logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 574 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2017, 23:16       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
нека видим цената ...какво искат ...? пък спецове имаме ше кажат скраб ли е ... какво е...колко ресурс ше имат...
ама ем сме бедни ем искаме нови и модерни самолети...ех орисия...то ше загубиме летците след некоя петилетка ако няма самолети...

иначе благодаря за статията...вижда се какво означава само осем изтребителя...
ядрената програма на Ирак е смазана само с един удар с осем Ф16...
тука е подробно
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0 ... 0%B0%C2%BB

Грипените да...много голям ресурс ше се лети много нови са ама малко и работа требе да мое да вършат...
виж с какъв маньовър са се оттеглили ефовете...
от 1100м на 12 000м в пределни режими на натоварване саабчето да не олаби шенкелите...това е бойна операция и самолета се гняви с душмански...не е да се рее красиво ...пресно боядисан в чешко или тайванбското небе ...или в ЮАР майко мила дето Кроноса се впечатлява че ги купили...там има секи ден въздушни боеве срещу лешояди и гарги очевидно

Цитат:
В 18:35 по местному времени самолёты F-15A осуществили постановку активных помех, а F-16A поднялись на высоту 2100 метров и вошли в 35-градусное пике на комплекс реактора на скорости 1100 км/ч.
По достижении высоты 1100 метров бомбардировщики попарно, с пятисекундным интервалом, сбрасывали бомбы Mark 84. Согласно израильским источникам, все 16 бомб поразили реакторный комплекс, однако две из них не взорвались. ПВО Ирака открыло ответный огонь, и израильские самолёты поднялись на высоту 12200 метров, ложась на обратный курс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2017, 23:46       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
Poseidon написа:
нека видим цената ...какво искат ...? пък спецове имаме ше кажат скраб ли е ... какво е...колко ресурс ше имат..

Ами колко ресурс да има след 36 години служба в израелски условия?
Poseidon написа:
ядрената програма на Ирак е смазана само с един удар с осем Ф16...

С други самолети такова нещо би било невъзможно, нали? Не ме разсмивай де!
Poseidon написа:
Грипените да...много голям ресурс ше се лети много нови са ама малко и работа требе да мое да вършат...

Бойните им възможности са доста по-високи от тези на модела Ф16, който ни се предлага.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 00:10       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ritter написа:
Poseidon написа:
ядрената програма на Ирак е смазана само с един удар с осем Ф16...

С други самолети такова нещо би било невъзможно, нали? Не ме разсмивай де!
.

нямам предвид модела тука а броя на самолетите...отговарям назад на подигравателното "осем фърчила" защо са ни..."... всичката мара втасала до самолети стигнала" и подобни дилетантски майтапи...
останалото е специфично ...не може да знаеме как може да ги моднат за продажба...в статията на Геле се споменава за нов радар...
просто не разбирам матряла по дълбочко...има и специфики по съвместимост ...
все пак ако ще имам само осем коли във фирмата/държавата и трябва да избирам между нови дачии и 20г мерцедеси ще избера мерцедесите...

иначе мога да сравня с коли /за самолети има специалисти...та представям си натопорчени осем дачии в бойна операция да ми доставят части от Варна примерно с пределна скорост /аналогия на удар с изтребители по ядрен реактор...
а на бас ако ги подкарам варварски няма да стигнат всичките и да се върнат без проблем..
но и да не ги сравняваме с коли...не знам доказал се Грипен в бой...за летене лети...и ако ще учиме пилоти само Грипен е ОК...не може да се отрече...
по този критерий ще избера и аз нов шведския самолет с две ръце


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 00:49       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
Poseidon написа:
нямам предвид модела тука а броя на самолетите...отговарям назад на подигравателното "осем фърчила" защо са ни..."... всичката мара втасала до самолети стигнала" и подобни дилетантски майтапи...

Виж сега, едно е да планираш и проведеш операция с осем машини и осемте най-добри пилоти в момента, а друго е да се опиташ да вдигнеш и осемТЕ налични машини с осемте налични пилоти преучени на тях. Защото никъде по света го няма това 100% от наличната техника да е на 100% боеготова, няма такъв филм. Два ще са на планово техническо обслужване, на един ще му се е бъгнал компа и ще чака за замяна, а един ще се е потрошил нещо, това примерно разбира се. Минималната тактическа единица е ескадрилата, в различните страни варира между 12-18 машини, но 12 е приет като минимум. Тъй че, в нашия случай дори и за една ескадрила не става въпрос, което е смешно на фона на 3-4 изтребителни авиополка, които имахме до преди 30 години, отделно изтребително-бомбардировъчен,щурмови,транспортен,вертолетен, отделни разузнавателни ескадрили. Че и учебен и учебно-боен авиополкове имаше. Всеки полк организационно имаше по 2-3 ескадрили. А сега десет години се напъваме да купим некакви пършиви осем изтребителя и е ебаси и цирка. Ако още малко се помотаме каквото и да вземем ще си стои в хангарите, щото нема да има кой да хвърчи на него.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 03:50       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
За страна с АЕЦ задължително трябва да имаме С-400. Щом Турция може да купи С-400 значи и ние можем.

Самолетите са нападателно средство. А ние никой няма да нападаме. Много ми е интересно, ако утре някой самолет приближи опасно близо до АЕЦ Белене. С какво ще го свалим???

И понеже много се смяхте на идеята ми да блиндираме Тойота Тундра и да ги оборудваме с противотанкови ракети. За което България има достатъчно военни специалисти и ресурс за това.

Руснаците вече са го направили. Докато някои от ВАС ми се подиграваха.
https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82_(%D0%9F%D0%A2%D0%A0%D0%9A)

Изображение

Много ми е интересно кой танк ще оцелее при среща с такава машина с 8 ракети Корнет-Д. Които могат да поразяват вертолети и самолети включително. Джипа Тигър, който е на снимката. Е една пича въшка сравнение с Toyota Tundra 5.7 която предложих за база.

Toyota Tundra 5.7 ако се повдигне малко и блиндира ще стане звяр. Само трябва да купим от руснаците ракети Корнет-Д. И може да имаме много по-страшна машина от техния Тигър на снимката. Имаме достатъчно добри инженери да я направят.


Ако имаме 500 такива машини и С-400 да ги покрива откъм небето. Могат само с балистични ракети да ни ударят. По земя ще е клане за вражеските танкове. А по въздуха самолет няма да може да прелети над нас.

Колко ще ни струва това? Не повече от 10 милиарда долара. Това са 10% от БВП за 2018 година. Ако отделяме по 3% от БВП можем до 2021-ва година да имаме С-400 и 500 модернизирани Toyota Tundra 5.7 въоръжени с по 8 ракети Корнет-Д.

Старите методи за водене на война са минало. Има три важни оръжия в 21 век. Балистичните ракети - те пазят мира на големите и силните. Модерно ПВО то ще пази умните, които го придобият докато все още се продава от гладните руснаци. Защото САЩ не продава на всеки модерно ПВО. И все по-малко ще го прави в бъдеще. И третото важно оръжие са малките ракети срещу танкове, вертолети и дронове. Това оръжие е много опасно и също няма да се продава скоро на всеки. Та който има ум ще купува докато са бедни руснаците и все още продават сериозни оръжия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 08:32       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Paco написа:
За страна с АЕЦ задължително трябва да имаме С-400. Щом Турция може да купи С-400 значи и ние можем.


България и в момента има добро ПВО.
Ако не се лъжа 2 дивизионаа С-300 ПМУ които са някъде 1986-89 г.
И чиято основна задача момента е да участва в ученията на НАТО които да отработват начини да я преодолеят.

Изображение

Изображение

И въпреки 30 годишната си възраст , само гърците имат техника с подобни възможости от комшиите ни. А най-интересното е , че и те имат 2 дивизиона (12 пускови установки) от същите С-300 но са една идея модернизирани от нашите и са с индекс ПМУ1 .... което не е кой-знае каква разлика.

Но на нас не ни тряба в момента ПВО за далечно действие. Няма срещу кого да се ползва. На теория само сърбите са ни сега вероятни противници , но с тях ще се оправим и с това което имаме.

За "Белене" поече работа ще сършат ПВО на средни и близки дистанции: Нещо като "ТорМ1-2" или "Панцир С1" ще ни дойде дюшеш , ама няма кой да ни ги даде. А и не са толкова скъпи.
Даже "Панцирите" имат стационарна модификация специално за охрана на важни обекти и до 40 км. това чудо сваля всичко що лети ... дори и снаряд да се изстреля от гаубица и него го унищожава.

Руснаците специално създадоха за експорт С-350Е "Витяз". Сега точно завършиха изпитанията и има опашка за тях до 2030 г. няма да може да си купим ако се наредим.
Виж - това да барнем ще сме много напред.
Изображение

Забележка: С-350Е "Витяз" е ЗРК със среден обсег , предназначен за отбрана на важни административни, промишлени и военни обекти. Способен е едноременно да отразява масирани и единични удари на всички видове средства за въздушно нападение , във всички диапазони на височина на полета и във всички направления.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 09:30       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
Paco написа:
И понеже много се смяхте на идеята ми да блиндираме Тойота Тундра и да ги оборудваме с противотанкови ракети. За което България има достатъчно военни специалисти и ресурс за това.

Руснаците вече са го направили. Докато някои от ВАС ми се подиграваха.

На критика бе подложена идеята ти джипове с картечници и ПТУР да заменят БМП. А идеята високопроходими автомобили да се използват като платформа за ПТУР не е от вчера, американците отдавна монтират пускови установки ТОУ върху хъмвита.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 13:01       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Новини по движението на НАТО по Европа
https://www.vesti.bg/bulgaria/nova-sila ... ia-6074757

Цитат:
НАТО разположи нова мултинационална сила в Румъния в понеделник, за да се противопостави на Русия по източния си фланг и да възпре нарастващото руско присъствие в Черно море след завземането на Крим, съобщава „Ройтерс” (Reuters).

Първоначално тя ще бъде изградена около румънска бригада от 4000 войници, подкрепена от военнослужещи от девет други държави-членки на НАТО и отделно от вече разположени на място американски части със състав от 900 души.


американците също са инвестирали у нас от 1992г досега около 200млн...колко е пенсията на един американски военен за това време...
https://www.vesti.bg/bulgaria/sasht-sa- ... ia-6074698
очакваме в Ново село скоро
Цитат:
Там се очакват 250 войници, 22 бойни машини „Брадли” и 4 танка „Ейбрамс”, които в момента са на учение в Югоизточна Полша.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 13:04       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Poseidon написа:
Новини по движението на НАТО по Европа


Майка му стара .... дигнаха и горната възраст на запасняците , няма да добутам да ме свалят от отчет
:evil:

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 13:46       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Dorssay написа:
Майка му стара .... дигнаха и горната възраст на запасняците , няма да добутам да ме свалят от отчет
:D :D :D

Разсмя ме от сърце, те на хората един гол пищов не им дават да си купят ти викаш запас да ги викнат та да им раздадат калашници и като се почне една народна любов стой та гледай.

В България мобилизация няма да има до като сме колония, платени наемници да но викане и въоръжаване на запаса никога.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 14:08       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
b5202s написа:
В България мобилизация няма да има до като сме колония, платени наемници да но викане и въоръжаване на запаса никога.


Абе .... то така , ама ....
Когато получих призовка през 2014-та помислих , че някой си прави майтап. Даже я сложих във Фейсбук да се посмеем с приятелите.
После ми се обади по телефона от общината тоя дето завежда военния отдел (щото се познаваме).

От там отидох във военното окръжие и се оказа , че при напускането на държавната служба (силова) автоматично се попада в списъците за мобилизация.
Поздрави ме с поредното офицерско звание , записа ме в една тетрадка , сложи печат в офицерската книжка (която не знаех че я има изобщо и е в тях) и каза , ако се обявяла мобилизация и без да чакам да ме търсят , да се явя сам в окръжната Дирекция (щото съм ВОС нещо към вътрешния ред).
Почерпи бонбона , пихме кафе и си тръгнах.
Та така .... ако НАТО опре до мене .... не знам как ще я караме.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 16:28       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Dorssay написа:
Та така .... ако НАТО опре до мене .... не знам как ще я караме.

Няма да опре ...Не го мисли тва PDT_Armataz_01_22

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 18:27       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
Poseidon написа:
нека видим цената ...какво искат ...? пък спецове имаме ше кажат скраб ли е ... какво е...колко ресурс ше имат...
ама ем сме бедни ем искаме нови и модерни самолети...ех орисия...то ше загубиме летците след некоя петилетка ако няма самолети...

иначе благодаря за статията...вижда се какво означава само осем изтребителя...
ядрената програма на Ирак е смазана само с един удар с осем Ф16...
тука е подробно
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0 ... 0%B0%C2%BB

Грипените да...много голям ресурс ше се лети много нови са ама малко и работа требе да мое да вършат...
виж с какъв маньовър са се оттеглили ефовете...
от 1100м на 12 000м в пределни режими на натоварване саабчето да не олаби шенкелите...това е бойна операция и самолета се гняви с душмански...не е да се рее красиво ...пресно боядисан в чешко или тайванбското небе ...или в ЮАР майко мила дето Кроноса се впечатлява че ги купили...там има секи ден въздушни боеве срещу лешояди и гарги очевидно

Цитат:
В 18:35 по местному времени самолёты F-15A осуществили постановку активных помех, а F-16A поднялись на высоту 2100 метров и вошли в 35-градусное пике на комплекс реактора на скорости 1100 км/ч.
По достижении высоты 1100 метров бомбардировщики попарно, с пятисекундным интервалом, сбрасывали бомбы Mark 84. Согласно израильским источникам, все 16 бомб поразили реакторный комплекс, однако две из них не взорвались. ПВО Ирака открыло ответный огонь, и израильские самолёты поднялись на высоту 12200 метров, ложась на обратный курс

Кроноса може би 100 пъти написа, че F-15 e уникален самолет и ще е супер да го притежаваме, но няма кой да ни го продаде. F-16 също са страхотни самолети, но стига да са блокове 60/62 или 70/72.
Обаче ти продължаваш да се правиш на луд и да ми слагаш думи, които никога не съм писал!!! А дали си забелязал, че в статията, която си пейстнал, става въпрос за F-15?
А сравнението между Дачия/Мерцедес и Грипен/F-16 е толкова нелепо, че чак е трагично за сравняващия ги. Другия път се замисли за сравнение между Волво/Форд.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 18:36       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
Paco написа:
За страна с АЕЦ задължително трябва да имаме С-400. Щом Турция може да купи С-400 значи и ние можем.

Самолетите са нападателно средство. А ние никой няма да нападаме. Много ми е интересно, ако утре някой самолет приближи опасно близо до АЕЦ Белене. С какво ще го свалим???

И понеже много се смяхте на идеята ми да блиндираме Тойота Тундра и да ги оборудваме с противотанкови ракети. За което България има достатъчно военни специалисти и ресурс за това.

Руснаците вече са го направили. Докато някои от ВАС ми се подиграваха.
https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82_(%D0%9F%D0%A2%D0%A0%D0%9A)

Изображение

Много ми е интересно кой танк ще оцелее при среща с такава машина с 8 ракети Корнет-Д. Които могат да поразяват вертолети и самолети включително. Джипа Тигър, който е на снимката. Е една пича въшка сравнение с Toyota Tundra 5.7 която предложих за база.

Toyota Tundra 5.7 ако се повдигне малко и блиндира ще стане звяр. Само трябва да купим от руснаците ракети Корнет-Д. И може да имаме много по-страшна машина от техния Тигър на снимката. Имаме достатъчно добри инженери да я направят.


Ако имаме 500 такива машини и С-400 да ги покрива откъм небето. Могат само с балистични ракети да ни ударят. По земя ще е клане за вражеските танкове. А по въздуха самолет няма да може да прелети над нас.

Колко ще ни струва това? Не повече от 10 милиарда долара. Това са 10% от БВП за 2018 година. Ако отделяме по 3% от БВП можем до 2021-ва година да имаме С-400 и 500 модернизирани Toyota Tundra 5.7 въоръжени с по 8 ракети Корнет-Д.

Старите методи за водене на война са минало. Има три важни оръжия в 21 век. Балистичните ракети - те пазят мира на големите и силните. Модерно ПВО то ще пази умните, които го придобият докато все още се продава от гладните руснаци. Защото САЩ не продава на всеки модерно ПВО. И все по-малко ще го прави в бъдеще. И третото важно оръжие са малките ракети срещу танкове, вертолети и дронове. Това оръжие е много опасно и също няма да се продава скоро на всеки. Та който има ум ще купува докато са бедни руснаците и все още продават сериозни оръжия.

Това, че самолетът е нападателно средство къде го прочете??? Я ни светни какво означава понятието изтребител? Ако си направиш труда да отвориш дори уики-то, ще видиш, че
Цитат:
Изтребителят е боен самолет, предназначен главно за унищожаване на самолети и други летателни апарати на противника във въздуха.

Вместо да продължаваме спора относно безсмислеността само от такива машини, просто се замисли защо след като руснаците имат тази машина, наливат милиарди в Т-14 "Армад"?!
Ако беше чул за артилерия, можеше и да ти светне защо тези "Тундри", "Мундри" и "Тигри" са пълен ташак при една истинска война!

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 18:55       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ken6iro написа:
Няма да опре ...Не го мисли тва


От твоите уста -> в Божиите уши

А !!!
Добре че се обади , та се сетих ....
...гледах те в едно интервю (тука сложено във Форума) , където говориш за младежта и патриотичното възпитание ........ направи ми силно впечатление , поздравление за работата.
Личи си , че доста си разсъждавал за патриотизма и има ли той почва у нас.
В този смисъл , можеш ли да дадеш определение в едно изречение , що е това "патриот" , което да е различно от това в тълковния речник , но все пак да пресъздава цялата романтика на това ментално състояние ?

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 574 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer