logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 13:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 426 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 17:38       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Касчей Безсмъртни написа:
Само не ми изкривявай думите писал съм соросоидни и др. разбирания (т.е, че историята трябва да се омаловажава), а не че някой е поддръжник на Дж. Сорос.
:D Е, ако ме наричаш соросоид, това означава, че не го поддържам ли ?
Ако ми пишеш на мене а говориш по принцип, това което приказваш за мене ли се отнася или по принцип, що за логика и какво точно ти дава правото да говориш от името на "настоящите" българи ? Твоето мнение си е твое мнение, аз не се засягам, няма как да се засягам защото написаното седи тука и се вижда кой-какво е казал и на кого, просто е смешно как можеш да се обръщаш към българите в чужбина с "бивши" когато цифрата която внасят в държавата е доста по-голяма от данъците които ти плащаш и е много "настояща"

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 18:01       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Yank написа:
И тези англо-саксонски...
Ти го питай каква е разликата м-у англо-саксонските ценности и тези на българина.
Щото и англо-саксонците и българите са християни а Judeo-Christian-ските ценности са едни и същи.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 18:09       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
.38 Super написа:
И ако толкова държиш на цялата българска история, защо не искаш паметника на американските летци ? Нима това не е част от нея, нещо което можеш да покажеш на внуците и да посочиш кой бил прави икой - крив според тебе ? Отричайки паметника, ти самият отричаш част от историята на България, нещо в което патетично обвиняваш "бившите българи".

Честно казано мен също ме дразни въпросния паметник. Много. Колкото и нацвъканите по градовете паметници на съветската армия. USAF са ни помляли столицата, загинали са маса некомбатанти, а ние сме дали съгласие за паметник...робски, клиентелистки манталитет. Не знам дали има паметник на американските летци в Дрезден или Хирошима. А паметник на ген. Стоян Стоянов още няма, а е най-добрият ни ас, пълен кавалер на ордена за храброст, истински образец за подражание.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 18:18       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
А за историята ни е дълга темата. И не си заслужава да се дракаме за нея. Историята ни е пълна с митове и манипулации. Имаме с какво да се гордеем и дваж повече да се срамуваме.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 18:31       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
ubboto написа:
Да инициираме подписка, до паметника на американските летци от U.S. Embassy да разрешат да се издигне и паметник на Димитър Списаревски, пък финансирането от нас!

Ще кажат, че на Списаревски вече има два паметника. Затова по-добре Стоян Стоянов - резултатен изтребител, многократно награждаван, съумял да остане жив, преживял и социализЪма, корав българин.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2017, 19:07       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ritter написа:
....а ние сме дали съгласие за паметник...робски, клиентелистки манталитет.
Съгласен съм а с това най-много, мене лично това ме дразни, не, че американеца иска да си вдигне паметник на неговите си летци, на неговата си територия. Той за това е американец ( или от която и друга народност да е - да си иска неговото)
И за Историята ни съм съгласен с казаното, просто не съм съгласен като ми разправят, че я отричам, нищо не отричам, дразни ме като се оправдават убийства и лъжи от които след половин век хората още страдат. И да, имало е и такива времена и преди но ние за тях не говориме, говориме за строят от последните 50тина годинки, чиито представители изобщо не са си заминали от политическата сцена на България както някой се опитва да ме убеди.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2017, 03:27       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Кое му е интересното на това?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2017, 05:09       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Нищо. Оръжията ви са скопени,мозъците на повече от половината калифорнистанци - продухани. Какво значение има колко бройки оръжия са продадени когато никой освен Рейгън не е обърнал Калифорния в правият път... ?
Иначе цифрите са шокиращи предполагам за всеки извън щатите ама тука няма много значение колко имаш в къщи, важното е на какъв акъл си... :D

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2017, 09:19       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
andrei p226 R написа:
Касчей Безсмъртни написа:
Над 1300 години история на България, милиони загинали за тази страна през вековете и накрая няколко корифея я квалифицират, като дупка !
Коментарите май са излишни.



Чичеее, над 1300 години история, от които общо 644 8ШЕСТОТИН ЧЕТИРИДЕСЕ И ЧЕТИРИ / ГОДИНИ ПОД ЧУЖДА ВЛАСТ /СЪОТВЕТНО 168 ГОДИНИ ПОД ВЛАСТТА НА ИЗТОЧНАТА РИМСКО ИМПЕРИЯ, ИМЕНУВАНА ОЩЕ ВИЗАНТИЯ И 476 ГОДИНИ ПОД ВЛАСТТА НА ОТОМОНСКАТА ИМПЕРИЯ /...

Това е народ, чиито съпротивителни сили са убити отдавна!
Факти пич, факти!!!!
От тия 1300 години близо половината са под чужда власт и оцеляване!!!

БЪЛГАРИЯ Е ДУПКА!

Сетих се за това изказване на колегата, като прочетох това на циганчето - "историк" http://www.blitz.bg/politika/dokoga-sor ... 93498.html
Нека да припомним така наречените „митове“, които Джасим „развенчава“ във видеото. Първо псевдоисторикът твърди, че българите няма за какво да се гордеем, тъй като от 1300 годишната ни история почти 700 години сме били под робство, а възходът на държавата ни при цар Симеон Велики траел само 11 години. Или казано от самия Джасим, изразът „България на три морета“ става само за слоган за рекламна фланелка. На следващо място псевдоисторикът заявява, че Османската империя била толерантна, тъй като била разрешила на поробените българи да имат две църкви в град Елена. Същата тази „толерантна“ Османска империя подслонила изгонените от Испания сефарадски евреи и това бил също акт на изключителна хуманност. В подкрепа на тезата си за „толерантната“ Османска империя Джасим коментира също, че поробените българи плащали, видите ли, само един данък повече .... Какво толкова (само един данък повече), за какво робство говорим въобще. И накрая Джасим ще ви срази с изказването си за Апостола Левски, който бил „супергерой“ от комиксов тип, който си имал лъв за домашен любимец (предвид асоциацията, която правел с паметника на Апостола в Карлово, на който Левски е изобразен заедно с лъв).
Не искам да принизявам колегата до това циганче, ама малко им съвпадат тезите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2017, 10:48       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 05 Фев 2014, 18:59
Мнения: 62
Това е провокация - все едно да се каже ,че след взимане на "окончателното решение" добрите арийци прибрали на по -сигурно място неблагодарните му родители и то време на време ги карали да работят , но неблагодарниците били толкова мързеливи ,че предпочитали да измрат,ей така на пук.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2017, 16:36       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Ето и паметника, за който се изписаха 28 стр по темата:

Официално откриха паметника на Рейгън в София
http://dnes.dir.bg/news/Рonald-Рeygan-uzhen-park-bust-pametnik-25735928?nt=10


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2017, 17:39       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 25 Авг 2008, 16:37
Мнения: 304
Цитат:
..... Владимир Кисьов, председател на Инициативния комитет....Сред гостите бяха Божидар Лукарски, Алекс Алексиев, Евгений Михайлов, Румен Христов, бившият шеф на „Булгаргаз“ Васил Филипов и Александър Йорданов.


Мамини убавци ..... :D , кога и да ги утрепеш - все е късно...


Аз пък искам паметник на Леонид Брежнев ... :-)

Защото той беше единствения добър за България "руски чичо" .... :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2017, 20:29       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ИВАН написа:
Аз пък искам паметник на Леонид Брежнев ...
В градинка с козела имаше такъв, не знам дали не са го махнали, но до 95та си беше там, аз съм израсъл на 20м през улицата, помня градинката със и без паметника.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2017, 20:47       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 25 Авг 2008, 16:37
Мнения: 304
.38 Super написа:
ИВАН написа:
Аз пък искам паметник на Леонид Брежнев ...
В градинка с козела имаше такъв, не знам дали не са го махнали, но до 95та си беше там, аз съм израсъл на 20м през улицата, помня градинката със и без паметника.
Където беше стария зоопарк ли...?... хм странно аз не съм го виждал тоя паметник .... сега със сигурност там няма такъв...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2017, 21:19       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ъгъла на градинката към Ялта и Университета ( ако все още го има заведението). 30м по-към бившият зоопарк е един от страничните входове на градинката, веднага след първата алея която върви успоредно на булеварда, паметника беше в дясно в тревата. Не си спомням кога го сложиха. Зоопарка беше по диагонал в другият край, зад къщичката на "Баба Яга" за тея които са от квартала... :D
От към канала пък, страната на Орлов Мост, бяха задните дворове на клетките с камилите и ламите, умирахме си от кеф да гледаме как някой се набира на оградите само за да го наплюят животните ха ха ха...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 426 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer