logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 351 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2017, 18:01       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
В голяма грешка сте да наричате ПМ евтин, ако в момента в нормална държава започнат да произвеждат истински Макаров от старото материал, искрено се съмнявам да не излезе около 700 - 800 USD.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2017, 18:45       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Моите 2 ст.: "Стечкин" съм носил две години; най-добрата си прецизна стрелба съм правил с него /дълга мерна линия и фини мерни прибори/; основен недостатък - липса на пин блок, поради което почти винаги гърми, ако е с патрон в патронника и си падне на чука. На познат куршумът му се спря на сантиметри от белия дроб, като му влезе отдолу.

С новите образци руски пистолети съм стрелял само с МР-446 "Викинг", който за мен е антиоръжие откъдето и да го погледнеш, и в случай че съм поставен пред дилемата да избирам - определено бих се спрял на добрия стар ПМ. Въпреки че може би единствените руски специалци, които са идвали досега в Бг-то на служебно състезание /тактическото звено на ФСО-то/ стреляха с армейския му вариант - "Яригин", патрони на "Волф", като със зор ги стигах с "Шадоу" и релоуди, а този отдолу така и си остана недостижим:

Изображение

Така че на първо място пак си стои моженето и стрелянето, а не хардуерът и всевъзможните тунинги. Но с руснаците се занимава лично Крючин, така че всичко си има своето логическо обяснение. На живо, пак при руснаци, съм виждал СР-1 "Вектор", с 9х21 бронебойни - това носеха онези тогава, в повече подробности няма как да вляза.

Що се касае до настоящето въоръжение на руските спецчасти, във Фейсбук има един пич, Константин Лазарев, който редовно прави репортажи за нови образци оръжия и различни военно-стрелкови състезания в РФ:
https://www.facebook.com/konstantin.laz ... 82?fref=ts

А като стана въпрос за "Байкала" - да, за самоотбрана всичко става, но един приятел и съфорумец по емпиричен се убеди на едни малко по-тактически стрелби /отваряне на ъгли при намалена видимост плюс отстраняване на засечки/, че манипулирането с този пищов понякога си е тояга.

Иначе ако не беше толкова тегаво положението с разрешителните, щях да имам и ПМ, и "Байкал", и ТТ. Но да си гориш разрешителното за сметка на нещо по-модерно и функционално, поне за мен е безмислено.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2017, 21:38       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Касчей Безсмъртни написа:
на тази снимка се вижда, че мускулният предпазител е различен от снимката на 38-ми
Нямам нищо против, просто ако имаш 1911 такъв какъвто е на двете снимки които сложих а не със мемори пойнта на мускулният предпазител, просто няма как да ти убива, все едно е да кажеш, че Макаров или който и да е друг пищов с дръжка ти убива, тея бивъртейли са с толкова лека пружина, че не ми го побира главата как изобщо някой им обръща внимание. Друг е въпроса ако някой е правил нещо с оръжието и има пружина която не е за тоя бивъртейл... Аз от написаното не разбрах - на тебе ли ти ъбива 1911 или си срещал хора на които не им харесва мемори пойнта ( щото предполагам за това говориш като споменаваш някакво "убиване")
Аз също не съм го пипал това руско, без аналози в света, устройство, моята информация е от руските форуми. Там съм срещал доста служители които не могат да го траят.
На по-новите модели е с предпазител подобен на ХД, ако е направен както е ХД-то не би трябвало да се усеща изобщо, така е на ХД-то. Ако се оплакват от него просто е възможно да има по-силна пружина, не знам, предполагам само...
С Макарената аз нямам проблем, това си е съвсем читав пищов, даже ако някой не е луд по оръжията но иска да има истинско оръжие в къщи без да даде една шапка пари за него, аз бих му препоръчал Макарена. Добра ергономика, добра механика, нормален капацитет, свестен патрон за стрелба в апартамент или къща, на някой дето ще го сложи само в шкафа до леглото и ще го вади два пъти в годината ако се сети и толкова да го завлече до стрелбището, Макарената е пре-достатъчна.
Това за бившите българи даже не съм го видял, както казах в другата тема - мене такива неща не ме обиждат нито им обръщам внимание. За мене те просто говорят за отсрещната страна, мене са ме наричали какво ли не и все още съм жив, та ще обръщам внимание на такива приказки... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2017, 21:51       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Руски специалец на състезание с пълно бойно в наши дни - снимката, благодарение на Костя Лазарев:

Изображение


п.п. С тези ръкавици как само стреля и манипулира - ум не ми го побира!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2017, 22:23       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Специално за Кашчея, щурмовак от ФСБ:

Изображение


... и целият този хардуер в действие на състезание в условията на намалена видимост:

Изображение

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2021, 23:21       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
https://m.youtube.com/watch?v=JzOvX6cZ1G0
Разстояние 50 м. Метален гонг 27/45 см. Пет попадения от пет изстрела.

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 351 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer