logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 08:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 355 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2017, 15:18       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Paco написа:

.............
Мамин златен. Само за казармата е. :roll: Особено за Елхово или Ямбол. :confused:


Уно време беха "Елхово, Грудово, Звездец", викаха им "джелезния триъгълник".
Едни от най- бруталните кашици, които познавам беха произлезли от тамошната школа.
Мнноооо брутални беха - тва марш на скок 15 километра плюс стрелби и тактика, плюс 15 км обратно ги немаха за нищо. Правеха го до обеда. След това се забавляваха на полосата, правейки задни салта на счупиня мост PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2017, 21:47       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Излизали сме им поддръжка и наблюдение на Елховци. :armed:
Брутални бяхя, истина е! Истинска кашимерия... ;)
На Марицата '89 ме направиха ефрейтор! Баси...
Имаше армия..., както и да звучи - имаше.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2017, 20:57       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 25 Авг 2008, 16:37
Мнения: 304
МОДЕРИРАНО
+ предупреждение за бан за използване на нецензурни думи


Ivo III


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2017, 21:07       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
МОДЕРИРАНО


Ivo III


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2017, 21:43       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2015, 21:16
Мнения: 64
ИВАН написа:
Paco написа:
...Иване... Иване.... Имам голям член и в мен е влюбен един олигарх. :oops: А ти Иване какъв си? PDT_Armataz_01_22
Аз съм беден стар човек - работя с акъл и ръце.

Дори и да исках да се включа в този атрактивен и явно доходен бранш - нямам физически данни , нито голем уй , нито привлекателен задник.... :-)


Браво!!!
Страхотни сте!!!
След толкова простотий за политика, вече минахме на същността на темите!
До съвсем скоро, доста се чудех на форума. Особено напоследък.
Вече - не!
Успех на всички!

_________________
"Много е трудно да се хване черна котка в тъмна стая. Особено когато котката я няма там." Конфуций


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2017, 21:48       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
revolver написа:
Браво!!!Страхотни сте!!!След толкова простотий за политика, вече минахме на същността на темите!До съвсем скоро, доста се чудех на форума. Особено напоследък.Вече - не!Успех на всички!
Този раздел все още е в карантина, всички полагаме стоически усилия да няма повече дразги и кавги в него, така че теб ако има нещо, което да не те кефи - feel free to scroll down. Отделно от това, аз поне не си спомням някое твое мнение да ме е впечатлило с нещо - дори и на оръжейна тематика.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2017, 22:23       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
МОДЕРИРАНО
няма връзка с темата


Ivo III


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2017, 22:28       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
Армията е позор за човешката цивилизация.
Докато по света има хора, които умират от глад... и други, дето се гътват от преяждане - локални конфликти и армии, които да ги водят, винаги ще има.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2017, 22:00       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2015, 21:16
Мнения: 64
ubboto написа:
revolver написа:
Браво!!!Страхотни сте!!!След толкова простотий за политика, вече минахме на същността на темите!До съвсем скоро, доста се чудех на форума. Особено напоследък.Вече - не!Успех на всички!
Този раздел все още е в карантина, всички полагаме стоически усилия да няма повече дразги и кавги в него, така че теб ако има нещо, което да не те кефи - feel free to scroll down. Отделно от това, аз поне не си спомням някое твое мнение да ме е впечатлило с нещо - дори и на оръжейна тематика.


Почти всички.
И, колега /съфорумец/, поласкан съм, че човек-ерудит като теб, следи редовно моите мнения във форума. Жалко, че не съм могъл да те впечатля с тях, но пък и аз такъв ефект не съм търсил! До където ми се простира капацитета /умствения/ - до там!
А за войните съм съгласен. Имало е, има и ще ги има /почти съм сигурен/. И винаги са поради едни и същи причини /не и за Елена обаче, пък била тя и "хубавата"/. С други думи, ако не си пазиш държавата/семейството, собствеността/ по най-добрия възможен за тебе /за нас/ начин...???

_________________
"Много е трудно да се хване черна котка в тъмна стая. Особено когато котката я няма там." Конфуций


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2017, 22:18       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
revolver написа:
А за войните съм съгласен. Имало е, има и ще ги има /почти съм сигурен/. И винаги са поради едни и същи причини /не и за Елена обаче, пък била тя и "хубавата"/. С други думи, ако не си пазиш държавата/семейството, собствеността/ по най-добрия възможен за тебе /за нас/ начин...???
Като точно тук е моментът да се включиш по същество в темата, и да споделиш твоето лично мнение относно лансираната от Министъра на отбраната идея за връщане на наборната военна служба. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2017, 23:20       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
в армията ни са разделени на два лагера или школи или ... незнам точно коя дума е точната
едни са про руски, другите про американски и .. се ритат яко по кокалчета

тия дето са старата школа про руската .. за тях е свещен дълг да върнат наборната армия ... и наистина го вярват че това е правилното
мечтаят да възстановят линията елхово грудово звездец .. и го приемат като чест и дълг
американския модел не бил приложим за нас .. с резерва

обаче която партия го приеме .. ще падне веднага от власт :)
и много добре им е ясно на политиците ..


иначе всеки нормален човек знае .. че връщането на наборен аскер ще унищожи армията ни или това което е останало

иначе финланския модел ми допада най много :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2017, 06:42       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Като слушам глупостшите на Каракачанов, ме хнваща срам, че на няколко пъти съм гласувал за неговата партия...Наистина ме хваща срам, не просто, защото ляля откровени простотии, без същите да почиват на реалнлистична финансова обосновка / това за връщането на задължителната наборна военна служба /, а и защото думите му са индикация за следващия ход на олигархия, как да цоца кинти от опърпаната държава! Върнат ли наборната военна служба, на първо време поне, ще тярбава да се израдят наново поне 10 на казармени района....Това са строително-монтожни работи /СМР/-доволно, ще има процедура за възлагане на обществена поръчка, по реда на ЗОП, ще има гушене на кинти....

Вместо да вземе да се стегне, да крънка за пари министъра на финансите, да се увеличат основната работна зцаплата за военнослужещите, да се отделята средства за капиталови разходи, за ремонти, за Сухопътните войски, за нова техника и по-адекватна обмундировка, тоя тръгнал да иска и да рита за наборната армия...В българския контекст, днес, когато 50% от новородените деца не са етнически българи, това е дори вредна мярка...
Трябват пари за повече учения с бойни стрелби, за стягане на нмалкото налична техника, за по-добри заплата, а не за наборна армия! Помнете ми думата, следащата пързалка, на която ще ни го сложат и ще доят пари, ще се нарича СМр за армията, под благовидния патриотичен лозунг, за възстановяване на някаква имагинерна боеспособност!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2017, 06:49       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
Poseidon написа:
кажи ми Геле колко кинти трябва да получава в България полковник от НСО с длъжност повдигач на бариера?
Повдигачи на бариери полковници в НСО няма, а близо 1/4 от новоназначените младоци си бият камшиците още през първите две години. При последния случай, един се върна на предишната си работа - управител на бензиностанция от веригата ЕКО. А пенсионери едновременно на пенсия и заплата са временно закърпване на положението с кадрите, мислим. Но в крайна сметка, има си хора, които вземат пари да ги мислят и решават тези неща. Моето скромно мнение тук беше, че тези стотици милиони, които ще потънат в блатото "връщане на наборната военна служба" би било по-удачно да бъдат насочени към професионалните военни, на които положението и сега никак не е цветущо. От друга страна, времето в наше време повече отвсякога е пари, като задължаването на младежите отново да слагат униформа и да набиват чепик на плаца единствено ще засили емиграционната вълна към нивите и консервените фабрики в Англия и САЩ на младоци в наборна възраст. За справка - твоята щерка.


п.с. Да избереш на детето някое изпънато "А-класе" като се върне с негови си парички от Щатско, а аз ще ти обадя къде да отидеш да му махнеш ЕГР-а и допълнително тунинговаш... за таткова сметка, разбира се. :happy:



+100 Геле! За пореден път, се солидаризирам с теб!
готвят поредната черна дупка за пари!Защото до края на 2020 година приключва финансирането от фондовете на Европейския съюз.....
С тоя разлика, че разходите за евентуално връщане на наборната армия, няма да са от средства, финансирани от фондове на ЕС, а бюджетни средства на нашата държава...Ясно ти е, как ще се разходват !
Поредната черна дупка за стотици милиони! Дои съм убеден, че такава е истинската цел!
И да, ако върнат наборната военна служба, младежите на 18-19 години ще започнат масово да мигрират навън...Ще трябва да се викат основно роми.....
Връщането на наборната военна служба, като идея не е лошо, но за българсикет условия дне е НЕПРИЛОЖИМО И БЕЗ РЕАЛЕН ЕФЕКТ ЗА БОЕГОТОВНОСТТА НА ДЪРЖАВАТА В ЦЯЛОСТ!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2017, 07:41       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Понеже и циганин и българин се водят по паспорт българи, не стига, че с нашите пари помагаме за размножаването на циганите, сега и военно ще ги обучаваме. При 50% първолачета, на които майчиният език не е български, не ми се мисли след 20г....

За мене:
децата в училище трябва да имат часове по военно обучение и гражданска защита.

Има толкова много млади пенсионирани офицери, че бройките на учителите ще се попълни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2017, 08:40       Заглавие:  Re: Връщането на наборната военна служба - неизбежно
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Състоянието на армията е резултатна величина, отражение на състоянието на обществото. В продължение на 30 г. ежедневието ми е било свързано с Въоръжените сили. Участвъл съм в планирането, организирането и провеждането на обучение на десетки набори. Та, това, което плещи Каракачанов е поредната идиощина идваща от политическия ни "елит".
За младежта трябва адекватно образование, които същите политици разбиха. За нацията трябва национална идея. За Българската армия - пари. Тогава всичко ще си дойде на мястото.
В България, в най трудните и години, и в най малките на селени места, имаше църква, училище и читалище. Те възпитаваха и учеха децата и младежите. После от тези младежи и мъже, ставаха войници, които правеха чудеса.
След 1944 г. църквите ги затвориха, но поне имаше добро образование и нещо зад хоризонта, което ни обещаваха. Имаше и пари за армията. След това, знаете...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 355 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata, user- и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer