logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1578 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 106  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2017, 17:51       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Хората се интересуват дали са свършени а не къде е Сирия на картата, още повече, че в случая изместваш обекта на разговора - Тръмп обеща да се разправи с ИД за да няма техни последователи на местна почва, не да оправя Сирия.

Окей; тогава явно и ти се питаш... защо Тръмп; за разлика от рашките... не ебава да почне и той да бомби по ИД?! Или; защо се получава така /медия; препоръчана ми от Борислав/:
Цитат:
Video Emerges Of US Allowing ISIS Fighters To Escape Safely In Syria
http://www.zerohedge.com/news/2017-06-1 ... fely-syria


Иначе; FSA , в качеството си на умерени бунтовници; официално бяха финансирани и въоръжавани от САЩ; а, масовa практика още от 2015-та е; редиците на ИД да се попълват от FSA:
Цитат:
3,000 FSA Fighters Defect to ISIS in the Qalamoun Mountains


А самата ИД; по абсолютно никакъв начин не заплашва САЩ. И; ако янки и еври не пречат на "боеца на Асад"... сирийската армия сама ще ги приключи в обозримо бъдеще. Вече са на 40 километра от Деир ез-Зор. Но; все си мисля, че американците ще оставят ИД да играе ролята на някакъв буфер между "боеца на Асад"... и кюрдите от SDF. Да не забравяме и прокситата на Ердоган.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2017, 18:37       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
А самата ИД; по абсолютно никакъв начин не заплашва САЩ.
Е, айде сега... Това даже няма и да го коментирам... :D Радикалният Ислямски фундаметализъм не заплашва никого извън границите си. В смисъл границите на Халифата за който се борят... Те понеже и Израел и американците пречеха на боеца на Асад, за това Асад покани рашките да ги бомбардират... Геле, някой път се чудя дали разбираш колко си противоречиш като се опитваш да тълкуваш всеки детайл, вместо да гледаш голямата картинка.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2017, 18:57       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Е, айде сега... Това даже няма и да го коментирам... Радикалният Ислямски фундаметализъм не заплашва никого извън границите си. В смисъл границите на Халифата за който се борят...
Ами; наистина по-добре недей! Плакнат ви вашите с глупости... и вие им се вързвате. Слушах един ваш сенатор даже да обяснява; че зад "Халифата" стои Иран... а колко от 9/11-ките бяха саудитци... това никой не пита; а Тръмп се люля заедно с чаршафите на танца с мечовте. Само за последните два месеца; "книжният тигър" е нанесъл над 6,000 въздушни удари по ИД и други джихадистки елементи:
https://www.almasdarnews.com/article/ru ... wo-months/

... да ги съпоставим с американските въздушни удари по ИД; а?! От друга страна; след като ИД бе изтикана от Алепо от "боеца на Асад"... там бе открито оръжие българско производство! Като нали се сещаш; че такова е невъзможно да се появи в ръцете на ИД; без съгласието на американците. Иначе; част от мисията на ИД вече е изпълнена... да окупира колкото се може повече територии в Северна Сирия... и после да ги сдаде на кюрдите; под ръководството на американците. Ти поне не се ли питаш... как така; ИД на джипките... и съвсем спокойно от Ракка към Деир ез-Зор; без никой и една бомба да им пусне отгоре?! Да ти отговоря, за всеки случай... Ракка е американска безпилотна зона; същите са определили този град да се държи от кюрдите; затова изкараха и прокситата на Ердоган от FSA за Ракка; а ИД; понеже са консуматив... ги натириха да се гърбят срещу "боеца на Асад" при Деир ез-Зор. Погледни бойните действия на картата - и, предполагам; ще ми разбереш идеята за буферите.

Но; нали се сещаш... че Ердо няма да остави нещата със Западен Кюрдистан просто ей така... и; според мен част от поредната американска инвестиция - ИД; ще бъде прехвърлена в Северна Сирия да се гърби с прокситата на Ердоган. Като за всяко едно от твърденията си дотук; съм пускал линкове по-назад в темата. Що се касае до прогнозите ми - времето само си показва колко от тях; и до каква степен впоследствие се сбъдват... или не.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 04:18       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Плакнат ви вашите с глупости... и вие им се вързвате.
Да, определено са глупости и ние понеже сме идиоти като останалите американци им се връзваме. А останалият свят е прегърнал мигрантите и като ви газят с камионите в името на ИД, Меркел излиза и ви приспива с дрънканици за мултикултурализъм.
Колко от ислямските атентатори се кълняха в ИД преди да подкарат къде с калашниците, къде с тенджерите под налягане, къде с камионите ?
Нас ни плакнат, я не се излагай... :punch:
Боеца на Асад, американците бомбили, Ердо някой ще го пита за Западен Кюрдистан... Верно ли си толкова наивен Геле ? Толкова много фикция с неща които нямат нищо общо едно с друго си омешал, че даже няма смисъл да се коментира.
Ако няма ИД, няма да има "домашни терористи" които да се думкат в тяхно име, връзката е елементарна, нито ми трябва някой да ме плакне, нито да ме приспива, нито пък точно ти да ми обясняваш тея работи от позицията на човек симпатизиращ на Меркел, просто защото се опъвала на Тръмп... :D Да ми кажеш, че ИД няма нищо общо с организиране на радикален ислямски тероризъм в Европа, Щатите и къде ли не още е по-смешно от колкото да ми разказваш кой ме плакнел, мани ги тея... Всичките пропагандни сайтове на ИД ги организира Макейн нали, това е доста популярна теория, интересно дали и ти я споделяш...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 07:46       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Да, определено са глупости и ние понеже сме идиоти като останалите американци им се връзваме.
Като така и не ми отговори; щом следите спазването на обещанията на Тръмп... ти поне лично задаваш ли си въпроса; защо американците НЕ нанасят въздушни удари по ИД в Сирия?! За разлика от руснаците?! От друга страна; га ви бутнаха кулите... ИД сигурно още е била само на чертожната дъска. А фактът; че редовете на ИД се пълнят от официално подкрепяната и финансирана от Щатите - ФСА; гаче също ти минава край ушите.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 20:31       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Не, нищо не ми минава покрай ушите Геле, за финансирането и подкрепата на части асоциирани с ИД от ЦРУ се говори отдавна, просто нещата имат твърде много движещи се части за да се изтъпанчиш и кажеш, че САЩ подкрепят ИД, хем е верно до някъде, хем е нонсенс.
Същото се отнася и до въздушните удари - американците ги нанасят, просто не се отразяват толкова или са под шапката на иракската армия. Да кажеш, че американците не бомбят ИД е нонсенс, даже няма да си губя времето да ровя за това колко цели са покрити след идването на Лудото Куче, с авиация и артилерия.
Защо трябва да ги сравняваш американците с руснаците ? Едните работят за отделянето на кюрдите в собствена територия за да контролират играчите в региона, другите им помагат но понеже са асоциирани със сирийският боец който ги е поканил в държавата, са по-активни. Естествено е, че ще е така - сирийският боец се бие на собствена територия със собствената си опозиция, нормално е руснака да е по-зает, нормално е да се стремят да наваксват да си пробват оръжията и тактиките в една реална война както американският боец го прави от 10-12год, защо трябва да сравняваме ? Всеки бомби колкото сметне за нужно. Руснака е там от повече от две години, що не са изчистили ИД до сега ? Ти анализираше до онзи ден, че ако американците не поддържали ИД, боеца на Асад щял да се оправи с тях за нула време, е сега с руснаците от две години, кой им пречи да го свършат - американците ? Дето са дали останалата от войната в Ирак техника на разни опозиционни групировки а те са я продали на ИД и вече американците подкрепяли ИД, айде малко по-сериозно, про-палестински пропагандни сайтове с накъсани от израелски бомби деца всички можем да четем...
Какво има общо бомбенето с обещанията на Тръмп пък е мистика поне за мене - Тръмп е бизнесмен, бизнесмена наема хора да вършат работа. Тръмп е "наел" Лудото Куче да се оправя с ИД и до сега има прогрес, със или без руската координация, прогреса е в пъти повече от колкото беше за 8 години с БХО. Това са фактите. А обещанието си е изпълнено, какво се оглеждаш на Тръмп в обещанията ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 21:11       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Руснака е там от повече от две години, що не са изчистили ИД до сега ? Ти анализираше до онзи ден, че ако американците не поддържали ИД, боеца на Асад щял да се оправи с тях за нула време, е сега с руснаците от две години, кой им пречи да го свършат - американците ?
Ами; виж на картата колко са свити вече контролираните от ИД територии. Като; това е в резултат... единствено от действията на "боеца на Асад". Кюрдите в Северна Сирия; като цяло... "завземат" от ИД територии; откъдето ги гонят американците. Същата версия върви и за пешмергите в Ирак; но засега няма публични доказателства като това... подобни на видеото на ИД... на "тойотките"... и; съвсем спокойно от Ракка към Деир ез-Зор:
http://www.zerohedge.com/news/2017-06-1 ... fely-syria

Та; ако Тръмп наистина трябваше да бъде безкомпромисен към ИД... при условие, че Ракка е безпилотна зона на американците... и за да спази предизборните си обещания - трябваше да ги прилъже към Деир ез-Зор; и да им избомби колоната! Но; американците изритаха ИД към Деир аз-Зор... за да го играят буфер срещу боеца на Асад; в помощ на кюрдите.

А; руснаците само бомбят... а не предприемат пълномащабна сухопътна операция - затова ИД още не е изметена! Стратегията на Великите сили в Сирия е... да налагат безпилотни зони; и да подпомагат съюзниците си от въздуха. А; долу на земята... имаме ограничен брой американски военни "съветници" и руски спецачасти... като останалото ти е маймуноподобни американски проксита... и "боеца на Асад", който ги гърби с бронетехника и тактика от 80-те години на миналия век. А единственият съюзник по суша на "боеца на Асад" в Сирия... е "Хизбула".

Иначе; дай да ги видим тези американски въздушни удари по ИД в Сирия! Щото... засега аз нищо не намирам в мрежата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 21:15       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Същото се отнася и до въздушните удари - американците ги нанасят, просто не се отразяват толкова или са под шапката на иракската армия.
Тук май бъркаш Иракски Кюрдистан... със Западен Кюрдистан в Северна Сирия.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 21:30       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Та; ако Тръмп наистина трябваше да бъде безкомпромисен към ИД... при условие, че Ракка е безпилотна зона на американците... и за да спази предизборните си обещания - трябваше да ги прилъже към Деир ез-Зор; и да им избомби колоната! Но; американците изритаха ИД към Деир аз-Зор... за да го играят буфер срещу боеца на Асад; в помощ на кюрдите.
:D Пиши му на Тръмп какво е трябвало да направи, сигурен съм ще те оцени достойно... Обособяването на кюрдска територия/държава е възможно след ликвидирането до голяма степен на структурата на ИД, разликата за тебе може би е важна, за американският избирател е важно че Тръмп за разлика от предишният президент има стратегия за американското участие в региона и бай-продукта е ликвидиране на ИД. Какво значение има дали говориме за Западен Кюрдистан или Иракски Кюрдистан, аз говоря за ударите по ИД на иракската армия, които са пряко организирани от американците, дали ще са в Западен Кюрдистан или другаде има значение за тебе, аз говорех за американски бомбардировки на ИД, къде, за мене не е важно.


Крайно време е да се научиш да ровиш из ресурсите с реална информация, със същото усърдие с което ровиш по пропагандните сайтове.
Днешната информация ми взе около 20 сек да я изровя, и то при положение, че не съм се интересувал като тебе:

DOD: https://www.defense.gov/News/Article/Ar ... yria-iraq/
Inherent Resolve: http://www.inherentresolve.mil/
Twitter: https://twitter.com/CJTFOIR/status/889825235683471360
PDF: http://www.inherentresolve.mil/Portals/ ... 060507-577

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 21:42       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Крайно време е да се научиш да ровиш из ресурсите с реална информация, със същото усърдие с което ровиш по пропагандните сайтове.
Ха, тенкЮ! Е; те така се води дискусия! Що се касае до "пропагандата"; много мътни и сложни води са това! Щото из Туитъра бойците на Асад споделят... че американците чисто и просто си изсипват бомбите в пустинята. Но... да приемем; че те лъжат.


А ти тенкЮ... щото сега за всеки един от тези удари; ще гледам да съберем колкото се може повече инфо. И; ще докладвам после:
Цитат:
In Syria, coalition military forces conducted 25 strikes consisting of 27 engagements against ISIS targets:

-- Near Abu Kamal, a strike engaged an ISIS tactical unit and destroyed a vehicle.

-- Near Dayr Az Zawr, five strikes destroyed 14 ISIS oil stills and five wellheads.

-- Near Raqqa, 12 strikes engaged nine ISIS tactical units; destroyed seven fighting positions, a vehicle-borne bomb and a mortar system; and damaged a fighting position.

-- Near Shadaddi, seven strikes engaged five ISIS tactical units and destroyed two staging areas, two command-and-control nodes, an improvised-bomb storage area, an observation post and a fighting position.

Въпреки че; ако е само това... то въздушните удари на рашките през последните два месеца само... срещу ИД и други джихадистки елементи и формирования.... са над 6К. Но; да приемем... че толкова може засега Тръмп; нали требе да пЕсти кинти човека... "wellheads; tactical unit and a vehicle". :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 01:56       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Разговор батко, разговор. За "дискусия" и двамата не сме дорасли... Иначе какво пише боеца на Асад в Туитър е точно толкова меродавно, колкото и какво пише боеца на Путин там, всичко е под съмнение, каква е тая армия дето ще си пише какво са правили във Туитър ? Това са същите клоуни като онея от видеото с чука, не ги знаеш какви са и защо постват, нормален боец няма работа в Туитър но - както казват тука: каквото ти надува хвърчилото, няма лошо, щом от там ги вадиш тея неща... Аз още като видях, че пише къде са бомбили се сетих, че ще ги засичаш,както и да е де... :D
Руснаците ясно че ще бомбят, колко е бройката не ме впечатлява, руските постижения са като вица за Брежнев дето го разправяше Ритера едно време, зависи как ги броят. Американеца има стандарти на втората страница на пдф-а, дали един ординанс е ударил до един боец или 200 са ударили до 2000 , и двата случая се броят за един, руските стандарти ако са такива - пак, няма лошо. Нека да посъберат и те малко опит от реална война, не само да дрънкат за оръжия без аналогов в мире, дето не могат да произведат повече от 5 бройки на година.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 05:50       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
ubboto написа:
Само за последните два месеца; "книжният тигър" е нанесъл над 6,000 въздушни удари по ИД и други джихадистки елементи:


Младо, или си наивен, или не можеш да събереш 2 и 2, или умишлено пишеш неверни неща.

"Группировка Воздушно-космических Сил в Сирии никогда не превышала 35 самолетов. Об этом на Московской конференции по международной безопасности заявил начальник Главного оперативного управления Генштаба ВС РФ генерал-полковник Сергей Рудской.

Всего, по его словам, российская авиация с начала операции в Сирии совершила более 23 тысяч боевых вылетов и нанесла порядка 77 тысяч ударов по террористам. Всего за время операций ВКС РФ в Сирии под контроль Дамаска было возвращено 694 сельских пунктов.

Рудской также подчеркнул, что анализ действий ВКС РФ и Западной коалиции в САР показывает, что Россия, задействовав меньшее число самолетов, нанесла в четыре раза больше ударов. "

И така смятаме: ако 36 самолета са нанесли по вече 6000 въздушни удара, за два месеца(60 дни) излиза че един самолет на ден е нанасял 166-167 такива!!! Ако поне малко си чел за авиацията ще разбереш, че това е писано за такива, като теб - лапни шарани. Даже да сложиш два-три удара на далечната им авиация, които действат с ограничени бройки, даже да сложиш и 15-20 крилати ракети пак не става. Те не са пуснали и 6000 бомби щото сирийския експрес през Босфора не може да им ги достави.

Уморих се да ти обяснявам. Ще отида да пия едно валериянче, че си много трудно схватлив.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 21:39       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
jaba написа:
Младо, или си наивен, или не можеш да събереш 2 и 2, или умишлено пишеш неверни неща. "Группировка Воздушно-космических Сил в Сирии никогда не превышала 35 самолетов".

Да; и други източници потвърждават тази бройка... но; това е само за авиобазата им в Латакия, Сирия!
http://nationalinterest.org/blog/the-bu ... make-13972

А само тези, които разполагат със секретна информация по въпроса са наясно... дали и колко точно руски самолети за въздушните удари през последните два месеца в Сирия не са излетели и от авиобаза "Ноже" в Хамадан, Иран:
https://www.almasdarnews.com/article/ru ... sts-syria/

Да не говорим за маршрута на руските бомбардировачи, Т-160 през 2015-та; га обикаляха цяла Европа; за да изсипят полезния си товар над Сирия:

Изображение

https://stratreview.wordpress.com/2015/ ... -to-syria/

Та; да поясня... според логиката на един армейски офицер от резерва; за руски въздушен удар се брои само този, при който руски самолет е излетял от руска авиобаза база в Сирия! А преди да започне да се ползва базата им в Латакия... това горе на картинката; сигурно са въздушни удари на извънземните!


Като; в крайна сметка... ние тук единствено споделяме и коментираме ПУБЛИЧНО инфо; на което сме попаднали. Сега; ако някой го брифват директно от ЦРУ-то или ГРУ-то - тогава вече е друго. И; ето я новината, която споделих преди... и от друг източник:
Цитат:
The announcement was made on Monday by the chief of the Main Operations Directorate of Russia’s General Staff, Sergey Rudskoy who pointed out that, “Planes of the Russian Aerospace Forces have carried out 2,010 sorties, delivering 5,850 air strikes on control points, weapons and ammunition depots, transshipment bases and camps for training gunmen.”
http://iuvmpress.com/13356

Възможно ли е това да е ФАЛШИВА НОВИНА?! Естествено! Само че подобна може да бъде достоверно опровергана само от някой; който разполага и борави със секретна информация по въпроса.... "сателитите друго показват", примерно. А не да се вземе като изходна величина само бройката на руските самолети в Латакия; и да почнат да се правят после някакви тънки сметки. Що се касае до лапнишаранството; за мен е далеч по-притеснително да вярваш, че ще е по-добре за нас да купуваме скъп американски компресиран газ... вместо директно да си наточим от тръбата евтин руски такъв /най-образно казано/; Да, сигурно е хубаво да ти се налага да плащаш за нещо жизненонеобходимо по-скъпо... при условие, че е можело да си го набавиш далеч по-евтино! Смърт на руския газов монопол... да живей американския, турския и германския!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 03:02       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
http://iuvmpress.com/13356
...Възможно ли е това да е ФАЛШИВА НОВИНА?! Естествено! Само че подобна може да бъде достоверно опровергана само от някой; който разполага и борави със секретна информация по въпроса.... "сателитите друго показват", примерно....
Не наистина. Да, никой сателит не ни показва на нас броя на изсипаните руски бомби или полети но сайта с публикацията говори достатъчно за достоверноста и.
About us не дава абсолютно никаква информация какъв е сайта и кой е зад него.
Contact us има листван един единствен служебен имейл: contact@iuvmpress.com (?!?)
Нито една от статиите не е подписана, нямаш представа кой ги списва тея неща.

Последната статия от днес, разказва надълго и на широко някаква конспиративна история за едно момиченце, като никъде не се споменават други фактологични източници освен може би реални туитове на които не знам защо четящият трябва да вярва и приема за достоверни.
Цитираният акаунт на момиченцето ( @AlabedBana ) е списван от майка и, което означава, че е чиста пропаганда ( анти - Асадовска), другият цитиран е на @Ali_Kourani,
типична про-Хисбула пропаганда маскирана под формата на боец, два взаимо изключващи се източника в-у които е построена статия с която да си изгубиш 5минути, но която се опитва да те убеди, че съобщава верни неща и съответно изводите от нея са логични...
Заключението е следото твърдение, реално непотвърдено от никакви факти и без да се знае кой е написал статията, в сайт, чиято абревиатура не се обяснява никъде:
Цитат:
As it turned out, Assad was correct: narratives like that of the Bana al-Abed account are sad games of propaganda. The losers are the victims themselves like Bana, and the Syrian people being abused, and killed, by Western-backed war propaganda.


Типичен пример за пропаганден боклук, претендиращ за достоверност. Само предубеден човек може да взима данни от подобни места и да си въобразява, че са достоверни. Дори и да се засича нещо, това е добре разработена и позната отдавна манипулативна схема при която се използват малко факти, върху които се строи логическа схема за балъчори, такаква, каквато е целта на изданието. Неща разработени от руснаците още през 70те години.
Ето трейса на сайта какво връща, като това къде е регистриран и къде са сървърите не означава много докъто не се трейсва по-нататъка и не се рови кой е именно регистриралият сайта, неща с които в момента не ми се занимава но набързо ти предлагам на вниманието следното:

http://iuvmpress.com.apescout.com/

Цитат:
Registrant Name: kaveh khaleghi
Registrant Organization: Persian Domain Provider
Registrant Street: Bayildim Cad
Registrant City: Istanbul
Registrant State/Province: Istanbul
Registrant Postal Code: 93251122
Registrant Country: TR
Registrant Phone: +90.2343161100
Registrant Phone Ext:
Registrant Fax: +90.2343161100
Registrant Fax Ext:
Registrant Email: kavehkhaleghi@hotmail.com

Гугъл изкарва 6 души с името Kveh Khaleghi с най-много информация, като второто ентри е пдф документ от съд в Калифорния който най-добре пасва на региона в който е регистриран сайта:
http://www.courts.ca.gov/opinions/nonpub/B254145.PDF
Цитат:
FACTS
In 2011, the Los Angeles District Attorney’s Office began an investigation which
ultimately led to multiple counts of theft, embezzlement, and money laundering against
Khaleghi for perpetrating a fraudulent scheme against foreign companies through his
business, ComputerWide.
One of Khaleghi’s victims was Georgia Solomou, who owned
MedIT, a company operating in the country of Cyprus. In an interview with investigator
Michael Deck on February 18, 2011, Solomou reported she wired over $85,000 to
ComputerWide for the purchase of computer equipment in 2010, which she never
received. In a similar transaction, a German company, Timlic, wired over $200,000 to
ComputerWide in approximately April 2010 for the purchase of networking equipment,
which it never received.
On March 9, 2011, Deck submitted an affidavit for a search warrant of certain IP
addresses he believed would uncover the individuals controlling ComputerWide and their
physical address. Deck explained that “[a]n IP address is a unique identifier much like a
residential address for mail.” One particular IP address 68.183.173.229 was maintained
by an internet service provider known as DSL Extreme, which Deck believed kept
records of subscriber information for that IP address. IP address 68.183.173.229...


Демек, регистриралият сайта ти е осъден мошеник и перач на пари.
И аз трябва да вярвам на информация за руските полети която си намерил там ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 10:43       Заглавие:  Re: Сирия - война или мир?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Руските информационни агенции също го потвърждават:
http://tass.com/defense/957539

Демек; Рудской наистина е направил такова изявление. А; вече дали изнесеното от него инфо е вярно... това може да каже само някой от ЦРУ-то; който следи изкъсо действията на руската бойна авиация в Сирия.


Иначе; първоначално цитирах този източник:
https://www.almasdarnews.com/article/sy ... rmy-arsal/

... където; все още не съм попаднал на фалшива новина.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1578 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 106  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer