logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2012, 01:33       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Авг 2006, 17:25
Мнения: 1310
Местоположение: България/САЩ
Има голяма разлика между нагласите около напъните по социалните политики на президента и правото на свободно притежаване на оръжие. Хората не са толкова тъпи и могат да отделят плявата от зърното, казано по американски, people discriminate и както одобряват едното, така и отхвърлят другото. Има и такива, които по принцип не са съгласни с Обама, и са гласували за него само заради по-добрия му облик на международната трибуна.
Много хора гласуваха за Обама поради причините, по които и аз го предпочетох на последните избори, а именно, че е по-малкото зло, но са категорично против нарушаването на свободата да притежават и нерегистрират оръжията си. Това се знае от всички, дори и от демократите и те знаят много добре как да се съобразяват с това. Републиканците не са по-добри за любителите на свободата в притежаване на оръжия, те просто са се сетили първи да яхнат привържениците на тая свобода и да я узурпират като своя традиция, но те самите също са нанесли не малко вреди именно на тая свобода.
Американската политика е сложно нещо. Да не намесваме другата традиционна черта на републиканците, че става още по-сложно - традицията да са против аборта. И едните и другите са наистина от един дол дренки, затова се гласува за личности. В Америка поне не си менят през ден партийната принадлежност според всеки подухнал ветрец, както прави политическия боклук на България.

Другото е, че на всички не докрай озлобени и изперкали им е ясно, че грозните напъни на антиоръжейното лоби в Америка са с едничката цел да се усвоят разни кинти, а на тия, дето ги плащат - да си намерят кауза, за да не им платят данъците.

Член съм на NRA, но често ме отвращава с нескопосаната си, лишени от елементарна дипломатичност и такт пропаганда, все едно всичките им членове са тъпа, неука тълпа. Малко повече ум и финес и по-внимателно боравене с фактите няма да им е излишно, още повече, че действително всички факти са на тяхна страна.
Инак те по-скоро могат да отблъснат неориентиралите се.

_________________
"A man who trades freedom for security does not deserve and shall not receive either"
Benjamin Franklin (1706 - 1790)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2012, 05:24       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Бъчи написа:
Член съм на NRA, но често ме отвращава с нескопосаната си, лишени от елементарна дипломатичност и такт пропаганда


И на теб ли ти пращат всяка седмица разни тьпи писма с още по тьпи провокативни предложения?Да не говориме как пьк си просят пари по формата на различни донаций!Писмата им вече даже не ги отварям,дирекно в кошчето заминават.

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2012, 06:14       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Авг 2006, 17:25
Мнения: 1310
Местоположение: България/САЩ
Аз ги отварям, запазвам си лепенките, сигурно от носталгия. Имам лепенка на NRA на стъклото на старото си фауве в България още от 1987. Но на колите си в Америка лепенка на NRA никога няма да залепя, срам ме е. Единствената позволена лепенка е BG на бронята.

Имах глупостта да си поръчам нож с логото на NRA за приятел в България и още някакъв друг боклук. Не бяха написали, че ножът е около 5см с качество като от магазина за 1 долар, а парите си му бяха съвсем истински. Досрамя ме да го подаря, но не го виждам, сигурно съм го изхвърлил.

Член съм само защото ще се чувствам виновен, ако се махна. Изнудването им работи, но до време.


Последна промяна Бъчи на 05 Дек 2012, 06:18, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2012, 06:18       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Бъчи това горе ми звучи като извинение на човек който иска да се убеди още веднъж, че е прав...

Президента няма социални политики, президента има социалистически идеи които си обяви още когато никой не го слушаше през 08 и си ги изпълнява методично и последователно...
По-добрият му облик на м-ународната трибуна е предполагам опит за шега... тея дето били гласували за него поради тая причина изгледжа много интелигентно се интересуват от външният му вид а не от способностите му и резултатите, които се оказаха общо взето трагични за Щатите, особено след не много умната политика на leading from behind.

Без да искам да те обидя, ако си гласувал за него защото ти се е видял като по-малкото зло, значи просто си или с либерални разбирания или рупаш същата плява на MSNBS, Рейчъл и Крис, както и останалите 47% които накрая се оказаха точно такива каквито Ромни ги нарече.
При положение, че тая държава без икономиката от 3-4% растеж е за боклука, не виждам как може да си видял Бари като по-малкото зло, може би защото и ти си фантазираш, че все още Буш е виновен за сегашното и състояние, след 4 години неконституционно управление с изпълнителни заповеди, с мнозинство в Сената и единственият закон който пробута е закона за държавно здравеопазване, като по този начин в ръцете на държавата са здравеопазването, банките (Дод/Франк) и по-сериозните индустрии, в нашият случай - Government Motors...Тази схема е типична, твърде жалко, че не я виждаш, твърде жалко, че не разбираш, че с плащане на fair share и създаване на държавни работни места икономика не се вдига на крака.
Аз лично не се учудвам много че така разсъждаваш, човек на заплата винаги ще предпочете да играе на сигурно, проблема е, че без икономиката преди Обама и преди новото нормално 1-1.5% растеж на година, тая държава е вече заминала, ще си приказваме пак догодина по това време, дано да не се окажа прав...

Конкретно за оръжията също няма как да се съглася с тебе... Как точно едните или другите ще изкарат пари от ограничаването им ? Аз съм простичко момче, обичам простичките обяснения... Разкажи ми простичко защо световна сила като Щатите, трябва да се съобразява с изискванията на купчина корумпирани представители на тоталитарни режими от Третият свят, които даже не искат да си платят паркинг глобите, но са седнали да ми регулират собственоста на оръжие в единствената държава в която то е вече регулирано от Конституцията ?
Просто ще приема, че не виждаш тенденцията, пропуснал си сигурно, че за Fast & Furious се вдигна шум, след като администрацията на Холдър се опита да изопачи фактите около убийството на Тери като обвини магазините че са продавали незаконно оръжие на мексиканските мутри ? Тази администрация няма лунатици като Пелоси и Хери Рийд които утре с две ръце ще гласуват за да се ограничи американеца с единственото му конституционно право което му е останало - оръжието ? Как очакваш да вярвам на такава администрация и на Райс след 3 седмици лъжи за Бенгази ? Как очакваш да очаквам нещо друго освен информационно затъмнение и изопачаване на фактите от лявата медия, че това е тенденция още след като Media Matters започна да координира абсолютно незаконно кампанията за преизбирането с Белият Дом и медиите, това са все факти които дори и да не ти харесват, няма как да се тълкуват иначе освен като, че има по-голям шанс администрацията да подпише подобно споразумение, откокото да разчитам на успокоения, че видите ли може и да не стане... Колко далече е времето когато ООН ще натисне и за контрол на Интернет ? До вчера всеки разбрал и неразбрал дришльо зяеше по улиците когато американска организация си отвори устата да регулира нещо покрай Интернет, интересно къде са тея днес, когато с това се заема ООН, може би Гънгрейв ще ни направи бърз ъпдейт...

Както и да е, не ме разбирай неправилно - твойте разбирания и виждания са си твои, фактите обаче показват нещо по-различно и то никак не ми харесва.... За това, без значение как ме приспиват и без значение колко ми искат, аз си пращам членският внос в NRA, те си имат лоби, как изглеждат за някой лично мене не ме интересува докъто лобито им ми гарантира, че никой няма да дойде утре и да ми регистрира джелезата...

Получих днеска греста, сега ще има да клепам доживотно, каквото черният ти приятел ни остави де... :punch:
Благодаря още веднъж, че ти се занимава с това.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2012, 06:42       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Авг 2006, 17:25
Мнения: 1310
Местоположение: България/САЩ
Аз въобще не смятам, че Америка трябва да се съобразява с третия свят за оръжието. Лошото е, че тия неща не идват от третия свят, а от самите американци и европейци. Виж в Европа какво става - който не слуша големите, ще пати. В Европа винаги е имало елит, който се бои от плебса. Няма да се учудя ако постепенно забранят КНО както е много отдавна в най-престъпната и уж най-либералната държава там - Великобритания.
Не съм нито републиканец, нито демократ, независим съм, при това официално. Всички са еднакви боклуци, и не е възможно да се каже къде са по-големите лъжци и манипулатори. И ми се струва, че ако някой някога действително се престраши да обере пушкалата на американците, това няма да са демократите, а ще са републиканците. Тия неща винаги ги правят тия, които успеят да се почувстват достатъчно силни за да ги осъществят. А силните са обикновено тия с големите пари.

Как се изкарват пари от ограничения ли - елементарно. Тия, които се борят с наркотиците въртят много по-големи пари от тия, които ги произвеждат и продават, като едновременно с това им поддържат високи и цените и търсенето.

Крайно време е да осъзнаем, че нищо не зависи от нас. Животът е прекалено кратък за да се трови човек. Да, хубаво е всеки да се побори малко с вятърни мелници, но не трябва да се вживяваме много.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2013, 19:50       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Интересно е да се види как ще се гласува този месец договора от американска страна:
http://www.reuters.com/article/2012/11/ ... 7?irpc=932

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2013, 03:53       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Пропагандата почна 2 дена преди сесията... :punch:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2013, 00:40       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Бъчи написа:
И ми се струва, че ако някой някога действително се престраши да обере пушкалата на американците, това няма да са демократите, а ще са републиканците. Тия неща винаги ги правят тия, които успеят да се почувстват достатъчно силни за да ги осъществят. А силните са обикновено тия с големите пари.


За големите пари си прав, от 10-те най-богати counties in America 8 гласуваха democratic т.е Обама (останалите са тия 47% дето им през оная работа дали Америка ще се скапе, държавните служители (включвам университетите), тия дето Обама им подари милиарди $$$, 93% от черните, тия дето гласуваха по 6 пъти и САМИЯ ТИ). Един от най-богатите сенатори в Сената (най богатите в сената са демократи) е Dianne Feinstein иска забраната на 2400 оръжия. В комитета дето разглежда нейния проектозакон всички демократи гласуваха ЗА. Обама и той е ЗА. Blumberg (27 billions) е ЗА. Май и ти си ЗА.

Аз нямам абсолютно нищо против твоите убеждения, но да ръсиш в този ОРЪЖЕЕН форум пропагандата на днешната администрация за богатите и оръжията показват или твоята абсолютна политическа неграмотност или наглостта присъща на лапачите в тази страна (everything free - образование, здравеопазване, студентски заеми, телефони, жилища).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2013, 18:24       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
So far - so good: Вчера Сената утрепа участието на Щатите в съглашението със малко мнозинство:
http://www.thenewamerican.com/usnews/co ... ade-treaty

Интересно е да се види какво ще приказват лунатиците от пропагандната машина на демократите - MSNBC и всякакви производни на Media Matters...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2013, 20:19       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Честито на всички: Обединените Нации одобриха споразумението. Сега остава да видиме кога ще го подпише Обама ( или негов представител) и как ще пробута части от него на територията на Щатите... http://www.washingtontimes.com/news/201 ... on-treaty/
За останалите, вкл. и европейските собственици на оръжие - очаквайте още по-малоумни закони за притежанието на оръжие и боеприпаси... :evil:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2013, 21:55       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Още веднъж: Честито на всички които си въобразяват, че Обама няма да се опита да регистрира оръжията в Щатите: http://www.reuters.com/article/2013/09/ ... WV20130925

Сената все пак ще трябва да го ратифицира но това едва ли ще е проблем с мнозинството на демократите... После остава да изчакаме година-две до следващото масово събитие на стреляне за да се повдигне въпроса за регистрация, нещо което ефективно би обединило гласоподаватели в платформата на демократичният кандидат за 2016...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2013, 00:39       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Лошото е, че лошото щедойде, рано или късно. Правителството прави всичко възможна да предизвика въоръжено зблъскване и да въведе военен закон за няколко месеца. Обамски вече подписа "The National Defense Resources Preparedness Executive Order", който позволява да се оберат оръжия и запаси на храна от населението.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2013, 05:48       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Borislav написа:
Лошото е, че лошото щедойде, рано или късно. Правителството прави всичко възможна да предизвика въоръжено зблъскване и да въведе военен закон за няколко месеца. Обамски вече подписа "The National Defense Resources Preparedness Executive Order", който позволява да се оберат оръжия и запаси на храна от населението.

Aз също не съм голям оптимист по отношение на власта но определено след последните 5 години не искам да видя демократичен президент за следващият мандат... Лошото е, че сигурно ще подредят нещата за да вземат Конгреса догодина и е твърде вероятно след това и следващият президент да е пак демократ, което означава, че даже няма да имат нужда да въвеждат никакви военни закони или положения, просто ще си приемат съвсем законно да се регистрират оръжията и после ще си ги забранят и изземат а ако някой почне да надига, тогава вече може и да направят нещо такова, за сега обаче ми се вижда малко вреоятно... Мойте оръжия са на път да бъдет откраднати така че ще ми вземат дедовия... Тея цървули тепърва има да вървят по пътя по който ние сме минали, жалкото е, че тука тепърва може да стане това от което повечето дето сме тука се разкарахме... :punch:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2013, 15:13       Заглавие:  Re: United Nations Arms Trade Treaty
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Интересно: Дори "Демократичният" сенат подряза крилата на Бари и Кери, след като няколко демократи гласуваха заедно със 99% от републиканците да не се ратифицира споразумението с ООН...
http://www.ammoland.com/2013/10/us-sena ... z2htEuJhKK
Цитат:
In a bipartisan letter led by Senators Jerry Moran (R–KS) and Joe Manchin (D–WV), half of the Senate has officially pledged to oppose the ratification of the ATT.
The signatories include every Republican Senator except Mark Kirk (R–IL) and five Democratic Senators. The letter, with its 50 signatories, ends any prospect in the foreseeable future of Senate ratification of the ATT.

The signatories base their opposition to the treaty on six points, including the Administration’s decision to violate its own red line by backing the adoption of the treaty through a majority-rule vote in the U.N. General Assembly. They also note that, because ATT contains “only a weak non-binding reference to the lawful ownership and use of, and trade in firearms, and recognizes none of these activities, much less individual self-defense, as fundamental individual rights,” it could pose a threat to rights protected under the Second Amendment....

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: blackfirefly, Google [Bot] и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer