logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:39




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 21:12       Заглавие:  Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Poseidon написа:
rosen71 написа:
За по-интересно, пуснах един мейл на Рюгер да дадат точен отговор.

супер! а да видиме кво ше кажат...говорим за покритие/азотиране /нитриране, а не за стоманата...казали са каква е

tsb написа:
Едва ли може да се мери с високия клас мачови цеви на различните фирми с репутация в бранша.
Тука илюзии нямам никакви.

Точността за момента ме устройва напълно.
Това е снимка от първоначалната стрелба с карабината (първите 10патрона с цел тестване работата на системата), без да е стреляно за група:
Изображение
ППУ, 55гр. СП. На механика. Разстояние - 50м. Открито стрелбище, дневна светлина.
Както писах, в началота на 2020год. ще кача оптиката от болтовата карабина на ругера за да видя на какво е способна реално, като точност.

Еее е защо скромничиш ...точността е фантастик! Първите 6 са идеални...после е позагрял газ чокана и две по две малко е отворила...
това ме съмнява да го постигне и снайпера на Янк :roll: ... от 10 патрона говорим

Това вероятно е шега, нали!?

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 21:38       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
добре ше го отклониме в нова тема...
само че требва да имаш снайпер като Янк .260 ли беше ше видя...
разкичваме му оптиката и думкаш на 50м...
групата е 2 сантима некъде...Тсб ше я премери


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 21:48       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Poseidon написа:
добре ше го отклониме в нова тема...
само че требва да имаш снайпер като Янк .260 ли беше ше видя...
разкичваме му оптиката и думкаш на 50м...
групата е 2 сантима некъде...Тсб ше я премери


Ти сега ще искаш да имам и като на Янк слиповете! :D Проста 308-ца...отиваме в КРЕЗ-а на 50 м и стреляме....може да се пробваш и ти!
Групата е много, ама много далеч от 2 сантима...ако под сантим разбираш сантиметър, де!

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


Последна промяна emil5koff на 17 Ное 2019, 21:55, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 21:52       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Дадено! ше се стреля! 308 309 каквото имаш...но ми се искаше да е баш като на Янк снайпера костом мама му стара :roll:

на железен мерник колко далече е от два сантима...ше видим Ок


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 22:17       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
emil5koff написа:
Тези пушки, "железен" мерник по принцип нямат, ма няма да ти троша хатъра...имам една под ръка с Батю мерник...и за да не излезе че се възползвам от евентуалното ти незнание, квадратчето на мишената е 40 мм, прави си сметка, съпоставяйки с него, за размера на групата от 10 изстрела!


Отклоних тука, че направихме темата на Тсб мазало...

Ок каква е тая с батю мерника кажи да видиме...

А иначе няма тука близо далече...едно клипче 10 изстрела може и от Масачузец да снима човек...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 22:54       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ако си мислиш, че Тсб е стрелял легнал и ние с тебе да полегнеме....е некак си...
малко по-сериозно де...тука некои другари стрелят с пищов на 150м и не полегват...
групата горе на 50м на механика е трудна! това ми е мнението...
С костом ли ще е с батю пушка ли ще е или с калак ръгяв...трудна е...
10 изстрела са това... скивай ги...снимай ги с клип и по еконт получаваш ракията.
Може и да се видим...естествено...такава група няма да направя в тоя живот на механика с дълго 10 изстрела прав.
Ще избуша някой и друг патрон обаче...това е към веселбата...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 23:07       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Без ракия, ей така, от добра душа...същата пушка на 100 м. с гонкаджийска оптика на х4...вярвай ми, на 50 м е по лесно...
Прикачени файлове:
9 изстрела.jpg
9 изстрела.jpg [ 15.64 KiB | Прегледано 7754 пъти ]

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 23:10       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добър си! Спор няма! Обаче мислим да разкараме гонкаджиската оптика и с един калак ли арка ли е така на механика на 50м 10 изстрела се зарибих нещо...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 23:23       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Ми няма как да разкараш оптиките от снайперските пушки...само по пикатини трудно се стреля...от друга страна, знае ли човек! Колегите зад голямата вода, стрелят толкова много, че може и това да са пробвали! :D

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 08:36       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Отклоних тука, че направихме темата на Тсб мазало...

По темата: Едно мое упражнения от 10 изстрела с пищова.

Разстояние: 25 метра
Брой изстрели: 10
Цел: мишена №4
Изходно положение: от кобур - скрито носене
Оценка: на "хит фактор"

Резултат: 80 точки за 11,43 секунди. "Хит фактор" - 6,999

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 09:11       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Виж смисъла тука е 10 /десет/ изстрела на механика на 50м с пушка...а да видиме...ама загубил си подобно нещо с пищов от младоци и си купувал кафе...еми идеално...

Ние с Емил Петков също ше гръмнеме...като начало на Лозен на 50м...да видим

Защо 10 или поне 6? ами не 3 както масово се заблуждават и млади и стари...ще го изясним...

иначе може и с по един дум и тва е групата става суперска колко калибъра 8)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 09:26       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Виж смисъла тука е 10 /десет/ изстрела на механика на 50м с пушка...

И какъв е смисълът от цялата тази гимнастика?! Хайде, пусни максимум 5 изстрела за група... но 10?! На 20 или 50 метра... сложете някоя стандартна мишена - и давайте 10-ка за "хит фактор"! Това вече - ще покаже много за особеностите и симбиозата между пушката и стрелеца. Като именно в този дух идват упражненията от американските гранд мастъри, ебаси! Иначе то е хубаво човек да има лично мнение по въпроса... каквото е и моето тук - нищо повече.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 18 Ное 2019, 09:27, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 10:16       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
От първия барут на моята.

Едни хорнади бяха ма не помня какви. Това ми беше първото стреляне.

П.С.
Аз все още си бича на механика.

Групата на tsb-то е от станок!, Даже JDredd-a си поиска такъв. Така че механика ама онова е с 4 крака всеки се нивелира самостоятелно.

А аз съм стрелял на Лозен с техните стойки де все едно си на лодка да го.
PDT_Armataz_01_30


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 10:37       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Точно това е Бомбардире...от 10изстрела...два са избягали 7ца и 8ца...другото деветки и десетеки..ОК си :tu:

Моето постижение е същото 50м прав с флоберка само дето имам 1 деветка...останалото извън осмиците :DD

Та ми е интересно как се събират 10 наредени, като мъниста като Тсб на механика...на 50м прав...

Допускам все пак Тодор ще извади някое видео показно с хеклера в 5.56...а ако не ще опитваме ние...

А Геле не знам защо се дърпа...ако беше чел Лонгбоя щеше да знае, че прецизната е ОСНОВАТА PDT_Armataz_01_21


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 11:28       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Та ми е интересно как се събират 10 наредени, като мъниста като Тсб на механика...на 50м прав...

Джепаньето е скъпо, времето ми - също. Така че когИ харча пари и оползотворявам време - искам да знам за какво насреща. И когИ логиката ми се губи - жичката вътре ми се къса.

Аз примерно, детайлно мога да се аргументирам какво се проверява и тренира с 10 темпови изстрела на 25 метра по мишена №4 за максимално кратко време. Но не за това е темата.

Та, обоснови се сега ти за смисъла на предложеното от теб упражнение - 10 изстрела на механика на 50 метра от позиция "стоешком" с ПНК, плийз! Може пък и на мен да ми убягва нещо същината.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer