logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 08:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

НАТО може ли да ни защити?
NATO може да защити България и ще го направи
18%
 18%  [ 8 ]
NATO може, но няма да ни защити
36%
 36%  [ 16 ]
NATO не може, но им се иска да ни защити
0%
 0%  [ 0 ]
NATO нито може, нито иска, ще се разпадне както ВД
47%
 47%  [ 21 ]
Общо гласове : 45
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 19:43       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
Та мисълта ми е че растежа в публичния сектор изпреварва този в частния и според мен почти 2 пъти.


А може би и това е един от най-големите проблеми. Доказано е, че когато броят на даначните консуматори надмине броят на данъчните производители, пътя към канала се съкращава в същата пропорция.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 20:09       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Yank написа:
А може би и това е един от най-големите проблеми. Доказано е, че когато броят на даначните консуматори надмине броят на данъчните производители, пътя към канала се съкращава в същата пропорция.

В този ред на мисли, ще ми е много интересно как от гледна точка на КАПИТАЛИЗЪМА ще ми обясниш как САЩ - държава с национален дълг от над $21 ТРИЛИОНА... има заложен бюджет за "отбрана" за фискалната 2018/19-а година от над $886 милиарда?!?! :DD И защо Тръмп не реже парите на военните и не казва... "Имаме дълг от над 21 трилиона щатски долара, пичове... и ще трябва да се пази дисциплина." Ей така, какво ти мислиш по въпроса просто?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 20:20       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
b5202s написа:
На партньорите не им пука колко той закопава държавата.

Да, така е. Щото "партньорите" се интересуват единствено от територията ни, а не от народа/ държавата. Затова нямат и нищо против начело да ни е субект с интелект и манталитет на африкански племенен вожд... стига да папка и да слушка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 20:30       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
minavasht написа:
Не знаех много за грипен, но явно самите шведи са решили да ги разкарат и скрапнат 60 от тях, не знам защо.

Коментирахме я и тази тема преди време... щото малкият "грипен" яко малее пред по-новите руски изтребители /стратегическите им врагове/... големият "грипен" вече е доста по-различна бира... като на нас малкият "грипен" ни върши перфектната работа за мирновременен изтребител... за да можем въобще да имаме някаква бойна авиация за в бъдеще. Само дето за себе си съм повече от убеден... че американците ще се противопоставят остро на тази сделка... и ако ще си сменяме самолетите... то ще са дърти Ф-16. Затова до 2030 ще си кютаме "миговете"... а оттам насетне, нищо се не знае.. може и Бг-то да остане да съществува като държавно образувание в доста по-различен от сегашния формат. Или просто да си плащаме на "партньорите" да опушват и озвучават с аеропланите си и нашето небе. Не знам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 21:14       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
този ред на мисли, ще ми е много интересно как от гледна точка на КАПИТАЛИЗЪМА ще ми обясниш как САЩ - държава с национален дълг от над $21 ТРИЛИОНА... има заложен бюджет за "отбрана" за фискалната 2018/19-а година от над $886 милиарда?!?! :DD И защо Тръмп не реже парите на военните и не казва... "Имаме дълг от над 21 трилиона щатски долара, пичове... и ще трябва да се пази дисциплина." Ей така, какво ти мислиш по въпроса просто?


Напълно прав си, но все пак дългът е към 80% от вътршния продукт, докато гръцкия, за който ти боготвориш Ципрас е поне 180%.

На втора ръка от Тръмп не зависи нищо - Камарата не представителите държи ключа на разходите (държавния сектор). На всичкото отгоре по времето на Обама, който осакати военния бюджет, дългът почти се удвои. Все пак Тръмп заяви на Конгреса, че няма да подпише следващия бюджет ако има толкова ненужни разходи - ще видим.

По отношение на дълга, САЩ има така наречените tangible assets, за които частният сектор умира да ги купи. Това включва огромни територии, които федралното правителство притежава.

А по отношение на спестяване на пари, Тръмп току що предложи, работспособнте получатели на държавна помощ е да я отработват. Освен тов с намаление на данъците, хората вече бачкат и в държавната хазна влизат повечв пари. Например за месец Април държавната каса не е на червено.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 21:28       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Yank написа:
Напълно прав си, но все пак дългът е към 80% от вътршния продукт...

108,1% към БВП-то го дават тук дългът на Щатите за 2017-а. :wink:
https://blogs.wsj.com/economics/2017/12 ... n-the-u-s/

Иначе не знаех досега, че това отношения за Япония е 240,3%. :shock: За сравнение, дългът на Бг-то спрямо БВП-то е 22,7 %. И кел файда за хората от това?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 21:34       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
minavasht написа:
Проклетото НАТО кара БГ да купи самолети от добрите португалци, пък не и дава да купува самолети от лошите шведи???

Не е до купуването, е до поддръжката след това. Дори Португалия да ни ги подари тия почти 40 годишни щайги... за да могат да фърчат... нали се сещаш кой ще усвоява едни милиарди $$$ за сметка на българския данъкоплатец?! Именно по тази причина американският посланик и психодесните предатели дюдюкат в един глас в полза на Ф-16... и, да вземем най-накрая един Ф-16... да го сложим Соломон Паси да го пилотира... и да се приключва с тази драма! :DD Иначе, сериозно... нито край има... нито дъно! Или поне не се виждат.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 21:40       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Yank написа:
Напълно прав си, но все пак дългът е към 80% от вътршния продукт...

108,1% към БВП-то го дават тук дългът на Щатите за 2017-а. :wink:
https://blogs.wsj.com/economics/2017/12 ... n-the-u-s/

Иначе не знаех досега, че това отношения за Япония е 240,3%. :shock: За сравнение, дългът на Бг-то спрямо БВП-то е 22,7 %. И кел файда за хората от това?!


Сега можем спокойна да се отдадем на кеф - В Ню Йорк денът днес е слънчев и топъл и довечера съм планиран хубава маса с приятели. На никой не му пука за дълга и както казваш кел файда. Все пак 20% българския е добре трябва да ти спре оплакванията ти за милиардите дето ги взимат назаем.

It is only money :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 21:51       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Yank написа:
Все пак 20% българския е добре трябва да ти спре оплакванията ти за милиардите дето ги взимат назаем.

Тия милиарди трябваше да се вземат /както Орешарски искаше да вземе един милиард... и хранениците на "Америка за България" ореваха орталъка/... за да се продължи и надгради постигнатото от Тройната коалиция... бейби бумът на етнически българи от 2009-а да се запази и да тръгне още нагоре, ама нежели... стриктна финансова дисциплина от Меркел... бой, ебане и сръбска музика. Като сега колкото и милиарди да тегли... тия над един милион българи, де си вдигнаха чукалата по негово време... няма вариант да се върнат... някакъв нищожен процент, най-много. И на този фон... вместо за нови самолети... дето ще ни стоят като на гол тумбак чифте пищови... е наистина по-адекватно да се обърне внимание на социалната сфера. Която все повече изглежда на болен на животоподдържащи системи... като без работеща икономика... няма и как да е другояче. Като аз не се оплаквам... а единствено се дразня и констатирам. Щото ЛЪЖАТА по медиите наистина е титанична. А утре пак ще дойде време за гласуване... като дори десет човека само спрат и се замислят... пак е нещо.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 22:45       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Виж, на посланиците това им е работата, да си промотват страната и бизнеса и, същото правят руския, китайския, пакистанския, че и сирийския посланици.
Какво очакваш да направи, да поддържа офертата на Русия примерно?
Това не значи, че бг трябва да козирува, и ако правителството избере кофти за държавата оферта, не е проблема в офертата, а в който я приеме.
Какво ще стане, ако Бойко каже не? Ще му се карат?
Казах ти, ако се приеме неизгодна оферта, някой бг политик е направил пари.
Което ни връща пак до въпроса за корупцията.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 23:00       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Yank написа:
ubboto написа:
този ред на мисли, ще ми е много интересно как от гледна точка на КАПИТАЛИЗЪМА ще ми обясниш как САЩ - държава с национален дълг от над $21 ТРИЛИОНА... има заложен бюджет за "отбрана" за фискалната 2018/19-а година от над $886 милиарда?!?! :DD И защо Тръмп не реже парите на военните и не казва... "Имаме дълг от над 21 трилиона щатски долара, пичове... и ще трябва да се пази дисциплина." Ей така, какво ти мислиш по въпроса просто?


Цитат:
По отношение на дълга, САЩ има така наречените tangible assets, за които частният сектор умира да ги купи. Това включва огромни територии, които федeралното правителство
притежава
и повечето от тази земя се притежава противоконституционно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2018, 07:33       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
minavasht написа:


Добре, питах и пак питам - не може някой тук да няма бизнес в БГ, нека каже как се прави и как се развива.
БГ е най-корумпираната държава в Европа, това не е дело на ЕС, НАТО, или марсианците, българите го правят и не го спират.

В темата за полицията стана въпрос за това - хайде сега си сложете ръка на сърцето и кажете колко пъти сте давали 20, 50 или повече пари на катаджии? Колко от вас са отказали? И колко от вас са подали сигнал за случая? И от тия, дето са подали сигнал, каква е била процедурата и какъв е бил резултата?
А на доктор? А на данъчен?
Ето ви го проблема, не е НАТО, не е ЕС, не са китайците или американците, и сирийците дори не са.


Мой познати със семеен бизнес (малък и среден) бяха закъсали много по време на стриктната финансова политика (времената на постните пици, те май и сега продължават?). Последните години не се развива бизнеса им ами оцеляват, напук.

Виж, за корупцията сигурно си прав - вероятно има такава, щото медийте гърмят всеки ден какви корумпирани държавни служители са арестувани заради корупционни схеми и практики. Предстои обаче да се види колко от тия дела ще приключат с влезли в сила присъди...

Ся за катаджийте - аз лично никога нищо не съм давал. Гледам всичко да ми е изрядно.
Ако решат да се заяждат им обяснявам съвсем културно, да ми пишат АУАН за каквото преценят, който ще обжалвам задължително в съда и ако падне те ще трябва да си понесат законовите последствия, примерно за некадърно написания акт.
Ако ме спрат с превишена скорост на въпроса им "Ся ко праим?" им казвам да ми пишат фиш и си го плащам кат пич по банков път, като знам че парите влизат в държавата, а не в джоба на катаджията.

По отношение на данъчните - аз лично съм възхитен от служителите на данъчното в което ходя да си подавам декларациите и да си плащам данъците - служителите са много любезни, отзивчиви и работят максимално бързо, гледат да не затрудняват гражданите излишно.
Ако те хванат в издънка сигурно и те ще питат "Ся ко праим?".
Обаче както при катаджийте така и тука ако няма издънка или им кажеш да си действат по канона, щото нищо под масата нема да получат те милите немат друг избор!

Така, че корупцията има две страни - тоя който иска и тоя който дава. Когато "искащите" им стане ясно, че "даващите" немат желание да им дават под масата на ръка нещата ще си дойдат на мястото.

За докторите е страшно - и да даваш и да не даваш (на мен като ми искат ги питам къде да отида да платя и от къде ще си получа касовата бележка), те толкова си могат и положението е отчайващо - поради недалновидната според мен политика в тази област има отлив на кадри (то къде ли го няма тука, явно) и вероятно след некоя и друга година ще останем без български лекари по болниците ни. Ако не се вземат спешни мерки в тази област и не се преструкторира системата на здравеопазването (да им се плаща за излекуван пациент, а не да точат с направления здравната каса) нещата ще свършат зле за крайния потребител на здравни услуги - редовия български данъкоплатец.
Добре че тук там е останал още некой свестен лекар дето си отбира от занаята и работи на полза роду, не си е забравил хипократовата клетва.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2018, 15:14       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
https://www.politico.eu/article/nato-po ... tary-base/
Много тъпи тия поляци!
Няма ли как да им прати някой линк към този форум, да видят, че Русия вече е гарант на стабилноста в района?
Да им се чудиш що нахалодр искат да харчат грешни пари?
Или помнят кво стана последния път, когато Русия и Германия бяха ортаци? :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2018, 15:22       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Четохме го и това...
Как си го представят това, Русия да нападне Полша, ама умни мозъци колкото щеш...
Малеее, страх - Германия и Русия съюзници отново... Айде малко по-сериозно, моля!
Или както казва Бай Ганьо: "Имал си бол пари, платил си!"

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2018, 15:25       Заглавие:  Re: NATO
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Викаш ние сме на далавера, че са тука безплатно.

А за поляците още щом се пръкват за последно като държава в 20 век нападат СССР. Прочети за ВЛК и ще разбереш полските амбиции и мераци то тяхното е диагноза.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer