logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 15:08       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
ubboto написа:
Откъде да знае това в червеното, и длъжна ли е да го знае при условие, че тя е просто един финансов контольор? А прокурорите не викат на разпит нито юристконсултите, нито собствениците и мениджърите на EuroMedOnline, а стоварват цялата вина върху главата на Гергана, официално обвинявайки я, че те оперирала чрез сайт на нейна компания - "а website operated by a company of GERGANA CHERVENKOVA", като заедно с другите й "съучастници" съзнателно и преднамерено била създала конспиративна схема, нарушаваща Закона за наркотичните вещества на САЩ!

Да не забравяме също така, че по същите тези обвинения, Гергана Червенкова прекара седем месеца в ареста. И сега е ред на българските разследващи органи да кажат доколко фактите в обвинителния акт на американците се припокриват с действителността, а именно - каква позиция е заемала Гергана в търговското представителство "БГ Глобал Сървисиз", което е обслужваща компания на английската фирма "Юромедонлайн" ООД, имала ли е възможността еднолично да оперира с парични средства на фирмата, както и да продава медикаменти на граждани на САЩ, била ли е собственик на отделен сайт и компания, занимаваща се с подобна дейност, били ли са привикани от българска страна на разпит собствениците, мениджърите и юристконсултите на "Юромедонлайн", и все едни такива интересни въпросчета, по които някой официално ще трябва да дава обяснения в най-скоро време! И без да има такава яснота, да се говори за екстрадиция е пълно безумие, тъй като при така формулирано обвинение от американски страна, Гергана де факто я искат в САЩ за ЛИНЧ, давайки и присъда от около 70 години!



Когато извършваш бизнес с някоя страна, се съобразяваш със законите и и внимателно ги проучваш, преди да правиш каквото и да е. Непознаването на законите не е оправадание. Когато се занимаваш особенно с толкова сериозна работа си длъжен да се запознаеш с изискванията и правилата, иначе гориш, както става в случая.
По някаква причина Гергана е приета за управляваща сайта - може би е взела лицензите за опериране в щатите на свое име, може и много други неща - не знам и не ме интересува. Знам че е обвинена и половин година не иска да сътрудничи на разследването.
Примера с фалшивите паспорти го интепретира неправилно - Гергана е пращала информацията на клиентите до докторите за да могат да издадат рецептите, т.е. активно е учасвала в издаването на фалшиви рецепти. Тук няма съмнения и може-би.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 15:13       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
...че повечето родители дават Риталин на децата си

Вземи се спри, че съвсем започна да се омотаваш, а и на мен започва вече да ми се драйфа - родителите давали Риталин на децата си, в училище го давали без знанието на родителите... аре стига!

Относно "прогресивните" идеи в контекста на случая с Цимерман, визирам законовите положения при вас:
Цитат:
The Law

The “Stand Your Ground” doctrine in can be found in Florida Statute § 776.013(3) (2012). Take a look at some key parts of the legislation:

§ 776.013. Home protection; use of deadly force; presumption of fear of death or great bodily harm

(3) A person who is not engaged in an unlawful activity and who is attacked in any other place where he or she has a right to be has no duty to retreat and has the right to stand his or her ground and meet force with force, including deadly force if he or she reasonably believes it is necessary to do so to prevent death or great bodily harm to himself or herself or another or to prevent the commission of a forcible felony.

Most states have enacted the “castle doctrine,” which says that you have a right to use deadly force to protect your home if you reasonably believe that your life is in jeopardy, but the Florida law goes one step further and permits individuals to stand their ground anywhere they have a right to be without requiring them to retreat first.

In Florida, you can use deadly force anywhere as long as you:

--Are not engaged in an unlawful activity

--Are being attacked in a place you have a right to be

--Reasonably believe that your life and safety is in danger as a result of an overt act or perceived threat committed by someone else toward you.

Immunity from criminal prosecution and civil action for justifiable use of force can be found in Florida Statute § 776.032(1) (2012).

(1) A person who uses force as permitted in … s. 776.013…is justified in using such force and is immune from criminal prosecution and civil action for the use of such force... As used in this subsection, the term "criminal prosecution" includes arresting, detaining in custody, and charging or prosecuting the defendant.

That means you are immune from prosecution or civil liability because you are allowed to use the force. When “Stand Your Ground” is successfully asserted following a killing, the homicide is considered “justified,” which means there won’t be any criminal charges filed and you cannot held liable in a civil case either.

Щом законът ви позволява употребата на смъртоносна сила единствено на база ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ, дори и оснавателни, че животът и сигурността ти се намират в опасност... ами, O.K. Въпреки, че за мен подобна формулировка също е яко алогична, се спирам дотук.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 15:30       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
По някаква причина Гергана е приета за управляваща сайта - може би е взела лицензите за опериране в щатите на свое име, може и много други неща - не знам и не ме интересува. Знам че е обвинена и половин година не иска да сътрудничи на разследването.

Именно затова сега на ход са българските разследващи органи - 7 месеца са доволно време, за да се стигне до дъното на подобна схема, ако въобще е имало такава де. И на какво разследване не е искала да сътрудничи Гергана, като не ми е известно да е разпитван никой от нейните колеги и супервайзъри. Била действала самостоятелно ?! О.К., ще изчакаме до 19 юли, и ще видим какви доказателства ще бъдат представени насреща.

minavasht написа:
Гергана е пращала информацията на клиентите до докторите за да могат да издадат рецептите, т.е. активно е учасвала в издаването на фалшиви рецепти. Тук няма съмнения и може-би.

Ако споделянето на подобна конфиденциална информация с медицинско лице в САЩ е престъпление, О.К. Но за "активно участие в издаването на фалшиви рецепти" ми се струва, че е доста пресилено да се говори.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 15:35       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
ubboto написа:
Щом законът ви позволява употребата на смъртоносна сила единствено на база ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ, дори и оснавателни, че животът и сигурността ти се намират в опасност... ами, O.K. Въпреки, че за мен подобна формулировка също е яко алогична, се спирам дотук.


И добре правиш.
Не трябва да чакам някой да ме удари по главата с брадва или чук или бухалка, или да ме наръчка в корема с нож или мачете за да мога да се защитя.
И може би заради подобни разбирания агресията и побоищата, толкова популярни и често случващи се в Бг тук просто са рядкост - никой не знае какво носи другия и затова обикновенно хората са учтиви един към друг.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 15:43       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Не трябва да чакам някой да ме удари по главата с брадва или чук или бухалка, или да ме наръчка в корема с нож или мачете за да мога да се защитя.

В Бг-то също не трябва. Но все пак, нападението срещу теб трябва да е РЕАЛЕН ФАКТ, а ти трябва да се намираш в положение на непосредствена опасност. Употребата на смъртоносна сила на база единствено ПРЕДПОЛАГАЕМА ЗАПЛАХА не го разбирам, но щом такъв е законът при вас - О.К.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 15:43       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
ubboto написа:
Ако споделянето на подобна конфиденциална информация с медицинско лице в САЩ е престъпление, О.К. Но за "активно участие в издаването на фалшиви рецепти" ми се струва, че е доста пресилено да се говори.


Не е проблема в споделянето на информацията.
Накратко обяснявам как ТРЯБВА да се издават рецепти за контролирани лекарства - имаш медицински проблем, отиваш при лекар, той те преглежда и решава какво лекарство ти трябва за състоянието ти. Издава рецепта, която след това ти носиш в аптеката/сайт и там ти дават/пращат точно предписания брой хапчета/прахове/ампули.
Изискване е да бъдеш прегледан от доктор.
Гергана, по някакви нейни причини, кара клиентите да попълват въпросници онлайн, след това праща информацията на доктор някъде на майната си, който без да прегледа пациента, дори без да говори с него, издава рецепта за лекарство, което пациента изисква.
А това е конспирация за заобикаляне на закона и незаконна дистрибуция на контролирани лекарства.
Това е, в което е обвинена Гергана.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 15:48       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
ubboto написа:
minavasht написа:
Не трябва да чакам някой да ме удари по главата с брадва или чук или бухалка, или да ме наръчка в корема с нож или мачете за да мога да се защитя.

В Бг-то също не трябва. Но все пак, нападението срещу теб трябва да е РЕАЛЕН ФАКТ, а ти трябва да се намираш в положение на непосредствена опасност. Употребата на смъртоносна сила на база единствено ПРЕДПОЛАГАЕМА ЗАПЛАХА не го разбирам, но щом такъв е законът при вас - О.К.


Тук е абсолютно същото - трябва да се приеме от трезвомислещ човек че заплахата е реална и съществуваща, иначе си е убийство. Ако има съмнение че си измисляш и не е имало причина да стреляш, започва дело и най-вероятно ще си полежиш някъде гушнат с някой едър чичка.
Както се вижда от случая със Зимерман, не се подхожда леко към такива стрелби, трябва историята ти да е реална и да е имало реална заплаха - ако беше гръмнал черния просто защото е бил черен и с качулка в тъмното, щеше да е в затвора отдавна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 15:53       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
.... в училище го давали без знанието на родителите... аре стига!

Относно "прогресивните" идеи в контекста на случая с Цимерман, визирам законовите положения при вас:
Цитат:
The Law
......In Florida, you can use deadly force anywhere as long as you:
--Are not engaged in an unlawful activity
--Are being attacked in a place you have a right to be

--Reasonably believe that your life and safety is in danger as a result of an overt act or perceived threat committed by someone else toward you.

Immunity from criminal prosecution and civil action for justifiable use of force can be found in Florida Statute § 776.032(1) (2012).

Щом законът ви позволява употребата на смъртоносна сила единствено на база ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ, дори и оснавателни, че животът и сигурността ти се намират в опасност... ами, O.K. Въпреки, че за мен подобна формулировка също е яко алогична, се спирам дотук.

Научи се да коментираш това което ти се пише, не което си мислиш, че четеш: Не съм ти писал никъде, че в училище им давали Риталин просто така, това беше твое твърдение.

Това в червеното не е това което си мислиш, никой не стреля хора по предположения, както винаги взимаш буквалният текст и го тълкуваш както на тебе ти харесва.
В реалноста, основанието в Закона за употреба на смъртоносна сила, което си подчертал се изразява най-накратко със следната снимка на Зимерман:
Изображение

Зимерман има право да ходи и следи който си иска по което време на денонощието си пожелае, както и Трейвон.
В конкретният случай Зимерман е постъпил по учебник - обадил се е на полицията преди да прави каквото и да е друго.
Трейвон можеше просто да направи същото, да спре да говори с дебилната си приятелка и да се обади на полицията за да каже, че някакъв бял го следи.
Това щеше да е краят на историята. Имал е 4 минути да го свърши.
Не го е направил, защото е имал физическата възможност и психическата нагласа да срита белият задник на тоя дето го е следвал.
Вместо това е избрал да се обърне и конфронтира Зимерман, като в последствие го е свалил на земята и е почнал да го бие с юмруци в лицето и да му блъска главата в земята.
За този факт има физически свидетели, чули виковете за помощ на Зимерман и потърсили полицията.
Стрелбата на Зимерман е била абсолютно оправдана, не е ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ, факт че някой го бие до степен до която го е било страх, че ще изгуби съзнание.
По време на боя, Трейвон е открил пистолета в кобура и е посегнал към него, тогава именно Зимерман се е преборил за да го извади и да стреля.
Случая е ясен, просто не и за тебе, това е, тълкуваш законите както ти харесва, нищо повече...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 16:11       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
...трябва историята ти да е реална и да е имало реална заплаха

Щом при вас така се тълкува законовата формулировка "perceived threat" - ами, О.К.

38-ми, говоря за принципни положения. Иначе и аз симпатизирам на Цимерман, тъй като и при нас ако някой тръгне законно да се защити с оръжие - на момента се надига вой до небесата.

.38 Super написа:
Не съм ти писал никъде, че в училище им давали Риталин просто така, това беше твое твърдение.

Имаш по-назад линк към цитат - аз не твърдя нищо! Явно ти първо трябва да се научиш на още доста неща, преди да тръгнеш да проповядваш какво трябва и какво не трябва - като за пореден път ти повтарям, че подобен императивен тон хич не ми е приятен!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 18:47       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Имаш по-назад линк към цитат - аз не твърдя нищо! Явно ти първо трябва да се научиш на още доста неща, преди да тръгнеш да проповядваш какво трябва и какво не трябва - като за пореден път ти повтарям, че подобен императивен тон хич не ми е приятен!
По-назад имам това тове твърдение което адресирам преди да ти чета линковете които така или иначе не доказват нищо от това което ми приказваш, обърни внимание на собственото си твърдение и въпрос:
ubboto написа:
А най-извратеното от всичко е, че за Гергана има подготвена присъда от 70 години от държава, в която децата още от най-ранна училищна възраст, БЕЗ РЕЦЕПТА, ги подкарват на тежки антидепресанти! Не ли?
Отговора на въпроса ти е "Не е."
С линк или без линк, това е факт, също както е факт, че е невъзможно да наричаш Риталин "тежък анти-депресант". Така, че ако се придържаме към фактите а не към тълкуванията им така че да паснат на тезата ти, няма какво да се дразниш толкова.
Аз не проповядвам а ти обяснявам подробно нещо което вече си ме питаал и явно не искаш да разбереш, казах ти - не предизвиквай отговори които няма да ти харесат, най-лесният начин е да не ми разказваш колко е несъвършенна с-ма която не разбираш.
Че не е перфектна - не е, но и никой не ти е проповядвал, че е, просто аз лично ти отговарям на заблудените мнения, за другите - не знам...

Императивният тон го виждаш, защото не можеш да се аргументираш и защитиш тезата си с-у фактите които ти се представят, не защото аз ти приказвам така.
Честно, даже не виждам защо трябва да ме занимаваш с това какво ти харесва и какво - не. Не сме в детска градина...
Е, това последното ще си го взема обратно, аз разбира се може и да бъркам...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 19:58       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Въпросът ми е извън темата и извън спора, който се завихри тук, за което съжалявам. Става дума за ''Случаят Зимерман''-преди малко по новините щатската репортерка на БНТ каза, че въпреки, че Зимерман е признат за невинен, семейството на черният щяло да заведе граждански иск за голямо парично обезщетение. Това ми напомни и за ''Случаят Лисичков'' в Бургас-бившият полицай беше оправдан, но въпреки това, го осъдиха да плаща кръвнина на близките на Рижата-мисля, че беше шест цифрена сума..
Според мен това е абсурд и то явно не само в Българското правораздаване: или си извършил престъпление , лежиш в затвора и плащаш, или си невинен и никой по никакъв начин не може повече да те тормози със съдебни дела по този повод! Абсурдно е в случай, че правомерно си защитил с КНО своята безопасност и тази на семейството си, после цял живот да трябва да хрантутиш близките на някоя отрепка!

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 20:12       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Borislav написа:
Доказано е, че употребата на Риталин примерно води до психози и желания за самоубийство. Между другото, почти всички подобни убийства са извършени от хора, които са взимали успокоителни лекарства. Употребата на подобни лекарства в училищата (в САЩ) е доста голяма. Училищната сестра има право да дава такива лекарства на децата при оплакване от учител, без да казват на родителите. Това е една от причините много семейства да спират децата от държавни училища.

Добре, за да сме точни и в запетайките, "тежки антидепресанти" ги заменяме с "успокоителни лекарства". И да повторя пак тезата си:

Абсурдно е да те грози присъда от 70 години лишаване от свобода за търговия с лекарства без рецепта в държава, където масово успокоителни се дават и на децата в училище, също без рецепта! Освен ако не приемем, че училищната сестра в САЩ е квалифицирано медицинско лице, оторизирано да предписва съответните медикаменти и на деца.

пп. Въобще нямаше да зачеквам тази тема, ако въпросната присъда не я очакаше и една българска гражданка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 20:56       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
ubboto написа:
пп. Въобще нямаше да зачеквам тази тема, ако въпросната присъда не я очакаше и една българска гражданка.


Тук имат една много хубава поговорка - don't do the crime if you can't do the time.
Докато е правила кинтите е било хубаво и сладко, сега, когато яйцето опира до задника, изведнъж се сещаме за кое е правилно и кое - не.

Редовно хващаме дилъри, всички са крайно изненадани, когато се окаже че невинното им занимание се наказва с години затвор.
Българката ако си беше продавала хапчетата в БГ нямаше сега да е на това дередже,, обаче тя е решила да го прави в Америка. Като се набуташ да играеш с мъжете, трябва да си готов и да те третират така. Нарушила е американските закони и затова би трябвало да си понесе американските последствия.
Много е просто, не знам защо се палиш толкова.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 21:29       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
За ревото в сливата сьм ок с 25 годинки затвор.Ако нямаше такива цифри тая огромна дьржава нямаше да може да се оправи дотолкова, доколкото сега се оправя с престьпноста.Какви идиоти има тук не е истина.Всякакви банди с по 100 000 и нагоре мембьри .....извратени до безкрайност,друсащи се с такива наркотици с който вече те не усещат ,че са хора.Те нямат врьзка с реалния свят като се назобят така ,че трябва да има такива цифри.Майтапа е,че ако някой утрепа друг и го лежи 10-15 годинки ефективно и след това си живее живота....и тук и в БГ само дребните рибки и дильрчета пьлнят затворите.За рецептите просто трябва някой да обясни на Геле каква е системата тук.За да си доктор ходиш на даскало за което плащаш от 50 до 100 хилки в зелено на година.Сметни ги колко са за 5,6 или 10 годинки следване.Това си е заем който след това трябва да вьрнеш.Значи в най-добрия случай си на минус 300 000 гущера.Е ми затова ходиш при доктора за рецепта.И той е човек и той кьща и деца храни.Абсолютно е ненужно за половината хапове да се ходи до доктора за рецепта ама налй и той трябва кинти да прави.Затова и вместо с една операция да ти оправи проблема ти прави 5 най-малко.Сьщо така трябва да ти обясня Геле каква е процедурата като ходиш при доктор.Преди да влезнеш и да му кажеш какьв ти е проблема подписваш едни документи с който той си врьзва гащите за евентуален иск от твоя страна в сьда.И ти реално си в патова ситуация още преди да си го видял.Това е медицината тук-бизнес и само бизнес мой човек.Кинти.Нищо лично дето се вика.Това се отнася и до всичко тук -кинти и пак кинти .Големите са изяли малките преди повече от 200 годинки.Един приятел аптекар ми беше казвал ,че тук не може ти да имаш твоя аптека.Само в голяма верига може да се цаниш на бачкане.Нищо ,че неговата фамилия в Кувейт е имала голяма верига аптеки там и ,че човека има кинти да си отвори негова тук.Като иска да си ходи обратно там :danger:

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2013, 21:40       Заглавие:  Re: Къде може да се скрие оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
2-та ми цента по случая "Гергана"

Все още чакам да видя счетоводител, финансов контрольор или човек на подобна позиция, който не знае с какво се занимава фирмата, чието счетоводство води.

В случаите, когато аз съм имал участие в срещи с контролинга, са се вадили едни изключително подробни екселски таблици с прекрасно разписани пера, парични потоци, дори разиграни сценарии what-if.

Толкоз.

Не съм съгласен с едно изречение, което беше цитирам по памет "ако не е виновна, нека го докаже", тъй като това не е нейна работа. Някой друг трябва да докаже, че е виновна. Освен това (нещо, което май не се практикува много-много в Бг) разследващите органи (би трябвало) да са задължени да събират доказателства не само за вината, но и за хипотезата "невинен".

Силни успокоителни без рецепта е безумие, не ми се рови, но съм почти убеден, че става дума за частен случай и да се генерализира е леко изхвърляне.

А оная, дето си е носила нещо долу, някой спомена ли "three strikes" ? :)

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer