logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 19:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2017, 18:33       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2006, 22:29
Мнения: 180
Местоположение: Шумен
Ivo III написа:
където 90% са политически назначения

Процента си объркал 100 .......... и в МВР е също 100


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2017, 03:44       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Ivo III написа:
не става дума само за сектор Сигурност

според мен МВР по може да се оправи, с по меки мерки .. например като се сложат нормални началници (стига да има кой да ги сложи)
докато цивилните държавни структури - където 90% са политически назначения .. там много по бавно и тежко ще е ... процеса


.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


Последна промяна tconiotconev на 18 Яну 2017, 14:20, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2017, 12:52       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
ubboto написа:

.................. но нали и на 78 трябва да има кой да ти я заработва тази пенсия... мангала или бежанеца ли?! И като гледам нивата на сегашните пенсии, след 20 години не вярвам въобще да има таков нещо като пенсионна система! Или по някакви 20-30 евро на калпак месечно най-много, какво казват твоят френски калкулатор?

п.п. И това имах предвид като споменах, че нещата ще си приключат сами, по естествен път.


И аз се замислям за такъв възможен, лош сценарии, който според мен е с висока степен на вероятност да се осъществи.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2017, 12:19       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Юли 2009, 16:11
Мнения: 229
Първата ми заплата като полицай на най-ниска длъжност в МВР взета в края на месец март 2001г. беше 280лв. Тогава минималната заплата беше 100лв. Сега стартовата заплата е около 630лв. при минимална заплата 450лв. Изводите всеки да си ги прави. Новите назначения са налице. Водим задържан в Районно управление в друг град. Съобщаваме имената му на новоназначен, който е на входа. Фамилията на задържания е Алишев. "Колегата" пита с "Ф" или "В" се пише на края.
За толкова пари...толкова! Не е виновно момчето. И да го махнат, по различен за 630 няма да дойде. Цялата полиция във всички градове на уволним. Всичките "политически" началници да уволним пак няма какво да стане. За толкова пари..толкова!

_________________
„Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва." -Terry Pratchett


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2017, 12:44       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
AreS написа:
Първата ми заплата като полицай на най-ниска длъжност в МВР взета в края на месец март 2001г. беше 280лв. Тогава минималната заплата беше 100лв. Сега стартовата заплата е около 630лв. при минимална заплата 450лв. Изводите всеки да си ги прави. Новите назначения са налице. Водим задържан в Районно управление в друг град. Съобщаваме имената му на новоназначен, който е на входа. Фамилията на задържания е Алишев. "Колегата" пита с "Ф" или "В" се пише на края.
За толкова пари...толкова! Не е виновно момчето. И да го махнат, по различен за 630 няма да дойде. Цялата полиция във всички градове на уволним. Всичките "политически" началници да уволним пак няма какво да стане. За толкова пари..толкова!


така е .. значи и 27 кандидати са много

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2017, 14:00       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
AreS написа:
Първата ми заплата като полицай на най-ниска длъжност в МВР взета в края на месец март 2001г. беше 280лв. Тогава минималната заплата беше 100лв. Сега стартовата заплата е около 630лв. при минимална заплата 450лв. Изводите всеки да си ги прави. Новите назначения са налице. Водим задържан в Районно управление в друг град. Съобщаваме имената му на новоназначен, който е на входа. Фамилията на задържания е Алишев. "Колегата" пита с "Ф" или "В" се пише на края.
За толкова пари...толкова! Не е виновно момчето. И да го махнат, по различен за 630 няма да дойде. Цялата полиция във всички градове на уволним. Всичките "политически" началници да уволним пак няма какво да стане. За толкова пари..толкова!


240 беше година преди ти да почнеш хахаха... Иначе темата е сложна... Много плява и боклук има и вътре...Тия и с 2000 кинта заплата пак ще си въртят простотиите..... Повръща ми се чак ,като се замисля какви картинки има....

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2017, 14:48       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ken6iro написа:
240 беше година преди ти да почнеш хахаха...


Явно в МВР има страшно различни заплати 2003 септември месец, един приятел на тъст ми цяла нощ (бях шофьор на тъста таз вечер) ме увещаваше да почна работа при него (МВР май в Симеоново). Като разбра, че съм програмист с какво се занимавам, че съм дипломиран с опит предлагаше да ме направи офицер и 1500 лв. бруто в рамките на 1 година ако започна работа. Човека още два пъти ме оферира през тъст ми. Беше доста в час с материята съдейки по-това което ме питаше.

Аз категорично отказах и не че взимах повече, просто реших, че ако го махнат него този дето ме е назначил ще махнат и мене.

Още се чудя дали не сбърках тогава.

Не мога да си представя такава разлика 280 -1500 :shock: все пак сержанта или оперативния работник не са чистачки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2017, 14:50       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
b5202s написа:
ken6iro написа:
240 беше година преди ти да почнеш хахаха...


Явно в МВР има страшно различни заплати 2003 септември месец, един приятел на тъст ми цяла нощ (бях шофьор на тъста таз вечер) ме увещаваше да почна работа при него (МВР май в Симеоново). Като разбра, че съм програмист с какво се занимавам, че съм дипломиран с опит предлагаше да ме направи офицер и 1500 лв. бруто в рамките на 1 година ако започна работа. Човека още два пъти ме оферира през тъст ми. Беше доста в час с материята съдейки по-това което ме питаше.

Аз категорично отказах и не че взимах повече, просто реших, че ако го махнат него този дето ме е назначил ще махнат и мене.

Още се чудя дали не сбърках тогава.

Не мога да си представя такава разлика 280 -1500 :shock: все пак сержанта или оперативния работник не са чистачки.



Колко пиха нея вечер тия.... МВР май..... хахах

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2017, 15:12       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ken6iro написа:
Колко пиха нея вечер тия.... МВР май..... хахах


И това го има. И аз го мислех за пиянски приказки ма знам ли?

Да не съм Авакум Захов PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 21:47       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
BRUTAL OFFTOPIC:
Батьовци, през 2005 г., когато още се занимавах с дела за издръжки, един опонент извади служебна бележка на един началник влак в БДЖ, че трудовото му възнаграждение било 340 лева. Естествено не се вързах и оспорих, като исках експертиза, която да каже колко пари взема този човек от БДЖ-то, независимо дали се наричат трудово възнаграждение, заплата, разплата, отплата или по др. начин. Експертизата показа, че взема 1370 лева месечно: 340 лева основно възнаграждение, плюс още 15 /ПЕТНАДЕСЕТ/ приходни пера: дневни, нощни, километрични, командировъчни, поевтиняване на храна, за дрехи, за вредни условия на труд, % от продажба на билети и още други, които с времето забравих, но общата бройка няма да забравя никога: 16 /ШЕСТНАДЕСЕТ/ приходни пера!!! Заклевам се, виждал съм много фишове за заплати, ама такъв с 16 приходни пера само тогава видях. Този човек не вземаше пари само при изменение на нивото на Дунав при Турну Мъгуреле и при резки промени в курса на виетнамската донга спрямо южноафриканския ранд. Даже обръгналият на какво ли не съд беше в шок каква разлика се получи. При такъв развой на процеса естествено постигнах чутовно увеличение на издръжката - от 60 на 70 лева месечно. Такива бяха времената...

Добре знам, че МВР не е БДЖ, но все пак да питам - не е ли възможно разминаванията в числата между това, което казва b5202s, и това, което говорят (бившите) служители на МВР да се дължи на нещо подобно на описаното от мен по-горе?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 22:28       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
JDredd написа:
BRUTAL OFFTOPIC:
Батьовци, през 2005 г., когато още се занимавах с дела за издръжки, един опонент извади служебна бележка на един началник влак в БДЖ, че трудовото му възнаграждение било 340 лева. Естествено не се вързах и оспорих, като исках експертиза, която да каже колко пари взема този човек от БДЖ-то, независимо дали се наричат трудово възнаграждение, заплата, разплата, отплата или по др. начин. Експертизата показа, че взема 1370 лева месечно: 340 лева основно възнаграждение, плюс още 15 /ПЕТНАДЕСЕТ/ приходни пера: дневни, нощни, километрични, командировъчни, поевтиняване на храна, за дрехи, за вредни условия на труд, % от продажба на билети и още други, които с времето забравих, но общата бройка няма да забравя никога: 16 /ШЕСТНАДЕСЕТ/ приходни пера!!! Заклевам се, виждал съм много фишове за заплати, ама такъв с 16 приходни пера само тогава видях. Този човек не вземаше пари само при изменение на нивото на Дунав при Турну Мъгуреле и при резки промени в курса на виетнамската донга спрямо южноафриканския ранд. Даже обръгналият на какво ли не съд беше в шок каква разлика се получи. При такъв развой на процеса естествено постигнах чутовно увеличение на издръжката - от 60 на 70 лева месечно. Такива бяха времената...

Добре знам, че МВР не е БДЖ, но все пак да питам - не е ли възможно разминаванията в числата между това, което казва b5202s, и това, което говорят (бившите) служители на МВР да се дължи на нещо подобно на описаното от мен по-горе?


Спомняш ли си каква книга искаше да напишеш до като беше митничар.... Сега е времето

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 22:48       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Че аз не съм се отказал. Само чакам да се сбъднат условията. Времето определено не е сега.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 22:50       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
JDredd написа:
Добре знам, че МВР не е БДЖ, но все пак да питам - не е ли възможно разминаванията в числата между това, което казва b5202s, и това, което говорят (бившите) служители на МВР да се дължи на нещо подобно на описаното от мен по-горе?

Не, чак такова не е възможно. През 2003г. толкова не получаваха и регионалните директори.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 22:54       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
"Толкова" какво? - основно възнаграждение, ДМС, бонуси, антикорупционни, за дрехи, за храна... общо пари ли?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 22:58       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
JDredd написа:
"Толкова" какво? - основно възнаграждение, ДМС, бонуси, антикорупционни, за дрехи, за храна... общо пари ли?

Толкова нетно, а като се замисля и брутно също не е имало толкова.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: PV и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer