logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 02:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1578 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 106  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 11:39       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
kanartikin написа:
Освен това, първи и основен принцип, ако имаш предимство, не го казвай или показвай.


Много си прав, което значи че Путин издава това което вече се знае от англo-саксите.

Иначе за останалото, времето винаги е било такова нестабилно за това живея ден за ден и нямам големи планове. Жена, деца, семейство, ако докараш до внуци си уцелил джакпота, ако доживееш до пра-внуци значи си измамил системата.

Прости правила за прост живот. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 16:32       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Dorssay написа:
Те това са ФАКТИ , Колега .38.
Извинявай, фактите ти са свързани с изключения които нямат огромна връзка с казаното просто защото са реакция от страна на руснаците. Както казах - правят каквото могат, инициативата е обаче все още американска и това ще продължава, американците са със най-силно военно присъствие в региона. И точно както казах - виждаме ги по различен начин тея факти - ти се интересуваш от подробности, аз от по-голямата картинка. За мене лично нищо от това което става в региона е от значение, не мисля и че България ще е засегната от тея събития, просто това постоянно възхищение от руските акции с-у американците е странно, Бълагрия духа половин век супата от такава симбиоза и спечели единствено фарса наречн "Български Политик" който има в момента, до кога българина ще повтаря една и съща грешка, това се чудя. Не, че ме интересува, аз не живея в Бълагрия, просто съм любопитен дали на някой му клика нещо в главата, когато Путин приказва разни "верни" неща ? При него няма нищо "честно и почтенно" (още една идея с която е продухан средностатистическият интелигентен нашенец, че нещата трябва да са честни и почтенни), такива термини няма в политиката на никой, още повече на руските управници които са до един излсезли от средите на криминалитета или кагебейските структури. "Коректност" е по-скоро правилният термин според мене, и него го има единствено в търговските отношения регламентирани с договори, да не говориме, че и те не струват дори мастилото с което са подписани поради липсата на м-ународна инстанция която да ги регулира със сила. И поради тая причина пак опираме до силата - колкото и да се пънат руснаците не са сила в момента, дори и с наличието на няколко военни системи, икономически се видя какво направи Рейгън с режима им преди, нима се заблуждаваш, че руснаците са толкова активни в дрънкането на оръжия за да прикрият факта, че икономиката им не може да събере 5 модерни самолета на кръст, сравнено с икономиката на американците, която тепърва ще тръгне нагоре ?
Това са фактите които лично мене ме интересуват във връзка с България, Сирия е интересна тема на разговор, и фактите ти са интересни разбира се и аз съм последният който ще седне да рови за да ги проверява, аз се съгласявам с тях понеже работа с доверието напред към събсесдника си, просто това са факти които индикират ответни реакци, никой не може да каже каква е политиката на сегашната администрация, свалането на Асад беше приоритет на Обама, Тръмп отдавна обяви, че е оставил Сирия на руснаците, за неговият електорат е важно ИД да са толкова малки, че да няма ексцесии в ЩАтите, какво става с кюрди и с Ердоган са игри м-у американци и руснаци, да не влизам в подробности пък за вътрешните игри в правителството, които определено афектират външната политика...
Dorssay написа:
Както казахме , придължаме се към ФАКТИТЕ и се опитваме да си направим изводи като мислещи хора в цялата тази боза.
Ако си запознат с действията на КГБ в миналото, аз бих казал - това именно ще е защитата им ако някой ги обвини. Да приемам ли фактите ти като доказателство, че имаш предпочитания на чия версия да вярваш ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 16:43       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
за Тилърсън, Дорсей не мисля е чак подготовка за война....доколко чух анализи нещо е бил против срещата на Тръмп с Ким...
Тилърсън трябваше да си замине отдавна, говореше се още от преди няколко месеца. За неговата позиция е идеално да се сложи човек от ЦРУ, кой по-добре ще е запознат с мръсотията на лидерите с които ще се занимава ? Аз лично очаквам доста активна дипломатически 2018 след тая рокада.
Black sites имаше и на териториите на повечето бивши соц държави, нека не се оглеждаме във Тайланд само а и в някой от "наще" си политици...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 16:51       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
kanartikin написа:
В два отделни поста, преди време, бях писал:
1./ Ние, вече сме във война, вербална, информационна, суровинна, финансова, както и тече групиране / приобщаване, на основните тимове играчи.
Само дето не е пукнало официално.

2./ Тази реторика, която тече сега, по интензитет, нагнетяване, внушение, обосновка и крайност, не се отличава от тази преди 74г.
Това което тече е тестване на границите за да е ясно кой дрънка ( приказки и оръжие) и кой е готов на реални действия което ще е индикация за световните лидери с кой да се занимават и с кой - не.
А ако е повторение на предишната (74год )ситуация аз лично не се шашкам много - американците биха руснаците икономически, това е причината да се смени строя на Изток. Ако това е случаят сега обаче руснаците ще имат сериозен проблем в собствената си държава заради ислямизирането и. Може би наистина това се прави сега - определят се тимовете, потенциалните съюзници и потенциалните врагове за да се реши грубо каква ще е линията когато Путин го няма и няма батюшка който да държи въжетата в Русия.
Щото всеки диктатор рано или късно си заминава, това е факт.
Ислямизацията на света е сериозен проблем и решението най-вероятно ще е радикално и реално Русия и Иран са двете държави с най-нестабилна политическа с-ма когато лидерите им са извън картинката. От друга страна добрият ход на щатската икономика повлича и световната нагоре, а това е фактор за намаляване на военното напрежение, така че мисля за нас остава единствено да седиме и да наблюдаваме. Както винаги съм казвал - предпочитам да съм сеирджия... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2018, 11:44       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
.38 Super написа:
Както винаги съм казвал - предпочитам да съм сеирджия... :D


От твойте уста - в Божиите уши.
Ти там си добре отатък океана и си се оял и може да си позволиш да си сеирджия , но ние тука какво ще правим .... не знам :punch:

Те последната новина:
=======
На границата между Сирия и Ирак , в района на гр. Ал Каим се е разбил военно траспортен HH-60 Black Hawk.
Загинали са 3-ма души екипаж + 4 УС военни.
Към момента няма данни , дали вертолета е катастрофирал поради неизправност , но от Пентагона не изключват и огнево въздействие от земята

=========

Изображение

Мисълта ми е , че сметката с "Вагнеровците" може и да се опитат да я изравнят по един или друг начин , а тия събития се развиват на малко повече от 1000 км. от България ... това е все едно от Кулата да отидеш до Балчик и да се върнеш.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2018, 20:01       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Това е въртолет който бил ударил някакви високоволтови линии а екипажа му е бил за rescue operations.
Това е официалната информация от военните.
Това за ояждането много те моля да си го спестяваш в разговор с който и да е, щото ще бъде трито нататъка, нито ти е работа да разсъждаваш кой се е оял, нито има нещо общо със сеирджийството - при първата война в Залива само номенклатурата в България се беше ояла но целият народ гледаше сеира на иракчаните, нека не се занимаваме с тея неща.
И нещо друго - тея притеснения за прокси войни засягащи България са за хора които лапат мухи общо взето. България е на место което икономически ще засегне всички в Европа и близкият Изток, никой няма интерес от война в България, нито Изтока, нито Запада, тея бълнуваници за американски сценарии за България са точно толкова интелигентни, колкото и приказките че американците си организираха 9/11, да ме прощава който ги вярва тея дивотии...
Че ще искат да си отмъстят за вагнеровци - разбира се, никой не се съмнява в това, според мене те ще изкарват всяка спукана американска гума резултат от руска снайперска стрелба от 3 км разстояние, въпроса е кой се интересува от това, тебе какво те засяга дали Путин ще си отмъщава за вагнеровци ? То ти не знаеш защо са ги пожертвали на първо място, не виждам защо се интересуваме толкова от тях, нали за Сирия ужким е темата ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2018, 20:54       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
.38 Super написа:

........., въпроса е кой се интересува от това, тебе какво те засяга дали Путин ще си отмъщава за вагнеровци ? ......



Данчо, Данчо... нема как да го разбереш, сложно е.
Ще илюстрирам проблематиката с един пример - разговор между мен и мой познат тука на родна земя:
Познат: Аз ако съм на мястото на северно корейския лидер веднага натискам червеното копче и бомбя хамериканците и съюзниците им с ядрени ракети!!!
Аз: Е добре де, ама хамериканцине и съюзниците им не ядат доматите с колците - и те ще хакнат няколко ракети на СК и поддръжниците им. Земята ще се превърне в ядрено бунище, всички ще сме потърпевши....
Познат: Нема значение, важното е да им е гадно на хамериканците!!!
Аз: Ъъъъъ - немам думи.

п.п. Некой хора тука още си действат на принципа - "Не е важно на мен да ми е добре, важното е на Вуте да му е зле".
Други си търсят оправдания за неуспехите си, трети се чудят кого да набедят за проблемите си и те така.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2018, 21:12       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Малиииии, този твоя познат по-брутален и от мене бе!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2018, 21:19       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Ако Кадафито не беше сглупил да си разкара ЯО-то, Либия нямаше да я "демократизират" обратно в каменната ера. И, Кадафи още щеше да си е "диктатор", а не труп със забит в задника байонет. Съответно, единственото, което спасява на този етап Северна Корея и нея да не я налази западната демокрация с всичките й екстри... е именно ЯО-то! Тръмп ще се пени, ще се набира... но нищо по-сериозно няма да посмее да предприеме срещу дебелото, гаранте. Та, наистина е сложно... но пък от друга страна, и предвидимо. Нямаш ли ЯО - кУравата и сУравата страна на демокрацията ти е в кърпа вързана.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2018, 21:28       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Съответно, единственото, което спасява на този етап Северна Корея и нея да не я налази западната демокрация с всичките й екстри... е именно ЯО-то!



Убо на това се вика на гол корем чифте пищови. Корейците скоро ще почнат да се ядат един на друг - глад- и рано или късно, ще клекнат като СССР и Веницуела.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2018, 21:30       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
tsb написа:
п.п. Некой хора тука още си действат на принципа - "Не е важно на мен да ми е добре, важното е на Вуте да му е зле".
Други си търсят оправдания за неуспехите си, трети се чудят кого да набедят за проблемите (John McCain for example :-) )си и те така.


:tu: :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2018, 00:19       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
.38 Super написа:
, колкото и приказките че американците си организираха 9/11, да ме прощава който ги вярва тея дивотии...


ха ха ха :)))))

Също и да ме прощават тия дето вярват , че овчарите от пещерите в Афганистан организираха атаките 9/11 хо хо хо .....
Седи си Бин Ладен в пещерата Тора Бора и организира атака в сърцето на САЩ. Руснаците не могат да ударят Пентагона - неграмотните камилари успяха.
Аз не знам кой направи атентатите 9/11. Аз знам какво е необходимо за да се организира удар ... е , не на Пентагона и Кулите , а на някоя по-малка цел примерно. Какви ресурси , колко хора , каква логистика и прочее. Знам го , защото съм го изучавал за държавна сметка. И тия 7-8 паспорта дето ги показват по филмчетата , могат да си ги заврат отзад.

.38 Super написа:
Това е въртолет който бил ударил някакви високоволтови линии а екипажа му е бил за rescue operations.
Това е официалната информация от военните.


Разбира се , че са високоволтови линии. Тя иракската и сирийската пустини са набраздени от високоволтови линии - пиле не може да прехвръкне.

.38 Super написа:
Това за ояждането много те моля да си го спестяваш в разговор с който и да е, щото ще бъде трито нататъка, нито ти е работа да разсъждаваш кой се е оял, нито има нещо общо със сеирджийството


Това за заплахите да ме цензурираш и да определяш - какво ми е работа и какво не ми е , какво ме интересува и какво не ме интересува - това е е много мило и авторитетно , но смятам да пиша каквото сметна за добре , а ти прави каквото искаш.

Разбира се , понякога в ритъма на спора прекалявам (както и други тука се увличат) и в този смисъл триенето на нещо си е нормално.
Но ти се въздържай от своя страна да ми казваш какво да правя , за да не ти кажа къде да отидеш.

.38 Super написа:
И нещо друго - тея притеснения за прокси войни засягащи България са за хора които лапат мухи общо взето.


Бъркаш адресата Колега .38.
Аз не съм се притеснил дали ще има , или няма да има "прокси войни". Ако говорим лично за мен дори имам претенциите , че в една по-хаотична обстановка бих подобрил доста и социалното си и материалното си положение.
В случая обаче се стремя и просто наблюдавам какво се случва и как се подреждат събитията и фактите.
И не виждам никакъв повод за твоя и на Колегата b52 оптимизъм , че ще намерим завет от тоя ветър дето е задухал.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2018, 00:37       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Между другото , докато тука си изясняваме отношенията , излизат и новини от последните минути.

=======
Атака срещу руските бази Хмеймим и Тартус от посока морето.
Атаката е от страна на "низвестен летящ обект".
По "обекта" е отработила ПВО С-400 , като са пуснати минимум 2 ракети земя-въздух.
=========
https://twitter.com/DEFCONWSALERTS/status/975055633417474050?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fel-murid.livejournal.com%2F&tfw_site=livejournal
Към момента няма потвърждение от никъде що за атака и какво представлява тя. Може и да е фейк , или пък друго .... ще почакаме до утре трябва да стане ясно.

=======
Атака на ИДИЛ в района на Абу Камал и Маядин на Ефрат. В атаката участват до към 200 бойци в условията на пясъчна буря не може да се използва сирийската и руска авиация.
=========

Брифинг на Руското МО:


Руснаците пищят , че очакват американски удар в Сирия до часове (от 5-тата мин. нататък).

Конфигурация на разположението на бойните носители на САЩ към момента в Средиземно море , Персийския залив и край Египет (там има и французи):
Изображение

Мдаааа ........ от преди седмица силите са се удвоили почти.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2018, 11:36       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
АФРИН КАПУТ !!!
Изображение



А колко романтично започна всичко през 2014-та .......където кюрдски бойци играят танца на "дивата чапла" с надеждата да получат национално самоопределение.


Докато се стигне до голата ИСТИНА:
Изображение

Ердоган изпуска пяна и дим и се готви да започне аналогична операция в Ирак.

В Ирак - добре .... обаче след това дава заявка за Манбидж.
А това вече е зле.
Щото в Манбидж са американците.

Утре се очакват турско-американски преговори по повод на Манбидж.

И чудни са делата твои , Господи !!!
т.е. , ако съм разбрал правилно съобщението за преговорите , двама съюзници от НАТО ще ПРЕГОВАРЯТ как да не се сблъскат на територията , която ги интересува ??!!!!

Остава да следим за развитието на събитията.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2018, 21:31       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Dorssay написа:
Цитат:
.38 Super написа:
Това за ояждането много те моля да си го спестяваш в разговор с който и да е, щото ще бъде трито нататъка, нито ти е работа да разсъждаваш кой се е оял, нито има нещо общо със сеирджийството
Това за заплахите да ме цензурираш и да определяш - какво ми е работа и какво не ми е , какво ме интересува и какво не ме интересува - това е е много мило и авторитетно , но смятам да пиша каквото сметна за добре , а ти прави каквото искаш.

Разбира се , понякога в ритъма на спора прекалявам (както и други тука се увличат) и в този смисъл триенето на нещо си е нормално.
Но ти се въздържай от своя страна да ми казваш какво да правя , за да не ти кажа къде да отидеш.
Може би се бъркаш с модератор във форума. Надявам се една седмица ще ти стигне да осмислиш, че аз обикновенно си държа на думата и че никой не те е заплашвал с цензуриране а те моля да не разсъждаваш кой се е оял, особено за хора които не познаваш. Един вид за да не бъркаш бана с цензуриране - придържай се към темата, не към коментари за участниците в нея.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1578 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 106  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer