logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 13:54




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2014, 19:23       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
Валтер написа:
Прощавайте, че пак препратка към руски сайт, ама когато става въпрос за уж руско изделие, май информация от там ще е уместна: http://lenta.ru/news/2014/11/28/strizh/


Не става ясно как точно пистолетът е "провалил испытания".
Би било интересно да се разбере какво точно се е смарангясало.
Явно поредният кандидат за "Глок килър" се дъни.

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2014, 21:37       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
Evgeni написа:
Валтер написа:
Прощавайте, че пак препратка към руски сайт, ама когато става въпрос за уж руско изделие, май информация от там ще е уместна: http://lenta.ru/news/2014/11/28/strizh/


Не става ясно как точно пистолетът е "провалил испытания".
Би било интересно да се разбере какво точно се е смарангясало.
Явно поредният кандидат за "Глок килър" се дъни.


Това съобщение явно цитира официално заявление, защото думите в кавички се повтарят от всички:
http://warfiles.ru/show-74493-pistolet- ... taniy.html
А тук са впечатленията от прекия контакт с изделието и създателя му:
http://www.apn-spb.ru/publications/print12512.htm
http://www.bigfishings.ru/ubijca-gloka.html

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2014, 15:42       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Аз продължавам да съм на мнение, че механизмът за заключване на цевта не е надежден и ще заклинва от износване, замърсяване, а вероятно и от температурни деформации.

viewtopic.php?p=124595#p124595

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2014, 18:29       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
При Валтер Р38 и Берета 92 подобна схема на заключване не създава проблеми. Вярно, че там заключващият детайл е доста по-масивен трапец. При Маузер С96 също не се споменава този принцип на заключване да е несигурен.
Изглежда в новия италиански пистолет проблените са от по-комплексно естество.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2014, 19:19       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
При Стрижа силите на реакциите в механизма са перпендикулярни на повърхнините.
Ще изчакаме още информация, но според мен там ще да е проблема.
Съмнявам се този механизъм да мине военни изпитания.
Може би, ако го модифицират и направят повърхнините наклонени...


_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2014, 03:05       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Тоя пистолет е пробван от на Лари Викърс Джейсок-ците преди повече от година, в Ирак и в Щатите, като резултатите са били достатъчно добри, че и Ерик Принц да се намесва в далаверата с пускането му на щатският пазар. Явно всички тея не могат да се преборят с ограниченията на Бари Обамович, или има нещо друго, от руска ( италианска) страна. Съмнява ме да е механичен проблем макар че е възможно, човек не знае как ще реагира една механика докъто не я натисне както трябва...
Във видеото от Февруари тази година, което съм постнал в темата за ШОТ шоуто, единият от специалците обяснява подробно какво харесва на механиката, той е именно един от хората тествали го в Ирак.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2014, 10:20       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Гърците вече го имат наличен в един магазин и си го продават цената е около 750 евра.

Проблема е, че това е тактикул пистолет и за 1мм дължина на цевта не влиза в продукция, а щеше да е готино PDT_Armataz_01_26

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2014, 20:39       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
MantuS написа:
и за 1мм дължина на цевта не влиза в продукция, а щеше да е готино


Ми има шкурки,шмиргели и други подобни абразиви....1 мм не е проблем...дори за милиметровата линиика за кобурите :D

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2014, 21:12       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Longbow написа:
MantuS написа:
и за 1мм дължина на цевта не влиза в продукция, а щеше да е готино


Ми има шкурки,шмиргели и други подобни абразиви....1 мм не е проблем...дори за милиметровата линиика за кобурите :D


Няма как да стане след като си има определен списък, в който влизат оръжията за продукция.

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2014, 21:23       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
MantuS написа:
Няма как да стане след като си има определен списък, в който влизат оръжията за продукция.


Това с прехвалените от г-н Цачев гръцки съдии няма как да не стане....имам челен опит със тях в това отношение.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2014, 05:03       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
MantuS написа:
Гърците вече го имат наличен в един магазин и си го продават цената е около 750 евра.

Проблема е, че това е тактикул пистолет и за 1мм дължина на цевта не влиза в продукция, а щеше да е готино PDT_Armataz_01_26

Аз се обаждам през 3 месеца на едни дистрибутори във Флорида да проверявам дали го имат, последният с който говорих каза, че са му взели нещо като капаро за 3 пистолета преди повече от 2 години и още нищо не е видял от тях...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2014, 08:48       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
Има модификация с по-къса цев, която е одобрена за ИПСЦ в Продукция и е в списъка. Това на хартия, разбира се.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2014, 21:49       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Дек 2014, 21:35
Мнения: 56
Местоположение: Гр.Пловдив
здравейте момчета,ще съм благодарен ако някой може да ми каже, от каде в бг.мога да си го поръчам този пистолет?

_________________
Йордан Терзиев-СК Титан
CZ Shadow 2
Най-добрата война е да разбиеш замисъла на противника; на следващо място – да разбиеш съюзите му; на следващо – да разбиеш войската му. Най-лошото е да обсаждаш крепости.-Сун Дзъ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2014, 22:00       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
О боже, хайде погребвайте го вече да не се бъркат хората ... PDT_Armataz_01_30

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2014, 00:45       Заглавие:  Re: Пистолета "Черния стриж"...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
dnacho-106 написа:
здравейте момчета,ще съм благодарен ако някой може да ми каже, от каде в бг.мога да си го поръчам този пистолет?

И аз бих искал да знам, че да си поръчам и аз един. Колкото и да съм му навит, май ще се окаже отново партенка, без аналогов в мире и пак някой западняци ще са им виновни че един пистолет не могат да пуснат като хората... харабийски ме е яд, не се ебавам... Веднъж да се навия на нещо съветско и да взема същото дърво като останалата им руска работа... :evil:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer