logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2017, 22:17       Заглавие:  Re: Презареждане на патрони за карабина калибър 30-06spr(за
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
А от предлаганите у нас сръбски барути кои стават за 30-06 с тежки куршуми?
Преди време имаше НЦД-02, но скоро не съм го виждал...
Ще съм благодарен за съвети!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 11:59       Заглавие:  Re: Презареждане на патрони за карабина калибър 30-06spr(за
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Апр 2014, 09:51
Мнения: 11
Ползвал съм различни барути, но понеже ставаше реч за Н4350 и RS60, и съпоставянето им, то ще споделя че:
- първия барут със- 165gn. Nosler Accu Bond и Hornady SST; 167 gn. Lapua Scenar; 168 gn.Nosler BST; 180 gn. Sako Hammerhead.
- втория барут със- 180 gn. Sako Hammerhead; 180 gn. Hornady SST.
От първият барут- Н4350, съм изключително доволен, но най-вече, че много слабо се влияе от температурните разлики; постоянни скорости и много добър барутен стълб за к.30-06. Идеален барут, дори и за стрелба на по големи дистанции. За съжаление много рядко го доставят и в много ограничени количества. Понеже говорим за Ходгдон, то почни същото бих казал и за Н4831 и Н4831SC, при куршуми с тегло 200gn. и нагоре- за к.30-06.
Не мога да кажа същото за швейцарския барут, т.е. за влиянието му от околната температура при горенето на барута. От скоро е на нашия пазар и съм го пробвал само с два вида куршуми, но е по-чувствителен към температурните разлики- сравнен с Н4350 и другите два които посочих. Такива са моите наблюдения.
Вярно, че при стрелба на около 100-тина метра- 20-30 м/с не влияят, кой знае колко на групата, но се стреля и на по-големи дистанции- на лов, по мишени и т.н.
Наистина развива високи скорости с приемливи налягания, но ако целта е по-ниска скорост- за по мишените, то не винаги се постига добър барутен стълб- например.
Всичко което споделям е при к.30-06.
Но времето ще покаже, а и не само то- доставката, загрижеността на търговците за релоудващата общност и т.н.. Като няма риба и рака ще е риба.
През годините никога не съм ползвал КуикЛоуд програми, но се наложи да ползвам заради швейцарския барут, защото производителя не посочваше в предоставената таблица, каква е максималната скорост с максимално допустимото налягане . Хубавото на някои от програмите е, че ако са точно въведени данните ни, то действителните резултати са много близки до действителните.
Поздрави и наслука!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2017, 02:53       Заглавие:  Re: Презареждане на патрони за карабина калибър 30-06spr(за
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
LyudmilLov написа:
От първият барут- Н4350, съм изключително доволен, но най-вече, че много слабо се влияе от температурните разлики; постоянни скорости и много добър барутен стълб за к.30-06. Идеален барут, дори и за стрелба на по големи дистанции.


:tu: :tu:

Ако имаш възможност ползвай само този. Гори сравнително бавно и на дълги цеви е без грешка. Ползвам го за 1000 ярда стрелби с 260 Ремингтон (140 гр куршум и 43.5 гр барут). Ползвал съм го и за лов 7 мм магнум. Имах добри групи на 300-400 ярда.

На слука.

Какво е барутен стълб?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2017, 16:56       Заглавие:  Re: Презареждане на патрони за карабина калибър 30-06spr(за
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Апр 2014, 09:51
Мнения: 11
Към колегата Yank?!
Това ми е останало като термин/наименование/, от статиите в списание "Арми и тиро".
По правилно би било, ако кажа добра плътност на барутния заряд, но ми е дълго и за по-кратко използвам барутен стълб, като имам в предвид, че барута опира в дъното на куршума.
С удоволствие бих ползвал редовно Н4350, но много рядко го доставят, а и в малки количества.
Поздрави и наслука!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer