logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 20:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2017, 23:45       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Може ли да се носи голям нож удобно и скрито? Може. :armed:
https://www.youtube.com/watch?v=1ZvFSai ... ata_player

Cold Steel Rajah 2 - Най-универсалният и здрав сгъваем нож. Може да се ползва вместо мачете или малка брадва в гората. Може да се използва и като лично оръжие за носене всеки ден. Първата реакция е следната. Не може да има такъв сгъваем нож! Не става за носене! Но нещата не са винаги такива, каквито ни изглеждат от пръв поглед. Още не съм чул някой да се оплаква, че му тежи за носене всекидневно Смит 642 или друг подобен малък и лек револвер. Cold Steel Rajah 2 е по-лек от най-леките и малки револвери в .38 Спешъл. В кайдексова кания се носи незабелязано и се вади много бързо.
Това е ножа. :armed:
https://www.youtube.com/watch?v=wENvCDB ... ata_player


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2017, 00:03       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
. В кайдексова кания се носи незабелязано и се вади много бързо.
Паце, тоя от видеото ако ми извади така ножа ще го бия с него по главата... :D Кайдексова кания за нож със такъв огромен уейв е като катинарче с кабел за носене на пищов в кобур... да ме прощаваш. Целият смисъл от носенето на тоя прекрасен инструмент е във светкавичното му вадене... Бат Геле да ти каже защо на бутона на кобура се вика "бутона на мъртвеца"... :D
Имам един познат от американските форуми, не съм виждал никой да вади по-бързо от него раджа... Не е много на ред с главата, бил е дрог дилър преди да ходи в Ирак а след това се е оправил от алкохолизма, така че е малко ташак да се гледа но тоя разхождаше две Раджи с него. За съжаление е махнал клиповете и вече ги няма, това му е канала: https://www.youtube.com/user/CMFTWknives/videos
Иначе това хлапе показва как се вади бързо раджата, може и в обратен хват, закача се на ръба на джоба дето е към дюкяна... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2017, 17:16       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Преди да си дадете парите за нож. Който мислите да ползвате, като оръжие за самоотбрана. А не само да си белите ябълки с него.

Вижте тези два клипа! НЕ ВИНАГИ ПО-СКЪПОТО Е ПО-ДОБРО!!!





 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2017, 18:12       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Paco написа:
НЕ ВИНАГИ ПО-СКЪПОТО Е ПО-ДОБРО!!!
Ей сега те изядоха :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2017, 19:58       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Абе прав е,в 1% от случаите


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2017, 23:56       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Paco написа:
Може ли да се носи голям нож удобно и скрито? Може. :armed:
https://www.youtube.com/watch?v=1ZvFSai ... ata_player

Cold Steel Rajah 2 - Най-универсалният и здрав сгъваем нож. Може да се ползва вместо мачете или малка брадва в гората. Може да се използва и като лично оръжие за носене всеки ден. Първата реакция е следната. Не може да има такъв сгъваем нож! Не става за носене! Но нещата не са винаги такива, каквито ни изглеждат от пръв поглед. Още не съм чул някой да се оплаква, че му тежи за носене всекидневно Смит 642 или друг подобен малък и лек револвер. Cold Steel Rajah 2 е по-лек от най-леките и малки револвери в .38 Спешъл. В кайдексова кания се носи незабелязано и се вади много бързо.
Това е ножа. :armed:
https://www.youtube.com/watch?v=wENvCDB ... ata_player

И аз имам Cold Steel Rajah 2 и много ми харесва. Въпреки това не мога да се ангажирам с мнение, че това е най универсалния и здрав сгъваем нож. Да голям е! Да, масивен е! Да, реаоектиращ! Ала все пак е просто си е сгъваем нож. За в града е ОК. За извънграда оптималното решение е несгъваем нож, с дължина на острието 180-230 мм.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 01:28       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Какви мили хора... :oops:




Дали им трябва пищов? :shock:



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 09:21       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 784
Местоположение: София
Не можах да изгледам клипа докрай на теста на Пентагона и Колд Стиил...някакъв малоумник бие двата ножа и решава кой е по-добър..може би заключването.....ма Пентагона е КАМА за ръгане...баси ставнението....в следващия клип сигурно ще бие фиксиран нож и сгъваем и ще каже кой по-добре заключва......що не пробва примерно бронежилетка (без плоча) кой нож ще се опита да пробие или пробие...това е интетесно...поне за мен....
P.S Тест за нож...взимаме ”китайче” за 6,9 лв. и примерно Спайдерко от S30V със острие закалено на 62 ...и слагаме на менгеме и удряме с чук по острието....китайчето се огъва като Х.., а острието на паяка се чупи....извод...стоманата на котайчето е по добра.....не се счупи..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 15:54       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ееее ми да беше изгледал клипа докрай де. :P Причината да пусна този клип е защото много бях харесал Сог Пентагон Елит 2 и щях да си купя този нож след нова година. Но все пак реших да потърся информация в нета дали е ЗДРАВ нож!

И най-важното за един сгъваем - БОЕН нож. ДАЛИ ЗАКЛЮЧВАНЕТО Е ЗДРАВО И СИГУРНО.

При натиск само 61 килограма!!! Острието на Сог Пентагон Елит 2 се сгъва!!!

135 lbs = 61 kg





Колкото до това дали може да се упражни натиск от 61 килограма? Да може от по-силен мъж!

Когато бях дете всяка зима по това време на коледа бях на село. Баба и дядо гледаха по 1 или 2 прасета и татко ги колеше. Дядо и аз сме му помагали и съм виждал ЛИЧНО не на клип. Как татко счупи един нож докато колеше прасето. Беше фиксирано острие към 3 милиметра дебел. Беше хубав нож за времето си. Аз също съм чупил нож докато съм клал прасе. Беше правен от вуйчо ми към 13 - 14 см острие дебело около 3 милиметра. Беше от много твърда стомана. Натиснах силно и настрани, защото прасето беше огромно и не можех да му достигна артерията и гърлото. И ножа се счупи в основата при дръжката.


Та пентагона няма да се счупи във врата на човек, защото никой човек няма врат, като 180 кила нерез. :happy: Но в ребрата на някой едър мъжата особено пък и с бронежилетка. Като нищо ще се сгъне дръжката на Сог Пентагон Елит 2!

Ако имах Сог Пентагон Елит 2 бих го продал. И бих си взел Cold Steel Voyager XL. Дали с Clip Point острие или Tanto острие и двата са супер здрави и масивни. Но са леки, защото линерите им са от дуралуминий. Кой от двата дизайна острие ще пробива повече бронежилетки от кевлар не знам.

Но и двата ще пробият с лекота всяка бронежилетка само от кевлар без твърди плочи.



Новото производство на Cold Steel Voyager XL са от стомана CTS-BD1. Която е по-здрава и по-неръждаема от Aus 8 и Aus 8A.

AUS-8 Vs. CTS-BD1 https://www.bladeforums.com/threads/aus ... 1.1252462/

Всичко това го споделям, защото форумите са затова. Да си помагаме и да сме приятели. :armed:


Последна промяна Paco на 26 Дек 2017, 16:20, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 16:06       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 784
Местоположение: София
ОК, значи при удар тип намушкване от сила 60 кила или знам ли как точно се мери ще затвори ножа...щот аз по вида му бих извършиш действие намушкване....а за тоя тест...аз бих сложил желязна ръкавица и бих тествал..щото при намушкване имаш един силен удар, а не постоянен натиск или безброй малки удрари...., а за купуването си купувам каквото ми харесва пък ако ще и целите щати да са тествали ( не е ясно дали не са компрометирани ножовете) каквото и да било...:)Просто за мен теста е безсмислен..освен че заключването е по добро...да ама едното по презумция е направено за различно нещо ....поне донякъде...мен Раджата ме кефи в пъти по малко и никога не бих продал СОГ а, за да взема Раджа..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 16:28       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Допълних си поста прочети го пак. ;)

Раджата е прекалено тежка за по-нормални хора да я носят нон-стоп. :happy: Тук си прав така е. :tu: Но вярвай ми 60 кила страничен натиск при удар с нож специално ти без проблем ще ги направиш! Щом аз счупих нож, ти си по-силен от мен със сигурност.

Вояджъра си е оферта по 150 лева от CTS-BD1 вървят нови.

Иначе и мен ме кефи страшно много Пентагона, но след тоя тест се отказах да си го взимам. :confused:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 17:46       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Paco написа:
Ееее ми да беше изгледал клипа докрай де. :P Причината да пусна този клип е защото много бях харесал Сог Пентагон Елит 2 и щях да си купя този нож след нова година. Но все пак реших да потърся информация в нета дали е ЗДРАВ нож!

И най-важното за един сгъваем - БОЕН нож. ДАЛИ ЗАКЛЮЧВАНЕТО Е ЗДРАВО И СИГУРНО.

При натиск само 61 килограма!!! Острието на Сог Пентагон Елит 2 се сгъва!!!

135 lbs = 61 kg





Колкото до това дали може да се упражни натиск от 61 килограма? Да може от по-силен мъж!

Когато бях дете всяка зима по това време на коледа бях на село. Баба и дядо гледаха по 1 или 2 прасета и татко ги колеше. Дядо и аз сме му помагали и съм виждал ЛИЧНО не на клип. Как татко счупи един нож докато колеше прасето. Беше фиксирано острие към 3 милиметра дебел. Беше хубав нож за времето си. Аз също съм чупил нож докато съм клал прасе. Беше правен от вуйчо ми към 13 - 14 см острие дебело около 3 милиметра. Беше от много твърда стомана. Натиснах силно и настрани, защото прасето беше огромно и не можех да му достигна артерията и гърлото. И ножа се счупи в основата при дръжката.


Та пентагона няма да се счупи във врата на човек, защото никой човек няма врат, като 180 кила нерез. :happy: Но в ребрата на някой едър мъжата особено пък и с бронежилетка. Като нищо ще се сгъне дръжката на Сог Пентагон Елит 2!

Ако имах Сог Пентагон Елит 2 бих го продал. И бих си взел Cold Steel Voyager XL. Дали с Clip Point острие или Tanto острие и двата са супер здрави и масивни. Но са леки, защото линерите им са от дуралуминий. Кой от двата дизайна острие ще пробива повече бронежилетки от кевлар не знам.

Но и двата ще пробият с лекота всяка бронежилетка само от кевлар без твърди плочи.



Новото производство на Cold Steel Voyager XL са от стомана CTS-BD1. Която е по-здрава и по-неръждаема от Aus 8 и Aus 8A.

AUS-8 Vs. CTS-BD1 https://www.bladeforums.com/threads/aus ... 1.1252462/

Всичко това го споделям, защото форумите са затова. Да си помагаме и да сме приятели. :armed:

Пламене, аз притежавам SOG Pentagon Elite 2от 2010г. Така и не стана ножът ми за ежедневно носене. Счутам, че сгъвайките на Колкд Стийл са по-здрави и фабтчрично по добре наострени от СОГ...Колд Стийл използват във фолдърите си системата за заключване на шарнира на ноажа,,три ад лок". Дост ндеждно заключване! За Ежедневно носене в града и с по-официално облекло, бих препоръчал Колд Стийи Кобун или Колд Стил Voyager XL tanto...Имам и Сог, имам и 6 бря Колд Стийл, така че имареална база за сравнение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 17:50       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 784
Местоположение: София
Супер..ма какъв страничен натиск при нож за ”ръгане” и мушкане...може да стане ма.. по презумция не е за сечене на дърва, блъскане и т.н. След тест още повече харесвам моя...теста би имал смисъл ако яка мъжака ”мушка” нещо и ножа се затвори....тогава с две ръце гласувам, че ножа не струва...друго е, че е класика в жанра за ме....особено първия модел от AUS 8......всеки си има вкус.....
Някой тествал ли е за жилетката...че и двата ще я пробият с лекота или пак сме в сферата на вероятностите и предположенията...не се заяждам просто с тия вероятности ми идва повече...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 18:00       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
6tangata написа:
Супер..ма какъв страничен натиск при нож за ”ръгане” и мушкане...може да стане ма.. по презумция не е за сечене на дърва, блъскане и т.н. След тест още повече харесвам моя...теста би имал смисъл ако яка мъжака ”мушка” нещо и ножа се затвори....тогава с две ръце гласувам, че ножа не струва...друго е, че е класика в жанра за ме....особено първия модел от AUS 8......всеки си има вкус.....
Някой тествал ли е за жилетката...че и двата ще я пробият с лекота или пак сме в сферата на вероятностите и предположенията...не се заяждам просто с тия вероятности ми идва повече...

Моят СОГ пентагон Елит 2 е със стомана AUS 8. На Seki Japan. Заточил съм и фалшлезвието и се получи сгъваем кинжал....Като цяло, харесвм го, не бих дчго продал, но не мисля, че е здрав нож.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 18:10       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 784
Местоположение: София
И моя е същия...здрав за какво и колко здрав..да намушкаш някой...или за малоумния тест..да не е здрав колкото тоя на Пацо..и какво от това..на мен не ми трябва да е толкова здрав...по тая логика дай да мъкнем само фиксове и пищовите ни да за от яка, дебела стомана..щот видиш ли са по здрави по презумция...аз си мъкна Смит .357 ...370 грама и какво не е здрав колкото стоманен Смит ма какво от това..това е оръжие за носене, да ти харесва и т.н..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer