logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2012, 23:08       Заглавие:  Hornady 155 gr.A-Max in 300 WinMag
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 19 Мар 2010, 17:33
Мнения: 189
Местоположение: В.Търново
Колеги,
тук се опитвам да споделя моя опит и търсене на оптималния вариант за патрон и пушка с 20" цев.
Снарядих 10 патрона с гилзи ППУ, капси ССI 250, барут Н 4831 от 74 грейна до 78.5 грейна със стъпка на покачване 0.5 грейна и проектили на Hornady 155 gr. A-Max. и COL 3.43" - 87.2 мм. Това по мои сметки е оптималната дължина на патронника на пушката ми.
Ето резултата - обособиха се две групи 74.5-76 гр. с диам .1.8см и 76.5-78 гр. с диам.2.45см.
Нямаше следи от повишено налягане и съжалявам, че не снарядих още патрони - до 80 грейна.
QuickLOAD доста сходни скорости с получените при стрелбата, а моята цел е 2950-3000 fps. и с тегло на заряда от 79.5-80.0 би трябвало да я достигна.


Прикачени файлове:
DSC00040.JPG
DSC00040.JPG [ 126.42 KiB | Прегледано 7025 пъти ]

_________________
Р. Хаджиниколов
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2012, 23:18       Заглавие:  Re: Hornady 155 gr.A-Max in 300 WinMag
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
по колко патрона си заредил с еднаква доза ?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2012, 08:11       Заглавие:  Re: Hornady 155 gr.A-Max in 300 WinMag
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 19 Мар 2010, 17:33
Мнения: 189
Местоположение: В.Търново
По един!
Тук става дума за метода -"стълба" - където зареждаш от всяка доза по един и ги изстрелваш в една мишена.Така виждаш скоростта и хармоничните трептения на цевта.След това намираш трите най-близки попадения и ги разработваш през 0.2 грейна по 3 или 5 броя.След това вече можеш да се пробваш с COL за по добра група.
Аз все още търся комбинацията барут - проектил - цев - за скоростта, която искам,но я получавам все при максимални дози, което не ми се нрави много.Следващият ход ще е смяна на барута.Мисля да пробвам Н 4350.Той, като че ли достига висока скорост при по-ниско налягане.Но това е въпрос на време.

_________________
Р. Хаджиниколов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2012, 00:07       Заглавие:  Re: Hornady 155 gr.A-Max in 300 WinMag
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
300 WinMag написа:
Тук става дума за метода -"стълба"


много ми се вижда несигурен метода, не съм го пробвал
освен ако не си захванал цевта в специален станок за прострелка
и въпреки това .. има още много параметри които могат да подведат резултатите

или поне трябва да се повтори "стълбичката" няколко пъти


300 WinMag написа:
но я получавам все при максимални дози

всички сме така .. добри групи при ниски скорости или при много високи ..
който иска да стреля на далеко и да бори вятъра .. няма избор - работи на високите дози

за сега ползваме барут който е доста плавен и държи на хиперсоници без свръхналягане .. но колко ще го има не се знае :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2012, 08:28       Заглавие:  Re: Hornady 155 gr.A-Max in 300 WinMag
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 19 Мар 2010, 17:33
Мнения: 189
Местоположение: В.Търново
Да, пушката е на станок и е захваната на две места - под патронника и отзад на приклада .
А относно сигурността на метода - прочетох за него в няколко американски форума и реших да го изпробвам.В опитите ми с 200 гр. и 165 гр. проектили се виждат по-ясно трептенията на цевта.

_________________
Р. Хаджиниколов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2012, 08:50       Заглавие:  Re: Hornady 155 gr.A-Max in 300 WinMag
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 19 Мар 2010, 17:33
Мнения: 189
Местоположение: В.Търново
Ivo III написа:
много ми се вижда несигурен метода, не съм го пробвал освен ако не си захванал цевта в специален станок за прострелка и въпреки това .. има още много параметри които могат да подведат резултатитеили поне трябва да се повтори "стълбичката" няколко пъти

Прегледай тази статия!
http://www.6mmbr.com/laddertest.html

_________________
Р. Хаджиниколов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer