logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 17:45       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
delf написа:
Не вярвай на всичко което чуваш.
Това което посочваш като проблем в кавички, си е истински проблем. Ноооо, въпрос на гледна точка.


писах "слух" - не ме четеш :) Това дали е проблем или не - можем много да спорим,но виждам,че не подлежиш на убеждения - нека е така.

delf написа:
А и между другото уважаеми колега, нито си ме виждал, нито ме познаваш, та да коментираш кое ми прави чест или не.


Между другото колега - ти нито си ме виждал,нито ме познаваш - нито познаваш оръжието и фабриката в детайли,та ...запази си мнението за честа за себе си. Пак казвам - достигна "слух",нито съм твърдял,че е верен - нито обратното. Затова и питах тук директно,открито - а дали е истина,или не - ти си знаеш!

delf написа:
Стреляй си, рекламирай си ги, всичко е ок.


Това и правя :) И съм помогнал на всеки,който има въпроси и трудности с въпросната марка! Колкото до рекламата - ако някой друг - примерно ти - беше написал представяне за съответния вариант - пак ли ще е реклама? Или вече е "обективно" ревю ? Защото не ги рекламираш,не стреляш с тях и т.н. ?

Май бъркаш понятията "реклама" и "ревю" PDT_Armataz_01_20

Поздрави! Пожелавам ти успех!

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 18:34       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Ооо, Благодаря!
За мен темата приключи преди 2 години.
Времето ще покаже дали новия модел е по добър /здрав/ от стария. :tu:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 18:37       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
Това и правя И съм помогнал на всеки,който има въпроси и трудности с въпросната марка! Колкото до рекламата - ако някой друг - примерно ти - беше написал представяне за съответния вариант - пак ли ще е реклама? Или вече е "обективно" ревю ? Защото не ги рекламираш,не стреляш с тях и т.н. ?

Продължавай все така, без да губиш време и енергия да влизаш в обяснителни режими! Срещу мензиса на Пацо, Пацовица и тем подобни… медицината е безсилна! В този ред на мисли, колкото сравнително нови Глоци съм виждал тоталки… :punch:; тая марка значи требе директно да се зачеркне!


Едно обстойно ревю на новия "ескалибур", евентуално комбинирано и със стреляне... го чакам с нетърпение! Аз на свой ред ще го "лайквам", ще го "шервам"... и всичко ще бъде както си требе! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 19:04       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Longbow написа:
Това и правя И съм помогнал на всеки,който има въпроси и трудности с въпросната марка! Колкото до рекламата - ако някой друг - примерно ти - беше написал представяне за съответния вариант - пак ли ще е реклама? Или вече е "обективно" ревю ? Защото не ги рекламираш,не стреляш с тях и т.н. ?

Продължавай все така, без да губиш време и енергия да влизаш в обяснителни режими! Срещу мензиса на Пацо, Пацовица и тем подобни… медицината е безсилна! В този ред на мисли, колкото сравнително нови Глоци съм виждал тоталки… :punch:; тая марка значи требе директно да се зачеркне!


Едно обстойно ревю на новия "ескалибур", евентуално комбинирано и със стреляне... го чакам с нетърпение! Аз на свой ред ще го "лайквам", ще го "шервам"... и всичко ще бъде както си требе! :tu:



Ескалибур си е ,Геле....7 години стрелям с този модел,и сега хващам това и.....нищо общо,като поведение,мерна картина и т.н. ..... Чувствам се много глупаво на моменти :) Отчитам напредъка - нещата,който фабриката е отчела като "недостатъци" - отстранени са! В тоя случай е продължено да се мисли инженерно,което е за аплодисменти.....но са отчели и дребните "кусури",изказани от потребителите....

Преди 7 години беше тотално непознато оръжие по нашите ширини - реших да "скачам в тъмното",да купя "котка в чувал"....тогава фабриката(в лицето на собственика и) направи голям жест към мен - и може би ,това е един от малкото правилни избори в живота ми,за който не съжалявам и грам!

7 години по-късно, над 40 000 изстрела(може би Х2 или 3 сухи) - и излиза нов вариант,а не модел......и отново съм на старта,дееба..... мога само да ръкопляскам....

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 21:55       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
delf написа:
Ако модератора прецени, да махне мнението защото не е по темата.

Модератора понеже уважава мъжественото мнение на Лонгбоя, че "нямало лоша реклама" даже ще те помоли да пуснеш снимка на тези малки отчупени парченца металчета от затвора дето са проблем или не са проблем всеки ще прецени... :roll:
колко малки са къде точно се чупи...
ако автора на тази тема поиска ...това ще замине в нова тема...но така и така се коментира тук Ескалибур нов/стар...та е добре да се види


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 22:04       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
металчета от затвора дето са проблем или не са проблем всеки ще прецени...
колко малки са къде точно се чупи...
ако автора на тази тема поиска ...това ще замине в нова тема...но така и така се коментира тук Ескалибур нов/стар...та е добре да се види


Нека бъде тук. Темата е за определен модел и марка - няма нищо лошо в положителните и отрицателните насоки. Няма само хубаво,няма и само лошо - нека четящите да знаят :wink:

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2019, 10:28       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Ето въпросните снимки.
Извинявам се за качеството, както и стрелкичките, правени са на телефона.
Последната снимка е на новия пистолет.
Мога да добавя, че фирмата има много добро отношение към клиента.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2019, 10:37       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
delf написа:
Ето въпросните снимки.
Извинявам се за качеството, както и стрелкичките, правени са на телефона.
Последната снимка е на новия пистолет.
Мога да добавя, че фирмата има много добро отношение към клиента.


В улея между "зъбчетата" влизат задните релси при сглобяване. И тъй като толерансите са малки - иска "наместване". Повечето потребители у нас не го наместват хубаво,а го "затварят" с удар - и оттам се получава това отчупване. При сглобен вече пистолет - това не играе роля ,и оръжието си функционира прекрасно. Единствено - при отчупването се създават остри ръбове и осенъци,та може да се удари една керамика там :wink: за да не задира


Когато го сглобяваш - изтегляш затвора максимално назад,натискаш леко надолу и го разклащаш леко ляво-дясно. Той си влиза съвсем лесно и няма да ти се получава това,което е на снимките ти. :wink: :armed: :armed:

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2019, 19:56       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
delf написа:
Последната снимка е на новия пистолет.
Мога да добавя, че фирмата има много добро отношение към клиента.

Парче около сантим дължина е откъртено и то двустранно от двете срещуположни страни...така ли е?
Неприятно, но ако не пречи на функционирането може да се позаглади с дремела и всичко е ок..
имам един въпрос и едно желание обаче ...

въпроса е - как така Фирмата има добро отношение към клиента, а показваш откъртвания по релсите? Това стара снимка ли е и сега е сменен с нов... или смениха слайда и новия пак се счупи?

Защо не сменят и този слайд? или не разбирам нещо? Фирмата ще има добро отношение когато нямаш за снимане строшена част - взимат я и пращат нова...

и желанието ми е - да стисна ръката на мъжагата дето с гола длан може да удари по слайда при сглобяване и да изкърти такова парче легирана стомана...
Евала!
Източни българи - Юнаци! :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2019, 20:58       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
Парче около сантим дължина е откъртено и то двустранно от двете срещуположни страни...така ли е?


Няма сантим....макс 5мм.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2019, 22:12       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Не бе Longbow, аз съм си говорил със собственика на фирмата - пише в Ганза-та, сега му забравих ник-а и името.

Ако трябва да систематизирам мненията на всички, които са ползвали пищовите ГП, то е нещо такова:
- прекрасна ергономика при стрелба;
- пълно гУано откъм надеждност;

..има прибалти - състезатели по IPSC - казаха, че когато са спортували с него са си носили по една чанта резервни части на турнирите. Сега вече не помня за кой модел точно, възможно е в най-новите да е подобрил нещата.

…..
А по повод акъла който се иска да си разглобиш и сглобиш оръжието :D то по света милиони цивилни и полицаи постоянно си разглабят и сглабят глоците, удрят слайда, блъскат, щракат, всякакви малоумници има. Но пищова не се чупи и нищо не му се откъртва от метала.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2019, 05:05       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Сигурен съм, че отчупването не е станало при сглобяване. Първо, защото много добре знам как се разглобява и сглобява пистолета, и второ щеше да забележа самите парчета.
Къстъмър сървиза си е добър , както казах - последната снимка е на новия пистолет.
Лично за себе си изгубих доверие в пистолета и поради тази причина стрелям с друго. За мен темата е приключена отдавна. В крайна сметка, един продукт винаги ще има противници и привърженици. :tu:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2019, 07:41       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
delf написа:
Сигурен съм, че отчупването не е станало при сглобяване. Първо, защото много добре знам как се разглобява и сглобява пистолета, и второ щеше да забележа самите парчета.
Къстъмър сървиза си е добър , както казах - последната снимка е на новия пистолет.
Лично за себе си изгубих доверие в пистолета и поради тази причина стрелям с друго. За мен темата е приключена отдавна. В крайна сметка, един продукт винаги ще има противници и привърженици. :tu:


Разбира се. Всеки има право да харесва каквото пожелае. И за мен темата е приключена,имам преки наблюдения над още 6 Ескалибура и 2 К100 (не включвам мойте в бройката) .....както и съм приключил темата с Глок,Зиг Зауер, донякъде с ЧЗ(последно време си вдигнаха качеството,признавам).

Само ми е интересно:къде са парченцата тогава? Ако са се отчупили при стрелба - би трябвало да останат в пистолета?? Мястото е такова,че все нещо ще ги задържи - я шасито,я спусковата тяга...или поне ще направи някакъв проблем,докато изпаднат....

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2019, 13:26       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
За съжаление не мога да отговоря на въпроса ти.
Ясно си спомням, че след стрелба разглобих пистолета за чистене и забелязах отчупването. Нямам идея къде са изпаднали.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2019, 18:48       Заглавие:  Re: Grand Power X-Calibur
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Наистина няма как даже да си бургазлия :roll: да удариш с длан и да откъртиш такова парче метал... :shock:
Може да се подбият остри ръбове ако ги дъниш на ръка, но тук е друго...
Това може да стане ако се бие с чук по слайда /но ще остави следи/ или от изстрел...

Може да е дефектен патрон /с повечко заряд/ и претоварил релсата...а там да е наистина презакален и крехък участък...

възможно е да е и шупла/пукнатина ...стават тези неща...

остава да уточним:

1. Освен Лонгбоу, някой друг от Балканите до Прибалтика харесва ли Ескалибура?

2. Може ли този пистолет да покрие СТАНДАРТИТЕ от Америка дето ги стреля Геле?

п.п. темата я гледаме, като писано яйце ...щото е чувствена...затова се подрежда ако някой сипе повечко :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: SVIREPIY, Ztavi и 42 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer