logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 12:17




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2019, 20:14       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Служебно:
отделих поста /беше написан тук/ на колегата Тишо в нова тема
viewtopic.php?f=1&t=18036
но той държи да е в тази...върнах го за мнение на автора на темата:
Лонгбой ако прецениш за уместно този пост остава, а аз и останалите ще залеем темата с всички подобни дизайни ...STI СЖИ...руските има и един китайски...
Ако прецениш за неуместно такова развитие на темата ще махна този пост и си остава за представяне на пистолетите ГП

ti6kata написа:
И ZEV направиха техния пишов по подобен дизайн
ИзображениеИзображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2019, 21:23       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Остави го. Няма драма - тъкмо може да се породи интересна дискусия относно пистолети,конструирани на шаси и полимерна рама.

Пък и няма лоша реклама ;)

Можех да отворя нова тема,но реших тук - 7 години по-късно,за да може и новите потребители да се запознаят с настоящата продукция,пък и с "миналата" дори....

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2019, 21:25       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добре оправям го като си беше...
ще тръгнат коментари и сравнения с други кой от кой е крал...но щом така ти харесва ок :tu:

Longbow написа:
Пък и няма лоша реклама ;)

Това клише не работи винаги - личен опит! :DD
По ирония на съдбата касае точно ГП :tu:
Топалов направи изследвания на маслата и гресите за почти година...
даже нямам мерак да ги публикувам...а човека си игра с оръжейни стомани 10 вида поне ...снимки и так дале прати...
корозивни качества не установи...жив и здрав е може да го пита всеки...
но всичко това е минало...казвам ти го добронамерено - това как нямало лоша реклама е тънка работа...

иначе новия Ескалибър кефи! ще гледаме за положителни и отрицателни отзиви...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2019, 21:34       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2659
Това което се случва в Гран Пауър, Зев,СТИ, Зиг и други подобни е бъдещето в къстъмизацията на пистолетите.
Така би могло с една рама/ в бг и цев, и слайд/ да имаш няколко варинта за оръжието си. И за спорт и за 'носене'.Цветови варианти.............. А и почистването е значително услеснено.

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2019, 22:02       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Longbow написа:
Заради всички тези изменения - масата на оръжието с празен пълнител нараства от 887гр на 1020,като тази разлика от почти 200гр е само и единствено в предната част на оръжието.

Вследствие на което балансът би следвало да е още по-приятен, а т.нар. "muzzle flip" - още по редуциран.

Понеже си водя статистика, ако не ти е проблем и ти се занимава - ще те помоля да го тестваш на някой друг NO FAIL BILL DRILL .

Мишена: B-8 - има тук връзка към pdf файла:
https://pistol-forum.com/showthread.php ... le-Targets

7 ярда/6,40 метра; стартово положение - без значение; боеприпаси - без значение... интересуват ме СПЛИТОВЕТЕ, на които ще влязат и шестте попадение в черния кръг. Разликата при мен между 19-ката и 34-ката от скрито носене отива на около една секунда за изпълнение на цялото упражнение... а между 34-ката и ПРО-то - между 1,5 и 2 секунди. Та, в случая ме интересуват конкретни данни. А какво показват те: баланс, цикъл, ресет - точно на теб няма какво да ти обяснявам.


Другото, което ми е интересно, е 10/25. На 25 ярда - същата цел: В-8. По един изстрел от кобур или спид машина в рамките на 3 секунди за даването на един изстрел х10 пъти.
Х - зоната ти е 3 точки
10 - 2 точки
9 - 1 точка

Всичко извън черния кръг е 0 точки. Стреляй и сподели инфо и тук - също ще ми е много интересно. Тоест, това са двете упражнения, на които аз лично тествам пищов, който хващам за първи път. Но понеже нямам в момента под ръка такъв - затова те моля ти да ги стреляш тези два "дрил"-а вместо мен.

Благодаря предварително!


п.с. Линкове към "дрил"-овете от "пистъл форума":

https://pistol-forum.com/showthread.php ... Bill-Drill
https://pistol-forum.com/showthread.php ... -292-10-25

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2019, 17:45       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Вчера минахме с един приятел да постреляме тия упражнения....

ubboto написа:
Другото, което ми е интересно, е 10/25. На 25 ярда - същата цел: В-8. По един изстрел от кобур или спид машина в рамките на 3 секунди за даването на един изстрел х10 пъти.
Х - зоната ти е 3 точки
10 - 2 точки
9 - 1 точка

Всичко извън черния кръг е 0 точки. Стреляй и сподели инфо и тук - също ще ми е много интересно. Тоест, това са двете упражнения, на които аз лично тествам пищов, който хващам за първи път. Но понеже нямам в момента под ръка такъв - затова те моля ти да ги стреляш тези два "дрил"-а вместо мен.


Ся,тука: интересно упражнение,което никога не бях стрелял. И реших да се направя на майстор,та го стрелях от 29м - на ДА(като чука беше в положение според правилника на ИПСЦ :) ) резултатите - от снимката долу. Време за изстрели - най-бърз 1.55сек,най-бавен 2.10сек (май :??: ) Мерните прибори са доста качествени,но концепцията им не е за такава стрелба точно :) - на тази дистанция мушката е по-широка от черния кръг на мишената :danger: :danger:

За другия дрил - стреляхме от 7м ..... таймера умря......и на това упражнение се осрахме,но......при темп на стрелба от 0.18 средно - 4 попадения вървят в група с диаметър от около 8см. Ако се напъне човек да използва целия диаметър - мисля,че с 0.13-0.15 няма да има драми.

Не успях да съм ти много полезен,ама засега толкоз :)

п.п. Генералното заключение : ние не струваме,пищова си може мнооого повече !


Прикачени файлове:
61822272_699252990532709_3348553501226565632_n.jpg
61822272_699252990532709_3348553501226565632_n.jpg [ 259.65 KiB | Прегледано 5156 пъти ]

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2019, 20:36       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Longbow написа:
Време за изстрели - най-бърз 1.55сек,най-бавен 2.10сек (май ) Мерните прибори са доста качествени,но концепцията им не е за такава стрелба точно - на тази дистанция мушката е по-широка от черния кръг на мишената.

Съвсем друго става упражнението на 29 метра - чичо Гейб го е заковал: 25 ярда/ 22,70 метра… или максимум 23 метра. Време за даване на изстрела - 4 секунди. С Глока е тегавина тук... макс 7/10 в черния кръг… да не засучеш рамата нанякъде при този спусък - си требе много майсторлък за 10/10.

С обикновено ЧЗ-75 със зареждане… разликата е убийствена… между 3 и 4 секунди за изстрел със зареждане:

Изображение

Та, напълни ми душата с 10/10 с този страхотен пищов… от спид машина/ спортен кобур… пичове с 1911-ки го правят, на "глокаджиите" тук е тегаво.

Longbow написа:
За другия дрил - стреляхме от 7м ..... таймера умря......и на това упражнение се осрахме,но......при темп на стрелба от 0.18 средно - 4 попадения вървят в група с диаметър от около 8см. Ако се напъне човек да използва целия диаметър - мисля,че с 0.13-0.15 няма да има драми.

7 ярда са 6,40 метра… 60 санта са МНОГО тук, които ти ядат от бързината определено! Наблегнахме на първия изстрел тази година, но разликата при сплитовете между 17-ката и 34-ката и мен ме шокираха! 19-ката от своя страна - тук въобще не преде.

https://www.youtube.com/watch?v=g6vCimVsgFg
https://www.youtube.com/watch?v=eMkMI4RjtYA&t=9s

Сплитове 0,19 - 0,20 макс с 34-ката... с тоя "мазъл флип" - толкоз! Чичо Гейб и той тук удря тавана. Затова ми интересно да го настъпиш на макс новия "Ескалибур" на дрил така, както си е 100% по задание… с този минимален "мазъл флип"... требе да се получи бруталийка! :-)


Иначе каквото и да напишеш за този пищов - ще е интересно и полезно за всички, вярвам! Едно, че е инфо от първа ръка… и второ, че ти можеш да стреляш - и това инфо ще е максимално близо до обективната реалност. :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2019, 22:01       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Хубав пистолет, въпроса е дали са решили проблема със стоманата от която е изготвен затвора...

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 05:53       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2659
Доколкото имам Инфо май закалката беше грешна,а не материала на слайда.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 14:12       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Може и това да е, но проблема беше факт!
Което е недопустимо за пистолет с цена 2000 лева!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 14:32       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Колеги вижте сега...не може така с недомлъвки..."закалката май" "стоманата може би" ... "проблема е факт" !?

Коректно е да се каже точно какво е станало...иначе излиза, като клевета малко...
не можеме да приемеме това...сериозна медия сме...
на всичко отгоре говорим за най-новия им модел...различен е като конструкция от старите...
Колко хора са стреляли с тоз модел у нас?
А къде в нета се споменава за проблемации? Покажете ги, моля...то това е силата на медиите

и ако е само на един два екземпляра това не може да означава за всички ГП...и на мен иглата на глока ми се подби...е какво от това?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 14:45       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Не коментирам новия им модел, а този който съм имал.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 16:24       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
delf написа:
Може и това да е, но проблема беше факт!
Което е недопустимо за пистолет с цена 2000 лева!


Чак пък недопустимо - силни думи са. Има и къде,къде по-скъпи пистолети показващи много по-големи дефекти. Производство е,случва се - по-важното е,че фабриката стой зад продуктите си - нещо,което не може да се каже за останалите,нали?

Пък и отвори темата,та да питам директно тук : доколкото зная,купи пистолета от Камен. Оръжието чупеше едни малки зъбчета отвътре на затвора - в клуба има един такъв,функционира прекрасно до ден днешен. И освен чисто перфекционистически - аз лично не виждах смисъл от целите гимнастики с подмени и т.н.

И да продължа тази предистория : дочух слух,че си подменил пистолета с чисто нов - използвайки гореописания "проблем" ,и след това си го продал като чисто нов. Ако е така - не ти прави чест,ама изобщо (останалото ще го спестя на всички ни). Разбира се,имаш право да критикуваш каквото си поискаш,но ..... темата тук е за друго!

За това кой пистолет колко струва и дали е калпав - направи отделна тема,ще се включа с удоволствие в нея. Имам известен опит в това ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 16:31       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
Колеги вижте сега...не може така с недомлъвки..."закалката май" "стоманата може би" ... "проблема е факт" !?

Коректно е да се каже точно какво е станало...иначе излиза, като клевета малко...
не можеме да приемеме това...сериозна медия сме...
на всичко отгоре говорим за най-новия им модел...различен е като конструкция от старите...
Колко хора са стреляли с тоз модел у нас?
А къде в нета се споменава за проблемации? Покажете ги, моля...то това е силата на медиите

и ако е само на един два екземпляра това не може да означава за всички ГП...и на мен иглата на глока ми се подби...е какво от това?


Проблема (ако може да се нарече така) беше следния - всички пистолети преминават към друг тип рама(Мк12),която не е съвместима с предните варианти. Това налага промени във вътрешните геометрии на затворния блок,в частта на водещите релси. И като всяко ново нещо - нормално е да излязат "болести". Съвсем друг въпрос е начина на обработка - процеса на ТМО и фрезоване е един и същ за всички метални детайли в пистолетите,но все пак се работи от метални заготовки ,който се купуват от външни фирми - ЧЗ и ФН Херстал :) А те вече какво качество на метала предлагат - не зная ;)

Различното на най-новия модел е,че металната релса отпред е един цял детайл със шасито - сложно за фрезоване. Всичко друго си е абсолютно същото ,както и на "обикновените" варианти.

Колко хора са стреляли с тоз модел у нас? - към днешна дата - само АЗ :wink: :danger: :armed:

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 17:24       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Longbow написа:
delf написа:
Може и това да е, но проблема беше факт!
Което е недопустимо за пистолет с цена 2000 лева!


Чак пък недопустимо - силни думи са. Има и къде,къде по-скъпи пистолети показващи много по-големи дефекти. Производство е,случва се - по-важното е,че фабриката стой зад продуктите си - нещо,което не може да се каже за останалите,нали?

Пък и отвори темата,та да питам директно тук : доколкото зная,купи пистолета от Камен. Оръжието чупеше едни малки зъбчета отвътре на затвора - в клуба има един такъв,функционира прекрасно до ден днешен. И освен чисто перфекционистически - аз лично не виждах смисъл от целите гимнастики с подмени и т.н.

И да продължа тази предистория : дочух слух,че си подменил пистолета с чисто нов - използвайки гореописания "проблем" ,и след това си го продал като чисто нов. Ако е така - не ти прави чест,ама изобщо (останалото ще го спестя на всички ни). Разбира се,имаш право да критикуваш каквото си поискаш,но ..... темата тук е за друго!

За това кой пистолет колко струва и дали е калпав - направи отделна тема,ще се включа с удоволствие в нея. Имам известен опит в това ;)


Разбирам стремежа за защита на въпросната марка, все пак ти е спонсор.
Не вярвай на всичко което чуваш.
Това което посочваш като проблем в кавички, си е истински проблем. Ноооо, въпрос на гледна точка.
А и между другото уважаеми колега, нито си ме виждал, нито ме познаваш, та да коментираш кое ми прави чест или не.
Пистолета е в касата ми. Ей така, между другото го споменавам.
Стреляй си, рекламирай си ги, всичко е ок.
Факт е че чупи парчета метал от затвора.
И точно това коментирах.
Ако модератора прецени, да махне мнението защото не е по темата.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], PV и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer