелям така както се изисква. Казвам го това само за да се защитя, щото по-горе се спомена че обикновено е снобизъм и фукня да "да имаш 10 и повече пищова".

И ти не си ми разбрал идеята… няма такова нещо… ако бях американец/ но вашите заплати и цени на оръжията… и на вашия свободен режим… не 50, а 100 пищова сигурно щях да имам!

Мъка ми е да продължавам да гледам момчета по нашите географски ширини… де по някакво щастливо стечение на обстоятелствата са му дали разрешение за закупуване на КНО/ спортистите са друга бира, а и на спортно можеш само да пренасяш, без да носиш… излъгал ги някой да си купят "Аркус" примерно/ каквито случаи преди 15-ина години имаше масово… или пък Зиг Про… и като решат да почнат по-сериозно да стрелят… са набиват в едни сериозни драми!

И се почва: "Дали този пищов ще мога да го продам", "Дали ще му преиздадат разрешителното" и пр… при нас няма как да влезеш в бакалията, и след половин час да излезеш с две торби цеви.

Глока също е кенеф… особено екзелмплярите по-ново производство… въобще няма база за сравнение като качество на изработка с къстъм пищовите, изцяло от фрезована стомата… па ко щеш и с "хеклерите", ако говорим за ширпотребата.

Глока просто си е за определено стреляне… дефенс/ тактическо и пр… като води с доста пред останалите. Но това можеш да го видиш/ усетиш… само ако разбираш и можеш да стреляш. Ако те кефи лекия и мазен спусък приоритетно… ами, вземаш си оръжие, което отговаря на тези критерии… и си свиркаш. Ако приоритетно искаш да лъскаш и носиш… а да ходиш да пуснеш 50 патрона веднъж на 3-4 месеца… си вземаш това, което те кефи… без значение от стрелковите му възможности.

Дълго стана, едва ли някой го чете… от друга страна, погледът на оръженосеца след излитането на блока му един метър пред него… след като съм му бинтовал еднната ръка, порязана в оптите за бързо зареждане… е нещо един път! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 14 Апр 2019, 21:10, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2019, 21:10       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
tsb

Примера ми е, че 1911 великолепно става за качесвена стрелба. Но всеки с вкуса и възможностите.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2019, 21:16       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
че 1911 великолепно става за качесвена стрелба.

За първи бърз и точен изстрел от работен кобур и скрито носене не става! Обърни внимание вашите майстори на пищова с какво стрелят от скрито носене, и ела тогава пак приказвай… ФАСТ-а с 1911 кой ти го сваля под 5 секунди… 1911-ки на "форс-он-форс" също трудно ще видиш… да, има си области от стрелянето като "Стандарта" и "Оупъна" в ИПСЦ, където е може би перфектният избор… но си има и работи, за които просто не става!

Иначе точно така почват митовете и легендите… купи си това, купи си онова… човекът се подлъгва и се хвърля на нещо, което не му върши работа в неговия случай... и после гледа тъжно, щото вече си е ИЗГОРИЛ РАЗРЕШИТЕЛНОТО. Щатите не са БГ-то, а и темата все пак е за Глоците... тази за 1911-ките примерно, лично на мен въобще не ми е интересна. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2019, 21:24       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Yank написа:
tsb

Примера ми е, че 1911 великолепно става за качесвена стрелба......


Абсолютно!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2019, 00:44       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Yank написа:
Тук, по моите географски ширини гледам масово стрелят STI 9мм в 1911 платформи и се чудя дали не са се минали да похарчат толкова пари, като спокойно и без ограничения са могли да си изберат описания тук удобен и бегрешен Глок...
Въпросната 34-ка мисля, че не се класира за нито една девизия в IPSC. Ако греша, то нека да бъда поправен.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2019, 02:58       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Дълго стана, едва ли някой го чете… от друга страна, погледът на оръженосеца след излитането на блока му един метър пред него… след като съм му бинтовал еднната ръка, порязана в оптите за бързо зареждане… е нещо един път!


Убо, Аз го чета с интерес. Проблема ми е, че ти затриваш голямо количество пищови. Ето например последната избивка за Беретата and 1911 **. И ако не си видял в твоя кръгозор някой от твоите стандартни изпълнени с някакъв друг вид пищов, това не значи, че няма хора, които да правят супер добри сплитове в центъра с друг вид пищови. Аз съм сигурен, че дори и в БГ има виртуози - просто не пишат в този форум, и не критикуват никого по отношение как е "най правилно" да се държи оръжие и кой пищов " не става за това или онова". Вярно е, че стреляш отлично и раздаваш знания и инструкции за начинаещи и напреднали, но категоричните ти изявления, бъди сигурен, се приемат със скептисизъм и с усмивки, ако и да не ти пука. Little tolerance man. :-)

** Това е същото когато Първият Помощник на един полски кораб написал в дневника "Капитана днес не пиян". Абсолютно вярно нали, ама в действителност Капитана и Беретата отиват в коша въпрки, че shit happens time to time.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2019, 05:53       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Сичко е компромис.
УБО е прав за БГ, където най-често с един пистолет трябва да покривал много и различни задачи - да е удобен за скрито носене, но също така да е достатъчно голям, за да можеш да го държиш здраво и да се прицелваш добре, да е с лесен за контрол калибър, но да има добър стопиращ ефект, да може лесно да му се сменят карантиите, но да е надежден, да е безопасен, но да е лесен за употреба, и т.н., и т.н...
Тук може да си купиш по няколко от всяка категория и да си ги ползваш който когато потрябва, в БГ май не е толкова лесно.
За мен компактните глоци с много резервни пълнители са идеални за служба, дето се мъкнат по цял ден, да стрелят безотказно и да уцелват добре.
Но това е мое лично виждане, въз основа на моите опит и знания, в отговор на моите изисквания за оръжието.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2019, 11:41       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Идеята ми е, че ако не си някой с яко връзки/ привилегии/ от Голямото добрутро... е добре ДА ИЗБИРАШ РАЗУМНО!!! Първо, да си наясно с приоритетите си… аджеба, за чий точно ти е пищов?


То за всяко нещо дето не ти е джобни пари трябва да си разумен, ако можеш. Сега проблемите които произтичат от странното прилагане на закона в тази му част, е съвсем друг филм.

Иначе кой в бг си купува оръжие според мен?

1. Чичовци и дядовци работещи охрана и покрай служебното се опитват да извадят лично. Ами те имат горница 150-200 лв. рядко някой ще вземе нещо за 300 лв. и малко от горе. Задължително втора ръка.
2. Настоящи и бивши служители на МВР, МО. Те си търсят точно работен пищов конкретно 19-ка евентуално 17-ка. Бюджет около 700 лв. нали докато продавах следих пазара, обаждаха ми се.
3. Състезатели тези в 95% знаят какво купуват и защо. Все някой от спортния клуб им е казал обяснил имали са възможност да пробват различни оръжия.
4. Случайно преминали през ситото. Ние сме толкова малко, че почти неизбежния грешен първи избор е без значение.
5. Хората с възможности, които като цяло са и спортисти и ловджии. Те могат и си купуват най-различно каквото ги кефи.
Аз лично първо мислих за ЩАЕР, после HS-9, H§К, Sig, S&W MP. Glock ама изобщо не ми е бил ни в long ни в short list. И знаеш ли защо? Защото не приличаше на оръжие въобще. Какво имам в предвид? От как има ОО то е скъпо едва ли не "ювелирно" произведение. Изделие от желязо и дърво с гравюри, което гърми. Знаеш ли колко ми се иска една ловна пушка с хубав дървен приклад и ръчни гравюри? Дори от тези серийно производство. Та всички пистолети които не "стават за стреляне" според теб (аз нямам мнение) малко или много се доближават, а някои направо имат този ювелирен изглед. Как ти звучи колекционерски GLOCK? :oops: Никак нали?

Казуса който описваш е подарък от БАЩА на СИН май, последното нещо което даряващия има в предвид (според мен) е как точно въпросното изделие стреля. Beretta (Founded 1526; 493 years ago) правят ОО повече години от колкото ние сме били под турско. :shock: Тука твоя колега няма полезен ход освен да намери „ жокер“ обади се на приятел за да му разрешат второ оръжие. И ако търси достатъчно усърдно ще намери.

Задачата дето си я поставяш да спасиш някой попадащ в категория 4 от погрешен първи избор е меко казано невъзможна. Най-малкото пък че и тези от категория 4 стрелят между 5 и 100 патрона за целия престой на оръжието в тях - ако се съди по обявите де :DD .

Иначе знам защо ти е криво и на 1000% те разбирам какво имаш в предвид да видиш човек направил грешен избор и неговото разорочование от това. Обади се на JDredd-а да ти обясни. Той на състезания пък колко се е нагледал. И той се опитва точно по същата причина да предпази хората от разни покупки - защото гледката на разорчаровани от себе си мъже е покъртителна.

И накрая "Ребята давайте жить дружно".

П.С.
A si-gа-та беше любимия пищов на една инструкторка от ВИП-а :D преди 15 години. Аз иначе от де ще съм чувал за SIG-a! :joke:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer