logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 05:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 126 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2017, 00:17       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Ми в грамотен специализиран сервиз я поддържам. Един чувал с пари съм им оставил! Понеже знам манталитета на сервизджиите в България, съм подозрителен, когато ми кажат че нещо е за смяна, не защото е належащо, а просто ,,защото така трябва след преминаване на определено време".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2017, 08:25       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
andrei p226 R написа:
А ти какво административно наказание за превишаване скоростта на движение на участък, разположен ИЗВЪН населено масто предлагаш Росене? Затваряне в поделение на МВР? Пробационни мерки??? Глботата от 800 кинта си е ефективно наказание, защото и без това, целта на тия глаби, не е личната и генерална превенция на админитративното наказание, закрепена в чл.12 от ЗАНН, а е чисто фискалистка! Да се събират пари!Не е едно и също, да караш с превишена скорост в града и извън града!В момента, нормативната уредба на движението по пътищата и обхвата на контрола е изградена изцяло в интерес и улеснение на органите на МВР, като матерално компетентни да осъществяват контрол на движението по пътищата!Безкрайно се улесни налагането на наказание с електронен фиш! Което не е пречка, органите на МВР, още да допускат съществени процесуални нарушения, при издаваето на фишовете! подобри ли се контрола? Ефект има ли? Всякакви предложения и искания, обективирани във формата на законопроекти, изготвени от МВР, биват гласиване в Народното събрание! Това означава ли, че контролът е по-ефективен?Няма никакъв проблем да се кара с висока скорост, на широк, еднопосочен участък извън града, стига да си адекватен на пътната обстановка!Ти какво искаш Росене? Затвор за превишена скорост? Демек, наказателна отговорност, а не административнонаказателна такава? Правилно ли съм разбрал?Много по-опасно и страшно за останалите участници в движението и за пешеходзците е да се управялав МПС, след употреба на алкохол! въпреки засилването на репресията от страна на държавата, все още масово се кара автомобил, след употреба на алкохол!!!


Андро, млад си и ти е буйна кръвта, разбираемо. Но ти явно си системен нарушител на тези неща, и се надявай късмета да е все с тебе.
Според тебе, човек, който кара кола за 200К, дали го бъркат 800 лв.? Не, нали. Но ако му вземат книжката за 2 год., и му приберат колата на наказателен ПЛАТЕН паркинг за срока на лишението от правоуправление, съвсем друг ще е резултата. Мога да ти кажа какви са наказания в Ирландия примерно, и особено за тези, дето управляват МПС след отнета книжка.
Може би и ти си отсъствал от часовете по физика, за да знаеш каква е разликата в това да караш с 50, 90, 130 и 200 км/ч.
Според твоите виждания не е проблем да превишаваш скоростта в хубав път, нали??? А какво би станало, ако караш на хубав път не с 90, а със 140, и ти изскочи едно голямо куче или някой селянин с каруца от нивата? Ако искаш пробвай.
Аз бих имал друга логика-какъв е примерно спирачния път на моя джип, оборудван с всички системи за сигурност, в пълна изправност, с хубави гуми, и този на някой 20 год. барутник, с гуми втора употреба, ремонтиран с части от моргата, и управляван от някой малоумник дето се мисли за Шумахер???
Нещата са по-сложни, отколкото си представяш. Мога да се обзаложа, че сигурно 50% от колите по БГ пътищата никога не биха минали преглед в която и да е нормална европейска държава.

Употребата на алкохол и наркотични вещества и управлението на МПС под въздействието на такива е съвсем друга тема. Не бих казал, че има репресия от страна на държавата, защото има немалко случаи на убити след употреба на алкохол с мижави присъди.

Затова казах и преди, че САМО крутите мерки , свързани не само с финансови санкции, биха имали ефект за каквото и да било.
И недей да живееш са мисълта, че си застрахован от подобни случки. Ако утре някой малоумник убие твой близък, и се окаже, че е рецидивист със 10 акта, друга песен ще пееш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2017, 08:25       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
andrei p226 R написа:
А ти какво административно наказание за превишаване скоростта на движение на участък, разположен ИЗВЪН населено масто предлагаш Росене? Затваряне в поделение на МВР? Пробационни мерки??? Глботата от 800 кинта си е ефективно наказание, защото и без това, целта на тия глаби, не е личната и генерална превенция на админитративното наказание, закрепена в чл.12 от ЗАНН, а е чисто фискалистка! Да се събират пари!Не е едно и също, да караш с превишена скорост в града и извън града!В момента, нормативната уредба на движението по пътищата и обхвата на контрола е изградена изцяло в интерес и улеснение на органите на МВР, като матерално компетентни да осъществяват контрол на движението по пътищата!Безкрайно се улесни налагането на наказание с електронен фиш! Което не е пречка, органите на МВР, още да допускат съществени процесуални нарушения, при издаваето на фишовете! подобри ли се контрола? Ефект има ли? Всякакви предложения и искания, обективирани във формата на законопроекти, изготвени от МВР, биват гласиване в Народното събрание! Това означава ли, че контролът е по-ефективен?Няма никакъв проблем да се кара с висока скорост, на широк, еднопосочен участък извън града, стига да си адекватен на пътната обстановка!Ти какво искаш Росене? Затвор за превишена скорост? Демек, наказателна отговорност, а не административнонаказателна такава? Правилно ли съм разбрал?Много по-опасно и страшно за останалите участници в движението и за пешеходзците е да се управялав МПС, след употреба на алкохол! въпреки засилването на репресията от страна на държавата, все още масово се кара автомобил, след употреба на алкохол!!!


Андро, млад си и ти е буйна кръвта, разбираемо. Но ти явно си системен нарушител на тези неща, и се надявай късмета да е все с тебе.
Според тебе, човек, който кара кола за 200К, дали го бъркат 800 лв.? Не, нали. Но ако му вземат книжката за 2 год., и му приберат колата на наказателен ПЛАТЕН паркинг за срока на лишението от правоуправление, съвсем друг ще е резултата. Мога да ти кажа какви са наказания в Ирландия примерно, и особено за тези, дето управляват МПС след отнета книжка.
Може би и ти си отсъствал от часовете по физика, за да знаеш каква е разликата в това да караш с 50, 90, 130 и 200 км/ч.
Според твоите виждания не е проблем да превишаваш скоростта в хубав път, нали??? А какво би станало, ако караш на хубав път не с 90, а със 140, и ти изскочи едно голямо куче или някой селянин с каруца от нивата? Ако искаш пробвай.
Аз бих имал друга логика-какъв е примерно спирачния път на моя джип, оборудван с всички системи за сигурност, в пълна изправност, с хубави гуми, и този на някой 20 год. барутник, с гуми втора употреба, ремонтиран с части от моргата, и управляван от някой малоумник дето се мисли за Шумахер???
Нещата са по-сложни, отколкото си представяш. Мога да се обзаложа, че сигурно 50% от колите по БГ пътищата никога не биха минали преглед в която и да е нормална европейска държава.

Употребата на алкохол и наркотични вещества и управлението на МПС под въздействието на такива е съвсем друга тема. Не бих казал, че има репресия от страна на държавата, защото има немалко случаи на убити след употреба на алкохол с мижави присъди.

Затова казах и преди, че САМО крутите мерки , свързани не само с финансови санкции, биха имали ефект за каквото и да било.
И недей да живееш са мисълта, че си застрахован от подобни случки. Ако утре някой малоумник убие твой близък, и се окаже, че е рецидивист със 10 акта, друга песен ще пееш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2017, 08:38       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
andrei p226 R написа:
Относно, сочената от теб презумпция за виновност- в наказателното право е точно обратното- презумцията е невинен, до доказване на престъплението от обективна и субективна страна!


Бъркаш понятията. Говоря за ситуации като тази. Няма как да се приеме, че виновния водач на Нова ТВ е трябвало да бъде набит, защото е нарушил ЗДП. В правова държава, тази случка следва да бъде докладвана на 112 примерно, подкрепена със свидетелски показания, и съответно шофьора да бъде санкциониран съгласно ЗДП.
Ами ако ти караш със 180 по магистралата, и аз реша, че си опасен и трябва да те накажа с прострелване в коляното, пак ли ти ще си виновен?
Къде отиде при Ердоган, не знам.
Със сигурност имам много повече километри от тебе, и съм виждал много повече случки. Да караш в гъста мъгла със 90 нарушение ли е според тебе? При ограничение 90.
Нарушение ли е ако си карал с 90 и се натресеш в бавно движещ се автомобил? Ако караш примерно до училище с 50 км/ч и едно дете ти изскочи и го прегазиш, ти нарушил ли си ограничението на скоростта? Не си, но си го размазал.
Много си далеч от реалността, за да говориш така. Както писаха колеги, the state of mind и манталитета са неща, които се изграждат с години, и то в общество с традиции в самосъзнанието.

П.П. и В кой закон пише, че е забранено да караш по-бавно или равно на позволената скорост (освен в участъците, обозначени със знак за това)???
това, че аз карам с 90 в участък с максимално 90, не ме задължава да давам път на малоумника зад мен, нито на него му дава право да святка, свири и псува. В немалко държави такива действия се смятат за aggressive driving, и се наказват строго.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2017, 09:11       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
rosen71 написа:
САМО крутите мерки , свързани не само с финансови санкции, биха имали ефект за каквото и да било

Ще си позволя да не се съглася. Никакви крути мерки не са в състояние да променят нещо, когато 90% от системните нарушители са недосегаеми. В такава ситуация, всякакво увеличаване на санкциите работи само и единствено за засилване на корупцията.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2017, 10:14       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Е, не! Не така Росене! В града се кавра бавно, според ограниченията, защото е доста опасно за пешеходците и по-хавно движещите се участници в движението. Не казвам никъде да се управлява МПС с превишена скорост в града.
Но извънградско, на хубав път, да сложуш знаци, въвеждащи ограничение на скоростта на движение, гова е НЕадекватен контрол....
Имал съм няколко АУАН и НП за превишена скорост електронни фишове също. Само ще кажа, че всички обжалвани електронни фишове и НП, които съм обжалвал, са били отменени, било на Районен или на Административен съд! Пручичини за отмяна: винаги процесуални наръчушения, от страна на контролните органи, коите са довели до опорочаване на производството и на доказателствата по него. Това е, при условие, че днес ЗДВП и подзаконовата нормативна урдба, относно употребата на АТСС ( стационарните и мобилни камери за установяване скоростта на движение на МПС), са максимално благоприятни за контролните органи!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2017, 12:09       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
andrei p226 R написа:
извънградско, на хубав път, да сложуш знаци, въвеждащи ограничение на скоростта на движение, гова е НЕадекватен контрол....Имал съм няколко АУАН и НП за превишена скорост електронни фишове също. Само ще кажа, че всички обжалвани електронни фишове и НП, които съм обжалвал, са били отменени, било на Районен или на Административен съд! Пручичини за отмяна: винаги процесуални наръчушения, от страна на контролните органи, коите са довели до опорочаване на производството и на доказателствата по него. Това е, при условие, че днес ЗДВП и подзаконовата нормативна урдба, относно употребата на АТСС ( стационарните и мобилни камери за установяване скоростта на движение на МПС), са максимално благоприятни за контролните органи!


Тук спор няма-адекватни знаци. Аз не случайно казах, че единствената причина на гладък широк път да сложат 60, е само и единствено да се събират пари.
Но нещата трябва да се гледат така-щом в цял свят ограничението на скоростта на магистрали е 130 км/ч, значи е такава. това, че на тебе не ти харесва, не ти дава право да не я спазваш. Мога да ти дам пример за последствия от каране с 200, че и със С-класа на магистрала-2 убити. Просто пука гума и отива у ряката. Ако беше си карал със 130, може би изхода щеше да е друг. Както и ако си гледал клипа с катастрофата на сина на собственика на Джъмбо, че и уби невинен.

Също така, не мисля, че събарянето на акт в съда е някакво геройство. В моя близо 30-год. стаж като шофьор, имам няколко акта, фиша, и снимки, но нито един от тях не е бил без причина. Не, че не съм можел да обжалвам и да ги събарям.
Разликата в манталитета и начина на мислене на хората е различен, и една от причините за ситуацията в БГ е точно тази. Както и ти не можеш да приемеш за ненормално да караш с 200, така и за много е геройство да си плащат рушвета на катаджията, за да се размине без акт.
Оттам идва и разликата между диващината в БГ и подредените държави.

П.П. Само днес до обяд имам на запис десетина "герои", минали на червено. На следващия светофар пуснах стъклото и го питах що мина, а той ми отговори "Я си еви майката". Може би трябваше да сляза да го омаризя, че създал опасност за ПТП, или щото ме напсувал?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2017, 12:28       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
andrei p226 R написа:
Понеже знам манталитета на сервизджиите в България, съм подозрителен, когато ми кажат че нещо е за смяна, не защото е належащо, а просто ,,защото така трябва след преминаване на определено време".
Досега не знаех, че радиаторите на W211 с автоматични скорости също се водят консуматив, и че и те трябва да се сменят на определен период от време. В един сервиз, три мерцедеса барабар с моя, с един и същи проблем - пука се лирата, омешват се антифриз и трансмисионно масло /маслото от скоростите също се охлажда в големия радиаор/, оттам влиза антифриз първо в турбината на скоростите, ламелите дето са като от хартия се намачкват и колата започва да тресе при набиране... и ако продължиш да си караш така - после ти духват и скоростите. Така че правилно ти дума Посейдона и за спирачната течност, и за антифриза. На две-три години е хубаво да ти го източат с ваккум, и да ти сложат чисто нов. Също както и маслото на климатика сега преди лятото.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2017, 14:52       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
Досега не знаех, че радиаторите на W211 с автоматични скорости също се водят консуматив, и че и те трябва да се сменят на определен период от време. В един сервиз, три мерцедеса барабар с моя, с един и същи проблем - пука се лирата, омешват се антифриз и трансмисионно масло /маслото от скоростите също се охлажда в големия радиаор/, оттам влиза антифриз първо в турбината на скоростите, ламелите дето са като от хартия се намачкват и колата започва да тресе при набиране... и ако продължиш да си караш така - после ти духват и скоростите. Така че правилно ти дума Посейдона и за спирачната течност, и за антифриза. На две-три години е хубаво да ти го източат с ваккум, и да ти сложат чисто нов. Също както и маслото на климатика сега преди лятото.


Вярно е, и това е често срещан проблем с този Мерцедес. като омеши антифриз и АТФ, става красота. Също и смяната на 60К км на АСК е спорна, но аз не съм рискувал и винаги съм я сменял. Даже съм говорил и с човек от сервиз на МБ в Германия, и той ми е казал, че първоначално е било предвидено маслото в АСК да не се сменя, а кутията да изкара 250К и да хвърляш колата после. След това се въвежда тази смяна на 60К-един път пълна смяна, следващия път частична.
За сп. течност и антифриза на повечето го дават да се проверяват на всеки 30000 км, но със специален уред. малко сервизи имат тази джаджа за сп. течност. Същото е за маслото на диф. и раздатката, ако е 4х4


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2017, 18:43       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Absolut написа:
Течността за спирачките била хигроскопична. С течение на времето поемала вода (от къде?)
От конденза, който се получава по вътрешната част на капачката и казанчето. Капчиците после падат в течността, и с течение на времето я прецакват.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2017, 18:48       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
rosen71 написа:
Вярно е, и това е често срещан проблем с този Мерцедес. като омеши антифриз и АТФ, става красота.
Като тук и самият радиатор се явява консуматив - тази лира се пукала от старост. Другият тънък момент е, че проблемът с "торк конвектора" могат да ти го хванат само с оригинална диагностика. На лаптопите на гаражните майстори нищо не излиза. И ако вземаш такъв бенц, турбината на скоростите му е окей, е силно препоръчително да смениш профилактично и радиатора, за да не правиш после скорости. Като радиатора така или иначе после пак е задължително да го смениш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2017, 20:26       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
за да не правиш после скорости


Друга "болест", малко позната, е уплътнителя на буксата на ск. кутия. Имало е немалко случаи, когато изпуска в движение, маслото отлита, после и кутията.
И тя е хубаво да се сменя на 60К със смяната на маслото на кутията.
Ама ай стига с тези коли, че току виж са тръкнали и тази тема :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2017, 14:26       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ох, ох... по думите на познат, искът от страна на "биячите" ще надхвърли скромната сума от 150К лева, щото и други от набедените ще съдят Нова... :DD

Цитат:
Набеден за боя над журналисти на "Тракия" ще съди Нова тв
https://offnews.bg/news/Obshtestvo_4/Na ... 53697.html


п.с. Като още по-интересното сега е дали ще има санкции и за други престарали се по веригата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2017, 15:38       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
ubboto написа:
https://offnews.bg/news/Obshtestvo_4/Na ... 53697.html
:tu:
Интересно, за подобно лъжесвидетелство, какво предвиждат законите?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2017, 16:28       Заглавие:  Re: Как бихте реагирали в подобна ситуация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Лъжесвидетелстването и набеждаването са умишлени престъпления, а умисъл принципно трудно се доказва. Освен това разгледай отново текста в НК и виж тънкия момент с отричането при лъжесвидетелстването.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 126 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer