logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 07:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 18:20       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
6tangata написа:
И моя е същия...здрав за какво и колко здрав..да намушкаш някой...или за малоумния тест..да не е здрав колкото тоя на Пацо..и какво от това..на мен не ми трябва да е толкова здрав...по тая логика дай да мъкнем само фиксове и пищовите ни да за от яка, дебела стомана..щот видиш ли са по здрави по презумция...аз си мъкна Смит .357 ...370 грама и какво не е здрав колкото стоманен Смит ма какво от това..това е оръжие за носене, да ти харесва и т.н..

Идеята за мъкнене на фиксблейд никак не е лоша. Ама като си с официално облекло, несгъваем нож се ноаи и крие трудно. Все пак, пробвано, Колд Стийл Кобун и Колд Стийл Тай Пан, много успешно се носят и с костюм.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 18:55       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
6tangata написа:
Супер..ма какъв страничен натиск при нож за ”ръгане” и мушкане...

Някой тествал ли е за жилетката...че и двата ще я пробият с лекота или пак сме в сферата на вероятностите и предположенията...не се заяждам просто с тия вероятности ми идва повече...

Пак казвам, че баща ми, а и аз съм чупил нож при клане на голяма питомна свиня. В една батална схватка не може да знаеш дали само ще ръгаш напред с ножа или ще натискаш и режеш с него.

Колкото до дупченето на бронежилетки с нож не вярвам целия свят да лъже. :joke:

Те чети и гледай...

https://www.google.bg/search?q=knife+vs ... 80&bih=780


Специално тоя нож - Сог Пентагон Елит 2 го рекламират, като ТАКТИЧЕСКИ - ВОЕНЕН - КОМБАТ ( БОЕН ). И се предполага да не ти се сгъне в ръката при 60 кила натиск!

А и цената му е малко нагла... 200 долара или 360 лева. За нож от посредствена стомана, като Аус 8.

Не се заяждам, нито злорадствам, още по-малко пък на приятел! Можех тактично да си затрая. Но при мисълта, че някой може да даде 360 лева за тоя ПСЕВДО ТАКТИЧЕСКИ и ПСЕВДО ВОЕНЕН нож.
Реших, че хората трябва да знаят истината.

Както казах истината и за дефектните Рюгери ГП 100 на Герена. Достатъчно ни лъжат разни отрепки политици непрекъснато. За да крием истината и ние нормалните хора.

Весели празници братя по оръжие! :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 19:33       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 784
Местоположение: София
Гледах тестовете ....на повечето кевлара е на земята или на дърво и човека се засилва отгоре с цялото си тяло..нещо коренно различно от намушкване в реална ситуация, където силата на натиск е много по-малка отколкото кевлата да е на земята...раджата има широко острие и е някакси да сече не да мушка..но Пацо имам парче кевлар ти имаш най здравия нож....може да го пробваме..аз мисля, че върху туба с вода (не на земята, а подпряна на стена да кажем) няма да го пробиеш...ще е интересно аз лично нищо не.твърдя..просто теста ще е реален....ако има и други желаещи да гледат да казват...
За Пентагона само твърдя, че за да намушкаш някой стига...дали е псевдо..всеки си има вкус...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 19:52       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Мен ме хвана яд за тебе, че си го взел тоя Пентагон. Нали и аз исках същия след нова година затова реших да проверя какво пише за ножа в нета.

За кевлара съм навит да го промушим със Спартана. Но според мен ще е похабяване на матриала. PDT_Armataz_01_22 Много по-добре да го вържем здраво на туба с вода тоя кевлар. И да го пробваме с .357 магнум FMJ и .357 зиг FMJ. Спартана ще го разреже сигурен съм. Басове не ловя. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 20:16       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 784
Местоположение: София
Кевлара си е тестван с доста калибри..държи си споко....та вече е похабен..но с раджата ще е супер интересно дали ще го пробие задоволително...и да видим дали както твърдиш всички клипове в интернет са верни...за баса не държа на нищо материално..просто един път за винаги да разберем дали да вярваме на всичко в нета...аз лично без да пробвам сам на нищо не вярвам...иначе съм виждал сериозни мъже да твърдят и едва ли не да се кълнят, че 9х18 дупчи повече от 357 заради облия връх на куршума и тем подобни....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 20:38       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ок ще го пробваме тоя кевлар със Спартана. :happy: Но как ще държа ножа и как ще ударя. Си е лично моя работа. Може да е с голям замах. Не някакво си мушкане ей така. От сега ти казвам че ще го разрежа зловещо. Не просто продупча тоя кевлер.

Ако искаш ми дай и твоя Пентагон после да го продупча. Ама ако се счупи няма да ми се сърдиш или искаш пари. :P

Раджа още нямам само си мечтая. Що ми е в подписа си е лично моя работа. Ще имам скоро и нея. :armed: Та ще го дупчим с каквото имам - Спартан. Бутилка от минерална вода 10 литра и здраво омотан тоя кевлар с два реда тиксо. Няма да ми видиш ръката от скоростта... :DD Имам едно предположение... че острието ще влезе до дръжката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 20:56       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 784
Местоположение: София
Супер...кажи кога и къде и давам кевлара...замахвай както искаш...само не перпендикулярно, когато кевлара е на земята където използваш тежеста на тялото..височина на нивото на гърдите ти.. ;) Супер тест ще стане...макар да не се знаят всички параметри на кевлара си държи до .357 магнум....тествано.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 21:01       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Paco написа:
Мен ме хвана яд за тебе, че си го взел тоя Пентагон. Нали и аз исках същия след нова година затова реших да проверя какво пише за ножа в нета.

За кевлара съм навит да го промушим със Спартана. Но според мен ще е похабяване на матриала. PDT_Armataz_01_22 Много по-добре да го вържем здраво на туба с вода тоя кевлар. И да го пробваме с .357 магнум FMJ и .357 зиг FMJ. Спартана ще го разреже сигурен съм. Басове не ловя. :-)


За мен например Cold SteelSpartanеоткровена изгъзица! Това какво е? Ни е риба, ни е рак....,,Раджа"-та има брутална сечащаа мощ при прав хват в задния край на ръкохватката....,,Спартанът" е нещо, като нищо. По добре ,,Вояджър" Екстра Лардж.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 21:07       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
6tangata написа:
Гледах тестовете ....на повечето кевлара е на земята или на дърво и човека се засилва отгоре с цялото си тяло..нещо коренно различно от намушкване в реална ситуация, където силата на натиск е много по-малка отколкото кевлата да е на земята...раджата има широко острие и е някакси да сече не да мушка..но Пацо имам парче кевлар ти имаш най здравия нож....може да го пробваме..аз мисля, че върху туба с вода (не на земята, а подпряна на стена да кажем) няма да го пробиеш...ще е интересно аз лично нищо не.твърдя..просто теста ще е реален....ако има и други желаещи да гледат да казват...
За Пентагона само твърдя, че за да намушкаш някой стига...дали е псевдо..всеки си има вкус...

Штанга, имама Cold Steel Rajah 2 / не единицата, а втората генерация от евтината BD-1 стомана/, закупен за 320 кинта ота БГ и мога кажа, че този нож е...наистина ....ГОЛЯМ! За сгъваем нож е дори огромен, много масивен, много удобен за прав хват, с отлично работеща ,,уейв" функция....Не е кукри, но за рзмерите си и з сгъвайка е много сериозен и як нож! Още като го видях, ми хареса много. ,,Раджа"-та нподобява йа сатър! И си сече като малък сатър. Препоръчвам го!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 21:09       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Ето Ви ,,Раджа 2"


Прикачени файлове:
20171221_230417.jpg
20171221_230417.jpg [ 755.04 KiB | Прегледано 7002 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 21:12       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Тук съпоставен с CS Voyager XL Tanto Rawles


Прикачени файлове:
20171223_175645.jpg
20171223_175645.jpg [ 815.35 KiB | Прегледано 7002 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 21:13       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
CS Rajah2 Сгънат


Прикачени файлове:
20171221_230535.jpg
20171221_230535.jpg [ 669.83 KiB | Прегледано 7002 пъти ]
20171221_230535.jpg
20171221_230535.jpg [ 669.83 KiB | Прегледано 7002 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 21:21       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
По отделно...два страхотно ножа / макар и сгъвайки/:


Прикачени файлове:
20171223_175706.jpg
20171223_175706.jpg [ 616.94 KiB | Прегледано 7001 пъти ]
20171223_175726.jpg
20171223_175726.jpg [ 1006.21 KiB | Прегледано 7001 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 21:25       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Още един възможен прав хват. За сечене


Прикачени файлове:
20171221_230507.jpg
20171221_230507.jpg [ 1.9 MiB | Прегледано 7000 пъти ]
20171221_230507.jpg
20171221_230507.jpg [ 1.9 MiB | Прегледано 7000 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2017, 21:31       Заглавие:  Re: CQB-то с хладно оръжие по света и у нас.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 784
Местоположение: София
Съгласен..раджа 2 е голям във всяко отношение...:) идеята е дали спартана ще влезне до дръжката и разреже кевлара. За сечене е супер раджа 2...идеята е, че за.момента ме кефи нож за намушкване макар и не с перфектното заключване...а за кевлара...не твърдя нищо преди да го видя с очите си...просто кевлара ми се видя яко..животно , за да бъде разрязАн като масло от нож с дебело острие и не двуостър...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alexbs, Bobi, ish и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer