logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 03:17




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 355 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2017, 10:19       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Касчей Безсмъртни написа:
Аndrei p226 R, не се обиждай, но заграбването Кипър доказва, че чл.5 не действа. Против тъпотиите съм, че НАТО ще ни пази.
Аз споделям изцяло цитираните от мен думи на Буров, но не съм споменал че е ангел, но все пак Буров споделя убеждения, които са непреходни и задължителни за всеки българин. Има и други две исторически истини : Народ който не храни своя армия, скоро ще храни чужда.; Ако искаш мир, готви се за война /Si vis pacem, para bellum/ !!!

Касчей, не се обиждам! Даже се радвам, когато става дискусия. Кипър не е член на НАТО! Освен това, турската окупаия на Северен Кипър е резултат от безумният опит на гърците да изършат анексия на островната държава! В случая, по отношение на Гърция и гърците ч-киприоти, с пълна мяра важи поговорката: ,,ДА БИ МИРНО СЕДЯЛО, НЕ БИ ЧУДО ВИДЯЛО"! и ,,ЛАКОМО ДУПЕ, КРЪВ СЕРЕ".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2017, 11:08       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 25 Авг 2008, 16:37
Мнения: 304
Северен (турски)Кипър е нещо като предходна версия на Крим .... :D ..... Ама трябва човек да е ходил там , да познава по стари кипърци и тн. Ингилизите и тяхното имперско коварство също са изиграли доста гадна роля в близката история на острова.... ЦРУ тоже - кат се има предвид че са кукловоди на *гръцките черни полковници* :wink: - тогава чрез техния преврат гърция е била "спасена от комунизма"... :happy:


Последна промяна ИВАН на 19 Май 2017, 14:51, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2017, 11:21       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Аndrei p226 R, аз не споря за историята на конфликтът между двете държави, а за реалните действия и неприложимостта на практика на този чл.5. Ето ти една извадка, която ще е същата и за нас, ако се сучи подобно развитие на нещата, което от много дребни факти може да се предположи, че старателно се подготвя.
Друга важна последица от турската инвазия в Кипър е свързана с целенасоченото заличаване на гръцкото историческо и културно минало. Турските окупатори провеждат в завзетите територии политика на заличаване на гръцкото историческо наследство, като заменят гръцките названия с турски и унищожават и разграбват паметници, гробища и места с безценни археологически разкопки.
В Атина новото правителство на Константин Караманлис, което идва на власт след падането на военната хунта, е изправено пред голяма дилема. От една страна, Гърция също като Турция има правото на едностранна намеса в Кипър, целяща възстановяването на статуквото. Но от друга страна, гръцката армия не е в състояние да се изправи срещу Турция в случай на война между двете държави. При така създадените обстоятелства, правителството на Караманлис решава да оттегли Гърция от НАТО в знак на протест срещу очевидната липса на подкрепа от страна на Великобритания и САЩ за ограничаването на турската инвазия на острова. Гърция подновява членството си в НАТО чак през 1983 г.[13]
Въпреки че турската интервенция в Кипър е посрещната с всеобщо неодобрение, нито Гърция, нито Великобритания, нито дори САЩ се решават да предприемат действия, които да ограничат разрастването на турската инвазия в Кипър. Островната република изпада в ситуация, която застрашава както нейния териториален суверенитет, така и независимостта й.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2017, 11:47       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 25 Авг 2008, 16:37
Мнения: 304
Безсмъртния , прочети биографията на архиепископ Макариос (има я на руски :wink: ) и
много неща за кипър ще ти се изяснят.

.... лично за мен това е светла фигура , истински патриот-националист който е бил противник на това Кипър да се превръща в гръцка или турска провинция , той е искал народа да бъде независим , без разлика от религия и етнос ... :wink:

.... може и него (макариос) да са го заподозрели в комунизъм правилните спецслужби.... и това да е довело до събитията 1974 г.... :wink:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2017, 20:33       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
ИВАН написа:
Безсмъртния , прочети биографията на архиепископ Макариос (има я на руски :wink: ) и
много неща за кипър ще ти се изяснят.

.... лично за мен това е светла фигура , истински патриот-националист който е бил противник на това Кипър да се превръща в гръцка или турска провинция , той е искал народа да бъде независим , без разлика от религия и етнос ... :wink:

.... може и него (макариос) да са го заподозрели в комунизъм правилните спецслужби.... и това да е довело до събитията 1974 г.... :wink:

Въобще не ме интересуват кипърските национални вълнения. Изяснявам, колко можеда се разчита на НАТО-партнерите!
То и макетата разправят, че са отделна нация, но им верва само Ал. Македонски :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2017, 21:04       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 25 Авг 2008, 16:37
Мнения: 304
Касчей Безсмъртни написа:
Въобще не ме интересуват кипърските национални вълнения. Изяснявам, колко можеда се разчита на НАТО-партнерите!
:D Е добре де , кога кипър са биле у нато , та да разчитат... :D .... лошо се справяш с фактологията таваришч... :td:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2017, 22:19       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
ИВАН написа:
Касчей Безсмъртни написа:
Въобще не ме интересуват кипърските национални вълнения. Изяснявам, колко можеда се разчита на НАТО-партнерите!
:D Е добре де , кога кипър са биле у нато , та да разчитат... :D .... лошо се справяш с фактологията таваришч... :td:

Трудно е май да се разбере, че за Гърция пиша, напуснала НАТО до 80-те след турската агресия. Ще приема, че лошо пиша. Г-н атлантист :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2017, 23:59       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Касчей, НЕ ГОВОРИ НЕБИВАЛИЦИ! Гърция никога не е напускала НАТО! Гърция е напуснала временно ВОЕННАТА ОРГНИЗАЦИЯ НА НАТО, но не и политическата такава!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2017, 13:18       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Организацията на Северноатлантическия договор, НАТО е международна организация за военно сътрудничество. Гърция се оттегля от военните структури на НАТО на 14 август 1974. , а през 1980 година страната се връща в структурите на НАТО.
Тъй пише в Уикипедия.
Какви са невоенните структури на НАТО, аз не ги знам. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2017, 11:10       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Народните ни представители отново усилено дебатират по темата за наборната военна служба. Съвсем случайно се заслушах, и се почувствах като на сбирка на индивиди с умствени проблеми! Нито дума за вдигане на заплатите на професионалните военни, а глупост връз глупост само! За да се усвоят едни кинти - едни тумбаци явно трябва да го разиграят това пошло театро за пред обществото.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2017, 13:38       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1498
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Не съм ги слушал но предполагам....
Като на сватба..2 луди и 300 гладни :happy: :happy:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2017, 17:52       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
ken6iro написа:
Не съм ги слушал но предполагам....Като на сватба..2 луди и 300 гладни.
Явно са обещали на патриотичните тумбаци наборната военна служба да си е тяхна далавера; и сега тепърва започват бруталните глупости, докато не налапат държавните поръчки за строежа на нови казарми; доставки на допълнително въоръжение и оборудване и пр.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2017, 17:59       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
ubboto написа:
ken6iro написа:
Не съм ги слушал но предполагам....Като на сватба..2 луди и 300 гладни.
Явно са обещали на патриотичните тумбаци наборната военна служба да си е тяхна далавера; и сега тепърва започват бруталните глупости, докато не налапат държавните поръчки за строежа на нови казарми; доставки на допълнително въоръжение и оборудване и пр.


Много странни неща се случиха последните 27 години - премахнаха наборната служба - сега зор да я връщат, разрушиха казармите - сега кой ще строи нови, махнаха старата ограда (кльона) по турската граница - сега строят нова.
Дали не беше по - лесно и просто да се надгражда и ремонтира съществуващото?
А не да се бастисва изцяло старото и да се строи ново? Само питам и се чудя...
Ако ubboto излезе прав (най-вероятно ще излезе прав, за съжаление) и лицата прокламиращи наборната военна служба и всичко съпътстващо я гледат само келепира - тежко ни!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 06:58       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
tsb написа:
ubboto написа:
ken6iro написа:
Не съм ги слушал но предполагам....Като на сватба..2 луди и 300 гладни.
Явно са обещали на патриотичните тумбаци наборната военна служба да си е тяхна далавера; и сега тепърва започват бруталните глупости, докато не налапат държавните поръчки за строежа на нови казарми; доставки на допълнително въоръжение и оборудване и пр.


Много странни неща се случиха последните 27 години - премахнаха наборната служба - сега зор да я връщат, разрушиха казармите - сега кой ще строи нови, махнаха старата ограда (кльона) по турската граница - сега строят нова.
Дали не беше по - лесно и просто да се надгражда и ремонтира съществуващото?
А не да се бастисва изцяло старото и да се строи ново? Само питам и се чудя...
Ако ubboto излезе прав (най-вероятно ще излезе прав, за съжаление) и лицата прокламиращи наборната военна служба и всичко съпътстващо я гледат само келепира - тежко ни!

...За стария клъон ... ми да ти кажа понеже имах много добър поглед върху нещата първоначално идеята от определен кръг служители бе да се надгражда....
...За другите неща ... ми и господ веч неможе да ни опази...

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 17:34       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Откриват Америка пак,за сега са до ниво Топлата Вода с переспективата Шеф на водопад да се изреже След мен и потоп около 2020 година


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 355 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer