logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 14:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2017, 18:48       Заглавие:  Re: Икономически модели
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
Чудех се в коя тема да си поискам 1000-та лева от Геле :happy:
https://fakti.bg/bulgaria/243169-deputa ... tarnia-vot

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2017, 19:13       Заглавие:  Re: Икономически модели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Kronos написа:
Чудех се в коя тема да си поискам 1000-та лева от Геле.
Разбрахме се да не пишем в този раздел за политика... :happy: ; иначе, ще се радвам точния цитат или цитати да ми постнеш. Като има вероятност и да са самоизтрити, де.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2017, 20:03       Заглавие:  Re: Икономически модели
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
ubboto написа:
Kronos написа:
Чудех се в коя тема да си поискам 1000-та лева от Геле.
Разбрахме се да не пишем в този раздел за политика... :happy: ; иначе, ще се радвам точния цитат или цитати да ми постнеш. Като има вероятност и да са самоизтрити, де.

Е, аз почти 6 месеца не съм писал, а ми е трудно да изчета 100-на страници препирни :happy:
Просто помня какво казваше - до една година мажоритарни избори и 2/3 за ГЕРБ :happy:
А ако трябва да съм сериозен, на мен ми е интересен паралела между незадължаващия референдум във Великобритания и у нас - при положение, че гласувалите с ЗА са абсолютно същия процент и у нас и там.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2017, 15:02       Заглавие:  Re: Икономически модели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Kronos написа:
А ако трябва да съм сериозен, на мен ми е интересен паралела между незадължаващия референдум във Великобритания и у нас - при положение, че гласувалите с ЗА са абсолютно същия процент и у нас и там.
За разлика от англичаните, ние сме просто една инертна биомаса, която никой не бръсне за слива. Което, от своя страна, напълно обезмисля институциите ни в сегашния им вид. Един официален наместник на Държавния департамент на САЩ ни е предостатъчен като висш управленски кадър тук. Иначе, то повечето сектори така или иначе отдавна са отдадени на чужда концесия. Като за себе си съм убеден, че и сектор "Сигурност" ако го бяха поели чуждите консорциуми - щеше да бъде менажиран далеч по-адекватно. И администрацията, която в огромната си част е напълно ненужна, нямаше да бъде повече от хората на терен. Да, знам че на мнозина ще прозвучи крайно - но това е бъдещето! Този цирк, дето отвсякъде ни облъчва ежедневно, и за който отиват ЕДНИ ЛУДИ ПАРИ - не знам кому е нужен. А парите, при този отрицателен естествен прираст, неминуемо ще свършат един ден. Това е сега, а какво ли ще бъде след 20-30 години:

Цитат:
По думите му сме се "заключили с 10 катинара" и не позволяваме на бизнеса да си набавя качествени кадри. "Необходими са квалифицирани кадри в предприятията. България е разграден двор, наши кадри отиват да се реализират на Запад", подчерта Домусчиев.
https://www.blitz.bg/obshtestvo/domusch ... 21588.html

Сега, така и така темата е за икономическите модели, не знам какво кара Домусчиев да си мисли, че качествените кадри отвън, вместо като бежанците да се юрнат към Западна Европа, ще се курдисат тук да опъват каиша за 5-600 лева, но това в случая не е важно. Важни са глобалните процеси и тенденции. И как нашата държава ще се впише в тях след някоя друга петилетка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2017, 17:06       Заглавие:  Re: Икономически модели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
ще се курдисат тук да опъват каиша за 5-600 лева, но това в случая не е важно.


Никога в държава като нашата non local citizen ще взима по-малко или равно на българин за една и съща позиция примери бол от ИТ, всякакви доставчици на услуги, до строители на магистрали.
Приятел HR в голяма международна компания ми каза, че даже си имат таблица, щото спорехме как аз ще взимам едни пари а пък чужденец на същата позиция ама вършещ 10 пъти по-малко работи взима 3 пъти повече. Отговора му беше че съм луд и че никой не те гледа колко работи вършиш. Идеята да наемаш non local citizens не е че са по евтини или нинджи а да плашиш местните, че са заменими и да си траят.

Този филм го гледах в нашата фирма но с времето останаха само такива със специфични езикови умения dutch например.

А за тоз назначен думуз, всеки работодател на който заплата на работниците му пречи рано или късно ще спре да е работодател.

Пример от ИТ в Азия заплатите на ИТ са 1.5-2 заплатите в САЩ за да си останат там, една български фирма оферира специфични инженери с заплати 1.5 на германските за да ги върне така че начин има желание няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer