logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 01:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 21:11       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
Ritter написа:
ние тренирахме здраво за... дуелна стрелба

Може ли подробности за това, какво е представлявала, по онова време?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 21:18       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2015, 11:41
Мнения: 36
Ivo III написа:
никой ли не е ходил от вас на Равда .. на Операция Българска Слава
ученици от цялата страна, беше почти цял месец

имаше полоси, не точно такива, ама пак си бяха полоси - лазене, катерене, въжета
стреляне с въздушни пушки, разглобяване и сглобяване на АК .. имаше отделно, както и елемент от полосата
това беше за всички

и после .. по специалности - имаше много пожарникари, млад приятел на народната милиция и още много

имаше отбори .. и много млади хора - момчета и момичета .. напръщели с хормони :D и в страхотна форма :))

победителите ходихме - в чехия, на подобно .. там имаше от целия соц лагер .. бяхме в гората на палатки
там вече стреляхме с истински оръжия, даже и с картечници .. въпреки че бяхме 7-8клас деца


ех какви спомени само имам :))

Ходиха децата на правилните партиини другари, ще ме извинявате но за децата дето дядовците са били неблагонадежни беше шаха и корабомоделизма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 21:25       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Absolut написа:
Ritter написа:
ние тренирахме здраво за... дуелна стрелба

Може ли подробности за това, какво е представлявала, по онова време?



Аз съм стрелял дуелна по следния начин:
На 25 метра - мишените са падащи метални пластини.
Двамата състезатели имат по един контрольор.
Стрелбата е от позиция лежешком с еднакви малокалибрени пушки.
Състезателите са прави зад позициите и при команда ги заемат, зареждат и стрелят.
Всеки стреля по пластината на другия.
При падането на първата пластина контрольорите командват "прекрати" или притискат рязко пушката надолу за да не се произведе прицелен изстрел.
Победител е този който събори първи пластината на другия.
...може на други места да не е бил точно такъв регламента.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


Последна промяна sk67 на 25 Май 2017, 21:51, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 21:31       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
teraforming написа:
Ivo III написа:
никой ли не е ходил от вас на Равда .. на Операция Българска Слава
ученици от цялата страна, беше почти цял месец

имаше полоси, не точно такива, ама пак си бяха полоси - лазене, катерене, въжета
стреляне с въздушни пушки, разглобяване и сглобяване на АК .. имаше отделно, както и елемент от полосата
това беше за всички

и после .. по специалности - имаше много пожарникари, млад приятел на народната милиция и още много

имаше отбори .. и много млади хора - момчета и момичета .. напръщели с хормони :D и в страхотна форма :))

победителите ходихме - в чехия, на подобно .. там имаше от целия соц лагер .. бяхме в гората на палатки
там вече стреляхме с истински оръжия, даже и с картечници .. въпреки че бяхме 7-8клас деца


ех какви спомени само имам :))

Ходиха децата на правилните партийни другари, ще ме извинявате но за децата дето дядовците са били неблагонадежни беше шаха и корабомоделизма.


явно се е решавало на място от едни други партийни другари .. и на който попаднеш

при нас нямаше такова нещо ... защото, аз по скоро спадам към деца на неблагонадеждни дядовци разбойници ;)
.. но пък бях пълен отличник и ходех на всякакви олимпиади и кръжоци ... :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 21:37       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
sk67 написа:
Аз съм стрелял дуелна по следния начин:
На 25 метра - мишените са падащи метални пластини.
Двамата състезатели имат по един контрольор.
Стрелбата е от позиция лежешком с еднакви малокалибрени пушки.
Състезателите са прави зад позициите и при команда ги заемат, зареждат и стрелят.
Всеки стреля по пластината на другия.
При падането на първата пластина контрольорите командват "прекрати" или притискат рязко пушката надолу за да не се произведе прицелен изстрел.
Победител е този който събори първи пластината на другия.
...може на други места да не е бил точно такъв регламента.



да и това сме правили ..

имаше едно много яко казвахме му психопътека :happy:
започваш с разглобка и сглобка на АК, после по всекакви лостове, лазене, катерене, въжета
.. като посредата имаше стрелба с въздушни пушки по едни дървени трупчета .. и пак продължаваш по разни уреди и търчане
всичкото това за време PDT_Armataz_01_30

както и правехме това отборно с по 4ма

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 21:53       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
:tu: Май не ще да е било само до правилно ориентирани другари, а и до ентусиазма на спортните ръководители и желанието им да влагат собственото си време и сили. :-)

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 21:53       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Не е по темата ...
...но най-забавното беше стрелба с HAENEL 310 по легнала бирена бутилка от 10 метра.
Целта беше да вкараш съчмата в гърлото... :-) :-) :-) ама друг път :-) :-) :-)

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 22:10       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Absolut написа:
Ritter написа:
ние тренирахме здраво за... дуелна стрелба

Може ли подробности за това, какво е представлявала, по онова време?

На 10м. лежешком, с пневматични пушки. Целите бяха малки дървени трупчета, поставени върху колчета, по 5. Стреля се по двойки, като по команда се заема положението за стрелба и се стреля по чуждите мишени. Който първи свали 5-те трупчета в чуждия коридор е победител.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 22:13       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Ivo III написа:
имаше едно много яко казвахме му психопътека
започваш с разглобка и сглобка на АК, после по всекакви лостове, лазене, катерене, въжета
.. като посредата имаше стрелба с въздушни пушки по едни дървени трупчета .. и пак продължаваш по разни уреди и търчане
всичкото това за време

както и правехме това отборно с по 4ма

това беше щафетата, вътре имаше и хвърляне на граната в рамка, имитираща прозорец

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 22:21       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Absolut написа:
:tu: Май не ще да е било само до правилно ориентирани другари, а и до ентусиазма на спортните ръководители и желанието им да влагат собственото си време и сили. :-)


точно така!

спомням си, че моите родители не ме пускаха нещо, да не си губя времето за учене :punch:
и в нас дойде ръководителя с един Москвич 407 .. с целия отбор да молят родителите ми да ме пуснат да тренирам, щото стрелях много добре :oops: :DD :D
.. и ме пуснаха :D с уговорката .. ако имам дори една 5ца - край :))

ПП: това беше преди 30-35години неща

като си спомня .. какъв гърч и пот се лееше .. едва ли всеки му се искаше да е на наше място :))

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 22:27       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 24 Яну 2012, 22:06
Мнения: 132
Колко яко могат да се осерат нещата у нас за едни 30-35 години, а?! PDT_Armataz_01_30


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2017, 06:15       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Ми не, правилно е как само за 30 - 35г. станахме нормална държава, а сега изтрещели комунисти пак искат да съсипят всичко.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2017, 07:58       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Ще подкрепя Ivo III, защото и в моя край не е имало ограничения или връзки, за да се запишеш и участваш в различните клубове. Даже доста от съучениците ми ги караха насила, особено за морзовите азбука.
Далеч в спомените ми е останала стрелба с АК с някаква вкладна цеф за 22 кал. От тогава не съм виждал такова нещо. Изобщо сред подрастващите имаше изградено усещане за държавност още от училище. Сега това липсва. Повечето ми приятели и колеги отделят средства сами да обучават синовете си, защото са научени, че това е полезно и необходимо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2017, 08:41       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
На 57 години съм.
Написаното от Иво III е вярно.
Нямаше връзки за посещението на клубовете към ОСО.
Стига да имаш желание, беше добре дошъл
Аз бях ветроходство, клас оптимист.

Мисля си, че ако говорим за наборна служба, тези клубове трябва да са първото нещо, което да се възстанови.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2017, 14:06       Заглавие:  Re: Да вземем оръжието на гражданите. В. Радев. :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
sk67 написа:
Не е по темата ...
...но най-забавното беше стрелба с HAENEL 310 по легнала бирена бутилка от 10 метра.
Целта беше да вкараш съчмата в гърлото... :-) :-) :-) ама друг път :-) :-) :-)

Аз целех гърлото редовно и резултата бе отлепено дъно. Много ефектно се получаваше

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Mishan77 и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer