logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 164 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 06:26       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
kiril_bulgaria написа:
За тези оръжия става въпрос - стрелящи и убиващи, без възможност за проследяване, и не подлежат на регистрация:


Да, за тях става въпрос.
Само че не намерих темата, затова питах тук.

Поне според мен са си чисти действащи ОО, напълно годни за убиване без проследяване. Та нещо не ми се връзваше тезата за свободна продажба. Те са реплики, а не произведени преди 1900 г.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 11:53       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
rosen71 написа:
Поне според мен са си чисти действащи ОО, напълно годни за убиване без проследяване. Та нещо не ми се връзваше тезата за свободна продажба. Те са реплики, а не произведени преди 1900 г.

В ал.2 на чл.4 от закона през 2012г. бе добавена т.4 :
"4. (нова - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) копие на оръжие по т. 3, ако не е предназначено да произведе изстрел с боеприпас с бездимен барут."
Така че, тези чернобарутни реплики категорично не са оръжие по смисъла на закона и може да се продават на щанда между вафлите и лимонадата.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 12:23       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Те се продават свободно, но не и барута и капсите за тях.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 12:37       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Евалла, Киро - фатмашка логика в чистата си прелест. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 20:52       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Vimpel написа:
Те се продават свободно, но не и барута и капсите за тях.


Е те кремъклийките нямат капси, за куршумите продават клещи за правенето им, за черния барут как се прави няма смисъл да говорим.

Аз имах в предвид (то ясно за притежанието съгл. изменението от 2012 г.) стрелянето с тях. Защото малко ми се губи законовият смисъл да имаш ОО, което може безпроблемно да убие човек, пък било то и с черен барут, и да няма проблем с това.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 21:10       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Ми то се губи и смисъла да ти продадат кола която вдига 250 км/ч, а ограничението е максимално 140 км/ч по нашите пътища. Така че всеки има глава на раменете и си носи отговорността и последствията от собствените действия. Не виждам проблем със закона в сегашната му формулировка.

Sent from my E5823 using Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 21:19       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
rosen71 написа:
Защото малко ми се губи законовият смисъл да имаш ОО, което може безпроблемно да убие човек, пък било то и с черен барут, и да няма проблем с това.

Нямаш огнестрелно оръжие и това е. Огнестрелно оръжие е това, което законът казва че е. А чл.4 казва, че това не е огнестрелно оръжие.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 21:38       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
rosen71 написа:
Защото малко ми се губи законовият смисъл да имаш ОО, което може безпроблемно да убие човек, пък било то и с черен барут, и да няма проблем с това.
[/quote]


Сьвет за да ти е по-лесно,че и аз си бих глават с тия мисли - не тьрси логика в орьжието и законите за протежание или ползване.Законите се пишат от хора които в голямата си част идея си нямат кое как работи или такива които 2 и 2 е 4 ма още 2 и запьват,че от носа си по-далеч не виждат.Третата група са такива които гледат да напишат нещо което звучи добре пьк факта,че изпьлнение няма или няма как да се следи даден закон ммммммм няма значение за тях.


Последна промяна FIRSTGUN на 02 Сеп 2016, 18:52, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2016, 20:56       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Юли 2006, 21:29
Мнения: 627
Местоположение: София/Варна
rosen71 написа:
Vimpel написа:
Те се продават свободно, но не и барута и капсите за тях.


Е те кремъклийките нямат капси, за куршумите продават клещи за правенето им, за черния барут как се прави няма смисъл да говорим.

Аз имах в предвид (то ясно за притежанието съгл. изменението от 2012 г.) стрелянето с тях. Защото малко ми се губи законовият смисъл да имаш ОО, което може безпроблемно да убие човек, пък било то и с черен барут, и да няма проблем с това.

Абе ти на колко ракии го измисли това?
Утре ще забраниш тръбите щото виждаш ли си е цев и трябва да развалям асмата пред къщата, че е незаконна. Кремъците и те, пък магнезиевата запалка е направо атмомат сигурно.
Аз съм убеден, че с хубава прашка и голяма лагерна съчма и уцелване в главата ще има много тежки последствия, граничещи с фатални. Айде да забраним и прашките?
Да убиеш човек е лесно, въпроса е да не искаш да го убиваш. Варианти хиляди.
Стига се чудихте кое да се забранява още. Вече сутрин като си пия чая се чудя да слагам ли захар, щото утре може някой да каже, че е ракетно гориво...Аман


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2016, 07:12       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
rpg22 написа:
Стига се чудихте кое да се забранява още. Вече сутрин като си пия чая се чудя да слагам ли захар, щото утре може някой да каже, че е ракетно гориво...Аман


Колега, ние не се чудим кое да се забранява, ами се чудя на логиката. Не сравнявай прашка или тръба за асма с ДЕЙСТВАЩО ОГНЕСТРЕЛНО ОРЪЖИЕ. Това че било реплика, не го прави НЕГОДНО за употреба. Имах възможността да стрелям с такова, със сачма 12 мм, и от 80-90 м спокойно си уцелих мишена 1/2 човек в областта на сърцето, без да твърдя че съм голям стрелец.
Това имах в предвид. Губи ми се логиката.
А като искаш да си купиш повече от 1 пистолет се започва една логика.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2016, 21:02       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Юли 2006, 21:29
Мнения: 627
Местоположение: София/Варна
Ми не търси логика, а си купи въпросното предно пълнещо вместо да пишеш глупости, че утре и те да са забранени. Черен барут е ЗАБРАНЕН, не оръжието. Това, че си стрелял с него е интересно, как човека се е сдобил с барута. Прави разликата между притежание и употреба.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2016, 23:09       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rosen71 написа:
Колега, ние не се чудим кое да се забранява, ами се чудя на логиката. Не сравнявай прашка или тръба за асма с ДЕЙСТВАЩО ОГНЕСТРЕЛНО ОРЪЖИЕ. Това че било реплика, не го прави НЕГОДНО за употреба.
Со кратце: законно е да го притежаваш свободно, но не и да стреляш с него без надлежното за това разрешение. :wink: Изключая ситуациите на неизбежна отбрана, където общественоопасността е изключена. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2016, 09:38       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
rpg22 написа:
Това, че си стрелял с него е интересно, как човека се е сдобил с барута


Ами върви на възстановките за 3-март и ги питай как и откъде. Даже и по ТВ ги дават.

Не пиша глупости, просто ми беше интересно. Както колегите казаха да не търся логика, и аз вече не я търся.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2017, 18:46       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Въоръжените българи са колкото 8 армии, люлинчани са с най-много патлаци

Въоръжените българи са колкото 8 армии от по 27 000 души. Общо над 210 хил. души у нас имат разрешително за оръжие, сочи статистиката на Служба "Контрол на общоопасните средства" към МВР, пише "Телеграф". На практика обаче патлаците на българите са три пъти повече. "Много от собствениците им са ловци и имат по 5 до 10 пушки" уточниха от КОС. Най-много българи - около 110 хил. души са обявили, че се нуждаят от оръжие за лична охрана. Още над 90 000 лица са поискали да имат ловно оръжие. Към 6000 души имат патлаци с колекционерска стойност или за спорт. Само в София близо 40 000 души имат в домовете си метални каси, където съхраняват огнестрелните оръжия. Тези, които са взели разрешителните си от 9-о районно, което обслужва главно ж.к."Люлин", са рекордьори по брой пушкала. В момента люлинчани разполагат с 5500 разрешителни за оръжия. Пистолетите и пушките обаче са три пъти повече - над 15 000. Рекордьор по брой оръжия е столичанин, собственик на два пистолета, един револвер, 12 ловни пушки и 12 ловни карабини. Втори в класацията също е софиянец. Той има разрешително за два пищова и 11 ловни пушки и карабини.

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/obshtestvo/vorzhen ... 27546.html

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2017, 19:28       Заглавие:  Re: Разсъждения по ЗОБВВПИ - моля за коментар
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
И правилно - Люлин е най-западния квартал на София. :-) Слава на Джери.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 164 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer