logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 148 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2017, 22:33       Заглавие:  Re: Огнестелни рани и третирането им
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Колеги, споделете си критичното мнение за ето този турникет, моля. Става ли? Мога ли да разчитамм на него? Засега съм закупил само два броя и се чудя да се оборудвам ли с още няколко или да търся други варианти н турникети

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2017, 01:27       Заглавие:  Re: Огнестелни рани и третирането им
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Ако е китайската имитация на оригиналния CAT може да ти се счупи дръжката за натягане при употреба.

Иначе са едни и същи.

Според мен си вземи оригиналния - стигнеш ли до слагане на турникет работата е сериозна и не би искал да се окаже дефектен.

Пробвай го "на сухо" предварително да не се налага да се чудиш как се нахлузва и натяга докато кръвта ти изтича...

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2017, 03:25       Заглавие:  Re: Огнестелни рани и третирането им
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Vimpel написа:
Ако е китайската имитация на оригиналния CAT може да ти се счупи дръжката за натягане при употреба.
Верно е. Въпреки всичко да споделя моят опит с тея. Препоръчани от приятел от форума, имах десетина. Държа по един в колите и в къщи, заедно с големите превръзки за гръдни рани.
Дадох няколко на приятели, доста полицаи. Един го е използвал в-у катастрофирал човек и се е държал идеално, без разлика с оригиналните. Обади ми се да се похвали и да пита дали имам още, стегнал го през бедрото. Иначе съм съгласен, с китайските неща никога не знаеш кога - какво... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2017, 01:11       Заглавие:  Re: Огнестелни рани и третирането им
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Има китайски и китайски...даже си мисля, дали и "оригиналите не са от поднебесната...

ПП в БГ цялото СОБТ е с китайци. Ако са от Камуфлажа- проверени са!

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2017, 01:27       Заглавие:  Re: Огнестелни рани и третирането им
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Хора, аз Ви питам, този турникет, продаван за около 50 лева в България става ли за нещо? Явно имате опит и ако благоволите, моля споделете! конкретно питам? Не да ми се изнасят лекции за разликите между ,,оргиналдъ" и ,,чайна таун мейд ин Пи Ар Си" Имам два такива турникети и се чудя да купувам ли още? CAT-R турникети масово се изпълзват и в конфликта в Донбас...достатъчно кадри в ,,тубата" има..
Иначе оригиналните турникети тип CAT-R, в България се продават на 100 /СТО/ лева бройката..Извинявайте, ама е много! 1000 лева за 10 броя турникети, как Ви звучи???
А турникети си трябват за всички членове на семейството поне по няколко на човек, разпределени и в автомобила, в стандартната семейна оптечка, в резервната аптечка, в тактическата аптечка. Като презерватива, може и да не сеналожи да го ползваш, но е хубаво да разпорагаш с такъв
Защото ако не са качествени тези по-евтините CAT-R турникети, тогава ще е по-добре да купя дузина обикновени ,,Есмарх" и така.

SWAT турникетите, как ги оценявате?


Последна промяна andrei p226 R на 10 Мар 2017, 01:34, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2017, 01:29       Заглавие:  Re: Огнестелни рани и третирането им
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Jose написа:
Има китайски и китайски...даже си мисля, дали и "оригиналите не са от поднебесната...

ПП в БГ цялото СОБТ е с китайци. Ако са от Камуфлажа- проверени са!


Ами моите са от камуфлаж-а...ДВървят си с гланцирана листовка с указания за употреба.
Това питам- тия CAT-R турникети, стават ли за нещо?
да знам да купувам или да се ориентирам към другите CAT-R, продавани за двойно по-висока цена.
на следващо място, Хосе, моля разясни, какво означава, цитирам: ,,проверени са"?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2017, 01:34       Заглавие:  Re: Огнестелни рани и третирането им
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Щом ги заприходяват явно са "одобрени". На съшото място продават аналогични на по-ниска цена, които явно не са толкова добри...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2017, 10:30       Заглавие:  Re: Огнестелни рани и третирането им
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Jose написа:
Има китайски и китайски...даже си мисля, дали и "оригиналите не са от поднебесната...


Вече почти всичко се работи от жълтокожи и после се опакова като американско или европейско производство.

Цитат:
Ами моите са от камуфлаж-а...ДВървят си с гланцирана листовка с указания за употреба.


И моите са същите, ама са внос от Чайна. И ко от това ?!
Единствено преди две години излезе един тест, при който показаха, че пръчката на "китайчето" не издържа на въртоците и се беше счупила. Аз обаче тестват на силен натиск моите и дълбоко се усъмних в този тест.

Цитат:
Това питам- тия CAT-R турникети, стават ли за нещо?


Това вече е съвсем отделен въпрос - според мен стават за нещо, особено ако искаш да спреш кръвта си да изтича от някой крайник. Единственият проблем е по отношение на велкрото. Ако си пълзял или паднал в движение и турникета ти се е намърсил с пръст или пясък, това велкро има голям шанс да те предаде. Затова се появи и аналога RAT. Виж го и него.

Мое лично мнение е, че е излишно да се фърлят толкова пари за нещо, на което плащаш само марката му.
Това го казвам, поглеждайки и преценявайки собствените си финанси и честотата на използване на TQ.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2017, 14:44       Заглавие:  Re: Огнестелни рани и третирането им
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
Вече на два пъти FirsAid.bg правят курсове за реакции при силни кръвотечения с инструктори баш армейски доктори с опит по бойните полета на азиатски държави. Бях на единия, супер интересно и полезно, дано не се наложи никога да не си ползвам знанията. Който иска в сайт им може да направи справка кога ще имат пак.

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Май 2017, 09:21       Заглавие:  Re: Огнестелни рани и третирането им
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
FDA approves device that can stop gunshot wound bleeding in 15 seconds - TomoNews


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Май 2017, 09:46       Заглавие:  Re: Огнестелни рани и третирането им
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
zzlatev написа:
Вече на два пъти FirsAid.bg правят курсове за реакции при силни кръвотечения с инструктори баш армейски доктори с опит по бойните полета на азиатски държави. Бях на единия, супер интересно и полезно, дано не се наложи никога да не си ползвам знанията. Който иска в сайт им може да направи справка кога ще имат пак.


Привет,
някакъв специфичен ли е бил посещаваният от теб семинар,
тъй като има един обявен Основен курс по първа помощ на 28.05.2017 г., София
и събирам предварително инфо дали си заслужава.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Май 2017, 14:03       Заглавие:  Re: Огнестелни рани и третирането им
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
Да, специфичен на тема Силни кръвотечения. Този, който гледаш е общия им курс. Най-лесно им пиши и ще ти кажат какво и кога предвиждат.

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2017, 06:56       Заглавие:  Re: Огнестелни рани и третирането им
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Jose написа:
ubboto написа:

Така че много се съмнявам да намериш "Целокс" по нашите аптеки. Но ако някой реши да вкарва отвън, да обажда!


Целокс няма, но Chitosan се намира, както и различни модерни средства за първа помощ.
За справка - Camouglage.bg , Olight.bg

И ,,Хитозан" няма по аптеките...Въобще за наистина действащи кръвоспиращи продукти, способни да кспрат ефективно артириално кръвотечение, които да са общественодостъпни по аптеките, просто забравете!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 148 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer