logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 639 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 39, 40, 41, 42, 43
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2017, 21:54       Заглавие:  Re: Тръмп - светлина или тъмнина ни очаква нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Дрънканиците за Макейн са същите, за да ти обясни човек защо макейн не е популярна фигура, и почти никога не е бил, трябва да си на ясно какво значи да си РИНО и кои са донорите на фондацията му ( Жокер: Джордж Сорос) и после ще ти уври поне малко, че един американски сенатор може да обикаля насам-натам и да манипулира тея които седят с протегнати ръце, и без да представя интересите на държавата САЩ , концепция която явно не разбираш, щом представяш толкова грешно всичко до сега.
Това в червеното; също ми е страшно интересно... сериозно! И; интересите на кого точно представляваше Макейн; заедно с ония другите двама американски сенатори... га кацнаха у нас да ни натиснат да се откажем от "Южен поток"?! Впрочем; по Конституция... чии интереси, освен американските, може да представлява един американски сенатор?! Питам; защото наистина не знам! Като... ето; блестяща възможност имате американците... да образовате аудиторията тук за неща; които наистина няма как да разбираме толкова; колкото вас!


п.с. Сега; като почнем от утре да купуваме скъп и прескъп американски втечнен газ... вместо евтин руски такъв; ще стане ясно за кои корпорации е ходатайствал Макейн. Но... всичко това да се върши зад гърба на "държавата САЩ"... да; това за мен наистина беше нещо ново! В случай че е вярно, де.

п.с.с. Значи; има опция... американски сенатор да лобира за руска енергийна компания... нъл така?! Макейн да работи за "Газпром", примерно... зад гърба на "държавата САЩ"... яко! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2017, 22:54       Заглавие:  Re: Тръмп - светлина или тъмнина ни очаква нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
п.с. Сигурно пак съм попаднал на някой гига фейк източник. :happy: Впрочем; ще ми бъде изключително интересно... в какво се състои "читинга" на рашките този път. Както виждате; "оставям американските работи на американците"... изцяло и то.


Пак си смучеш пръстите и си измисляш теми само и само да си on а high light spot. Обама изгони руснаците и им отне the real estate in Long Island and Maryland. Сега Путин прави същото. Читинга, който даваш за reference (classical gibberish) няма нищо общо в момента. И това "оставям американските работи изцяло на американците" го вземам като глазура на собствения ти сладолед. Иначе никак не се връзва с основната ти мисъл, ако има такава.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2017, 23:01       Заглавие:  Re: Тръмп - светлина или тъмнина ни очаква нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
И понеже темата е за Тръмп - една хубава новина благодарение на Тръмп:

Цитат:
U.S. Companies Post Profit Growth Not Seen in Six Years


https://www.wsj.com/articles/as-washington-stalls-company-profits-keep-trucking-1501423201

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2017, 02:01       Заглавие:  Re: Тръмп - светлина или тъмнина ни очаква нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Геле, защо беше заключена темата за Сирия пише в темата за Сирия, заключена все пак се чете, там ще намериш всички обяснения на въпросите си.
За сега ти трия мнението с простотиите за двойни стандарти и всичко което не е по темата тука, но ако продължаваш да клепаш насам-натам неминуемо ще стигнеме до положението от няколко месеца, да подчертая: благодарение единствено на тебе.
Стегни се и си пиши за каквото разбираш без да предизвикваш хората да ти казват неща които няма да ти харесат и после да клепаш и след това да ревеш че някой те триел или имало двойни стандарти. Двойни стандарти няма и за това именно съм оставил и моите и твоите мнения да седят в сирийската тема за да може всеки който иска да прецени за себе си дали има двойни стандарти и ако не му харесва да си бие камшика където му изнася.
От тук нататъка тея откровения можеш да ми ги пишеш на лична или на Посейдон ако предпочиташ, не цапай по темите.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2017, 02:20       Заглавие:  Re: Тръмп - светлина или тъмнина ни очаква нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
чии интереси, освен американските, може да представлява един американски сенатор?! Питам; защото наистина не знам! Като... ето; блестяща възможност имате американците... да образовате аудиторията тук за неща; които наистина няма как да разбираме толкова; колкото вас!


п.с. Сега; като почнем от утре да купуваме скъп и прескъп американски втечнен газ... вместо евтин руски такъв; ще стане ясно за кои корпорации е ходатайствал Макейн. Но... всичко това да се върши зад гърба на "държавата САЩ"... да; това за мен наистина беше нещо ново! В случай че е вярно, де.
Ами ще разбереш за кого лобира Макейн, когато българските политици ти отговрят кое е името на ЧАСТНАТА американска компания която ще ви продава втечненият газ Геле. Това даже не трябва да ти го обяснява американец.
Американец може да ти обясни елементарното нещо, че държавта САЩ не продава газ, нито го добива, за това и американският сенатор Макейн няма как да лобира за държвата САЩ а го прави за частната компания която ще ви снабдява с газ ( хипотетично). А американският сенатор Макейн не отговаря за действята си на никой освен на избирателите си, нито на държавата, нито на Президента а само на някой сенатски комисии и то в определени случаи. В Щатите на това му се вика "разделение на властите" и е верно конституционна постановка. Докъто Макейн не нарушавя някакви правила за сигурност и не работи с-у държавата САЩ, той може да си прави всичко което иска и само избирателите му могат да му държат някаква отговорност за действията. Типичен пример за какво говоря е сенатора Чарли Уйлсън.
Има и възможност американският сенатор да е в някоя от комисиите и да изпълнява също конкретна дейност, свързана с работатат на тая комисия. Това не означава задължително, че Макейн работи за държавата, това означава единствено, че Макейн изпълнява някаква директива на съответната една или друга комисия, съгласувана с линията на тази или онази партия или администрация. По тая линия ако някой има възражения, сенатора Макейн застава пред съответната друга комисия и се отчита какво е правил в България, с кого се е срещнал, какво е обещал, дал, взел и т.н.т. След някоя и друга година, всичката тая информация, може да ти звучи странно но е истина, ще е възможна за четене в библиотеката на Сената, щото всичко се документира, това не е бананова република. Рано или късно който се интересува ще разбере какво е вършил Макейн в България и защо но ако си много любопитен би трябвало да си отнесеш въпроса другаде, не във форума Гънмен и не към "американците" да ти обясняват очевидни неща. Това не е Русия Путин да спира кранчетата когато си иска на братушките или на някой друг непослушен, може би недоумението ти идва от това, че си свикнал в твоят геополитически ъгъл нещата да се решават от авторитарни пожарникари или бивши полковници от КГБ, тука няма как да станат тея работи, може би е по-добре за България ако се обвърже с частна компания която да и доставя газ или енергия, защото тогава отношенията не зависят от настроението нито на Путин, нито на Тръмп (или Макейн, щом го виждаш толкова важен...) а се регулират от международни органи, контракти и споразумения. не знам дали някога не ти е минавала тази идея какво прави американският газ по-привлекателен за нашенският политик, не само рушветите и келепиреца...
Така че по въпроса ти аз бих казал: Що вместо да питаш американците защо американски сенатор се рови в българската икономика, не вземеш да питаш вашите министри с които Макейн се е срещал, с какво американският газ е по-рентабилен за държавата България от руският ? Щото прости ми и моята мнителност, аз не мисля, че ти си много в час със условията по едната и другата хипотетични сделки, че да твърдиш, че диният газ е по-изгоден за държавата от другият...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2017, 07:03       Заглавие:  Re: Тръмп - светлина или тъмнина ни очаква нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
ubboto написа:
п.с. Сигурно пак съм попаднал на някой гига фейк източник. :happy: Впрочем; ще ми бъде изключително интересно... в какво се състои "читинга" на рашките този път. Както виждате; "оставям американските работи на американците"... изцяло и то.


Пак си смучеш пръстите и си измисляш теми само и само да си on а high light spot. Обама изгони руснаците и им отне the real estate in Long Island and Maryland. Сега Путин прави същото. Читинга, който даваш за reference (classical gibberish) няма нищо общо в момента. И това "оставям американските работи изцяло на американците" го вземам като глазура на собствения ти сладолед. Иначе никак не се връзва с основната ти мисъл, ако има такава.

Мухахаха... значи; Путин не гони американските дипломати заради новите санкции срещу Русия, които Тръмп подкрепя... а заради Обама! Направо си жИсток! Впрочем; и в Бг-то е същото - за всичко е виновен Станишев! Иначе... thanks for the input, както се казва... ако не друго; поне се посмяхме от сърце!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2017, 08:56       Заглавие:  Re: Тръмп - светлина или тъмнина ни очаква нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Що вместо да питаш американците защо американски сенатор се рови в българската икономика, не вземеш да питаш вашите министри с които Макейн се е срещал, с какво американският газ е по-рентабилен за държавата България от руският ? Щото прости ми и моята мнителност, аз не мисля, че ти си много в час със условията по едната и другата хипотетични сделки, че да твърдиш, че диният газ е по-изгоден за държавата от другият...
Thanks for the input и на тебе... наистина не се бях замислял досега за рентабилността на американския втеченен газ. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2017, 09:05       Заглавие:  Re: Тръмп - светлина или тъмнина ни очаква нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Това не означава задължително, че Макейн работи за държавата, това означава единствено, че Макейн изпълнява някаква директива на съответната една или друга комисия, съгласувана с линията на тази или онази партия или администрация. По тая линия ако някой има възражения, сенатора Макейн застава пред съответната друга комисия и се отчита какво е правил в България, с кого се е срещнал, какво е обещал, дал, взел и т.н.т.
Не знаех, наистина... че управляващата партия; съответните сенатски комисии и държавната администрация при вас... сa нещо различно от "държавата САЩ"! Excuse my utter ignorance, please... ето, научих нещо ново и полезно днес от вас.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 15:25       Заглавие:  Re: Тръмп - светлина или тъмнина ни очаква нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Геле, най-вероятно знаеш някой факти, но ги тълкуваш през призмата на геополитическите си разбирания и убеждения, ако се опитваш да бъдеш ироничен, от моята страна просто изглеждаш като някой който се присмива на човек кого не разбира напълно.
Американски сенатори и всякакви политици, кметове и т.н.т. обикалят света непрекъснато за да популяризират собствените си щати,
в България има например сума ти "побратимени" градове със такива от американска страна, дали ще го виждаш това като рекет или като намеса на държавата САЩ в работата на държавата България е без значение, понеже и в двата случая ще грешиш.
Тея 33 града в България едва ли са питали Бойко дали ще им разреши да се свързват икономически с градове от други държави, нито някой реве, че Турция или Русия извиват ръцете на фирмите в същите градове, меко казано - преекспонираш неща които не са ти ясни фактологически, а като очевидно не си запознат с фактите, не виждам как можеш изобщо да анализираш нещо...
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%B8%D1%8F
Коментара ти към Янки също е лишен от всякакъв смисъл - да, фактите са, че решението на Путин е заради решение на Обама, как ще го тълкуваш ти си е твоя работа, но договореностите които има Путин с Тръмп все още се спазват мисля, пример - Сирия.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 639 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 39, 40, 41, 42, 43


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer