logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2013, 23:18       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Незаконен пищов в САЩ ?!
Незаконно е да го разхождаш в тебе, скрит, без разрешително, това му е незаконното, не притежанието му. За притежанието на незаконен пищов - зависи също от щата в който живееш и какъв е пищова, напълно възможно е да притежаваш незаконен според закона на щата пищов.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2013, 23:41       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Сега, доколкото ми е известно, Оклахома е един gun-friendly щат. Ето какви ги дават и наказанията там:
Цитат:
Carrying a firearm in public, loaded or unloaded, without a permit is generally illegal and a misdemeanor under state law. Penalties for a first time offense are a maximum of 30 days in jail, confiscation of the firearm(s) illegally carried, and a $250 fine. Repeat offenses may be punished by up to 90 days in jail, with an increased fine.

Тези 3х25 години лишане от свобода просто ми се виждат страшно много за "misdemeanor" и за малко метамфети набутани в един "junk in the trunk".

пп. Тече една кампания в момента в Бг-то, подета първоначално от Слави Трифонов - "Няма да дадем Гергана", която набира все по-широка популярност. А от вашите присъди и аз се плашим. 8)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2013, 01:01       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Първото е притежание на мет с цел продажба, второто е притежание на оръжие от осъждан, третото е вкарване на контрабанда (оръжие) в затвор.
Освен това булката е била обвинена в още куп други провинения и явно е решила да приеме споразумение, вместо да чака журито да реши колко да лежи.
нарокотици е имало из цялата кола, тях е надушил песа първо, освен това е имало друг пистолет на пода. Булката е също така била издирвана за нещо друго.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2013, 01:22       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Егати криминала тая :shock:

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2013, 05:52       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
А от вашите присъди и аз се плашим.
Ей... Едни американски закони да те изплашат.... Законите са страшни за тея дето ги нарушават, докъто не го правиш няма от какво да се шашкаш толкова...
Тамън щях да ти кажа, че е възможно да не е било първото и престъпление и минаващият внесе малко яснота...
Гън френдли щат няма нищо общо с наказанията когато вършиш престъпление с оръжие, гън френдлито се отнася само за законо-спазващите граждани, престъпниците - да се оправят както могат, след 18 години съдбата ти е само в твоите си ръце.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2013, 12:40       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
.38 Super написа:
Гън френдли щат няма нищо общо с наказанията когато вършиш престъпление с оръжие...

Напълно съгласен, но какво престъпление представлява самозадоволяването с оръжие ?! Убити и пострадали от ръката на Кристи доколкото знам няма, а и револверчето, набутано точно там, какво общо има със "скритото носене" ?! В Оклахома ако си яко поркан и надрусан, и носиш оръжие, това е "a gross misdemeanor", която се наказва с лишаване от свобода за няколко седмици до няколко месеца. Съзнателното насочване на оръжие пък по някого, заредено или празно, също се води "misdemeanor", която се наказва със затвор от няколко месеца.

minavasht написа:
второто е притежание на оръжие от осъждан...

И притежанието на оръжие от осъждан ли се инкриминира в Оклахома, или само носенето му ?!

Сега, далеч съм от мисълта, че Кристи е "света вода ненапита", но да се съгласи на 3х25 години лишаване от свобода, сигурно трябва да е някоя мега брутална масова убийца, и същевременно наркобос и контрабандист от най-едър калибър!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2013, 13:50       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
но какво престъпление представлява самозадоволяването с оръжие ?!...И притежанието на оръжие от осъждан ли се инкриминира в Оклахома, или само носенето му ?!
Aз не съм специалист по криминалните закони в Оклахома, но ако трябва да рзасъждавам в-у случая: Очевидно не е самозадоволяване с пистолета а укриване, не е даже и скрито носене. При положение, че се прави от регистриран престъпник, може би има някакво по-сериозно наказание за рецидив, не знам.... Законите в Оклахома наистина не ме засягат, нали... Все пак човек трябва да има предвид, че макар и "съединени", щатите са си дефакто 50 различни държави с различни особености в законите, как е там ще ме интересува ако един ден се преместя, ако наистина ти е интересно, сигурен съм, твойте американски пен палс ще са в състояние да ти разяснят конкретният случай...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2013, 16:16       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
.38 Super написа:
Очевидно не е самозадоволяване с пистолета а укриване...

Що да е очевидно - на каката може да са и писнали вагиналните топчета, и да е решила да пробва как е усещането с нещо по-така. Освен това, тръпката от своеобразната руска рулетка също не е за подценяване. :DD

Как да е, а "укриването" като такова хич не ми звучи, тъй като как ще укриваш нещо, което не е на разрешителен или регистрационен режим ?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2013, 21:34       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Що да е очевидно - на каката може да са и писнали вагиналните топчета, и да е решила да пробва как е усещането с нещо по-така. Освен това, тръпката от своеобразната руска рулетка също не е за подценяване. Как да е, а "укриването" като такова хич не ми звучи, тъй като как ще укриваш нещо, което не е на разрешителен или регистрационен режим ?!
Очевидно е заради реалноста, при задаването на такива въпроси винаги трябва да се има предвид, че са чисто теоретически и реторични, в реалноста едва ли някоя ще се пипа докъто я арестуват, без да има някакво психично отклонение поради някаква причина, например да е под влияние на някаква забранена субстанция, което дори и без рецидив автоматично и осигурява повод за арестуване ако укрива оръжие в същият момент. Предполагам просто обичаш да си пишеш...
Пистолета е намерен когато вече е задържана и не като се е пипала в момента с него а като е отказвала да свали гащите си, което ясно показва умисъл и укриване.
По вторият повод за чудене: за нея, е забранено да притежава каквото и да е оръжие на първо място, заради рецидива си, така че никакви оръжия нямат работа около и в нея или колата и.
От друга страна, за нормалният гражданин е забранено да носи със себе си скрито оръжие без разрешително, без значение, че има право да го притежава и съхранява в дома си или в колата си ( без да се вижда). Това би трябвало да отговори на въпроса ти как е забранено да се крие нещо което не е на разрешителен или регистрационен режим. Разбира се изключения има, щати като Аризона, с разрешено открито носене с тебе, но обърни внимание - имането на скрито оръжие в тебе, почти навсякъде изисква разрешително за това, без разрешително е престъпление, само ако пипнеш оръжието полицая може да ти лепне "използване" и то срещу него, от което гориш, без значение, че на тебе ти се вижда някакво пипане или нещо друго...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2013, 22:35       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
.38 Super написа:
Пистолета е намерен когато вече е задържана и не като се е пипала в момента с него а като е отказвала да свали гащите си, което ясно показва умисъл и укриване.

38-ми, вагиналните топчета не се ползват като вибратор, а се мушкат отдолу, и доставят удовлствие докато жената се движи. И пак те питам - какво укриване, когато притежанието на огнестрелни оръжия в Оклахома не е нито на регистрационен, нито пък на разрешителен режим ?! Скрито носене във вагината ?! Аре стига! И само за това - 25 години лишаване от свобода! Другите присъди Х25 въобще не ги коментирам!

От казаното дотук, на всеки трезво мислещ човек ще му стане пределно ясно, че и във вашата съдебна система има нещо много сбъркано. И искрено се надявам да не екстрадират нашта Гергана в САЩ, за да я съдят там подобни тъпунгери! Впрочем, толкова зле скалъпени обвинения като тези на американските прокорури по случая с Гергана и във Бг-то трудно ще намериш!

пп. Сега в ефира горещата тема е "the Zimmerman case".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2013, 23:19       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
:D
ubboto написа:
И пак те питам - какво укриване, когато притежанието на огнестрелни оръжия в Оклахома не е нито на регистрационен, нито пък на разрешителен режим ?! Скрито носене във вагината ?! Аре стига! И само за това - 25 години лишаване от свобода! Другите присъди Х25 въобще не ги коментирам!...oт казаното дотук, на всеки трезво мислещ човек ще му стане пределно ясно, че и във вашата съдебна система има нещо много сбъркано.
Определи "Трезво Мислещ Човек" ?... Трезво мислещ човек не би предположил, че тая ще си ходи с пищов в оная работа пшросто за да се задоволява, именно в момента на арестуването и... При положение, че иска да си ръга нещо и при положение, че и е забранено да има пистолет заради криминалните и прояви, трезво мислещ човек не би правил глупави аналогии с топчета а би помислил, че ще използва именно топчета вместо пистолет... разбира се, гледната точка зависи от това което виждаш а ние виждаме явно различни неща.
Oт казаното дотук разбирам, че колкото и да ти обяснявам, че всякакво скрито носене на оръжие в тебе е забранено ако нямаш разрешително за това, ти ще си повтаряш едно и също, общо взето като глупостите за щурмовите пушки.
Укриване на оръжие без значение къде по него, от човек с рецидив, в момента на задържане явно се наказва в Оклахома, какво искаш от мене ? Това знам, това ти казвам, мене такъв закон не ме учудва, нито имам нещо против... Какво ми коментираш законите, кой тука ти е казал, че са перфектни ? Никой. Във всеки случай като гледам другата тема са много по-смислени от колкото българските, касаещи същите положения. Това, че не разбираш каква е разликата м-у разрешаването да притежаваш оръжие в къщи или да го държиш в колата си и това да го носиш скрито в тебе си е твой проблем, аз по-добре не мога да ти го обясня пък и да ти кажа честно ми е малко през таковата дали ще го разбереш...
Гергана не я познавам, не ме интересува и не виждам какво общо има с темата, процеса на Зимерман - също няма нищо общо с приказките тука, а общо взето свършва утре, ти сега се сети, че е"гореща" тема...
То и там всичко е ясно - БХО и Главният прокурор върнаха случая просто защото евентуално осъждане на Зимерман би ударило в-у свободите на гражданите на Флорида и би свалило "stand your ground" закона, иначе случая е пределно ясен, освен това ако не бяха черен и бял а най-грубо казано - от еднаква раса, тоя "случай" нямаше да е случай изобщо... Аз съм сигурен, че и за него имаш някакво малоумно становище като онова за пищова в пеперудата на тая, или за щурмовите пушки...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2013, 23:21       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Втророто и обвинение е внасяне на контрабанда в затвор, което е углавно престъпление.
Отделно тук примерно има 10-20-живот закон, т.е. минималната присъда е 10г ако си използвал оръжие при извършване на престъпление, 20 ако си стрелял, до живот ако някой е ране или е убит. Предполагам че имат нещо подобно и в Оклахома.
Когато арестувам някой, винаги го питам дали има нещо незаконно. След като го претърся, пак го питам дали не съм пропуснал нещо, защото ако се намери в затвора е felony (углавно престъпление), независимо какво е- бръснарско ножче, нож, пищов, 1 хапче или цял презерватив с дрога.
Досега съм пропускал един път, с едно хлапе, и то защото колега му прегледа портфейла и не забеляза че е имало бръснарско ножче вътре. Надзирателя го намери и ме изгледа много накриво.
Оттогава винаги сам проверявам повторно какво имат по тях.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2013, 23:33       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
За незапознатите - притежание на оръжие в повечето щати е разрешено и не изисква разрешително. Носене на оръжие в повечето щати изисква разрешиелно.
В повечето щати носенето на огнестрелно оръжие без разрешение е углавно престъпление (има разлика между weapon и firearm).
Във всички щати на осъждани за Felony (углавно престъпление) е незаконно да притежават оръжие и амуниции, като често всеки патрон е отделно обвинение. Това пак е felony.
Отделно е забранено да се внасят оръжия и наркотици в затворите, дори и ние си ги оставяме в колата преди да ескортираме арестантите вътре. Там само надзирателите имат право да имат оръжие и ако някой се опита да внесе оръжие там това пак е felony.
Ако си направите труда да прочетете оригиналните обвинения от полицейския доклад, имало е още доста обвинения и ако се беше стигнало до съд, булката щеше да загуби и можеше да се наложи да лежи по-дълго, затова тя е решила да приеме сделка с прокуратурата.
Не знам Гергана коя е, но като си спомня че преди време в БГ приеха че 300кг мет били за лично ползване и освободиха производителите, не се притеснявам за нея, в сигурни ръце е.
Разбира се че и тук има простотии, сега чакам да видя какво ще реши журито за Зимерман и какво ще стане след това.
Но в случая е имало 2 булки в колата с куп наркотици и торбички за пакетирането им, имало е 2 оръжия, имали са и 2 маски - явно са имали нещо в предвид. Ако е имала криминална история или пробация от предишните си присъди това автоматично също се натежава в вземането на решение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2013, 01:04       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Геле подозирам, че не се бъзикаш горе и това е смущаващо леко...

1. с пищов в путк@та и наркотици в задника
2. осъждана
2. в колата пълно с наркотици
3. внасяне на контрабанда в пандиз

Ти умуваш дали па тоя пищов не си го е забучила за кеф и не е ли присъдата много!? :shock:

Само дано нашата Гергана не е с такива адвокати щото вервай ми 30 год пандиз не и мърдат...
http://news.ibox.bg/news/id_1386375611
за нея баш в тази тема някак си е нелепо да говорим, но като гледам обвинението , а и в контекста на темата тва...да си имаш работа с американското правораздаване е се едно да те срещне товарния влак :

Та:
1. имаме подписано шибано споразумение с щатите за екстрадиция/кой и защо го е подписал може да се намери инфо лесно/
2. не я екстрадираха щото американците нещо се замотаха с документите...
без изисканите документи естествено няма да бъде екстрадирана...
...да и аз вярвам че е невинна...ама има български съд той решава дали да екстрадира български гражданин ...показания на агенти от ДЕА...факти...документи това онова...

Цитат:
Ролята на Гергана е да обработва седмичните отчети от системата за продажби и да изчислява натрупаните такси и комисионни към докторите и аптеките на база реализираните през сайта продажби.

Факт е, че тя работи единствено с цифри, номера на поръчки и лекарствени кодове, нямайки информация относно точното лекарско предписание, което седи зад съответната поръчка, съдържанието на препаратите, пациентите и т.н.

По каква причина американската прокуратурата решава, че собственикът и управител на фирмата няма нищо общо с цялата схема, а единственият виновен остава един статистик-анализатор, е повече от учудваща, коментират още защитниците на Гергана.

Цитат:
Обвиненията към Гергана са следните: Конспирация с наркотици. Максимално наказание 10 години лишаване от свобода. Разпространение на наркотици чрез интернет. Максимално наказание 10 години лишаване от свобода.
Заговор за неправомерно разпространение на лекарства. Максимално наказание 5 години лишаване от свобода.
Неправомерно разпространение на лекарства. Максимално наказание 3 години лишаване от свобода.
Конспирация, заговор по пощенски и електронен път. Максимално наказание 20 години лишаване от свобода.
Конспирация, заговор за пране на пари. Максимално наказание 20 години лишаване от свобода.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2013, 01:53       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
И вече това е ептен пресно - контраста с щатите е смазващ...

http://news.ibox.bg/news/id_1662184882

Цитат:
на борда на кораб "Кристофър", акостирал на пристанище Варна Запад, пристигнал контейнер, пратка от Чили, чийто получател била фирмата на Цикалов "Интерфууд 98.
В 1020 бутилки специалните служби и митническото куче Танго установили специфично затворени бутилки с прозрачна течност и утайка на дъното.
Полевият тест доказал наличието на кокаин, чиято стойност по-късно е фиксирана на 61 млн

Цитат:
Варненски окръжен съд оправда напълно столичаните Веселин Цикалов и Иван Христозов, подсъдими по делото за контрабанда на 231,54 кг кокаин, пренесен по море в контейнер, съдържал бутилки вино от Боливия.


Възможно е и собствениците на фирмата наистина да не са знаели...да са наредени някак си от някой...ама това ебаси смърди...
Изобщо никва зелена карта...прав е Витан - Рая небесен е у нас...а и нащо митническо куче Танго е по-добро от американското дето е прецакало Кристи...
...а верно бех решил да премия некоя и друга кола във Флорида...гол до кръста, като по клиповете с манекенките... :DD
Нема такава Държава заклевам се!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Viceroy и 150 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer