logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 11:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 20:12       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Dorssay написа:
Poseidon написа:
Toва е добре да го разискваме в тази тема


Анализа който цитирам касае България , затова го сложих там ... но в крайна сметка няма значение.

мисля тука ще е по-прегледно и уместно...а и все пак всички теми ги разглеждаме спрямо България и не може да е по друг начин...
изтрих постовете там...ТСБ и твоя...не е от лошотия...просто стила не ти отива, а не отива и на форума...

Цитат:
блядове ...всички ги е страх от голяма България :shock:

не братче ...това е леко отнесено...ти гледай как ни издокарват...и трябва да се отговори подобаващо...с факти...

с обиди може...ако нещо се влезе в скандал...да върнеме...но случая не е такъв. те изопачават и е добре да се знае истината


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 20:29       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Американците бързат да вкарат Македония в НАТО /като ползваха облото като "обединител" на Западните Балкани... ооопс, да опъва тук едни софри само, иначе никой не го бръсне слива/… как да е, на това рашките няма как да останат безразлични, затова засилват влиянието/ присъствието си в Сърбия.


п.с. За мен тук на Балканите, а и в Европа като цяло… не ни трябват нито руснаци, нито американци! Да си се прибират по въшливите "империи", ама де тоз късмет! Като цялото това изкуствено противпоставяне едни на други е да се намърдат още по-мащабно и трайно при нас, а ние да работим за тях/ да ни прибират парите по един или друг начин/ под една или друга форма.

Иначе линкът на Дорси е поредното доказателство за това какви мизерни лицемери за "братушките", но то Христо Ботев си го е казал още навремето: "Русия, тази мнима обединителка на славянството." Като лично на мен блядовете са ми далеч по противни от янките /ще ми идва Партриарха, ченге-милионер… и ще държи на Наш Льотчик тон в НЕГОВИЯ КАБИНЕТ все едно с нещо сме му длъжни/ все едно това му е бащиния/… но докато има вЕрващи… така ще е.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 20:33       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
ubboto написа:
Американците бързат да вкарат Македония в НАТО /като ползваха облото като "обединител" на Западните Балкани... ооопс, да опъва тук едни софри само, иначе никой не го бръсне слива/… как да е, на това рашките няма как да останат безразлични, затова засилват влиянието/ присъствието си в Сърбия.


п.с. За мен тук на Балканите, а и в Европа като цяло… не ни трябват нито руснаци, нито американци! Да си се прибират по въшливите "империи", ама де тоз късмет! Като цялото това изкуствено противпоставяне едни на други е да се намърдат още по-мащабно и трайно при нас, а ние да работим за тях/ да ни прибират парите по един или друг начин/ под една или друга форма.

Иначе линкът на Дорси е поредното доказателство за това какви мизерни лицемери за "братушките", но то Христо Ботев си го е казал още навремето: "Русия, тази мнима обединителка на славянството." Като лично на мен блядовете са ми далеч по противни от янките /ще ми идва Партриарха, ченге-милионер… и ще държи на Наш Льотчик тон в НЕГОВИЯ КАБИНЕТ все едно с нещо сме му длъжни/ все едно това му е бащиния/… но докато има вЕрващи… така ще е.


Амин, брате!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 20:50       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Poseidon написа:

.....
Цитат:
блядове ...всички ги е страх от голяма България :shock:

не братче ...това е леко отнесено...ти гледай как ни издокарват...и трябва да се отговори подобаващо...с факти...

с обиди може...ако нещо се влезе в скандал...да върнеме...но случая не е такъв. те изопачават и е добре да се знае истината


Тц!
Няма нищо отнесено. Факт е, че великите сили, особено некои от тех, са против обединението на Мизия, Тракия и Македония.
Що ли?

Мислим цитати и ФАКТИ съм посочил достатъчно, който има очи ще види, който има уши, ще чуе.

Ето ти ФАКТИ:
„Резолюция на Коминтерна по Македонския въпрос“
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0 ... 0%BE%D0%B1.)

И тук едни интересни цитати:
Участникът в тези събития Михаил Сматракалев споделя през 1947 г.:

„ „...Тази идея за македонската нация, днес е поставена вече научно, ясно и категорично, но не датира от 1941 г. Този въпрос не го поставиха македонските партизани, титовите партизани. Този въпрос го постави още ВМРО (обединена), през 1932 г. Верно е, че тогава, когато се постави този въпрос ние, които поддържахме съществуването на македонската нация, бяхме наричани “предатели”, даже някои ни наричаха “сектанти” и т. н., обаче, въпреки това, тази идея си проби път, защото е исторически верна идея, защото с нея е истината. И в края на краищата тази идея разруши десетки години натрупваното, наслояваното великобългарско чувство...”[3] “
Кой /примерно/ е Михаил Сматракалев:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%B5%D0%B2
"След 1944 г. участва активно в изграждането на комунистическа България. Работи като съдия и издава присъди срещу несъгласните с македонизацията в Пиринския край, включително и смъртни.[4]

В едни случаи той твърди, че е бил изначално с македонско съзнание, а в други — че е станал впоследвие привърженик на македонистката идея.[5] Все пак Сматкаракалев признава, че македонизмът е спусната от комунистическата партия идеология,[6] но не се отказва от него до края на живота си. В 1993 година взима гражданство на Република Македония, връчено му от тогавашния президент Киро Глигоров. Става почетен член на Дружеството на писателите на Македония.Умира на 16 април 1998 в София."

Примери за таквиз предатели с партиен билет - много.

И пострадалите от тях не са малко.
Един от известните примери е Методи Шаторов:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%BE%D0%B2
Забележете, какъв е бил един от псевдонимите му - "Стария българин".

"Неясноти по гибелта на Шаторов
Само 5 дни преди 9 септември 1944 г. край дн. гр. Велинград, се води битката при Милеви скали на 240 партизани с армейски и полицейски части. Загиват 12 партизани. Методи Шаторов е тежко ранен. Според извършената впоследствие аутопсия на откритото му тяло той умира около 4-5 дни след това, без да бъде открит.

И до днес съществуват множество неясноти около смъртта на Методи Шаторов. Според някои източници Тито и ЮКП осъждат Шаторов на смърт заради антиюгославската му позиция във Вардарска Македония. Макар че не са запазени писмени документи за тази присъда, изключително остър е конфликтът между ръководителите на ЮКП и Методи Шаторов и сподвижниците му. Не е прецедент такива конфликти да се решават с поръчкови убийства, което е характерно за практиката на комунистическите партии на Балканите.

Въпреки че след 1944 г. на Методи Шаторов са наименувани редица обекти и са му издигнати няколко паметника, дейността му не е достатъчно популяризирана, а част от успехите и заслугите му са приписвани на други. Цола Драгойчева в спомените си определя Тодор Живков за главен застъпник на евреите по време на войната, като забравя изобщо сериозната дейност на Методи Шаторов по този въпрос. След 1944 г. повечето от сподвижниците на Шаторов в СФРЮ са елиминирани от новите власти, а едва през 2005 г. той е частично реабилитиран в Република Македония."

Може да прочетете и мненията за Шаторов:

Йосип Броз Тито:

„ Драги другари, постъпката на „Стария Българин“, който беше отговорен за нашата работа в Македония се показа не само антипартийна, но и контрареволюционна.
1. Той саботира издаването на прокламацията на ЦК на ЮКП и зае националистическа позиция.

2. Той скъса всички връзки с ЦК на ЮКП след окупацията и не се отзова на поканата на ЦК да се яви.

3. Той зае неприятелска позиция спрямо сръбските другари, зае позиция, която с нищо не се различава от позицията на македонската реакционна буржоазия.


Светозар Вукманович-Темпо:

„ Със сменяването на Шарловото ръководство не бяха унищожени в ядрото си остатъците от неговата злодейска фракционерска дейност. Навсякъде по партийните организации се чувствуваше нездравото наследство от реакционнерската дейност на Шарловото ръководство ...
Партийните организации в организационно отношение са почти в разложение. Фракционерската дейност на Шарловото ръководство е с дълбоки корени в партийните организации ...


Лазар Колишевски:

„ А когато на 6-ти април Юугославия беше нападната, вместо да готви масите за отбрана на страната, той издигна лозунга за побратимяване на войниците на фронта..... Шарло издигна лозунга за създаване на Национален фронт със всички противници на великосръбския режим, без оглед дали са михайловисти, прикрти фашисти и разпалвачи на омраза против братския сръбски народ. Той не целеше нищо друго, освен една сляпа борба против великосръбския режим ... “
Цветко Узуновски, министър на вътрешните работи на СР Македония през 1944-1945 година:

„ Теорията (на Шарло), че българската фашистка войска не била окупаторска, и актът да се предаде оръжието на окупаторската власт... открито отрича националния въпрос на Македония и в неговата великобългарска душа Македония значеше само една българска покрайнина, където живеят българи, а не македонци, със свои отделни национални отлики и чувства... Оттук е ясно защо Шаторовото ръководство приканваше македонския народ чрез листовки към подмяна на българската фашистка власт, а не към въоръжена борба за прогонване на българските окупатори от нашата земя. “
„ Тези теории, както и подобни други бяха възобновени и през 1942 г., та дори и до края на освобождението на нашия народ... И днес ние сме принудени да се борим против схващанията на някои хора, които поради все още неразчистени великобългарски илюзии измислят и разпространяват разни теории против нашия език, против нашата националност, фалшифицират нашата национална история и подбуждат против Народна република Македония. “"


Особено интересно е мнението на Вера Ацева, партизанка и братова внучка на войводата Мирче Ацев:

„ ... Ако се чете внимателно и ако се гледа с политическо око, ще се види, че дълбоко в душата си М. Шаторов е българин. Той говори за Македония, но в подтекст за българска Македония, български македонци. Не казва български, но се подразбира, цялото му поведение през лятото на 1941 година като секретар на Покраинския комитет е ориентирано към това Македония да бъде съставна част на България. Аз лично го познавам – работила съм с него, била съм член на Покраинския комитет и затова мога по-добре да преценявам."

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 20:55       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Та, видно е мислим, какви са ги натворили и блядовете и сърбите срещу нас.
Повече обяснения и разяснения нужни ли са ти?

Като казвам "блядовете", не го разбирам като обидно, те самите си се "блядосват", така че се счита за нормален изказ при тях.
В момента блядовете са едни от отявлените туркофили и сърбофили в региона.
Що ли?

Това на мен не ми пречи да се кефя на семействата руснаци по нашето черноморие - имам апартамент близо до комплекс от затворен тип, купен от руснаци. На мен ми е приятно те да са ми съседи.
Хората си идват със семействата, изкарват по няколко месеца на нашето черноморие, инвестирали са тука, харчат си парите тука, чувстват се комфортно и се кефят на живота и свободното си време.
Що ли?
Щото за разлика от турция тука султана не коли и беси, в този смисъл който се влага в южната ни съседка за момента, за разлика от гърция тука няма толкова катаклизми за момента поне (слава на Бога!), тука рус. народ все още се ползват със статута на близък нам народ - по религия , писменост и т.н.
Та руснаците които се кефят на България, искат да инвестират тука, да живеят тука, да почиват тука и да си харчат парите тука - ги приветствам с добре дошли!
На хейтърите мога да кажа само едно - б. ме х. за тях и мнението им.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 21:09       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ти па как го прие лично..."ето ти" ... "нужни ли са ти повече обяснения" :angry: се едно съм даскал и те изпитвам по история...

Успокойте се...вижда се като чете човек тука, че автора на тази статия си постига целите...
нека се посочат факти /горе си го направил Ок/ и още може и има...този ресурс може да послужи да се отговори на автора Илья Полонский в сайта му или където и да е...

А погледни как го е написал:
https://oko-planet.su/history/historyne ... rovoy.html
снимки, демагогия малко...насъскване на българи и сърби...а ние отговаряме ли подобаващо?

Ми не!

Разлаяхме се точно както Полонски, демагога го и очаква... я да вдигнем левела малко викам аз...
и трябва да се почне от тук ама който е подготвен ...

Цитат:
Практически одновременно с нападением на Сербию, около 19 часов 29 июня 1913 года, части 2-й болгарской армии вторглись на территорию соседней Греции и начали продвижение в сторону Салоник.

Немногочисленные греческие войска, размещавшиеся на болгарской границе, были частью разгромлены, а частью вынуждены отступить.

Таким образом, Болгария рискнула без объявления войны напасть сразу на два соседних государства.

Начало войны стало шоком не только для Сербии и Греции, которые не ожидали болгарского нападения, но и для России – на Балканском полуострове начиналась бойня между православными странами.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 21:33       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Poseidon написа:
ти па как го прие лично..."ето ти" ... "нужни ли са ти повече обяснения" :angry: се едно съм даскал и те изпитвам по история...

Успокойте се...вижда се като чете човек тука, че автора на тази статия си постига целите...
нека се посочат факти /горе си го направил Ок/ и още може и има...този ресурс може да послужи да се отговори на автора Илья Полонский в сайта му или където и да е...

А погледни как го е написал:
https://oko-planet.su/history/historyne ... rovoy.html
снимки, демагогия малко...насъскване на българи и сърби...а ние отговаряме ли подобаващо?

Ми не!

Разлаяхме се точно както Полонски, демагога го и очаква... я да вдигнем левела малко викам аз...



Ми не, не мисля, че демагогстваме като "Полонски" или некой друг.
Това - "Для России сам факт начала Второй Балканской войны стал серьезным геополитическим поражением." си е лично негов проблем.
Както казах - такива хейтъри са ми през ... левия крачол.

Аз и предшествениците ми - българи, не сме отишли да им обясняваме на блядовете, че примерно живущите в Смоленска, Тверска, Ярославска, Владимирска, Рязанска, Тулска, Калужска област, не са руснаци, а са смоленци, тверци, ярославци, владимирци, рязанци, тулци, калужци - отделни националности със свои отделни национални отлики и чувства.

Тва е все едно некой да обяснява на българите в Мизия, че са мизийци, а не българи, тези в Тракия, че са тракийци, а не българи и т.н.
Нали разбираш колко е абсурдно!
Но, коминтерна и блядовете са си позволили лукса да определят българите в Македония, като македонци. Що ли? В чий интерес? И не само това, ами противниците на коминтерновската идея са получавали и смъртни присъди.

Та, за каква демагогия говореше?
Че нещо не разбрах?
Кой е демагога?
Утре некой олигофрен (без значение от изток, запад, север или юг) ще говори на децата ми и ще ги убеждава по всички възможни начини (со кротце, со благо и со много кютец), че не само имат право да избира джендъра си ами и да избират дали да се наричат българин, мизиец, тракиец или македонец!
Нали се сещаш колко абсурдно е всичко това!
Не случайно питах некой дали е чел цялата четирилогия на Талев.
Никой не отговори.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 21:40       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Poseidon написа:
Разлаяхме се точно както Полонски, демагога го и очаква


tsb написа:
Та, за каква демагогия говореше?
Че нещо не разбрах?
Кой е демагога?


добре брат...как е възможно да не ме разбереш...!? превеждам от български на български...

Полонски е демагог според това което съм написал....

Или да сменим словореда и ще го отпраскам на диалект ок:

Полонски е демагог и он си постига целите с тая статия, когато който и да е българин реагира първосигнално с обиди и ругатни на елементарна провокация и фактологически неточна при това...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 22:20       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Poseidon написа:

Полонски е демагог и он си постига целите с тая статия, когато който и да е българин реагира първосигнално с обиди и ругатни на елементарна провокация и фактологически неточна при това...


Он постига само едно - да се излага като кифладжия.

А моята реакция нито е първосигнална, нито обидна.
Ако тръгна да го обиждам и дадействам първосигнално ще звуча по съвсем друг, нецензурен начин.
Но, не съм му на нивото за да постъпя така.

Язе само сочим факти-студени като зимата и писани с кръвта на народа ни.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 22:36       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
"Цялата четирилогия на Талев" аз съм я чел. :-)
Не успях да намеря петата част / недовършената/.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 22:38       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
tsb написа:
Не случайно питах некой дали е чел цялата четирилогия на Талев.
Никой не отговори.

E, помислих си, че въпроса е риторичен.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 23:14       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Poseidon написа:
ти па как го прие лично..."ето ти" ... "нужни ли са ти повече обяснения" :angry: се едно съм даскал и те изпитвам по история...

Успокойте се...вижда се като чете човек тука, че автора на тази статия си постига целите...
нека се посочат факти /горе си го направил Ок/ и още може и има...този ресурс може да послужи да се отговори на автора Илья Полонский в сайта му или където и да е...

А погледни как го е написал:
https://oko-planet.su/history/historyne ... rovoy.html
снимки, демагогия малко...насъскване на българи и сърби...а ние отговаряме ли подобаващо?

Ми не!

Разлаяхме се точно както Полонски, демагога го и очаква... я да вдигнем левела малко викам аз...
и трябва да се почне от тук ама който е подготвен ...

Цитат:
Практически одновременно с нападением на Сербию, около 19 часов 29 июня 1913 года, части 2-й болгарской армии вторглись на территорию соседней Греции и начали продвижение в сторону Салоник.

Немногочисленные греческие войска, размещавшиеся на болгарской границе, были частью разгромлены, а частью вынуждены отступить.

Таким образом, Болгария рискнула без объявления войны напасть сразу на два соседних государства.

Начало войны стало шоком не только для Сербии и Греции, которые не ожидали болгарского нападения, но и для России – на Балканском полуострове начиналась бойня между православными странами.



Охххх, руснаците пак вземат страна, по отношение причините и повода за започване на Втората Балканска война! Не сущъответвтва на действителността изводът и твърдението, че на 16 срещу 17 юни 1913г. Сърбия и Гърция ,,не били очаквали нападението"! Това ПРОСТО КЕ Е ВЯРНО! Сърбия и Гърция ИСКАТ, ЦЕЛЯТ И СИСТЕМАТИЧНО ДЕЙАТВАТ В НАСОКА БЪЛГАРЯ ДА АТАКУВА ПЪРВА, ЗА ДА БЪДЕ ОБЯВЕНА ЗА АГРЕСОР! Сърбия и Гърция ЖЕЛАЯТ ВОЙНА С БЪЛГАРИЯ, ЗАЩОТО ОСЪЗНАВАТ ТЕЖКОТО МЕЖДУНАРОДНО ПОЛОЖЕНИЕ НА ЦАРСТВО БЪЛГАРИЯ! Орез май-юни 1913г. БЪЛГАРИЯ Е В СЪСТОЯНИЕ НА ПЪЛНА ИЗОЛАЦИЯ! Сръбската и Гръцка армии организират и провеждат серия от системни провокации спрямо България! Сърбите изгарят Злетово, избиват жителите на ова село и всичко това на по-малко от километър и половина от позициите на Българската армия във Вардарска Македония! Гръцката армия обстрелва през целия май 1913г. Предните части ка 2-ра армия в Югоизточна Македония!
В Санкт Петербург се правят на глухи, за провокациите спрямо България и неприкрито заелат страната на Сърбия!
За жалост, по това време Българя се оглавява ОТ АБСОЛЮЪНО НЕАДЕКВАТЕН, УЛТРА ПРОТИВЕН МОНАРХ-ИНТРИГАНТ, КАКЪВТО Е ДРИСНЯТА ФЕРДИНАНД, а МИНИСТЪР ПРЕДСЕДАТЕЛ Е ЕДИН СТРАХЛИВЕЦ, какъвто е Бае Иван Евстратиев Гешов, заменен след оставката му от ГОУПАКЪТ РУСОФИЛ СТОЯН ДАНЕВ!
България започва война, която към лятото на 1913г. няма как да спечели! Война иоято враговете на България искат и чака! Започваме война, при условое, че още от декември 1912г. Румъния съвсем дучиректно, уоъщтимативно сиа от Българв да й отстъпи Южна Добруджа!!!!
Истината обаче е и такава, ше и Руската империя изостави България. Основна причина за това поведение на Петербург е непредсказуемостта на Фердинанд и изчерпаното доверие на Николай II, към боклукът Фердинанд!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 23:14       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Poseidon написа:
ти па как го прие лично..."ето ти" ... "нужни ли са ти повече обяснения" :angry: се едно съм даскал и те изпитвам по история...

Успокойте се...вижда се като чете човек тука, че автора на тази статия си постига целите...
нека се посочат факти /горе си го направил Ок/ и още може и има...този ресурс може да послужи да се отговори на автора Илья Полонский в сайта му или където и да е...

А погледни как го е написал:
https://oko-planet.su/history/historyne ... rovoy.html
снимки, демагогия малко...насъскване на българи и сърби...а ние отговаряме ли подобаващо?

Ми не!

Разлаяхме се точно както Полонски, демагога го и очаква... я да вдигнем левела малко викам аз...
и трябва да се почне от тук ама който е подготвен ...

Цитат:
Практически одновременно с нападением на Сербию, около 19 часов 29 июня 1913 года, части 2-й болгарской армии вторглись на территорию соседней Греции и начали продвижение в сторону Салоник.

Немногочисленные греческие войска, размещавшиеся на болгарской границе, были частью разгромлены, а частью вынуждены отступить.

Таким образом, Болгария рискнула без объявления войны напасть сразу на два соседних государства.

Начало войны стало шоком не только для Сербии и Греции, которые не ожидали болгарского нападения, но и для России – на Балканском полуострове начиналась бойня между православными странами.



Охххх, руснаците пак вземат страна, по отношение причините и повода за започване на Втората Балканска война! Не сущъответвтва на действителността изводът и твърдението, че на 16 срещу 17 юни 1913г. Сърбия и Гърция ,,не били очаквали нападението"! Това ПРОСТО КЕ Е ВЯРНО! Сърбия и Гърция ИСКАТ, ЦЕЛЯТ И СИСТЕМАТИЧНО ДЕЙАТВАТ В НАСОКА БЪЛГАРЯ ДА АТАКУВА ПЪРВА, ЗА ДА БЪДЕ ОБЯВЕНА ЗА АГРЕСОР! Сърбия и Гърция ЖЕЛАЯТ ВОЙНА С БЪЛГАРИЯ, ЗАЩОТО ОСЪЗНАВАТ ТЕЖКОТО МЕЖДУНАРОДНО ПОЛОЖЕНИЕ НА ЦАРСТВО БЪЛГАРИЯ! Орез май-юни 1913г. БЪЛГАРИЯ Е В СЪСТОЯНИЕ НА ПЪЛНА ИЗОЛАЦИЯ! Сръбската и Гръцка армии организират и провеждат серия от системни провокации спрямо България! Сърбите изгарят Злетово, избиват жителите на ова село и всичко това на по-малко от километър и половина от позициите на Българската армия във Вардарска Македония! Гръцката армия обстрелва през целия май 1913г. Предните части ка 2-ра армия в Югоизточна Македония!
В Санкт Петербург се правят на глухи, за провокациите спрямо България и неприкрито заелат страната на Сърбия!
За жалост, по това време Българя се оглавява ОТ АБСОЛЮЪНО НЕАДЕКВАТЕН, УЛТРА ПРОТИВЕН МОНАРХ-ИНТРИГАНТ, КАКЪВТО Е ДРИСНЯТА ФЕРДИНАНД, а МИНИСТЪР ПРЕДСЕДАТЕЛ Е ЕДИН СТРАХЛИВЕЦ, какъвто е Бае Иван Евстратиев Гешов, заменен след оставката му от ГОУПАКЪТ РУСОФИЛ СТОЯН ДАНЕВ!
България започва война, която към лятото на 1913г. няма как да спечели! Война иоято враговете на България искат и чака! Започваме война, при условое, че още от декември 1912г. Румъния съвсем дучиректно, уоъщтимативно сиа от Българв да й отстъпи Южна Добруджа!!!!
Истината обаче е и такава, ше и Руската империя изостави България. Основна причина за това поведение на Петербург е непредсказуемостта на Фердинанд и изчерпаното доверие на Николай II, към боклукът Фердинанд!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 23:19       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Четорилогията на Димитър Талев
,,Железният светилник"
,,Преспанските камбани".
,,Илинден"
,,Гласовете Ви чувам"
Съм я чел на 16 годишна възрст.
Най силно впечатлемкие ми каправи и най-тежката четвърта книга от тетралогията ,,Гласовете Ви чувам"
Там много добре е описна сръбската и отчасти гръцка въоръжена пропаганда в Македония, в периода 1904-1908г.
Почитателие на сърбите и на сръбско-българското приятелство, нека прочетат ,,Гласовете Ви чувам".
Сцената, в коята сръбстата чета ОДИРА ЖИВ ГЪРБА НА АЛЕКСО (,,фаша по фаша"), само защото е БЪЛГАРИН!

Това е Сърбия за нас българите един ВЕЧЕН, ПОДЪЛ,КОВАРЕН И НАЙ СТРАШЕН ВРАГ!
Запомнете това!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 23:30       Заглавие:  Re: Сърбия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Dorssay написа:
Абе нещо се мъти тука на Балканите , ама .... пусто затъмнение , трябва да събираме от тук-от там по частици инфо .....

==========
На 08.01.2018 г. , Президента на Северна Осетия - Анатолий Бибилов , е пристигнал на (забележете) , ОФИЦИАЛНО посещение в Република Сръбска
Малко по-рано същия е минал и през Белград.
Културната програма на посещението е била в Нови Сад , където предимно са посещавани православни манастири и събори
.
===========

То нито СО , нито РСр. са някакви важни фактори.
Но тука има една верижка от събития които сами по себе си са някак ..отделни и незначителни, но събрани на една страница са си повод човек да се замисли.

1. Миналата година СО е единствената държава (която не е призната официално за държава , но все пак ...), която призна Донбас като автономна структура и установи "дипломатически отношения" (каквото и да значи това).

2. Почти по същото време , Руската Дума ратифицира приетия по-рано Закон , според който въоръжените сили на Северна Осетия се приравняват по статут към въоръжените сили на Руската Федерация , въвежда се в действие руския военен Устав и руските военни и социални Закони за военнослужещите.

3. Почти по същото време , Русия ПОДАРИ на Сърбия 12 бр. изтребители МиГ-29 СМТ и сключиха предварително споразумение за доставка на ПВО С-300 ПМУ1.
Останалите сръбски изтребители МиГ-29 в момента преминават модернизация на партиди в руските заводи.
Предаването на изтребителите беше придружено с военно учение на руски и сръбски десантчици.

4. Малко преди Нова Година излезе информация , че Сърбия и Република Сръбска (която в момента е автономия в състава на Босна) са подговтили проект на Меморандум за "Съхранение на сръбската нация" , която се очаква да бъде подписан в най-скоро време.

Мда .... в духа на конспирологията мога да направя следните предположения:
Още преди Нова Година в САЩ анонсираха , че от м.Февруари ще започне кампания по дескридитиране на руските престъпни олигархични кръгове (близки до Путин и вкл. и самия Путин) и разкриване на схемите по които са изнесени и откраднати милиарди от Русия.
И начало на тяхната конфискация по света.

В руските медии пък излезе , че Украйна готви възобновяване на бойните действия в Донбас в края на Февруари (точно преди изборите за Президент в Русия).

Защо ми се струва , че асиметричния и чрез "прокси" руски отговор ще бъде , да се подпалят Балканите и респективно Европа ?

Дорсей, недвд да пишел глупости! Дори без намесата на Румъния (28 юни 1913г.), която намеса е НЕИЗБЕЖНА, България нямаше как да спечели Втората Балканска война. Ситуацията на фронта във Вардарска и в Егейска Македония е толкова тежка, че е на светлинни години от ,,победа".... България не е готова за подобна война. Реално, под знамената има 450 000 души, от които около 50 000 са ит българи от новоосвободените земи, без да са получили военно обучение. Не достигат снаряди, нама достатъчно пушки и карабини в Декйстващата армия. Снабдяването е катастрофално, военно-санитарното дело - никакво го кяма! В армията има епидемия от холера.
А преди това, Сърбя и гъция има 7(СЕДВМ) шисти лесеца, за да се уирепват в Македония!
Ако бягчхме шитав народ и ако на Русия й пукаше за България, щяха да се намерят офицери-паътриоти, които след злощастната Втора Балканска война, да организират преврат и да убият Фердинанд! Със сигурност без тоя боклук и без протежето лу Васил радославов, България щеше да си спести поне Втората национална катастрофа!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer