logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 20:09




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 22:58       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Абе тия всички "пера" или пари не трябва ли да се декларират в данъчните документи? И БДЖ-то не праща ли тази информация в Данъчната Служба?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 23:05       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Нямам идея праща ли или не, но и да праща - съдът няма връзка с данъчните бази данни за да провери.
От друга страна в тежест на страните по делото е да докажат доходите си - съдът съди на база на това, което се представи като доказателства в тази посока. И естествено даващата страна гледа да се изкара "бедна", че да даде по-малко. И в случая началник влакът не беше излъгал - 340 лева му беше трудовото възнаграждение. Съвсем друг е въпросът, че това далеч не бяха всички пари, които вземаше по повод работата си в БДЖ.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 23:09       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Ritter написа:
JDredd написа:
"Толкова" какво? - основно възнаграждение, ДМС, бонуси, антикорупционни, за дрехи, за храна... общо пари ли?

Толкова нетно, а като се замисля и брутно също не е имало толкова.

Добре, ще си задам въпроса по друг начин: възможно ли е полицай Х да взема трудово възнаграждение в размер на У лева, но наред с него да взема още 2хУ лева, които не се наричат "трудово възнаграждение", а по друг начин?

Възможните отговори на въпроса са: ДА или НЕ

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 23:12       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Категорично не говоря за корупция!!!

Говоря за съвсем законно давани по повод службата пари, които не се наричат "заплата", а по някакъв друг начин.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 23:22       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
JDredd написа:
Добре, ще си задам въпроса по друг начин: възможно ли е полицай Х да взема трудово възнаграждение в размер на У лева, но наред с него да взема още 2хУ лева, които не се наричат "трудово възнаграждение", а по друг начин?

Възможните отговори на въпроса са: ДА или НЕ

Всички доходи с изключение на парите за дрехи веднъж годишно(400) и парите от СУЦ два пъти годишно
( по около 100-200лв.)са отразени във фиша.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 23:24       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
JDredd написа:
Възможните отговори на въпроса са: ДА или НЕ

НЕ.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2017, 23:26       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
А, ей това исках да чуя :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2017, 04:41       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Ще го кажа така или с пример. Например има места където на полицая и 1000 лв са му малко има места където са му много. Има полицаи където на книга свършената работа им работа е за 2000 лева , но като се ровнеш и откриваш че, са свършили работа за 100 лева

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2017, 20:29       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
Ivo III написа:
ubboto написа:
като сега се чудя дали да не пусна нова тема: "Да уволним ли всички държавни служители"?


то това е темата, на темата ..

колко служби у нас трябва да се "занулят", защото толкова са загнили, че не могат да се преструктурират


Ша ма прощавате джентълмени, ма таквиз изказвания, как трябва да се "занулят" службите у нас са доста крайни и хейтърски, поне според мен.
Изказвания в стил "всички са маскари" Ви приравнява на образа, направил популярен тоз израз. И понеже в ежедневието ми често контактувам с представители на доста различни държавни институции смея да твърдя, че в тях все още работят знаещи, можещи, самоотвержени хора, готови да изпълняват служебните си задължения и да работят в полза на обществото и държавата.
Пример:
Преди близо година отивам в енския НАП да попълня и подам данъчните декларации. Тва упражнение не го бях играл много отдавна, друг го изпълняваше. Предвкусвах сблъсъка с безкрайно тъпи и курумпирани галфони...Почти с отвращение влязох вътре. На гишето ме посрещна усмихната леля около 50 години, която по всякакъв начин бе готова да ми помогне в попълването на декларацийте и подаването им. Останах безкрайно сащисан! Жената бе повече от интелигентна, компетентна, учтива и услужлива, както и си вършеше бързо работата. Неин колега, по-млад от г-жата, при необходимост й съдействаше за да попълнят и придвижат по-бързо документите ми. Останах очарован от служителите! Преди да напусна данъчното ги попитах дали има книга за похвали, за да си напиша положителното мнение за тях. Отговориха ми, че няма нужда, това им била работата.
Далеч съм от мисълта, че такива са повечето служители в д-ните системи. Но слава на БОГА, още ги има. Има ги в данъчното, полицията, армията и т.н. Все още ги има. До кога ще ги има - не знам. Убеден съм, че на тях се крепи системата. Ако всичките ги махнат вкупом и ги занулят, запитайте се колко време ще отнеме на новоназначените, които преди това не са работили в тези системи да се запознаят с работата си, да я разберат, да я усвоят, да започнат да я вършат качествено, бързо и тя да дава положителен резултат за държавата?
Вместо да се "зануляват" службите и учрежденията, трябва да се поощряват всячески качествените служители, които работят в интерес на обществото и държавата и постигат резултати, да се привличат и обучават нови такива, да има приемственост, да се насърчава развитието им.
И обратното - хрантутниците, които си клатят по цял ден краката да бъдат изгонени позорно. Корумпираните - задълго в затвора, плюс конфискация на имуществото.
Тогава може и нещо да се промени в положителна посока. Всъщност, сигурен съм, че ще се промени в положителна посока. Обаче, не знам дали ще доживея да го видя. Надявам се.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2017, 20:44       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
tsb написа:
Ivo III написа:
ubboto написа:
като сега се чудя дали да не пусна нова тема: "Да уволним ли всички държавни служители"?


то това е темата, на темата ..

колко служби у нас трябва да се "занулят", защото толкова са загнили, че не могат да се преструктурират


Ша ма прощавате джентълмени, ма таквиз изказвания, как трябва да се "занулят" службите у нас са доста крайни и хейтърски, поне според мен.
Изказвания в стил "всички са маскари" Ви приравнява на образа, направил популярен тоз израз. И понеже в ежедневието ми често контактувам с представители на доста различни държавни институции смея да твърдя, че в тях все още работят знаещи, можещи, самоотвержени хора, готови да изпълняват служебните си задължения и да работят в полза на обществото и държавата.
Пример:
Преди близо година отивам в енския НАП да попълня и подам данъчните декларации. Тва упражнение не го бях играл много отдавна, друг го изпълняваше. Предвкусвах сблъсъка с безкрайно тъпи и курумпирани галфони...Почти с отвращение влязох вътре. На гишето ме посрещна усмихната леля около 50 години, която по всякакъв начин бе готова да ми помогне в попълването на декларацийте и подаването им. Останах безкрайно сащисан! Жената бе повече от интелигентна, компетентна, учтива и услужлива, както и си вършеше бързо работата. Неин колега, по-млад от г-жата, при необходимост й съдействаше за да попълнят и придвижат по-бързо документите ми. Останах очарован от служителите! Преди да напусна данъчното ги попитах дали има книга за похвали, за да си напиша положителното мнение за тях. Отговориха ми, че няма нужда, това им била работата.
Далеч съм от мисълта, че такива са повечето служители в д-ните системи. Но слава на БОГА, още ги има. Има ги в данъчното, полицията, армията и т.н. Все още ги има. До кога ще ги има - не знам. Убеден съм, че на тях се крепи системата. Ако всичките ги махнат вкупом и ги занулят, запитайте се колко време ще отнеме на новоназначените, които преди това не са работили в тези системи да се запознаят с работата си, да я разберат, да я усвоят, да започнат да я вършат качествено, бързо и тя да дава положителен резултат за държавата?
Вместо да се "зануляват" службите и учрежденията, трябва да се поощряват всячески качествените служители, които работят в интерес на обществото и държавата и постигат резултати, да се привличат и обучават нови такива, да има приемственост, да се насърчава развитието им.
И обратното - хрантутниците, които си клатят по цял ден краката да бъдат изгонени позорно. Корумпираните - задълго в затвора, плюс конфискация на имуществото.
Тогава може и нещо да се промени в положителна посока. Всъщност, сигурен съм, че ще се промени в положителна посока. Обаче, не знам дали ще доживея да го видя. Надявам се.

В този стил искам да ти кажа че, исках да взема автограф от един млад и непознат за мен човек, които беше спрял колата си, оставил я на аварийни и преведе през пътя един незрящ човек. Такова чудо много отдавна сред българите не бвх виждал

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2017, 20:58       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
tsb написа:
Преди близо година отивам в енския НАП да попълня и подам данъчните декларации. Тва упражнение не го бях играл много отдавна, друг го изпълняваше. Предвкусвах сблъсъка с безкрайно тъпи и курумпирани галфони...Почти с отвращение влязох вътре. На гишето ме посрещна усмихната леля около 50 години, която по всякакъв начин бе готова да ми помогне в попълването на декларацийте и подаването им. Останах безкрайно сащисан! Жената бе повече от интелигентна, компетентна, учтива и услужлива, както и си вършеше бързо работата. Неин колега, по-млад от г-жата, при необходимост й съдействаше за да попълнят и придвижат по-бързо документите ми. Останах очарован от служителите! Преди да напусна данъчното ги попитах дали има книга за похвали, за да си напиша положителното мнение за тях. Отговориха ми, че няма нужда, това им била работата.
Далеч съм от мисълта, че такива са повечето служители в д-ните системи. Но слава на БОГА, още ги има. Има ги в данъчното, полицията, армията и т.н. Все още ги има

Приблизително такава беше и моята реакция като си подавах документите за пенсиониране в НОИ преди две години. Свършиха си работата изключително коректно и в срок, като се отнесоха с разбиране и неутрализираха една "мина" заложена в документите ми от некомпетентни служители на МВР.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2017, 16:15       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Май 2009, 17:56
Мнения: 247
РЕАЛЕН полицаи от Созопол




Изображениеimage uploading site

_________________
hekler&koch


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2017, 16:44       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Дрън-дрън. Най-малкото е без пагони, което е много умно от страна на майтапчията, защото този който му е дал и го е облякал в униформата не нарушаеа етичния кодекс и не може да бъде наказан. Тази снимка отдавна обикаля мрежата. Аз го бях срещнал като полицай на годината на Разлог

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2017, 17:49       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
shturmovaka написа:
РЕАЛЕН полицаи от Созопол




Изображениеimage uploading site

Ти сигурен ли си в това което пишеш и това което си показал.
Те т'ва е ..... е не няма такава истина .... Т'ва фото шоп ...е що пък не държавата болна ... болна и полицията.
П.П. Майката му е да се устиска колкото си ми требе .....

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2017, 11:25       Заглавие:  Re: Уволниха полицията на цял град
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Този не е полицай.

Но въпреки, че системата прави доста сериозно проучване преди да те назначи едни от най-жестоките и дебилни к.....та (като юноши мятаха кучета и котки от 16-ти етаж) от блока станаха сержанти.

Вярно е че системата се самопочисти много бързо едни ги уволниха, пък за едни други двама дойдоха тези с качулките и ги изведоха голи до кръста с белезници на ръцете и закрити глави, га че никой не разбра кой арестуваха.

Всичко това някъде началото или средата на 90-те.

Което пак ни връща на въпроса поставен от ubboto какво правим с кадрите ?! А кадрите се взимат от това което е на пазара.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer