logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1578 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2018, 20:25       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
andrei p226 R написа:
Аятоллах ХОмейни!
С ,,О", като хомосексуалист

Дреме ми дали е О или У. Същото лайно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2018, 21:51       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
:-)


Последна промяна Paco на 23 Май 2018, 09:42, променена общо 3 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2018, 22:17       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Borislav написа:
Защото Обамата беше президент. Защо не го направят сега?


Може и да го направят ...на някой етап.
Но това няма съществено значение , освен да се позлорадства малко.

Обаче колкото дни минават от началото на тази ирано-еврейска криза , толкова по-ясно се проследява едни интересни тенденции.

Значи , ИД принципно на територията на Сирия е разгромен. Има някакви територии от Палмира до Ефрат дето се скитат по пустинята , но те не са съществени.
Гледам от днес , последния бастион на ИД в Лагера Ярмук вече е на свършване и до края на месеца ще го приключат.

И от тук натам следва най-интересното.
Някой в Сирия става излишен.
И явно ролята на излишния се пада на Иран.

От преди няколко дни излезе информация , че се подготвя сформиране на 10 000 корпус от етническите алавити на Асад. за основа ще се ползват "Тигрите" на Суйхел (който е определен и за командващ на корпуса).
Евреите бомбандират навсякъде и всичко което се движи , само не дават прашинка да пнадне върху "Тигрите" и 5-ти Корпус.

Това означава , че руснаците априори са се съгласили с изтласкването на Иран от региона и подготвят техни си лично руски проксита за контрол над Латакия и крайбрежието.
Тази позиция ще дойде малко курвенска , щото именно иранските проксита и "Фатимион" изнесоха цялата тежест на битките за Алепо , Източна Гута и Ярмук.
Обаче след като свършиха работата и стават вече излишна тежест.

Абсолютно същото става , както иранските доброволчески формирования на ген.Сулеймани бяха в основата на щурма на Мосул в Ирак.
Дето американците и сие биха тъпана , че са победили ИД.
Това ако не го гледах наживо по ежедневните видеоотчети и нямаше да го повярвам - на земята атакуват иранските шиитски милиции , а от въздуха им помага американската авиация.

Лично аз мисля , че руснаците грешат в момента с тази позиция...... и то , не че се имам за по-умен от ГЩ на руското МО (където явно работят много умни глави) , а от просто от човешка гледна точка.

Просто , не знам за кой път влизат в договорка с американците (Запада) , като прекрасно знаят , че всякакви договорки и официални Договори на американците не струват и хартията върху която са написани и ще бъдат скъсани в момента , в който се смени конюктурата @."Иранската сделка"

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2018, 22:29       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Dorssay написа:
Това означава , че руснаците априори са се съгласили с изтласкването на Иран от региона и подготвят техни си лично руски проксита за контрол над Латакия и крайбрежието.

Тази позиция ще дойде малко курвенска , щото именно иранските проксита и "Фатимион" изнесоха цялата тежест на битките за Алепо , Източна Гута и Ярмук.
Обаче след като свършиха работата и стават вече излишна тежест.


Не е малко курвенска, ами си е много курвенска работа. То в политиката нещо достойно да има?

"Глупаците, които са десет милиона, са войници и полицаи, налагащи властта на злодеите. Те са неизменните армии на дванайсетте важни държави, техните полицейски сили. И само десет милиона са тези, които имат истинска власт. Те често са храбри, уверен съм, но и не по-малко глупави, защото отдават живота си за каузи и правителства, които използват тяхната плът и кръв просто като шахматни фигури. В крайна сметка правителствата винаги ги предават, разочароват или изоставят. Държавите не пренебрегват никого толкова срамно, както своите военни герои."

Цитат от тук: https://chitanka.info/text/32374-shantaram


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2018, 10:58       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Аз едно не мога да разбера - как така първо сваляш едно светско управление в Иран, докарваш Аятоласите и правиш всичко на мармалад, и после искаш да ги унищожиш, щото видиш ли не заслужавали човешко отношение...?! :roll:
Правиш хората на маймуни и после - юруш на лов за маймуни!
И къв чеп дирят американците навсякъде по света да налагат "демокрация", а не си седят на задниците на континента, граничещи с две държави...?! И #КОЙ е тръгнал да ги напада и унищожава...?! Ирак, Иран, СК, Сирия...?! Смях!
Ми да тръгнат тогава и по Амазонка, че да образоват племената и там...
Решението на един народ да живее по определен от него начин не се взема предвид! "Демокрация" трябва!
Е, ей ти демокрация - Либия, Ирак, Сирия... И няма да се спрат! 200 млн. поръчка за нови ракети + 100 още от Израел... Това е важното!
Как се оправдават иначе 700 милиарда долара за "обрана"...?! Май индоктринацията не е от нашата част на Атлантика!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2018, 11:29       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Spurs написа:
Аз едно не мога да разбера - как така първо сваляш едно светско управление в Иран, докарваш Аятоласите и правиш всичко на мармалад, и после искаш да ги унищожиш,


Защото историята се пише от победителите. Ти гледай как още малко и Иран ще бъде обвинен за свалянето на кулите близнаци.

Не е важно какво се казва а КОЙ го казва.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2018, 12:10       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
Войната в Сирия е заради Израел. Дайте да свалим картите. Не съм расист, а и евреите не са чиста раса за каквато може би се мислят някои от тях. Но имат изключително силно лоби в САЩ и Англия. Твърденията, че едва ли не 10 еврейски фамилии управляват света са смешни. Но да се отрича силата на еврейското лоби в САЩ и Англия е още по смешно.

Понякога се шегувам с познати евреи, че евреин е циганин с две висши образования. Смеем се заедно до припадък. Момчетата са цигулари и имат уникално чувство за самоирония. Но стане ли въпрос за палестинци са страшни расисти. Наричат ги цигани и тн. Знам, че от тяхна гледна точка са прави. Но въобще не знаят колко са гнусни една голяма част от американските евреи. Имам приятелче учило в САЩ и ми е разказвал за едни мафиоти лихвари евреи. По цял ден висят клюкарят и правят интриги. Адски зли и гадни копелета. Не казвам, че всички евреи в САЩ са лихвари и мафиоти. Но е пълно с такива. Та страшно силно е лобито им в САЩ и войната срещу Садам и Башар си е 100% конспирация на това лоби. Петрола е бонус в цялата работа. Башар и Садам са фашисти и ненавиждат Израел. Това е причината за войната в Ирак и войната в Сирия.

Аз лично не харесвам евреите, като културен феномен. Смятам, че са психически обременени от насилието наложено над тях от Рим, Ватикана и Хитлер. А и масовата завист към техните успехи в музиката, науката и бизнеса. Поражда стаен гняв в тях. Просто страня от такива хора. И дори веселите ми познати цигулари ме обременяват с техния расизъм към негрите и палестинците. Адски се дразня и на .38-ми, когато нарича арабите камилари. Не знам дали е българин или евреин. Но е много грозно за един мъж и джентълмен да говори така. Не всички араби са камилари. И не всички евреи са лихвари и мафиоти.

Не петрола или тръбата с газ са основната причина за войната в Сирия. Всичко е лично. Око за око и зъб за зъб. Това е религията на евреите. Нашата е обичай врага си. За тях Исус е предател. А за нас е символ за смисъла на живота, които е любов и съчувствие към всички. Доста съм им чел глупостите в тяхната архаична и зла религия. Която ревностно почитат и до днес. Всичко е въпрос на възпитание и манталитет.

Злото е много устойчиво понякога. Имам предвид злото в манталитета и религията. Не в гените. Това за гените са расистки глупости. Едно бебе е като празна дъска. Може да напишеш всичко на нея.

Баце, каква е тая пледоария бе? А абабите, са си баш камилари!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 18:25       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Няма тема за това, ама по-прост, самовлюбен и арогантен политик (да не кажа президент на САЩ, а общо политик!) от Тръмп няма!!! :evil: Някак му симпатизирах на изборите, ама то бива, бива, ама...
Това е лично мое мнение, не ангажирам никой с това, но тоя нарцис, който си мисли, че може да си прави каквото иска, безнаказано, нищо чудно да направи втори 11.09 или световен конфликт...
Бумеранга винаги се връща към този, който го е хвърлил, но тоя рус пуяк едва ли може да го хване...
- Преместването на посолството на САЩ в Йерусалим
- Противопоставянето на ЕС и Китай (мита)
- Изтегляне от ядрената програма на Иран (тук дори британците не го подкрепиха)
- Ударите в Сирия
- и т.н....
Само за да се хареса на гласоподавателя (имайки предвид предстоящите избори есента) е готов да направи маса простотии... Ама дали си дава сметка какво може да предизвика...
Наскоро един велик музикант добре го описа на концерта си в София...
ПП. Хич не ме интересува кой как ще ми приеме мнението, бан-ман и т.н.
Верно Тръмп е свиня! И яко тоталитарен пич! Путин е пеленаче в сравнение с него!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 18:55       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Само за рекърда - това местене на посолството е прието през 1995, досега се е отлагало.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 19:50       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
minavasht написа:
Само за рекърда - това местене на посолството е прието през 1995, досега се е отлагало.

Да, доколкото знам е отлагано с по 6 мес. със специални укази. Щото е имало мислещи хора, които са си давали сметка какво би се получило при промянята. Е, случи се - 41 жертви, хиляди ранени и безкрайна омраза, която някъде ще избие... И тук като програмата на Иран, Щатите си действат сами. Що други не си местят посолствата...?! Явно си има причини...
ПП. Тези президенти, отлагали преместването нямам претенции да им коментирам останалата политика, но за посолството - ми имали са право! Пуяка обаче е недостижим във величието си!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 20:04       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Едно време не беше ли станало едно обединение на Княжеството с Румелия?
Как ще се чувстваш, ако изконните и турски собственици скачат по границата и си искат пак законните си земи?
Да не говорим за останалата част от Бг, която руснаците най-вероломно са отцепили от сърцето на отоманската империя? Реално турците май са я държали най-дълго време.
Ами ако и сърбите си я поискат? И те са я имали доста време, и те трябва да имат някакви законни претенции.
Да не говорим за италианците, техните императори са я владели оше преди да има българи...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 20:12       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Ми то по тая логика по времето на Цар Симеон и Цар Иван Асен II, България е стигала до Будапеща и имала излаз на три морета...
Не е там работата, ами това че Щатите пак се месят в чужди работи. Това тяхна граница ли е?!
Оставям на страна, че Израел е една изкуствено създадена пак от Щатите държава в 1948 г., да им пазят интересите в Близкия изток...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 20:20       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Е, тъкмо по тая логика палестинците си искат Ерусалим, разбери се с тях.
Всичките американски посолства са в столиците на страните, където са, единственото изключение беше Израел.


Последна промяна minavasht на 14 Май 2018, 20:25, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 20:22       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Е, тогава Тръмп прав ли е?! :roll:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 20:26       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Разбира се, че е прав в този случай.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1578 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer