logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 21:11




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 426 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2017, 17:57       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1220
Местоположение: USA
Касчей Безсмъртни написа:
Над 1300 години история на България, милиони загинали за тази страна през вековете и накрая няколко корифея я квалифицират, като дупка !
Коментарите май са излишни.

Преди много години, когато сина беше някъде в средните класове, започнах да го уча на българската история. Взех да му разправям колко е била велика България и всички там въстания, войни и прочия. Той ме слуша, слуша и ме запита "като е била България толкова велика, защо никой не я знае?". Повече не можах да си отворя устата. Както казах по-горе, държавата България няма нищо общо с "Правителството на България". Сега това са две различни неща. На тези, които са на летището и на граничните пунктове хич не им дреме колко милиона са загинали през вековете. Каквото е било вчера, то е заминало, няма да се върне, така че забрави го. Какво ще бъде утре, никой не знае (с изключение на Господ"), така че плановете ти може да се окажат празни. Ти живееш днес. Опитай се да го направиш както можеш най-добре.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2017, 18:03       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
.38 Super написа:
и ти пикаят по крака на улицата в Париж...


Отскочих бързо преди да ме уцели PDT_Armataz_01_22 .

Европа също има своите технологични локомотиви.

Няма начин да не си чувал Lucent. Виж кой ги купи. Не че PBX - те на Alcatel не са голяма драма но 50% от интеграциите ни са с Аlcatel другата половин са Cisco.
A Lucent? Още не сме имали клиенти с Lucent.

A Bell Labs са част от Lucent.

И сега според теб ние дето сме учили за без пари да си скъсаме дипломите ли? PDT_Armataz_01_30


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2017, 18:20       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1220
Местоположение: USA
Lucent ми бяха снабдители с BGAs в една от компаниите където работех. Чиповете имаха вътрешни проблеми отвреме навреме. Имахме много добри отношения с техниците, които търеха какви са проблемите, когато им изпращахме повредените платки с BGA.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 00:33       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
b5202s написа:
И сега според теб ние дето сме учили за без пари да си скъсаме дипломите ли?
Не разбира се... Много е важно обаче кога си учил и какво... Нима можеш да сравняваш каеството на образованието на един инженер или архитект, получено преди 30год, с това на един от същият бранш днес, без значение дали говориме за западна държава или за държава зад Завесата ? От създаването на Общноста всичко що е колежанин се индоктринира с Cultural Marxism - social justice, feminism, political correctness, multiculturalism, идеите на франкфуртската школа... Това образование няма нищо общо с не напълно политизираното образование което получавахме по специалностите си в България например, преди 89та. Имаше водещи руски школи, половината откраднати от запада, и се прокрадваха и някой западни идеи. Имам един познат който е инженер, занимава се с пневматика и подобни неща, прави луди пари тука, той е плод на онея години и на безплатното образование, това никой не го отрича, няма как да се отрече. Това което обаче много хора не разбират е, че зад Завесата хората нямаха много други избори освен да се забият в нА'уката, по-будните ги насочваха там, защото е по-лесно държавата да спонсорира и насочва една будна мисъл към чисто научни проблеми, вместо да ги остави да се занимават със социални такива, не мислиш ли ?
И още нещо за размисъл: Ако сравним капитализма със който и да е друг строй на марксистка основа - Социализъм, Комунизъм, Ленинизъм, какъвто и да е друг -изъм, всички те са само теории, никога не са съществували в реална форма, докъто капитализма е възникнал като теория, превъплатен е в практика и е еволюирал през годините във форми, отразяващи гео-политическите особености на районите където работи. Капитализма е реална социална с-ма която ряботи много добре в интерес на хората - факт. Шведският капитализъм например не е като американският но и двете имат пазарна а не планова икономики и двете са подчинени на едни и същи правила, имат различни особености но в основата си работята по едни и същи начин. Останалите теории са именно това - неуспели теории, абсолютно нормално провалили се учения, исторически доказано неработещи социални с-ми.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 00:54       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1220
Местоположение: USA
.38 Super написа:
И още нещо за размисъл: Ако сравним капитализма със който и да е друг строй на марксистка основа - Социализъм, Комунизъм, Ленинизъм, какъвто и да е друг -изъм, всички те са само теории, никога не са съществували в реална форма, докъто капитализма е възникнал като теория, превъплатен е в практика и е еволюирал през годините във форми, отразяващи гео-политическите особености на районите където работи. Капитализма е реална социална с-ма която ряботи много добре в интерес на хората - факт. Шведският капитализъм например не е като американският но и двете имат пазарна а не планова икономики и двете са подчинени на едни и същи правила, имат различни особености но в основата си работята по едни и същи начин. Останалите теории са именно това - неуспели теории, абсолютно нормално провалили се учения, исторически доказано неработещи социални с-ми.

Ти улучи десятката. Капитализмът е естествена стъпка в развитието на човечеството. Всичко останало е хартиена/фалшива теория. Проблемът е, че правителствата и теористите се опитват да променят капитализма така както им изнася и по този начин спъват и изкривяват нормалния процес на развитие. Все едно вместо да оставиш фиданката да върви нагоре, започваш да я изкривяваш да върви надолу. Няма голяма разлика между старата аристокрация и социалистите. И двете искат хората да ги слушат, да правят това, което им се казва, да работят за тях, като им се дава малка порция от изработеното, регулиране на работно и жилищно място, ограничаване на човешките възможности и т.н.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 01:58       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Капитализма или както по-нежно го наричат - пазарната икономика не са дело на теории. Икономистите са също, като историците. Никой не ги слуша, защото вървят след събитията. Индустриалната революция води до реална революция, която наричат буржоазна.

Пазарната икономика ще изчезне съвсем скоро и ще бъде заменена от подаяния за собствениците само на две ръце и гол уй. Базовият доход ще е началото. Първо ще изчезнат чиновниците после всички работещи на компютър. Изкуственият интелект лесно ще се създаде. За разлика от ефективни и евтини роботи заменящи физическият труд. Но и този момент ще дойде. Тогава ще настъпи светлия комунизъм. За всеки ще има ядене, пиене и лада седмица. До 20 години ще е факт. Другари това са само 4 петилетки! Ще издържим! :DD

Живеем в много интересни времена. Скоро ще разберем дали ще ни хранят безплатно или ще ни намалят бройката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 02:27       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1220
Местоположение: USA
ubboto написа:
Borislav написа:
Той ме слуша, слуша и ме запита "като е била България толкова велика, защо никой не я знае?".
Щото когато България е била велика, Америка още не е била открита.

Както казах по-горе, вчерашното е минало, брате. Никой не се интересува какво си бил. И на мен ми се иска да съм отново 30 годишен, ама не става.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 11:11       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Paco написа:
Капитализма или както по-нежно го наричат - пазарната икономика не са дело на теории. Икономистите са също, като историците. Никой не ги слуша, защото вървят след събитията. Индустриалната революция води до реална революция, която наричат буржоазна.

Пазарната икономика ще изчезне съвсем скоро и ще бъде заменена от подаяния за собствениците само на две ръце и гол уй. Базовият доход ще е началото. Първо ще изчезнат чиновниците после всички работещи на компютър. Изкуственият интелект лесно ще се създаде. За разлика от ефективни и евтини роботи заменящи физическият труд. Но и този момент ще дойде. Тогава ще настъпи светлия комунизъм. За всеки ще има ядене, пиене и лада седмица. До 20 години ще е факт. Другари това са само 4 петилетки! Ще издържим! :DD

Живеем в много интересни времена. Скоро ще разберем дали ще ни хранят безплатно или ще ни намалят бройката.



Пламене, аз не вярвам в светлото бъдеще! По-скоро ще ни намалят броят...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 11:20       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Повечето американци най-вероятно не знаят, че има държава България, какво да говорим за историята и. Примерът с детето не е удачен. Те да си изучат 300 годишната история, а европейската май не им е нужна. Въпреки, че в другата тема съм посочил едно американско изследване за геноцида на българския народ при потушаването на Априлското въстание 1876г. в Батак, то по-скоро е изключение. Като гледам, как американците все търсят някакви исторически моменти, артефакти от историята си, с които да изпъкнат, то е ясно че и за тях историята е важна.
Вижда се, че доста от емигриралите в САЩ вече не са в първа младост и са застинали, като разбирания в ерата на „Студената война”, но това си е техен проблем, който непрекъснато ни напомнят. Всеки, който изразява националистически, пробългарски и антиглобалистки възгледи го заклеймяват, като комунист, социалист, русофил, путинист и др. Народните мъдрости се изкривяват, като кръчмарски приказки. Изразяват се киряк стефчовски, либерални, соросоидни разбирания, които се чудя дали са провокация или мислене, но те се различава от моето и вероятно на по-голямата част от българите.
Народ, които не помни историята си няма бъдеще. Плюването по българската история е един вид плюване по националните ни герои (които се различават батман, супермен, спайдърмен, Уокър, Рамбо и др), които по-този начин се отричат делата и саможертвата им. Историята на България не е само от 09.09.44г. до 10.11.98г. Но в историята се виждат националните ценности запазили народа, на които трябва да се уповаваме, а не на измислените англосаксонски и евро-атлантически ценности и разбирания. Естествено само с история не се живее. Аз разбирам напусналите страната по икономически причини, но повечето от тях след известно време (навършването на определена възраст) се връщат и това е факт.
Всеки народ трябва да се бори не само за национална независимост, но и против своеволията на управниците си, независимо от ПП, която управлява.
Бъдете здрави, където и да сте по света!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 15:34       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Касчей Безсмъртни написа:
Повечето американци най-вероятно не знаят, че има държава България...
Повечето американци, точно както и повечето българи няма нужда да знаят за държава с население колкото Маями, да не говориме, че и ти не знаеш всичките държави с хилядолетно минало.
Останалото са глупости, събрани от тук и там и пакетирани по начин който сигурно смяташ за хаплив, проблема ти е, че фактите ти са обикновенни лъжи. Съзнателно или не си приписал на бившите българи неща които никога на са казали, коментирали или изтъквали. Стига си се асоциирал с по-голямата част от българите, те са в чужбина и в България, обаче не разсъждават като тебе. "Американците" във форума не са соросоиди или застинали във времето на студентата война, щото ако можеше да четеш какво са писали и знаеше кога е исторически това време например, щеше да ти е ясно, че много малко хора си го спомнят реално а тогава американците бяха кумир за българите, щото имаше само една Свободна Европа и един Гласа на Америка, на сръбските станции се радваха малцина "щастливци" с работещи "забранени" антени... Как ще сме застинали в ерата на Студената Война ако тя вече е отминала когато сме емигрирали ? Как можеш да кажеш, че комунизма няма нищо общо с България в момента след като Бойко Пожарникаря е все още известна политическа фигура ? Ако някой критикува любимият ти период след 9ти, това не означава, че отрича цялата история, какво са 50-60год срам, сравнен с векове гордост ? Това не е "плюване" по българската история, това е отричане на един позорен етап, последствията от който си личат от мнението ти.
И ако толкова държиш на цялата българска история, защо не искаш паметника на американските летци ? Нима това не е част от нея, нещо което можеш да покажеш на внуците и да посочиш кой бил прави икой - крив според тебе ? Отричайки паметника, ти самият отричаш част от историята на България, нещо в което патетично обвиняваш "бившите българи". Типично марксиско лицемерие...
Аз познавам няколко семейства които се върнаха в БГ щото тука им беше тежко когато гласуваха за Обама. Едните сега пишат във Фейсбук за шестата раса и за мостове с отвъдното, предимно информация от руски академици. Другите издаяниха две-три години и сега пак са тук. Същите неудачници са както и повечето които не успяват никъде. Други се върнаха в БГ с надеждата да живеят добре с американските си пенсии... Странно, тея хора се връщат пак тука. Приказките, как се връщали хората в България са малко на кантар и не много реални но това като че ли е единственият факт в мнението ти който има някакво покритие.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 16:01       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
.38 Super написа:
Отричайки паметника, ти самият отричаш част от историята на България, нещо в което патетично обвиняваш "бившите българи". Типично марксиско лицемерие...

Бях решил да не пиша по темата, но ще отговоря.
Никой не отрича историята тя е написана, но този паметник е обидно да бъде издигнат в България. На мен по марксиско ми звучи твоето отричайки паметника, отричаш историята. Иначе пак си пишеш, едно и също, като не съм очаквал и друго. Едва ли комунистическо-социалистическо минало ми е любим период от историята да те светна, но виждам че теб живо те вълнува. Никого не искам да хапя, аз така виждам нещата. Да оставим четящите тази наша полемика сами да преценят позициите, които защитаваме.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 16:11       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Както се получава в 99% от случаите, всеки си държи на своето мнение и си върти собствената плоча. И хич не му пука за мнението на отсрещния...
Колкото и да не ни харесват мненията различни от нашите, за да ги изразява някой, значи и в тях да има истина!
И винаги може да се научи нещо ново, нещо различно, което без да ти го каже някой отстрани, няма как да го разбереш!
Преди няколко месеца писах, че спирам да споря с .38-ми, щото няма никакъв смисъл да се надприказваме!
По-добре е да се изслушваме. Дори да не мислим по един и същи начин... Всеки има право на мнение, както и да го изрази по начин, който счита за удачен.
Както е известно, историята се пише от победителите! Изкривяванията са грандиозни в зависимост от интересите.
Някой още да вярва например, че конен народ е изминал 500 км. за 20 години...?! Толкова е продължило според някои "историци" придвижването на българите от Волжска България до Дунавска.
Поздрави на всички и бъдете здрави!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 16:42       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Касчей Безсмъртни написа:
На мен по марксиско ми звучи твоето отричайки паметника, отричаш историята.
Разбира се, че ще ти звучи така, иначе нямаше да ги пишеш тея всички откровения и измислици. Аз отговарям единствено за да посоча на който чете, че най-вероятно подсъзнателно, извърташ казаното от нас - "бившите българи" за да можеш да го критикуваш после. Как искаш да пиша нещо друго, след като ти ми предлагаш за коментар едни и същи измислици. Никой от нас не е глобалист, нито подръжник на Сорос, никой от нас не отрича историята на България в който и да е етап, никой от нас не налага никакви англо-саксонски ценности, всичко това са лъжи, всеки може да го види на страниците на тая тема. Дали ти харесва или - не е друг въпрос но фактите ти куцат, това е.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 17:11       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Аз казах каквото мисля. Фактите са факти. Само не ми изкривявай думите писал съм соросоидни и др. разбирания (т.е, че историята трябва да се омаловажава), а не че някой е поддръжник на Дж. Сорос. Пиша за плюенето по историята, а не за отричане на историята, за отричане пишеш ти.Написаното от мен в много малка част се отнася за теб лично, ти си интелигентен и си разбрал.
По темата "бивши българи", виждам че те засяга, не съм го измислил аз, но мисля, че се отнася до част от колегите, които пишат тук и отдавна не са в България. Да ти споделя доста хора са напуснали България и не са всички в САЩ. Познавам хора, които след 10-15 и повече години се върнаха, кой с повече, кой по-малко средства. Това са факти.
Ще ме извиняваш, ама няма да ти отговарям повече, защото станахме досадни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 17:28       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Късчей, след толкова уроци по история (според някои колкото по-дълга толкова по велика) разбрахме, че се унижаваш от паметника на летците.

Кажи сега имат ли право българи, като теб да се чустват унижени от паметниците на Съветската Армия и тези на Тодор Живков?

И тези англо-саксонски/бълграски обобщения според мен се дължат на традиционнното милсене в рамките на класи ("класова борба" накладка). По печеливщо е да се прецени хубавото или лошо в индивида?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 426 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: PV и 45 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer