logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 09:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1578 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 106  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 09:36       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
И двамата сте прави, по една линия са втори, по друга - трети братовчеди:
https://www.thoughtco.com/queen-elizabe ... ip-3530296

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 12:14       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Absolut написа:
И двамата сте прави, по една линия са втори, по друга - трети братовчеди:


Да , това имах предвид.
Трети по линията на Едуард VII и сестра му Алиса и втори по линията на Едуард VII и брат му Леополд.
(бахти родословието , час и половина рових да се навърже нещо)

Празно няма и от двете страни.

Що се отнася до подготовката Колега Дред:
Чак МНОГО неподготвен не съм се изказал.
Споделих по памет за цирка който наблюдавах преди време. И тогава наистина стана дума , че при "определени обстоятелства" може и да се разреши подобен брак , но в крайна сметка се отказаха.
Иначе , като добро другарче тука от форума , може да погуглиш Семейния Кодекс вместо мен (че не ми се занимава сега след ровенето по родослоията по-горе) за да прецизираш изказването ми?

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 12:41       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Въпреки , че още преди 10-тина дни анонсираха навлизането в Идлиб , турците още тъпчат около границата. От снощи постъпват публикации , че всичко вече е готово и инвазията ще започне до дни , ако не и до часое.
На нисък старт са 1 танкова и две механизирани дивизии.
Леопардите също са в готовност.
[img]pbs.twimg.com/media/DLk_p-lXcAA1swp.jpg[/img]

Като се имат предвид ядовете на турците от пролетта когато 2 месеца атакуваха Ел Баб , и ако Султана нещо не се е договорил със саудитите да изтеглят Ан Нусра без особена съпротива , то явно пак ще има материал да се обсъждат качествата на "Леопардите" в боя хе хе хе ....

Също така руснаците навлязаха в първия квартал на Маядин на Ефрат. За една седмица офанзива.
Там изплуваха и ТОС - овете "Солнцепек" (дето мина информация , че са прехвърлили една бригада в Сирия)

Явно ще горят всичко наред
Изображение

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 13:24       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Dorssay написа:
Чак МНОГО неподготвен не съм се изказал.
Споделих по памет за цирка който наблюдавах преди време. И тогава наистина стана дума , че при "определени обстоятелства" може и да се разреши подобен брак , но в крайна сметка се отказаха.
Иначе , като добро другарче тука от форума , може да погуглиш Семейния Кодекс вместо мен (че не ми се занимава сега след ровенето по родослоията по-горе) за да прецизираш изказването ми?
60 лева на час вземам да гугля Семейния кодекс. Ако някой ми ги плати - на драго сърце :wink: А теб те оставям да тънеш в тъмата на собственото ти безпросветие по въпросите за степените на родство :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 15:37       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Dorssay написа:
инвазията ще започне до дни , ако не и до часое.


Започна вчера според Ердоган, цитиран от 24часа

https://www.24chasa.bg/novini/article/6484979

Това е от днес

Турската армия е стреляла тази сутрин от турска гранична територия, за да подкрепи атаките на бунтовниците от Свободната сирийска армия в сраженията за град Идлиб, съобщи турската телевизия НТВ, цитирайки военни източници.

Извършени са били 4 или 5 оръдейни атаки с оръдията, които са дислоцирани в граничния район Рейханлъ, окръг Хатай. Районът отстои на 45 км от Идлиб.

Оръдейната атака на турската армия има за цел да улесни напредването на бунтовниците в посока на провинция Идлиб, допълват военните източници.

Агенция Ройтерс съобщава, че джихадистката групировка "Тахрир аш Шам" е стреляла срещу турски булдозер, който отстранявал част от стената по границата, за да може турските военни и техника да преминат в Сирия. Турската артилерия отвърнала на огъня, съобщава Ройтерс, като се позовава на местен жител и бунтовник, намиращ се в зоната.

Прочети още на: http://www.dnes.bg/world/2017/10/08/tur ... lib.355597

И две съобщения на Ройтерс
http://www.focus-news.net/news/2017/10/ ... idlib.html
http://www.focus-news.net/news/2017/10/ ... iriya.html

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 16:04       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
По нашето законодателство е разрешен брак от вкл. 4-ти братовчеди нагоре , а по православните канони от вкл. 5-ти. Но доколкото нявлязах в тази материя тогава , то и тука държавните органи сега си затварят очите за 3-ти от време на време (ако не се вдигне шум , или ако някой от роднините не оспори връзката по наследствени или морални причини.)
И аз да се изкажа неподготвен /Дреда, за разлика от нас, все пак с това си вади хляба/, не можеш да сключиш брак с братя и сестри, както и други роднини по съребрена линия до четвърта степен включително, като роднините от въпросната 4-та степен са ти първите братовчеди. Значи, дори втори братовчеди съвсем законно биха могли да се вземат, стига да се искат.


Та, хайде да не си го мерим с професионалните айдукати... и да коментираме следното изказване на Ердоган: Russia is supporting our NATO forces from inside Turkey's borders.

http://www.reuters.com/article/us-midea ... SKBN1CC07Q


п.с. Вацката Вацев, Чуковите и Томата, Руслан Трад и пр... хайде коментирайте и анализирайте, майна! РУСИЯ ПОДКРЕПЯ НАШИТЕ НАТОВСКИ СИЛИ ВЪТРЕ В САМАТА ТУРЦИЯ, казва Ердогана... за неразбиращите добре инглиша.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 16:51       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
Като се имат предвид ядовете на турците от пролетта когато 2 месеца атакуваха Ел Баб , и ако Султана нещо не се е договорил със саудитите да изтеглят Ан Нусра без особена съпротива , то явно пак ще има материал да се обсъждат качествата на "Леопардите" в боя хе хе хе ....
При "Щитът на Ефрат", американците позволиха на Ердоган да навлезе в Сирия само с два танкови батальона и една артилерийска батарея /не че не му се е искало или е нямал възможност Султана да спеши някоя друга механизирана бригада, разбира се/. За Ал-Баб, лично Катрин Аштън излезе и публично размаха пръст Ердо да не си и помисля да нагазва с негова войска там. И той бе принуден отново да действа чрез проксито си в Северна Сирия - Свободната Сирийска Армия. Затова и кара "фиртинките" до границата, и оттам обстрелва с гаубичките кюрдските милиции. Та, отново да навлиза с относително камерен състав в Сирия - това отново е условие на американците, по мое скромно мнение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 17:39       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
ООоооо ЧУДО !!!!ООН съобщава , че от днес Саудитска Арабия и водената от нея Коалиция във войната в Йемен , са включени в "Доклада за държавите, които са отговорни за убийството на деца , в зоните на бойните действия".Те не че не са отговорни.Саудитска Арабия блъска в Йемен от две години.
Цялата работа е в това, САЩ и те да джитнат на Саудитска Арабия ПВО... за $15 милиарда:
http://www.bbc.com/news/world-us-canada-41532889


п.с. С кой хващаме бас на бутила "Джони", червено, че ако бъде сключена тази сделка, обвиненията срещу саудитите ще бъдат забравени?! Не знам само другарят Путин с какво омайва саудитския крал при посещението му в Москва - помагай, Дорсей!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 18:40       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Според друг източник, от който и преди съм черпил и засичал инфо:
http://www.moonofalabama.org/2017/10/sy ... idleb.html


...Ердоган засега няма да влиза с негова войска в Идлиб, като основната работа там и занапред ще продължава да се върши от проксито му - Свободната Сирийска Армия. Уж от страх, но въобще не вяравм да е СТРАХ истинската причина... а по-скоро, несъгласието от американска страна.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 20:41       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
И аз да се изкажа неподготвен /Дреда, за разлика от нас, все пак с това си вади хляба/, не можеш да сключиш брак с братя и сестри, както и други роднини по съребрена линия до четвърта степен включително, като роднините от въпросната 4-та степен са ти първите братовчеди. Значи, дори втори братовчеди съвсем законно биха могли да се вземат, стига да се искат.


Къде в моя пост на темата за родството изобщо говоря за сребрени линии , за "степени" и прочее терминология от арсеанала на Дред ?
Когато го писах дори не ми е хрумвало да правя справки нито със Семейния Кодекс , нито никъде и заради това пуснах и шегата към Дред за гугленето.

Навсякъде пиша КОЛЯНО , или айде ако съм сбъркал да го наречем ПОКОЛЕНИЕ.

Доколкото в родословието на човек може да има данни за много поколения (аз например съм 6-то поколение и след мен има още 3 в моя род) , то когато се касае за близко кръвно родство в Генеалогията , за отправна точка на едно конкретното разклонение обичайно се взима позицията баба/дядо по бащина и баба/дядо по майчина линия , които дават тяхното първо ПОКОЛЕНИЕ - баща/майка и техните братя и сестри

Та :
1-во ПОКОЛЕНИЕ/КОЛЯНО: баща-майка и техните братя и сестри
2-ро поколение : Аз , братя , сестри + нашите 1-ви братовчеди от другите разклонения по бащина и майчина линия.
3-то поколение: 1-ви братовчеди (моите деца и тези на братята и сестрите ми) + техни 2-ри братовчеди по отношение на другите разклонения
4-то поколение: 2-ри братовчеди + .....
5-то поколение: 3-ти братовчеди и т.н. + .....
....... като всяко предходно поколение след 2-ро се падат в зависимост чичо/племеник на следващото. И така до 9-10 или за колкото има данни.

Всъщност и сам виждам кое в мнението ми вади очите:
ubboto написа:
По нашето законодателство е разрешен брак от вкл. 4-ти братовчеди нагоре , а по православните канони от вкл. 5-ти.


Грешката си е грешка и небрежността си е индивидуално човешко качество , няма какво да се каже на това.

Още повече , че несъзнателно сам съм се коригирал когато разказах за случая в моето семейство при чичо от трето коляно и племенница от 4-то , като чичото беше от моето разклонения , а племеницата от разклонението на сестрата на баща ми.

За втори път се убеждавам , че перфекционизма тук е на почит и уважение и се извинявам на който е прочел дискусията до тук , че подходих неподготвен по нея.

:)
Обаче , от моите грешки има и полза.
Сигурен съм , че никой тук не знаеше , че Джон МакКейн е участвал в инцидента на Форестъл хи хи хи хи

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 21:17       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
...а по православните канони от вкл. 5-ти.
Тук бъркаш "братовчеди" със "степен". Дори църковен брак не се разрешава при кръвно родство по съребрена линия до пета степен включително, а вторите братовчеди са роднини от 6-та степен на родство. Тоест, дори втори братовчеди биха могли да сключат граждански и църковен брак, да не говорим за трети, четвърти и т.н. Или аз поне такива спомени имам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 21:34       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Почти като в онзи виц:
Синът се влюбил в Мери и иска да се жени. Обявил го на родителите, обаче баща му го дръпнал настрани:
- Знаеш ли сине, не може да се жениш за това момиче! На младини бяхме доста близки с майката ма Мери и... такова... май тя ти е сестра.
Сина трудно, но къса с Мери. След време води вкъщи Хана. Бащата обаче:
- Знаеш ли... навремето с майка ѝ движехме в една компания... Зарежи я.
Същото се повтаря с Джейн и Ана. Синът отаян, накрая отива и се оплаква на майка си:
- Май ще трява да замина някъде далече. Заради тате, тук няма да си намеря жена.
- Спокойно дете - усмихва се майка му - ожени се за която искаш от тези млади дами. Ти... не си негов син!

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 21:50       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Не знам само другарят Путин с какво омайва саудитския крал при посещението му в Москва - помагай, Дорсей!


Доста неблагодарна задача да се разсъждава по тази среща. И като няма информация , пак ще опрем до Конспирацията.

Няма какво друго да е , освен нефт и газ.
До преди 2 седмици лично аз смятах саудитите и руснаците за явни врагове. А сега се държат като съюзници по неволя.

А неволята им е обща. Нефт и Газ , и по който мазол ги настъпват американците.

Може би за правилно мнение трябва и малко предистория.
Саудитите по принцип бяха към тандема Обама/Хилари. Даже в предизборната борба заплашиха , че ще прекъснат вноските по държавния дефицит и ще си изтеглят вложенията.
Тръмп отговори на това като възобнови разследването за атентатите 9/11 и евентуално саудитско участие в тях.
В резултат в СА направиха вътрешна чистка и се разбраха за въпросните 15 млрд. покупки на американско оръжие.
Чиста проба стригане и изнудване.

Но Тръмп си гони неговата политика. Свали мораториума за добив на нефт и разпечати кладенците , както и даде пълни обороти на добива на "сланцев газ". Всички се успокояваха , че този добив е нерентабилен и с голяма себестойност , но в последните месеци американците са намерили решение. Той добива сам по себе си пак си е нерентабилен , но те го вкарат в комплекс с други компоненти - транспорт , инфраструктура , употреба и др. и като цяло се получава даже доста добър резултат.

Саудитите и руснаците проспаха този момент и сега явно мислят как да се измъкват от тази клопка , щото русаците могат и да се оправят с някои други полезни изкопаеми , но саудитите ще се наложи пясък да ядат.
И тука много важно !!! под "саудитите" разбирам и вързаните с тях Хилари/Обама. От това което чета в последно време , то Белия дом и Държавния Департамент само дето още не са се сбили по коридорите и на моравите.

Та заявката на саудитите за С-400 е намек (не ми се вярва да стане) към Тръмп , че могат да последват опита на Султана ако продължава да ги натиска.

Апропо , от последните минути видях публикации , че Ердоган официално е обвинил Запада , че директно подкрепя ИДИЛ , Ал Кайда и RPK.
.... но не мога да намеря независимо потвърждение , ако може някой да потърди?

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 22:13       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
Апропо , от последните минути видях публикации , че Ердоган официално е обвинил Запада , че директно подкрепя ИДИЛ , Ал Кайда и RPK. .... но не мога да намеря независимо потвърждение , ако може някой да потърди?
Ердоган казва, че Мосад е земесен в референдума за независимост на Иракски Кюрдистан, и че това било израелско-американски сценари /има го и по други източници/:
https://www.haaretz.com/middle-east-news/1.815008


А саудитският крал в Москва:
Цитат:
Saudi Arabia wants to establish an international center to fight terrorism under the aegis of the United Nations, Salman said. He also said he wanted to see an independent Palestinian state with a capital in East Jerusalem.
https://www.reuters.com/article/us-russ ... SKBN1CA1BK

... че иска да види независима палестинска държава със столица - Източен Йерусалим. В същото време, независимо че не поддържат дипломатически отношения, Израел подкрепи Саудитска Арабия по време на търканията й с Катар. В интерес на истината, дълбочината на тези процеси засега ми убягва.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 22:29       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
Въпреки , че още преди 10-тина дни анонсираха навлизането в Идлиб , турците още тъпчат около границата. От снощи постъпват публикации , че всичко вече е готово и инвазията ще започне до дни , ако не и до часое.
Излиза инфо за ожесточени сблъсъци на сирийско-турската граница от тази сутрин между боеца на Ердоган, проксито му - Свободната Сирийска Армия от една страна... а от друга - групировката Хаят Тарир Ал-Шам /бившите Ан-Нусра/:
http://www.fort-russ.com/2017/10/violen ... dogan.html

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1578 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 106  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer