logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 04:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1578 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 106  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2017, 22:55       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
ubboto написа:
Ритъре, специално за тебе... бас ловя, че не си виждал подобно нещо!

Не, няма край арабската креативност. Благодаря, тая импровизирана самоходка ще си я запазя, да си я гледам кога ми стане тегав света :D

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2017, 22:57       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Посейдони; ако сметнеш за удачно... отдели верно съветите на по-старите и умните... към по-младите и тъпите КАТО МЕН... в отделна тема, молим!!! Аз няма да пишем там... обещавам! Тепърва има да се случват интересни неща в Сирия... руски специалци се гърбят под знамето на ИД срещу американските проксита в Северна Сирия... като тъпо парче - на мен това ми е интересно! Даже обещавам, че няма нито Тръмп; нито америката повече да коментирам!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2017, 23:00       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
ubboto написа:
отдели верно съветите на по-старите и умните.


Горный аул. Житель заходит к соседу.
- Слушай, завтра сына женю, одолжи барана!
- Не могу, но дам тебе совет - сходи к тому дому, там тебе дадут барана!
Пошел к тому дому.
- Слушай, завтра сына женю, одолжи мне барана!
- Не могу, но совет тебе дам - сходи вон к тому дому, там тебе дадут барана!
Пошел к вон тому дому.
- Слушай, я завтра сына женю, одолжи мне одного барана!
- Не могу, но сходи к дальнему дому, уж там тебе точно дадут барана!
Ходил, ходил, ходил... встречает аксакала:
- Слушай, отец! Почему мне никто не дает барана, но все дают совет, где взять барана?!
- Потому, дорогой, что у нас не страна баранов. У нас - Страна Советов!!!

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2017, 23:06       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Това ми е ясно; че овца даром никой няма да ми даде. А; и аз даром не искам нищо! Просто простотията в един даден момент започва да ми идва малко в повече.


п.с. Ако това; две страници по-назад в темата... наистина е ПТРК "Конкурс" - то; ИД няма откъде да го вземе! Не и в Северна Сирия!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2017, 23:16       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
ubboto написа:
п.с. Ако това; две страници по-назад в темата... наистина е ПТРК "Конкурс" - то; ИД няма откъде да го вземе! Не и в Северна Сирия

Ние имахме лиценз за производството им и ги правехме по едно време.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2017, 23:23       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Пък и сирийската армия ги имаше на въоръжение, може да са ги изтрофеили от някой техен склад. Все пак конкурса не е супер нов комлекс.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2017, 23:27       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
ubboto написа:
п.с. Ако това; две страници по-назад в темата... наистина е ПТРК "Конкурс" - то; ИД няма откъде да го вземе! Не и в Северна Сирия

Ние имахме лиценз за производството им и ги правехме по едно време.

Не знаех, мерси за инфото! Но; в Северна Сирия оперират единствено и само американци и руснаци! Американците твърдо поддържат там кюрдите от SDF ... като именно тук идва интересното - кой стои зад ИД?!?!

В същото време... руснаците са почнали да въоръжават талибаните в Афганистан:
http://edition.cnn.com/videos/world/201 ... sh-pkg.cnn


п.с. Като; май не са само талибаните!

п.с.с. Боеца на Асад пък въобще не преде в Северна Сирия; понастоящем готви щурм на гр. Деир ез-Зор... срещу американското крило на ИД... тия, дето американците ги натириха на "тойотките"... и от Ракка към Деир аз-Зор. Но; в Ракка има останало ИД... което яко се чебрасти с кюрдите от SDF. "Има нещо гнило в Дания", е казал поетът!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2017, 23:42       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И; да поразведрим малко темата; с кой ще хванем бас на по бира с цаца /Дреда ще е щастлив, че басът е под 5 лв.; и не разиграваме пак хазарт... освен ако не сме на Слънчака, разбира се/; че... в знак на затопляне на българо-турските отношения /нещо, което предвидихме преди повече от два месеца/... ще отпадне неформалната забрана на почетния председател на ДПС и компания... да посещават Република Турция?! :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 00:41       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
Това ми е ясно; че овца даром никой няма да ми даде. А; и аз даром не искам нищо! Просто простотията в един даден момент започва да ми идва малко в повече.


п.с. Ако това; две страници по-назад в темата... наистина е ПТРК "Конкурс" - то; ИД няма откъде да го вземе! Не и в Северна Сирия!


Я па ти, нямало откъде да вземат ПТРК ,,Конкурс"?
;
първа опция на възможни доставчици:
Украйна или Грузия
втора опция някоя държава от Източна Европа / Бивш член на Варшавския договор /...
Трета версия: трофеен от Сирийската арабска армия
ПТРК ,,Конкурс" не е ,,първа младост" от много отдавна...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 03:18       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Даже обещавам, че няма нито Тръмп; нито америката повече да коментирам!
Аз съм ти свикнал вече на обещания които не удържаш, едно повече или по-малко е без значение.
Иначе наистина има смисъл да коментираш неща за които имаш повече информация, като Сирия например.
Щото за другото дето се пробваш хич те няма.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 13:47       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Аз съм ти свикнал вече на обещания които не удържаш, едно повече или по-малко е без значение.
Аз - тоже! Щото... нали темата за даване на акъл и форумна психоанализа не била за този форум; а... га съфорумците от третата възраст след това се скинаха да дават съвети, акъл, лични квалификации и пр... "правилно ми го бил казал човекът..., незлобно и то". Що се касае до "останалото"... според мен пък именно вас хич ви няма; но... както виждаш; гледам да не го казвам в прав текст; поне досега.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 13:58       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
About the money? The best solution is to make more money and enjoy life. At least this is the best place to do it.
Една голяма част от българите са същите... чалгата; ракията... някоя дребна далавера; особено ако може да преебат шефа; и в техните си очи те да са по-големите тарикати - и; са щастливи! То, виж... то ти нямам как да видиш оттам, де... че; темите, които обсъждаме тук... и големите ни национални медии не ги вълнуват! И... после; изненада, че Турция си изтегля посланика!

Иначе; друго ми беше питането... при условие, че наливате яко пара като данъкоплатци за американското военно присъствие в Близкия Изток... е логично; поне от обща култура да се интересувате какви ги вършат вашите там. Ма; то щом дори Тръмп не го еве... "ливанската армия воювала с "Хизбуила"... е; разбираемо донякъде. Пък... чалгата и ракията; или пурата и уискито... са един наистина доста силен аргумент!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 14:15       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
andrei p226 R написа:
Я па ти, нямало откъде да вземат ПТРК ,,Конкурс"?;първа опция на възможни доставчици:Украйна или Грузиявтора опция някоя държава от Източна Европа / Бивш член на Варшавския договор /...Трета версия: трофеен от Сирийската арабска армия...
Андрю; ако "конкурса" се беше появил в Югозападна Сирия - нямаше въобще да ми направи впечатление! Но; при условие, че сигурно 90% от територията на Северна Сирия се контролира от SDF; които са американско прокси... другите единствени възможни опции са Ердоган /по линия на FSA или "Арар ал-Шам", които се чебрастиха до прималяване с "Ал-Кайда" при Идлиб/... или; другарят Путин! Бях пускал снимка преди; американски командоси облечени в одежди; едно към едно с бойците на ИД... така че; нищо чудно някой спецназ също да се е маскирал като крило на ИД. Щото; в Северна Сирия предат главно американци и руснаци... някое друго прокси на Ердоган; щото на неговия боец са му драснали чертата; докъдето може да напредне... и; затова бомби с гаубиците; а не спешава някоя друга механизирана бригада... а; Асад да въоръжава ИД - е изключено!

Помисли и за друго, мен... част от ИД /псуках видеото няколко пъти/... американците ги натириха от Ракка към Деир аз-Зор... а друга част от ИД; ей така; да я оставят да мачка с руско оръжие най-важния съюзник на самите американци в Северна Сирия - кюрдите от SDF ... в същия този град и то! Е, как става това?!

Вземи за пример и FSA - В Северна Сирия са прокси на Ердоган; а в Южна - на американците!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 15:14       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Yank написа:
About the money? The best solution is to make more money and enjoy life. At least this is the best place to do it.
Една голяма част от българите са същите... чалгата; ракията... някоя дребна далавера; особено ако може да преебат шефа; и в техните си очи те да са по-големите тарикати - и; са щастливи! То, виж... то ти нямам как да видиш оттам, де... че; темите, които обсъждаме тук... и големите ни национални медии не ги вълнуват! И... после; изненада, че Турция си изтегля посланика!

Иначе; друго ми беше питането... при условие, че наливате яко пара като данъкоплатци за американското военно присъствие в Близкия Изток... е логично; поне от обща култура да се интересувате какви ги вършат вашите там. Ма; то щом дори Тръмп не го еве... "ливанската армия воювала с "Хизбуила"... е; разбираемо донякъде. Пък... чалгата и ракията; или пурата и уискито... са един наистина доста силен аргумент!


Living well, турския посланик, общата култура, чалгата, националните медии, Тръмп, Хизбула и т.н. (забрави МкКейн :-)), в един gibberish пост наистина е обсъждане на вълнуващи теми, ain't it?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 16:44       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
в един gibberish пост
След като кажеш, чe нечий пост е gibberish... или foolish ; за да тежиш на мясото си; след това трябва да представиш съответните аргументи в защита на тази своя теза. Иначе ставаш поредното сърдито старче; като Борислав или Джейбъ мен /дано Посейдони не сметне "сърдито старче" за обида/, което само размахва поучително пръст; опитва се разпалено да каже нещо... но; никой не го разбира! Или поне адресата... на съветите и "акъла"; хал хабер си няма!

Що се касае до Макейн; аз още чакам да ми кажете с какво той навреди на националния интерес на Америка! Щото... моите аргументи за обратното или не ги разбирате; или не ви изнасят... или вече е невъзможно да си промените възгледите... ЕГН-то не прощава! Макейн вчера го гледах и слушах... макар сериозно болен; да се изказва в защита на санкциите срещу Москва... и; че "Америка трябва да изпрати ясен знак на противниците на свободата и демокрацията"; въобще - ястреб докрай!

Хайде; от случващото се в Близкия Изток сами признахте, че не се интересувате /което си личи и без това ваше признание/... но; поне можехте да кажете с какво Макейн навреди на вас като американци?! Вашата гледна точка... дори и да е яко gibberish - поне на мен ще ми е интересна.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1578 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 106  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer