logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 17:35       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
Аз най-отговорно ти казвам, от моят диван, че са пълни глупости и ще ти обясня защо ако ми кажеш как именно да променя стъпката в оръжието с което стрелям.

и ти се отнесе като мастера...ТОВА твърди руснака бе мен! нали четеш руски...
САМО ТОВА Е ПРОМЕНИЛ! всичко останало е еднакво в теста!!! как да си смениш стъпката ???? ама пил пишеш ей!
Сменяш цевта ебати!!! така е сменил и оня руснака цевите ... ако го направиш там щото тука няма как!!!! ще разберем дали е така и дали руснака се ебава...но не ми се вижда да се ебава...


А това горе което питаш за условията всъщност има още...Божанчев споменава оптимално разстояние където проектила е развъртян и много стабилен 100м ли е колко е не знам, но да 15-20м не е много оптимално...и е опасно

30 - 50 м ще е ок си мисля нека е 70м...дали ше се уцели вече да...е такова разбалансиране ли очакваш? колко ше мята на 1м налево? е споко ще поканя някой Мастър с усет да стреля... :DD
За тинола никой не ми е казал просто имам само тинол къде да търся олово да чепкам в стрелбищата стреляни куршуми ебемтуално, но това отпада не е законно да се прават такива куршуми, но да знаеш ше снимам в навито тенеке фи 8ммм как влагам стоманена ядка и я центрирам екстра...
в отговор няма да си плащаш баса ама опитай същото с истинска риза и ще ти пратя 10 твърдосплавни пластини зашилени като ядки...ако ти се занимава де ... ще си единствения от 300млн там :DD инвентара на полицейския полигон ше го разковеш с тия пинизи без майтап...

.38 Super написа:
що просто не се съберете с тоя младеж с центрофугата дето ги вижда тея неща толкова елементарни и не направите един куршум със подменен сърдечник, който да е със същата маса, като тоя дето е с мекият сърдечник. Без значение как, без значение с какво ще го пълниш, да е със същата маса, щото иначе фокуса се мести..
геле се опита да ти го намекне назад ама кой да чете...

аз като те чета си мисля, че няма как да не стана милиардер в щатите... мани...мани...от средата ли е или с ебаваш, м?
бе как мое да ти липсва въображение толкова...масата ще я докарам каквато си искам ДА ще е точно както го пише в линка с документацията с 762/54 или 9.75грама
как?
ми не видиш ли че съм ти начертал опашката на ядката стърчи над ризата... ше е по-дълга от зададеното...ще се реже или пили след като изстине калая докато стане тооочно 9,75 грама...после се завалцова ризата отдолу и воала...може да с тества и с по лека и с по тежка...сичко може
че ше стърчи опашката на ядката кво проблем ли е? какъв?
п.п. Геле разбира от стрелба...от тези неща си няма хабер и не му и трябва


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 21:17       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Дай да си приказваме за друго, тея фантасмагории кое ка ще стане са като съветски вестник: Путин ще, ние ще, онова ще, американците ще...
Всчико може с подходящи материали и пинизи, проблема е, че ти не можеш да спретнеш куршума както ми каза още от самото начало, нерде беше харабийска риза с олово и закален сърдечник, нерде ойдохме на майната си с калай, тенекийки и не знам си какво, заеби, ни бас ме интересува ни парите ти, то е ясно, че беше умрела работа още като си отвори устата за това.
Разбира се, че Божанчев в прав за стабилизирането, 100-200 м и аз го знам за 308, това колко съм го ровил за американските Калашник=ци с нередовните цеви, бедна ти е фанатазията. Както и да е.
Ако дойдеш да правиш бизнес тука, първо ще си разбиеш фантазиите за щатите които имаш в момента, второ - ще те арестуват на вторият месец, гаранция... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 21:44       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Арестуват само балъците и тука и там...мани това ... за бизнес с щатите го правя и в момента - в микро мащаб за собствен кеф ... хо хо споко...
обаче по темата си пуснал нещо много интересно преди 2г погледнах го назад

Изображение

http://www.ammo-one.com/RemingtonAccelators.html

Ей наистина всичко ново е добре забравено старо ...това сабо е законно отсякъде и в него може да слагаш всичко...

и 5,56 куршуми и ядки от пила та и твърдосплавни ядки без никакви ризи отливки и прочие...супер!!! ше я дъниме релсата и с волфрам карбид...усещам аз

нещо не го виждам в ибей тва пласмасово контейнерче ... дали се продава ?
ше взема 10броя и това може да се поръча тук да се направят и да им ги продаваме обратно...ако не са с патент де...те са малко чалнати американците по тая част...но и за у нас става... 762/39 ловните калашки дали ше има интерес да ги зареждат с 5.56 костилки или там Тигр тайга ли беше 762/54...разбира се у нас това няма продажба...манталитета ни е такъв..."че купим от тоя тарикат тая пласмаса - НИКОГА! ... ше навия парцал и ше по-добре ! "

...от тук ще продам такива повече в щатите отколко у нас...и с кабелите е така, но се отплеснах...

а и дали уплътнява, като харабийска месинг риза или оловняк...да не се окаже фейк да обдухват газовете пласмасата и я качи 400м/с ...я не...хм


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 23:09       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Poseidon написа:
Не, Янк...според мен дори умишлено да се вложи ядка с 0,7мм ексцетрецитет по-голям не може и да искаш /толкоав ще е и хлабината риза-ядка тоест ядката да я опреш умишлено в стената на ризата/ при оборотите с които се развърта куршума не може да имаме премятане.
Ще осцилира около таректорията си в разтеглена спирала и толкова...да няма да е точен, но не е възможно да се обърне със задника напред куршум с ексцентрично разпределена маса развъртян от стръпка под 10 инча и скорост над 800м/с залагам отново $100 зад това твърдение.


800 m/c x 100 : 2.54 = 31496 in/sec [31496 : 12 = 2625 ft/sec]
31496 in/sec : 10 in/revolution = 3150 оборота/сек
3150 х 60 = 189000 оборота/мин

Това са много обороти за да можеш смело да кажеш "според мен". И логичният последствен въпрос - на кой оборот спиралата вече няма да е спирала?

Можеш да опиташ ако отрежеш един малък сегмент от куршума и да презаредиш патрона. Не забравяй, че от центробежната сила и повишеното триене, патрона може да се залепи за дулото разтопен и да ти направи КАБУМ.

Забрави $100. Това е опит от рода на Галилей дето пускал камъчета от върха на крепостните кули. Науката изисква смелост и рискове. :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 23:34       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да изчисленията се верни - начална ъглова скорост 3100об/сек.
Това е огромна стойност. Така е.
Да видим реално какво става - за 1м по хода си и стъпка 10 инча куршума се завърта около оста си 4 /четри пъти/ за 30м където ще стреляме се завърта реално 120 оборота или пъти.

броя обороти за 1м ход не се променя никога при цев с една стъпка да речем 10 инча, но ъгловата скорост расте с началната скорост - при 900м/с начална скорост, ъгловата расте също...но броя обороти за 1м остава същия...ок това за Протокола

На въпроса в цитата по усет така без да имам 432броя лични пушки, но съм стрелял с чужди, държавни и под наем взети...та по усет за тея 120 броя обороти на 30м макар и с тази голяма ъглова скорост...дебалансиран заради центрирана точно отпред и крива ядка в задната част отклонението ще е около четвърт дооо половин инч на 30м ... :armed: много зависи и от стрелеца...
Ако е много опитен, мрачен, жлъчен, със силни мишци и с много броя оръжия Мастър ще вкара така дебалансирана костилка в кръг с размер два инча на 30м дистанция! хау!

все пак допускам ако е голям дебаланса например много пиян тип влага тънка ядка да речем 5мм и много странично в ризата е възможно куршума да се пръсне извън цевта и да фрагнментира от центробежните сили...

Yank написа:
Това са много обороти за да можеш смело да кажеш "според мен". И логичният последствен въпрос - на кой оборот спиралата вече няма да е спирала?


а това долу не можах да разбера...вероятно намекваш да дебалансирам така куршум за тест без да си ираем с леене и подобни...и да видим как ще се вее?
обаче така дебалансиран с рязане и премахване на сегмент е прекалено...дебаланса ще е прекалено голям ...

Yank написа:
Можеш да опиташ ако отрежеш един малък сегмент от куршума и да презаредиш патрона.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2015, 03:38       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
...това сабо е законно отсякъде и в него може да слагаш всичко...
Да, така е, законно е и в гилзата от 308 (или 30-06...? Не си спомням какво беше, не ми се рови да търся гилзата) завираш .223 куршум или каквото искаш, скороста е много висока, 4200 фута в секунда мисля. И само толкова. Щото не се завърта както трябва, за това и куршумчето не е много стабилизирано, демек дупчи меки прегради но не е много подходящо за дупчене на твърди или дебели прегради "брони"... Нищо ново под слънцето, нищо което вече да не е пробвано... :D
То не е за тука но: освен за нормално ползване, предимството на тея саба е съвсем различно а именно, че оръжие от един калибър стреля куршум с по-малък калибър по който не остават следи от нарезите. Като търсят .223 пушка дето е стреляла еди-кой си куршум и като ти проверят твоята ловна карабина, ще намерят само 7.62 патрони, идеята ти е ясна нали... Чудно как не си се сетил първо за тоя момент... PDT_Armataz_02

В Ибей малко трудно ще намериш такива специализирани неща но понеже си мой човек ще сложа едно рамо, ето ти 100 за $10, има и за 7.62х39...
Тамън ти останаха парите от баса, прави сметка това са поне 3 пълнителя за калашник и ще ти останат кинти за закалени опашки от пилички или там каквото ще използваш... Нема да остане непродупчена релса около Дупница... :DD

http://www.sabotreloadingpro.com/products

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2015, 10:07       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
O да, мерси! Ще взема 100бр с виза карта приемат ама освен от ибей не съм купувал такива пинизи сигура ли ше ги пратят? Не видях да шипват до Европа...ок ше ги питам.

не видях и от каква пласмаса са ....има една пласмаса полипропилен /за водопроводни тръби се ползва у нас може и при вас/ на нея ми приличат и ако е така тя е ебати якия полимер не се пука и ще се вреже добре в нарезите...мисля ше се развърти и то пълноценно

това ловджии релоадвачи ще имат интерес /за един два екперимента е отделно/ пази цевта и мое от .300 да стреля с .223 фин изстрел за хищник и прочие...

Хм у нас нещата са малко стегнати, но тези пласмаси мое да ги притежава всеки...вече сглобен такъв патрон не съм наясно ама силно подозирам, че е незаконен ...да това с нарезите изобщо не се досетих...
но .223 фрагментира и за нарези малко трудно, но остават де, а ако намерят такъв .223 без нарези при убийство да речем това пак е следа и то ярка...стреляно със сабо ала бала ...ше знаят къде да ровят...производители търговци...следи остават...внимавай не се карай с комшиите , че ако свитнат някой със сабо става тегаво ... :-)

добре де 100 взимам и 80 броя ще ги обявявам за подарък ако някой ловец иска да ги тества...останалите 20 заминават при Лазо да ги обсъдим на бутилка водка


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2015, 10:48       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Много филми се гледат май напоследък!!! Спрете телевизията......... :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2015, 23:44       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Колега идеята за сабо 7.62 АК и вътре куршум .223 от закалена яка стомана е страшна работа :tank:


Последна промяна Paco на 02 Апр 2015, 12:45, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2015, 12:44       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
В САЩ забранени ли са експерименти със сабо, защото в България сигурно е забранено да имаш такова нещо монтирано на патрон. Свободно може да имаш куршуми, сабо също. Но когато ги събереш и сложиш на патрона вече е престъпление.

Но ако имаш две кутии с двете неща отделно, не си извън закона :)
Четох в нета, че някои правят група под 1 инч на 100 метра, което е нещо уникално и не ми се вярва. То без сабо група под инч е трудна работа на 100 метра.

Ако в САЩ не е забранено ще е интересно да видим тестове.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2015, 01:45       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
Ако в САЩ не е забранено ще е интересно да видим тестове.
Сабото не е забранено, можеш да си го стреляш колкото искаш:


Интересно е да се види ефектна на 55 грейна куршумче движещо се с около 4 000 ф/сек в желатин:


_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2015, 10:04       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 15 Дек 2014, 17:15
Мнения: 81
Колеги, за по-нататъшните експерименти с пробиваемост ще премина изцяло на работа с бронебойни. Тук обаче тестовете трябва да бъдат внимателно обмислени. За сега мисля да използувам стоманени плочи от 8, 10 , и 15 м/м. А и да пожертвам един гонг от материала AR-500.

Миналата седмица бях на голямата регионална оръжейна борса в Reno, Nevada където се събират маняците от Дивия Запад в една оръжейна екстраваганца за която ми трябваха 2 и ½ дни да разгледам. Има много какво да се пише по темата когато имам време.

Една баба в Невада специализира в патрони с разноцветни връхчета – бронебойни, бронебойно-запалителни , трасьори и т.н.

За нашите тестове съм заделил бронебойни от някоко калибъра – 7.62x39, 7.62x54R, 7.62NATO, 30-06 и 8x57 Mauser. Тези с червено-черните връхчета са бронебойно-запалителни (БЗ).

Това което обаче още не е излизало са сравнително новите бронебойни за 5.56 – т.н. M995. Пуснал съм хора да ги търсят, тъй като би било интересно да се разбере къде са те в съотношение с другите бронебойни.

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2015, 20:38       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Днеска си приказвахме с един приятел, милиционер, че им разправяли как 7.62 калашника щял да дупчи всичко по пътя си, точно както и 5.56... :D пратих го да чете тука но едва ли ще има време.
Ще чакам с голям интерес какво ще покаже теста с бронебойните патрони. :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2015, 21:00       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Сууупер, Божанчев!

Но трябва да стандартизираме някак си тези стоманени плочи...ако няма няколко аналог на нашия прокат...не може да разберем нещата...тези американски стоманени плочи не се знае от каква стомана са...дали са термообработени...

При вас има ли магазини от където да се купи квадратен профил два на два инча дебел 1/10 инча или прос винкел?

Това е конструкционна стомана горещо валцована /прокат/ и е горе долу като тука...

Ако не ти се занимава с това виж какъв е матряла на плочите по които ще стреляш.

п.п. Пако няма как де се тества и това ...сглобено сабо видоизменен куршум с повишена пробивност е незаконен - платих 300 лв за консултация няма как :angry:

Ноо ше залея ядка в точно истинска риза е тука на балкона у нас на газовия котлон да види 38ия как се прави и в края на видеото ще я смачкам с чука. Ама и време ще засичам - ебаси сръчните ръки имам 38и ше видиш ...разбира се понеже няма да е 1000% чисто олово, а ше е калаено-оловна сплав 40/60 тинол с вграден флюс баса опада нали ... PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2015, 23:17       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 15 Дек 2014, 17:15
Мнения: 81
Цитат:
Но трябва да стандартизираме някак си тези стоманени плочи...ако няма няколко аналог на нашия прокат


Да, затова писах, че този тест трябва да бъде обмислен доста по-добре. Патроните са на лице, сега трябва да си направя домашната работа по въпроса за стоманите.

Определено ще експериментирам и с парче релса, за предпочитане модерна. Ще отида и до специален магазин за стомани. Една от стоманите за която определено се иска бронебоен, тъй кати нищо друго не я хваща е тази от която се правят гонговете -- AR500 -- ето тук повече по тази тема. http://www.ar500armor.com/ar500-armor-faq.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer