logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2015, 20:52       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
:DD това с калмера ме изкефи ... евала!
не не се ебавам...говорим все пак за 762/54 , но и на двата според мен може да се извади ядката и да остане ризата недеформирана...само леко резната долу и леко поомачкана ама долу в конусния пояс.
Искаш ли да снимам? Ако не се получи ше се направи от трасиращ...там чашката се вади лесно...
...налудничаво да...но твърдиш ли, че е невъзможно да се подмени ядка в куршум? конкрертно 762 и 5.45?
ако го твърдиш ше заложиш ли некой долар на това твърдение? :armed: ама не засуквай да или не?...щото аз оставям $100 на тезгяха ... и твърдя че може да се подмени ядка в куршум


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2015, 21:01       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
...налудничаво да...но твърдиш ли, че е невъзможно да се подмени ядка в куршум? конкрертно 762 и 5.45?
ако го твърдиш ше заложиш ли некой долар на това твърдение?
Да, твърдя, че е налудничаво и че няма смисъл да се чекне човек да прави такъв куршум, после да го затваря и да го стреля, това е малоумна концепция. Дали е възможно - да възможно е, но се съмнявам, че именно ти ще го направиш и че с такъв кършум ще уцелиш нещо.
Казвам го от позицията на човек който е работил доста с олово, наливано във форми, и в матрици, ако твърдиш, че ще извадиш сърдечника от ризата и че ще сложиш друг, който още не знаеш как ще закали, и ще налееш олово около него и тоя сърдечник ще е именно в средата на куршума - това аз ти го гарантирам, че няма да го направиш ти самият.
Разбира се, готов съм да сложа накой лев, примерно педесе кинта, колкото струва една свестна бутилка пиене, ти ще се чекнеш ли толкова за педесе кинта ?

Изобщо за мене тея облози са начин да се бяга в страни от това което те питат, но смятай, че в момента в който дадеш на някой от форума твойте педесе кинта и аз съм му пратил мойте, няма проблем, за мене е по-интересно какво стана с теорията на пробивноста, не с тея шменти капели, ще подменяме сърдечник там където може да се намери просто бронебоен патрон, щуротии по дупнишки ама както кажеш, да напомня пак - с тебе сериозно не може да се разговаря... :DD

Аз имам 7.62 х 54, останали са ми от Мосинката, ще отворя утре един и ще го пилна, ебаси философията, ще видиме и какво има вътре и как е направен куршума...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2015, 21:10       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Абе лесно ти е на тебе...първо това е публичен форум...умуваме по един екперимент...Публично...ама и да е скрито все тая...
как ще намериш бронебоен у нас бре...кой ше ти го даде ...
са дали аз лично ше го правя дали ше гоправиме с Лазо пияни като кирки има ли значение?
ако има малко течно олово в кухата риза и мушнеш ядката то ще я облле и ще стане за 1 сек каква е толко сложнотията и чекненето?
е няма да повториш оригиналния руски дизайн, но ше имаш закалена ядка риза и олово...тва е..
това ще го направиш и ти...опит имаш но не ти стига въобръжение...ето почерпи го от темата... :tu:

няма друг начин да се направи ако все пак не направим запитване до министъра на отбраната да отпусне два Б32 за тест във форума Дъгънмен..

иначе си прав че на родения в темата куршум със сменената ядка ще е малко ексцентрична и за точна стрелба е абсурд да се говори...ма ние няма да стреляме мастърска стрелба на 1000м ...

.38 Super написа:
Аз имам 7.62 х 54, останали са ми от Мосинката, ще отворя утре един и ще го пилна, ебаси философията, ще видиме и какво има вътре и как е направен куршума...


е нищо не си разбрал...защо да го пилиш бе мен? абе и на слепите е ясно кво има вътре...опитай да го нагрееш след като му поотвориш ризата долу да видим дали ше изпадне костилката като се разтече оловото..

.38 Super написа:
но смятай, че в момента в който дадеш на някой от форума твойте педесе кинта и аз съм му пратил мойте, няма проблем


тази сложнотия каква е? пишеш нещо на жега ми се струва или си отворил бутилката, м?

ако сключим бас и го загубя - за 1сек. парите идват при тебе през пей-пал мейла ти...кви ги измисляш тука, абе това е зараза неква "дай ги на него, да ми ги даде на мене, а аз на третия...алоо? подбирай си контактите ... форумните също виж как си се бъгнал по тази тема...от неколко години е...

след като каза, че е възможно да се смени ядка баса отпада ...просто отпада спора...дали е малоумно дали ще го прави Ваньо или аз не е е предмет на дебата.

а баса е иделно средство! виж как даде заден...значи можело... :tu:


а това долу наистина забавно...приемамм го като комплимент - да очакваш да надмина в гаража руската технология където те сами казват, че има технологичен ексцентрицитет и обяснават, разликата със снайперския куршум и че куршум с железна ядка с олово около него не може да е прецизен... военен е просто ...
има и с ядка снайперски ама къде и как се центрира това в друга тема

.38 Super написа:
и ще налееш олово около него и тоя сърдечник ще е именно в средата на куршума - това аз ти го гарантирам, че няма да го направиш ти самият.


ако беше чел както ме моташ, че уж си чел и си си превеждал щеше да го знаеш и да не очакваш "именно в средата да го слагам" слагам го и където влезе...:DD ще е с лек ексценрецитет много ясно...те от завода излизат с екцентрецитет аз в средата да съм го слагал...
а ако ядката е с по две десети хлабина колко ли ше сбъркаш като я пуснеш в течното олово в ризата бе ше ме накараш да го снимам това е потрес елементарно да се направи дори от хлапак ще я центрира на око с достатъчна точност...за 20м стрелба...

Цитат:
и полностью избавиться от технологического эксцентриситета стального сердечника, бывшего основной причиной повышенного рассеивания пуль ЛПС.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 00:03       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
ако има малко течно олово в кухата риза и мушнеш ядката то ще я облле и ще стане за 1 сек каква е толко сложнотията и чекненето?
е няма да повториш оригиналния руски дизайн, но ше имаш закалена ядка риза и олово...тва е..
това ще го направиш и ти...опит имаш но не ти стига въобръжение...ето почерпи го от темата...
Случайно да ти минава през главата, че някой може да го е пробвал това някога... ? Случайно....
Не става това така с пълненето на ризата с олово и ръгането на сърдечника, нито така става, нито ако е загрят сърдечника, нито ако загрееш всичко на куп и после го изстудяваш, нито бавно, нито бързо, никога не можеш да центрираш сърдечника така както се центрира когато се валцоват куршумите, просто е невъзможно, освен ако нямаш ос по средата на ризата и да нанизваш сърдечника в-у нея, което се получава още по-малоумна работа. Казвам ти го защото съм пробвал ако не същото , то много подобно нещо, преди сигурно 30 че и повече години. И да, има значение дали ти ще го правиш или ти и Лазо, щото ти си тоя дето ръгаш за басове, ако ще се хващам на бас ще се хващам на бас с тебе, не с творческият ви колектив от Дупница от името на който се оказва, че приказваш.
Няма да стане това дето го мислиш, няма как да стане просто има си особености, най-малкото ако пуснеш един пирон в разтопено олово, той плува отгоре, демек -ако ще ръгаш ядка, ще трябва да я натискаш с нещо да кажеме някаква преса с дорник съосен с оста на куршума, с нанизана на него ядка, да се спуска в оловото и да се изстудява така, че да не заври или да не стегне по-бързо и да повлече, изобщо има си такива подробности дето ще ти трябват към 20сетина празни ризи докъто докараш една със сменен сърдечник що годе като хората, без кухини около ядката и пак няма да е центрирана... Мани ги тея локуми, дай да си говориме за това как пробива куршума в зависимост от туиста и дали това е всичко, другото са гимнастики за да не се приказва по същество, ясно ти е, не си от вчера нали... :D Кой на къде дал заден, това го заеби, не може да се хващаш на бас от името на други, ако ще го правиш го прави от твое име, а за парите - ако някога си се хващал на бас харабийски знаеш, че парите отиват винаги в някой друг дето цепи и после при тоя дето печели, на доверие се играе покер само по вицове, нали...
А и ако бронебойните са забранени при вас, направата на бронебоен е разрешена, м? Тоя казус как го решаваме ? Ти ще правиш забранен куршум щото си се хванал на бас ? Глупости са това, приказвай за туиста, не за глупости, детска игра било, нещо дето не си го пипал през живота си... като дупченето на патроните, нали...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 00:19       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
А случайно да ти минава през главата, че може и аз да съм си играл преди 20год с олово...и не само с олово?
обаче ме кефиш...добре ако приемеш $100 бас , че не мога - ще снимам филм как лично поставям закалена ядка в риза на куршум 762/54 пълна с течно олово. няма да има жива душа на 300м радиус ок.
принципно аз се събирам с хора приятни ми за такива пинизи и си лафим и се забавляваме, а не че ше ги карам те да го прават те понеже са ми леви ръцете според тебе...
но няма проблем ше се лиша от това и ще съм сам, като отшелник в този адски сложен екперимент да сложиш това у онова за 1 мин ще е целия пиниз

може и да филмирам как я топя да изтече оловото и да излезе старата ядка ако се съмняваш че съм кьопав не мога да го направя и това свръх сложно нещо...

за парите шом искаш да е така смахнато ок отсега ги оставам при Була остави му и ти...той щти ги даде ако спечелиш 8)

имаш последен шанс да се откажеш...това което не схващаш е че ядката отпред ще се центрира с външния си конус във вътрешния конус на ризата...естествено ще я натискам докато не опре в ризата отпред и ще я центирам ръчно в задната част а излишното олово ше изтече. ще стане куршум слънце...да си го сготви човек за супа.
ядката ще е с 0,6мм по тънка от отвора в ризата...

след това ще стреляме с тоя куршум в релсата и нея я показах...14,5мм не е 18,5 е но това имам...
и след това ще обясняваме научно нещата като ги направим реално.

но ако не ми продаде Дред пушката за да е лично моя по време на теста какво правим? признаваш ли екперимента с чужда пушка или няма да го признаеш по тази причина, като мастерите и всичко ще е напразно?
Но Дред отказа официално назад да я продава...силно ми е притеснено от това...и не знам вече...ще рискувам с чужда пушка макар за едим мастер това е да недостойно и да не може да го приеме на сериозно...
Иначе всичко останало ще е лично мое дори ще участва и американското дремелче...пак е лично мое...лично мое е и менгемето...олово 2 грама ще купя лично мое да е ...куршумче ще набавя от ловджийските запаси на Лазо...което обаче пък не е лично мое ...е да му еба майката! се не се получава...

п.п. за "производство на бронебойни" да забранено е , но ще проверя де юре как е...ако фабричен е обозначен като такъв ясно...а ако мине за релоад да чепкаш куршум и да го режеш и да сменяваш ядката тогава няма как да съм сам ще е с релоудвач лицензиран...

окаже ли се всичко това незаконно спираме писах назад...ще го направи некой в чужбина...колко му е...може и ти ако пожелаеш след като ти се разясни горе как ще се центрира ядката..

нооо баса си е бас...без да има нищо патронно незаконно ще набия ядка в тенеке пълно с олово с идентични размери и ще я центрирам така, че да ти хареса и ще ти прибера парите като много знаеш


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 01:23       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Сто долара няма да дам за такива неща но както казах педесетак съм готов да заложа да ти гледам сеира. Була ни го знам, ни го познавам, нито поддържам връзка с него за да ме занимаваш да му пращам пари, прати си парите на някой от форума, например на Кроноса или на Тишо да кажеме, че скоро съм си приказвал с него, аз веднага му пращам мойте, за мене е важно парите да са в трети човек.
Не ме интересува как ще вадиш нормалният сърдечник, интересува ме как ще налееш оловото в ризата и ще центрираш закален сърдечник, интересува ме колко рокуела е закаленият сърдечник. Интересува ме да видя тоя същият куршум да удари в релсата, другото не ме засяга.
Не мисля, че ще успееш да го направиш, щото не си го правил преди и не ти е ясно, че няма да можеш да налееш оловото в празната ризница без някой допълнителни неща, нито да вкараш ядката и да я центрираш прилично. Това поставям под съмнение. Искам да ти видя първият и единствен опит, не би трябвало да те затрудни, щом разправяш, че си го правил преди.
Ако можеш да не ги снимаш пак с ония старият телефон, щото не се виждаше нищо. Ако е работа за две минути не би трябвало да ти попречи на моабетите с Лазо или с другата част от екипа... :D

Сега дай да говориме за това което се опитваш да избегнеш а именно - зависимоста завъртане на куршума/пробивност и дали това е всичк както твърдиш, че ми стана интересно и на мене освен на останалите трима дето те питаха и все още се баламосваш да отговориш... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 01:45       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
Не ме интересува как ще вадиш нормалният сърдечник, интересува ме как ще налееш оловото в ризата и ще центрираш закален сърдечник, интересува ме колко рокуела е закаленият сърдечник. Интересува ме да видя тоя същият куршум да удари в релсата,


Не бе човек аз се отказвам от тоя бас...не може това е все едно да те ограбя...ще го направим така:
Спечеля ли не плащаш нищо. Загубя ли 50 кинта Кроноса ти ги превежда...него няма как да го метна, знаеш...

сега поред:
ако се окаже че е незаконно ще ти го покажа как се прави с обикновено тенеке без да е компонент от боеприпас имитация на риза и истинска ядка ....
сърдечника ще е с аабсолютно точна спецификация на твърдостта купешка фи 7мм кръгла пила от некой производител /и ще ти сваля данните за твърдостта по Роквел каквито ги дава производитела...ако не верваш мое да ми пратиш една от там...6лв е шипинга за 100грама тегло ше ги платя/ заострена конусно отпред на шмиргела с дължина ше я отрежа с американскоя дремел там колко трябва 25мм ли е ще видя.

виж не е нормално да се съмняваш, че това ще стане за повече от 1мин...време ...самото центриране в течното олово в ризата...естествено и ядката ще се нагрее на поне 250 градуса и риза и сичко потапя се натска се - центрира се отпред сама конус в конус отзад на око и всичко заспива...
ако това мине за нормален релоад /ще питам/ и ще стреляме с нея....ако не ще е в чужбина мое и в щатите некой да го направи...тва е


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 02:15       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 17:30
Мнения: 14
Има начин да се самоцентрира ядката в ризата,може да се използва висико чистотен генератор за центробежно леене,има го всеки по богат златар или заботехник, не е проблем даже да се пълнят 20 броя заедно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 06:08       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
..ако не ще е в чужбина мое и в щатите некой да го направи...тва е
В края на краищата нищо няма да направиш, така си мисля...
В щатите си стрелят каквото искат, никой няма нужда от такива гимнастики, давай да си приказваме за нещо друго...

И само да отбележа: пак не казваш една дума за това дали нарезите и стабилизирането са всичко което е нужно на проектила за да дупчи или има още доста неща... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 06:11       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
bobomag написа:
Има начин да се самоцентрира ядката в ризата,може да се използва висико чистотен генератор за центробежно леене,има го всеки по богат златар или заботехник, не е проблем даже да се пълнят 20 броя заедно.

Ония ден гледах един - кара си 1200 кубика мотор на предна гума около половин миля заедно с мене, на магистралата.
Изглеждаше много лесно. И аз имам мотор ама не посмях да се пробвам, нищо, че ми обясниха точно как се прави.

Що просто не извъртиш 20 броя и да ни ги покажеш колега ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 11:51       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Естествено елементарно е да се направи това да не говорим с леярни машини зъботехнически какато казва колегата, но колега 38и обадих се на когото трябва , куршум изработен у нас какъвто ти го показвам долу с елементарна схемка чертана на ръка е абсолютно незаконен.
С това практическата работа у нас спира. Това погледни го потресаващо просто нещо ти човек дето се е занимавал с железа казва, че не мое да се направи или че аз не мога? Що за улавщина е това ми кажи? моабети си водиме само...басове масове...

това цялото събрано на стъдено с няколко телчета тинол вътре не олово за по лесно почва да се нагрява пакета ...тинола се разтопява и става докато мигнеш бе аз не знам кво ти става...
щяло да не е на център!? е с колко няма да е ? ядката ще е 0,7 по тесна от ризата?
тинол е онова дето се запоява знаеш

.38 Super написа:
Що просто не извъртиш 20 броя и да ни ги покажеш колега ?


Изображение

виждаш къде ще се центрира отпред - ядка от пила с която се проверява закалката на метал смятай колко е по Роквел...
дали е трудно да се направи такъв сърдечник - сигурно и това ше кажеш е нещо сложно...аз не знам или се занасяш ли се или си бил тенекеджия, който след третата изчукана кола верно се е наложило да емигрира...търсили са те собствениците :DD

ето оригиналния дизайн за сравнение

Изображение

.38 Super написа:
пак не казваш една дума за това дали нарезите и стабилизирането са всичко което е нужно на проектила за да дупчи или има още доста неща


нещата са подходяща стъпка и ядка с много висока твърдост и начална скорост над 800м/с - това казва руснака ... дрyги неща няма разбира се ако отвориш бутилката и седнем да си пишем тука за кеф ще намериш "още доста неща" но такива НЯМА просто...

казано е : всичко е еднакво!!! променям само стъпката и резултата се обръща на 100%

това абсолютно може да го направиш и тестваш, но се запиняш като магаре ... все ще го направи някой


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 16:31       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Посейдоне, страхувам се, че "центрирането" на око няма как да постигне баланс при високите обороти на spin-a. Което много вероятно е самоделаният куршум да почне да се премята като спукана гума на автомобил и може дори да "лети" в произволна посока и да отмине целта си. Освен ако го изпробваш от упор.

Все пак, защо не - на базата че не можеш да спиш със всички жени по света, ама що да не опиташ. :-)

ПС Алтернативно можеш да струговаш ядката и да търсиш начини да я "облечеш" с бакър я галаванизация, я коване - whatever.

Успех - Thomas Alva Edison така е започнал. :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 16:59       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не, Янк...според мен дори умишлено да се вложи ядка с 0,7мм ексцетрецитет по-голям не може и да искаш /толкоав ще е и хлабината риза-ядка тоест ядката да я опреш умишлено в стената на ризата/ при оборотите с които се развърта куршума не може да имаме премятане.
Ще осцилира около таректорията си в разтеглена спирала и толкова...да няма да е точен, но не е възможно да се обърне със задника напред куршум с ексцентрично разпределена маса развъртян от стръпка под 10 инча и скорост над 800м/с залагам отново $100 зад това твърдение.
Но нямам лична апаратура да го снимам, може да се опита да се докаже теоретично с математическия апарат на жироскопната стабилност, но някой мастер ще пръдне в отговор и ще каже - заеби това, искам да го видя... и затова залагам проста стотица в долари. опровергае ли го някой - може и да не е мастер, но да е с лична пушка, личен патрон и лична апаратура за снимане - парите ги прибира.

Между другото ако някой член на форума извън България пожелае ще му изпратя е този матрял

http://controlcenter.bg/products/%D0%B7 ... D0%B8.html
това е над закалената стомана /виждали сте го запоено на върхъ на бургиите за бетон/ много трудно се обработва и на шмиргел, но ще опитам да го издокарам, като ядката горе...

Убеден съм , че може да се вложи в риза с разтопен тинол /оставете го оловото тинола се топи на 190 градуса по е лесно/

и да се тества пробивност...а твърдосплавна сплав ВК6 и подобни ще разкове кочината ... 38и може да пробваш... с такъв материал са специализираните бронебойни...не знам доколко е законно притежанието им и в щатите...да не ви пък изпозаключат там за един екперимент...


Последна промяна Poseidon на 29 Мар 2015, 17:21, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 17:21       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
С това практическата работа у нас спира. Това погледни го потресаващо просто нещо ти човек дето се е занимавал с железа казва, че не мое да се направи или че аз не мога? Що за улавщина е това ми кажи? моабети си водиме само...басове масове...

това цялото събрано на стъдено с няколко телчета тинол вътре не олово за по лесно почва да се нагрява пакета ..
Е това изобщо не ме учудва, както казах и преди: Подозирам, че всичката тая парлама колко било лесно да се направи е за да не се приказва за "всичкото" за което не обелваш и сега една дума. Общо взето беше ясно, че преди да се разбее дали е законно не можеш да се хващаш на никакви басове.
По въроса дали са улавщини аз ще ти кажа, че от мнението ти си личи достатъчно ясно кое - какво е, особено след като дръпна назад и смени оловото с тинола, нещо за което явно ти е налял някой в главата. Ако го беше правил с олово щеше да знаеш, че не става така както си мислиш.
За центрирането - така както го показваш ще се центрира отпред, погледни назад и виж дали приказвам за центриране отпред, конус в конус дето му викаш или говоря за центриране отзад, където е центъра на тежеста на пушечният патрон.
Когато го напълниш с по-лек от оловото метал, масата на куршума се променя, съответно и това как ще му действа центробежната сила, особено с не добре центриран сърдечник в задната част. Да, правилно си забелязал, че ще се движи по разширяваща се спирала, то няма как да е иначе. Въпроса е дали тая спирала ще се разшири толкова малко, че да уцелиш с нея парче 10 на 10 санта релса на 25м ( което дефакто трябва да е на 100...)
Мисля, това също го засегнах когато ти казах, че най-вероятно няма да уцелиш нищо с тоя патрон...
Така, че що просто не се съберете с тоя младеж с центрофугата дето ги вижда тея неща толкова елементарни и не направите един куршум със подменен сърдечник, който да е със същата маса, като тоя дето е с мекият сърдечник. Без значение как, без значение с какво ще го пълниш, да е със същата маса, щото иначе фокуса се мести в-у това как да се напълни с нещо празна ризница със сърдечник, вместо към пробивноста на проектил със закален сърдечник, вместо със незакален.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 17:29       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
това казва руснака ... дрyги неща няма разбира се ако отвориш бутилката и седнем да си пишем тука за кеф ще намериш "още доста неща" но такива НЯМА просто......казано е : всичко е еднакво!!! променям само стъпката и резултата се обръща на 100%
това абсолютно може да го направиш и тестваш, но се запиняш като магаре ...
Аз най-отговорно ти казвам, от моят диван, че са пълни глупости и ще ти обясня защо ако ми кажеш как именно да променя стъпката в оръжието с което стрелям. Имам обикновен куршум който не дупчи и бронебоен, стрелям ги с една и съща стъпка, бронебойния дупчи да си 363 майката, другият - не, това е всичко, така ли ? Приказваш колкото да се намираш на приказка. Има си точно правило кое какво е, и стъпката е единствено часта от картинката която е важна за оптималното стабилизиране на определн куршум. Не се променя стъпката когато говориме за реално оръжие, променя се масата и дизайна на куршума според това колко стабилизиран го искаш в именно тая цев с именно тая стъпка, и какво трябва да дупчи, пак си ръгнал каруцата пред коня. геле се опита да ти го намекне назад ама кой да чете...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer