logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 06:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 18:05       Заглавие:  Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и материяла
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Този пост на 38и е за нова тема...има такива теми, но в тази по-скоро ми се иска да разгледаме механизма на как да кажа на преодоляването на препядствие...

.38 Super написа:
Poseidon написа:
не знам дали поради психарско-некоректното мерене нула по Роквел на тая ядка, която твърдост ще същата и на оловото и на алумин и на дърво се е нула мерено по тая неподходяща скала и метод.... затва ли ви шумат заблуди в главата не знам...

Глей сега, показваш се леко неграмотен тука....Първо, не закачай Рокуел и русенци, щото там явно нещата не са ти по силите...
Второ, на мене ми е ясно, че при равни условия, железо за пирон е по-твърдо от оловото и логиката казва, че би трябвало да пробие повече. Това щеше да е верно ако дизайна на куршума е такъв, това ти наливат руснаците, за това съм ти дал линкове да четиш и гледаш картинки барем ти уври че ако тая железна "ядка" не е поставена в куршума където требе, я пробие, я - не.
После, избери си един патрон за който да приказваш и дай да го разгледаме него, куршум, заряд и т.н.т. щото така както местиш от макаровските куршуми до х39 и х54 нещо не може да ти се следи мисълта лежерно...
Аз съм стрелял с Макарена и Кичо мехееца, тогава беше капитан гора в полка, не можеше да пробие кофа за боклук от 15м. Това ми е опита с Макарена, повтарян нееднократно из София м-у другото, даже не можеше да пробие някой от ламарините на колите, конкретно ЗАЗ...яко брониран е ако решиш да се оборудваш с ужким брониран автомобил, пистолет дето шие джанти вече знаеме, че имаш....После е Москвича, нататъка са другите марки съветски таралясници, япончета и корейчета са най-как да го кажа: с повишена пробивност, тоя термин си е твой...
Сега понеже аз имам леко опит с Калашниче с ей-тоя патрон, аз мога за него да говоря. Тоя патрон от снимката е именно с такава "ядка" ... Колко и какво пробива не знам, но така както го гледаш има поне 4-5мм материал пред челото на "ядката" и върха на куршума, като не броиме риза и т.н.т.

Изображение

Това не е куршум с повишена пробивност, щото ядка от железо е по-твърда от ядка от олово... Руснака ти го обясни: за да е с повишено еди-кво си, трябва ядката да е с определено фи (което ти не знаеш) трябва да е с определена твърдост (която ти пък не разбираш) и трбва като тръгне напред да се движи с определена скорост (която също не знаеш каква е) и съответно да има определена маса, чиято инерция да го движ напред (която път ти ептен си нямаш идея каква трябва да бъде за да бутне и олово и риза и да продължи да дупчи...не е сложно ама...)...
Все неща за които може да се предполага но не се знаят със сигурност и макар и да има някаква логика в думите ти аз предпочитам да ми шуми руснака в ухото, че е повече за икономия от колкото за пробивност и кучност, все дрънканици в линията на без аналогов в мире, от колкото да ти слушам истеричните крясъци тука щото лично мене хич не ми е какъв искаш да го изкараш Боса тука, предполагам и на другите които четат...

Вместо да зяеш кой какво, вземи и дай две схеми на тоя чуден макаровси патрон, да се види заряд, куршуми и т.н.т, дай колко мм материал си пробил и от колко метра и тогава нещата стават малко по-сериозни от колкото :гръмнах винкело, ония с ядката проби, другия - не и за това значи тея са "с повишена пробивност"...Сложи ги в джоба си тея съветски учЕ'ни...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 18:11       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Искаш да разсъждаваш в-у изказванията на някой други, или искаш ти да разсъждаваш по въпроса... Щото има разлика.
Ако имаш нещо за казване - давай, обясни ни как "ядката" пробива повече със 5мм материал отпред и каква точно преграда пробива, тухли, винкели, броня....за какво всъщност е предназначен тоя патрон...
Аз, за да не пиша километрични постинги със нулева стойност като тоя дето използваш да си стартираш темата, ще си мълча.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 18:12       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ок само да кажа, че джантата беше от опел, а пистолета не беше съветски :DD после трябва да опишеш макарената на Кичо мехееца да не е на 500хил км била и с какъв патрон стреляхте в цинковата кофа?
Аз данните ще ги дам маняшки...с каква макарена какъв кол кви патрони тема има, но ще разгледам тука само макарената

А това, че не са сбъркали къде да е ядката нали не е сериозно?

Няма да коментираме тука други лица! Само изследвания лични и статии в нета по темата има доста...може и на инглиш


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 18:18       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
А това, че не са сбъркали къде да е ядката нали не е сериозно?

Кичо мехееца тогава беше "капитан Георгиев" много мъжко момче, праща ме да се стрижа веднъж и аз го подредих, чче ми се е родил син и той ме пусна човека в отпуска. Пожелавам му дълъг живот и здраве.
Вие сите сте рода там, можеш да го издириш и да му вземеш показания за това което те интересува, аз ако знаех с какъв патрон съм стрелял щях да го кажа, казах обаче изрично, че не знам, както явно не си прочел покрай доста други неща, за това лично аз намирам постването на всякаква литература тука, дори когато е и на съветски, за безсмислена...ти едно си знаеш, едно си баеш.
Което се вижда от цитата отгоре...надявам се ти не си сериозен...къде е Бичето да ти обясни, че руснак не бърка. Никога.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 18:35       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ок, но кап Георгиев май се е споминал вече ... коя година сме, но се чудя откъде да почна железата с в тази тема в линка долу снимки няма да вадя сега, че малко се плаша от Дъбоса дразнят го :roll:
38и написа:
Вместо да зяеш кой какво, вземи и дай две схеми на тоя чуден макаровси патрон, да се види заряд, куршуми и т.н.т, дай колко мм материал си пробил и от колко метра и тогава нещата стават малко по-сериозни от колкото :гръмнах винкело, ония с ядката проби, другия - не и за това значи тея са "с повишена пробивност"...Сложи ги в джоба си тея съветски учЕ'ни...

http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 1%F2++22lr
Подробно съм описал нещата...може да го преведа на английски да ги показваш във Флорида ако им е интересно...

Иначе ето четиво по в линка по цитата ти долу...говорили сме ама се отнасяш...
дали пречи оловото ПРЕД ядката...както чета лаишки четива долу? Дали русите не знаят какво правят?
Цитат:
модернизированной пулей 7Н10 повышенной мощности, главное отличие которой заключается в том, что полость в носовой части заполнена свинцом, что исключило затягивание оболочки в отверстие, пробиваемое в преграде сердечником.
При контакте с преградой давлением свинца, сжатого между головной частью сердечника и пульной оболочкой, последняя разрушается. Такое устройство исключает затягивание частей оболочки в пробоину, чем повышается пробивная способность пули.


http://www.megasword.ru/index.php?pg=818
38и написа:
за това съм ти дал линкове да четиш и гледаш картинки барем ти уври че ако тая железна "ядка" не е поставена в куршума където требе, я пробие, я - не.


Да пиша ли лично на Хитко да ти преведе текста в червеното? Аз разбирам какво пише ама ми убягва механизъма....помниш коментирахме...
Ти какво ше кажеш? Не бързай да плескаш...требва поне 10 мин да разгледаш нещата за да се изкажеш сериозно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 18:44       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Като ти пиша, че ако има цел зад колеца ако съм с макарена с ядка куршум я поразявам , а куршум само с риза не я поразява...ти се веееш умуваш за оловото отпред ли е отзад ли е...а ако не друго, очи ти дал Господ да различиш една от две дупки!
Те тия куршуми ги позабраниха за цивилни...ама не! умуваме ние нула по Роквел е ядката и са меки...
Къде имаше клип в САЩ с такива калаши с ядки армейски соц патрони обир на банка сбъркаха ченгетата прошиват полицейските фордове като кашкавал...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 19:00       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Няма нищо да плескам, ще кажа, че не знаеш за какво говориш - класификацията на куршума показва 5.45 куршум с повишена пробивност с кухина пред сърдечника, нещо което няма нищо общо с поста ми горе, нито с куршума чиято снимка съм ти дал, оловото в твоят пример първо е от модернизираният патрон и е за да стабилизира ядката от страни, точно както руснака ти го е обяснил в линка който ти пусках неколкократно когато сам каза, че не го разбираш, тоя който използваш в момента, там има и снимки, разгледай ги внимателно преди да ме занимаваш с простотии...После, 7Н10 е с кухина пред сърдечника и няма никакво олово вътре, само метален сърдечник и обвивка, какво ми я сравняваш с патрон с дриг заряд, тегло на куршум и калибър, нормален ли си изобщо ??? Дай да го сравниме с .50бмдж и да видиме кое дупчи повече, м?
Глей:
Изображение
Някаква разлика виждаш ли със снимката дето ти е в оригиналният пост...?
Все едно си открил Америка...Е, не си, меташ фекалии пак, както винаги.
Не си разговаряй с мене, пуснал си си тема, говори каквото имаш да казваш, аз не съм експерт по въпроса просто мога да чета, ти си експерта, ти се опитваш да обясниш нещо на някой който не се интересува явно, мене не ме занимавай ако обичаш, поне докъто не почнеш да разбираш какво четеш.
И никакви куршуми не са забранили за цивилни, това си е стандартен АК куршум в 7.62х39, просто автомата е останал на въоръжение в малко части из Русия, спрели ги били за цивилни...то човек ще каже, че вие цивилните сте почнали да купувате като в Щатите, по 5 000 патрона от калибър, не по 50 и то ако изпишеш една кофа мастило за какво тие или ако си приятел с некой си ... бегай, остави ме на мира, скачаш от калибър на калибър и от тема на тема само за да си докажеш нещо дето ти е в главата, говори си сам или с некой друг, ако трябва да пробивам нещо ще си взема бронебоен патрон и толкова, няма да лежа на кълката, че тея понеже били със стоманен сърдечник и требе да дупчат повече...обаче били забранени...обаче ти кво - имаш такива ? безсмислени приказки...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 19:12       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ок ти се фръцкай аз карам по темата с малко украински източници
http://www.specnaz.kiev.ua/index.php/mo ... mitstart=2

това ше се нуждае от превод за повечето тук които им е интересно, но се разбира с малко старание...

"В модернизированной пуле 7Н10 схема пробития изменилась кардинально.
При встрече пули с преградой оболочка «останавливается», продолжающий движение сердечник создаёт в пластичном свинце, заключённом в замкнутом объёме между торцом сердечника и внутренней поверхностью оболочки, большое гидростатическое давление, которое, воздействуя на внутреннюю поверхность головной части оболочки, сильно деформирует последнюю.
Деформированную оболочку сердечник пробивает по аналогии с листоштамповочной операцией пробивки, после чего внедряется в преграду, освободившись от других элементов. Пробитое отверстие не содержит в себе запресованной оболочки.
Модернизированная пуля 7Н10 существенно повысила эффективность поражения преград, однако она не стала последней точкой в негласном соревновании между разработчиками индивидуальных средств защиты и разработчиками патронов"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 19:33       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
М-да...аз ще се фръцкам а ти ще "пускаш неща по темата"...от тея дето вече са пускани неколкократно или хората просто могат да си ги прочетат без да ги цитират...
Може би ги пускаш щото най-после си разбрал, че не можеш да сравняваш 7.62х39 с ядка дето е вътре предимно от икономически съображения, с 5.45х39 с ядка която е вътре щото е търсен повишен пробивен ефект, един вид да почнеме да приказваме за друго, не за това скоето стартира темата....Що ли не се учудвам, два патрона с различен дизайн и заряди, после приказваме кой метал говна и кой му бръмчели пчелички.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 20:00       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Питане към автора на темата: за пробивност в каква среда говорим? – вуна, плат, камик, джилязу, стомана, броня, дърво, кост, мускул, говежди череп, колци, джанти, хартия, петролатум, желатин, гума или нещо друго? Питам, щото нЕкакси си мисля, че това е от значение.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 20:10       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Липсваше Дред! Въпроса си е на място. Обаче ако го поставим ще се самоограничим...
Нека е във всичко...сравнение на различни проектили в еднаква среда и обратно
това с вуната не е шега изобщо...ако нещо има някой инфо давайте...
Може и във вода...кой дизайн е по-хороший? Високо скоростните 5,56 фрагментираха във вода имаше данни...
А е това не съм тествал АК 47 с ядка във вода? Дали след половин метър е опасен ?


Последна промяна Poseidon на 23 Фев 2012, 20:14, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 20:13       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Джанти бе Дред, джанти...да ги дупчи като кашкавал, точно така както ги дупчи и куршума без сърдечник ... как не си разбрал до сега....Първоначално 7.62х39 е правен за хора, щото тогава не е имало много със жилетки да се разхождат, после, в по-модерни времена, руснака минава на американският калибър като си прави куршума кух отпред за по-добро поразяване на живата сила, и чак когато се набляга на по-висока пробивност, сърдечника става голям почти колкото куршума, и по-остър отпред ама не - според некой теории руснака бил измислил патрон с повишена пробивност тогава когато не му е трябвал....50сета или когато е използван тоя с "ядката"...и после го бил забранил за цивилни...ако схващаш трудно идеята, или грешката не е в тебе или сте пияни в Русе сичките, както са в Дупница, на три кила крайнишко, като пишат такива скудоумия....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 20:16       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Абе пиши по темата ше се обадя на Гънмена да ти гръмне до ухото! :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 20:17       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Ами аз по темата съм писал - погледни първият пост, мой е, без една твоя дума...толкова добре си вървеше...
"Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и материяла" добави и "и във вода" и си засери генерално тая фундаментална тема, да има бъдещите поколения да четат и цъкат колко е знаел продавача на острилки от Дупница.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2012, 20:21       Заглавие:  Re: Пробивност на проектили в зависимост от дизайна и матери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ти си писал ама, че е объркано мястото на оловото в проектила нали се сещаш колко е глуповато твърдение?
За механизми на пенетрацията говорим тука естествено различни проектили в една среда и обратно...ако имаш нещо да кажеш кажи ...ако не има си тема за релакс...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer