logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 351 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2012, 21:02       Заглавие:  Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
До всички колеги притежаващи Байкал 442-12 заряден.Интересува ме надежден ли е пълнителя,няма ли засечки по причина на бутилковидната му форма?Тези пълнители са с две пружини вътре-нормално ли изтикват патрона към цевта?Чувал съм също така,че затворната задръжка е пластмасова и се износва при триенето в метала и не задържа след последният изстрел,така ли е в действителност? Имате ли впечатления от стрелба с руски патрони?По принцип са с по-силен заряд.И специално с тежките руски 115 грейна(7,5 грама)-не раздуват ли цевта на Байкала? Има ли възможност за смяна на ръкохватката на това оръжие с по-тясна-информацията в нета е,че е широк 34 мм.Не съм стрелял с това оръжие,но според снимките ми се струва,че в основата ръкохватката е доста повече от 34 мм..Ще съм благодарен колеги с такъв пистолет да споделят впечатления-надежност,скрито носене,точност, ''ядливост'' на различни по мощност боеприпаси и т.н.т. Поздрави!

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2012, 21:22       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Ми....пълнителите не са особенна стока. Пищова също,като цяло.........ако не си го купил - стой далеч от него(личен опит,първия ми ипстолет беше такъв)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2012, 22:33       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Здравей,Голям Лък! :-) Винаги чета твоите постове с интерес и респект! Все пак би ли споделил какво точно не ти хареса в това оръжие?Имал ли си засечки или нещо такова?


Прикачени файлове:
Коментар на файл: Виждал ли си този боеприпас в България?Дали ще го понесе Байкала?Според моето съвсем скромно мнение този патрон превръща Макаров и ''братята'' му 9/18 в сериозно оръжие за самозащита..Впрочем дали нашето законодателство разрешава оловен патрон с тъп връх?Не е експанзивен..значи?!
BuffaloBore115gr004[1].jpg
BuffaloBore115gr004[1].jpg [ 82.18 KiB | Прегледано 16756 пъти ]

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2012, 23:25       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2006, 08:19
Мнения: 1097
Местоположение: София
За едно скромно количество патрони прекарани през моя никога не съм имал засечка от пълнителя. Също така нямам ядове и със затворната задръжка. Патрони каквито има съм му слагал ядове отново няма.

Проблем на това оръжие е че не може да понесе сериозно натоварване откъм боеприпаси (като количество). Имам приятелче което стреляше с такъв по разни IPSC сцени и т.н. и резултата веднъж беше че затворния блок излетя напред подир куршума да търси мишената.

А иначе за малко натоварване (т.е. едни 200 патрона на месец) си е съвсем приличен.

_________________
Платон:"АКО ИСКАШ МИР, ГОТВИ СЕ ЗА ВОЙНА"
Конфуции: "Ако веднъж си решил че имаш нужда от меч, носи го цял живот"
Когато мишените отвръщат на огъня джихада хич не върви.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2012, 23:46       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
''..затворния блок излетя напред подир куршума да търси мишената.''
:( Колега,дали пистолета не е имал някакъв кусур?? 200 патрона-ок,но може цял месец да ни се барал пищова и накрая за един час можеш да изгърмиш 200, че и повече..
Как е за скрито носене,ръкохватката не е ли дебела и неудобна?Междувпрочем,братушките пишат в техните форуми,че качеството на Байкала е подобрено в производството след 2009..дали е така?!

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 00:50       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Viking написа:
''..затворния блок излетя напред подир куршума да търси мишената.''
:( Колега,дали пистолета не е имал някакъв кусур??
...

Не мисля, това е станало напълно по вина на стрелеца.

Иначе аз имах такъв пистолет, даже се състезавах около година с него.
Личното ми мнение е малко на принципа "На учителя с любов" :).
Колко изстрела съм направил с него нямам никаква идея, но хайде да речем около 6-8К. Засечки по вина на пистолета не съм имал. Случвали са се, но по вина на хвата ми - опирал съм не стрелящата ръка по-силно в затворния блок.
Проблеми са ми правили пълнителите и по-точно пружините - смачкват се и съм имал случаи, в които са си оставали в долно положение. Т.е. подават 3-4 патрона и до там. Така че не ги държах постоянно пълни. Също периодично ги вадех и ги разтягах. Дали е помагало не знам, но по-скоро донякъде, защото мине - не мине и същия проблем се повтаряше.
Единствено съм чупил бойна пружина, но пък 3 пъти. Но това го отдавам и на многото щракане на сухо. Под "много" и аз не знам как да те ориентирам, но нещо като десетки (а може и повече, не знам) хиляди спускания на сухо. Може обаче да се усети, че и идва края - става доста твърда и усилието, необходимо при работата със спусъка чувствително се променя, също и плавността на хода.
Не съм имал проблеми с патроните с които съм стрелял. В интерес на истината бяха само български и руски, от тези които бяха на въоръжение в полицията до преди 4-5 години (може и още да са същите, просто не знам), със и без стоманен сърдечник.

Не бих си взел повече Макаров - все едно в наши дни да си взема Москвич.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 01:12       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
''Не бих си взел повече Макаров - все едно в наши дни да си взема Москвич.''
:-)
Благодаря,за подробния отговор,колега!Дали обаче сравнението с москвича е точно?:) В никакъв случай не искам да влизам в спор с теб,или с други колеги-нямам почти никакъв опит с КНО за да си позволя това.Просто разсъждавам-конкретно за Макаров: компактен,да-тежък е,но компактен; достатъчно мощен боеприпас за самозащита,да- 9/19 е с около 40% по-мощен,но това не е ли прекалено?Прострелваш един и убиваш още двама след него..Надежден и безотказен.А пуснах темата за Байкал 442 защото ме блазни мисълта за още 4 екстра заряда.Както се казва-колкото повече,толкова повече.. :-)

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 01:34       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Окт 2011, 08:26
Мнения: 1408
Не мога да кажа почти нищо за Байкал, но това с 9х19 да мине през един и "убиваш още двама след него" няма как да стане. А е добре калибъра да дупчи, защото зимата през дебели пухени/вълнени якета може въобще да не достигне витален орган. :wink:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 01:47       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
''..зимата през дебели пухени/вълнени якета може въобще да не достигне витален орган.''
В тази връзка нека видим още веднъж снимката от предишния ми пост..


Прикачени файлове:
BuffaloBore115gr004[1].jpg
BuffaloBore115gr004[1].jpg [ 82.18 KiB | Прегледано 16710 пъти ]

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 01:54       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Окт 2011, 08:26
Мнения: 1408
Така де, продупчили са хартиената мишена - ок. Ами после? Седалка на кола + ламарина? Дограма, дъска? Само разсъждавам, 115 грн. е лек куршум...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 01:55       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
PESHO OT MARS написа:
резултата веднъж беше че затворния блок излетя напред подир куршума да търси мишената.


Както казва Пламенти блока на макаров излита напред при неправилен хват.
държи ли се спусковата скоба отпред с пръст при интензивна стрелба се дърпа леко надолу неволно и воала блока при наката изфърча напред...
Просто пръстите под скобата трябва да са...
Иначе се случва да я счупи тази скоба...
За надежност се каза достатъчно...

Ако ти е за парите Ок евтин е но по-добре макаров.тия 4 патрона не са кой знае какво в байкала в макаров са 9 с цевта, но грипа е по ок...
патрона става за дефенс с някои условности...а този на снимката е екстра


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 02:11       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
''Седалка на кола + ламарина? Дограма, дъска? Само разсъждавам, 115 грн. е лек куршум...''
:-) Добре,но ако стрелям през врати на коли и седалки,то няма да е самоотбрана,нали така?
Всъщност,като се замисля..но да не дава Господ чак такъв екшън! :-)
А 115 грейна не е ли и стандартния 9/19? Естествено с 40-50 м/с по-висока скорост,което е от огромно значение,но все пак 115 грейна и 315 м/с.. все си мисля,че ще пробият масивна кост в тялото на човек или животно от 10-ина метра,нали?

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 02:22       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Окт 2011, 08:26
Мнения: 1408
Ако някой стреля по тебе от кола, ще си е чиста самоотбрана да му върнеш. :-)
"Стандартния" 9х19 е 124 грн. Всъщност, най-смъртоносните девятки (9 пара, .357 зиг и .357 маг) са точно 124 грн +Р JHP.

Ще пробие, но написаното по кутийките не винаги се покрива в реала. Най-често скоростите са по-малки, времето е студено, партидата е некачествена и пр. По-добре е да се има резерв, само лично мнение.

Дали 9х18 е достатъчен - според мен да. Май през ноември в Москва един сержант от полицията даде невероятен изстрел с Макаров и улучи в сърцето престъпник от 70 м. После се оказа, че момчето е бил отличник по стрелба, не че има значение - лошия се спомина.
Истината е, че аз не съм толкова добър и предпочитам да падне където и да го прасна. Такива работи..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 02:39       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
''..с Макаров и улучи в сърцето престъпник от 70 м.''
:tu: !!!
Не бях чувал за този случай,но е впечатляващ!Но 70 м е огромна дистанция за пистолет,братушката е бил отличник в прецизната стрелба-сигурно е имал време да се прицели.Това ме подсети,колега,да ти пратя цитат от едно изследване за интуитивната стрелба-при престрелка ,най-добрите на състезанията, първи загиват.. ''Сериозно внимание на интуитивната стрелба и нейното налагане като един от основните елементи на полицейската подготовка е обърнато през 60-те години на 20-ти век в САЩ, когато повишаването на смъртността, предизвикана от огнестрелно оръжие сред полицейските служители, предизвиква тревога сред управляващите кръгове. Прави се задълбочено проучване и анализ на методите на полицейска подготовка и прилагането им на практика. Проучването води до неочаквани резултати:
1.Най добрите състезатели по спортна стрелба като процентно съотношение имат по-високо ниво на смъртност от средното. 2.След всяка преживяна престрелка вероятността от смъртен изход рязко намалява, за да достигне до 2 процента след третата.
3.Отделни индивиди показват още от самото начало висока резултатност, която се запазва непроменена.

Тези изведени зависимости и изследване на причините за тях налагат следните изводи:
1.Тренировките по стрелба в полицейските стрелбища са не само безполезни, но и в определена степен вредни.
2.Влиянието на психическия елемент е значително и не бива да се подценява.
3.Въпросните индивиди са просто почитатели на каубойските филми и са практикували стрелба от кръста без премерване самостоятелно.

По късно са проведени значително количество експерименти и допитвания с полицейски служители и са изведени основните правила и тактика на интуитивната стрелба, които резултатно са приложени на практика първоначално в САЩ и по-късно по цял свят.''

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 03:01       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Окт 2011, 08:26
Мнения: 1408
Правилно хортуваш - и аз подобни неща съм чел. Обаче като кажа на Лонгбоя, че състезателите по IPSC са мъртъвци в реална престрелка, ще се обиди. :D А то всичко е психология - състезателите са свикнали да практикуват по хартия.. точка. Спецчастите защо използват симунишън? Щото мишената връща и като те перне боляло (така съм чувал).

Друго - при събрани статистики на улични стрелби в щатите, установяват че повече от два изстрела на цев не се дават. Това пък на Посейдон обяснявам, ама и той дебела глъва .. Викам му: земи си револвер, за какво ти е това помпене?

Та така. Междудругото и във Виетнам е имало подобна статистика: новобранците са загивали масово в първите си сражения. Оцелеят ли, после шанса им се вдига рязко..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 351 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 48 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer