logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 01:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 574 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2017, 12:56       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
jaba написа:
Kronos написа:
Сделката вече е факт https://fakti.bg/world/248578-turcia-ku ... temi-s-400


Нуман Куртулмуш, вицепремиер на Турция: Преговорите с Русия за С-400 продължават успешно, но все още няма споразумение
13 Юни 2017 | 09:06 | Агенция "Фокус"
Анкара. Турско-руските преговори за доставката на зенитно-ракетната система С-400 продължават успешно, но все още няма признак за споразумение. Това заяви вицепремиерът на Турция Нуман Куртулмуш, съобщава вестник Daily Sabah.
В отговор на въпрос за доставката на първите С-400 през 2019 г. Куртулмуш каза, че за да бъде изпълнена такава, най-напред би трябвало да бъде подписан договор.
"Преговорите продължават успешно, но те все още не са на етап подписване на споразумение. След като стигнем до постигане на споразумение, можем да говорим за процеса на доставка", коментира турският вицепремиер, допълвайки, че се надява преговорите да бъдат финализирани след продължителната поредица от разговори.
Москва и Анкара започнаха преговори в отбранителния сектор скоро след затоплянето на двустранните отношения през август 2016 г. С-400 е ново поколение руска ракетна система, която досега Москва е продала единствено на Китай и Индия.

Цитат:
Турция има суверенно прави да закупи руски зенитно-ракетни комплекси С-400. Това заяви американският министър на отбраната Джеймс Матис, цитиран от сайта на военното ведомство.

Думите му са коментар на информация, че е била постигната договорка между Анкара и Москва за закупуването на системи С-400 за близо $2.5 милиарда.
- https://fakti.bg/world/248840-sasht-tur ... ski-raketi
Всъщност С-400 дава стратегическо предимство на Турция, като превантивна мярка срещу крилати ракети. От кой би се пазила, освен от Израел, аз лично не знам. Факт е обаче, че Турция и Гърция се въоръжават с всичко най-ново на и модерно на пазара - самолети F-35 и "Тор", С-300 и С-400. А това с оперативната съвместимост е довод изсмукан от пръстите.
А ние се натискаме за 8 броя 30 годишни варели. Контрастът в армиите на Балканите е умопомрачителен!

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2017, 14:23       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Ловя бас на бутилка ,,Лагавулин 16"/или евивалентно като цено малцово непушено, че Република Турция НИКОГДА не ще получи ЗРК с голям обсег на действие, като С-400!
Първо: С-400 едоа авангарден ЗРК и много скъп. дори в Рускато ПВО/с/ е в бутикови количества...
Второ: Русия и Репубиа Турция конюнктурно са партньори....Конюнктурно...Руснаците никога няма да трансферират в пълне обем технологиите, заложени в С-400, като продадат такива ЗРК на турците..
Не че турците някога ще се научат да равят прилични ЗРК /С/, но С-400 НЕ Е за изнас!
Това са просто политически спекулации и партенки...
Ловя бас, че няма нико никога да продава С-400 на Турция...
Ердоган, ако не внимава, ще запали чергата на България и на целите балкани, но в това ще изгори и самата Турция...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2017, 23:00       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
jaba написа:
След, като си в службите и те е жал за паричките, които ще дадем за самолети и прочие техника, що не реагирахте, когато крадоха КТБ, когато не плащат данъци, срещу сивата икономика, която според анализите на ЦРУ е охо-о-о-о-о?!
Щото, Джейбъ мен... понастоящем съм един прост гаваз; от който абсолютно нищо не зависи! А при условие; че най-големите в държавата се дърпат и не искат Бг-то да стане част от Единния банков надзор /тогава врътката с КТБ щеше да бъде невъзможна/ - тези по службите или трябва да си натискат гъза; или да си търсят друга работа.

Иначе; през годините - отличие от английската и военното в Търново; в две поредни години - най-висок резултат по английски на STANAG от цялото българско офицерство /това още го има някъде по аналите/; но все не успявам да отговоря правилно на въпроса: "Кой те праща?" При поредния ми опит за нещо повече по каналния ред; беше по времето на Костов; от една друга служба ми казаха: "Много ни харесваш, ама поне заместникът на службата трябва да се обади за тебе!"... честен кръст! И оттгава; реших да не се унижавам повече.

Добре поне; че през 2013-та; по време на последното събиране на "Тактическата асоциация", американски SWAT инструктор ми връчи TOP GUN наградата, спечелена от мен в пряко съревнование с над 60 други нинджи. Щото ако семинарът не беше воден от американци, а от някой наш меврейски каиш - това признание, гаранция щеше да отиде при някой милиционер; а не при мен! А за мен това беше много важно; щото веднъж завинаги затворих устата на куп кретени и нещастни комплексари, които казваха снизходително: "Е, само някакви клипчета." А после всички гледаха засрамено надолу.

Пиша ти всичко това не за да се оплаквам; а нагледно да ти обясня, защо ми се драйфа вече от всичко българско и родно! А излезе ли ми нещо по-добро; и на сегашните на момента им тегля по една майна! А просто нямаше вариант досега; поради неприятни семейни ангажименти тук; да емигрирам по-рано някъде навън.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2017, 09:08       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
andrei p226 R написа:
Ловя бас на бутилка ,,Лагавулин 16"/или евивалентно като цено малцово непушено, че Република Турция НИКОГДА не ще получи ЗРК с голям обсег на действие, като С-400!
Първо: С-400 едоа авангарден ЗРК и много скъп. дори в Рускато ПВО/с/ е в бутикови количества...
Второ: Русия и Репубиа Турция конюнктурно са партньори....Конюнктурно...Руснаците никога няма да трансферират в пълне обем технологиите, заложени в С-400, като продадат такива ЗРК на турците..
Не че турците някога ще се научат да равят прилични ЗРК /С/, но С-400 НЕ Е за изнас!
Това са просто политически спекулации и партенки...
Ловя бас, че няма нико никога да продава С-400 на Турция...
Ердоган, ако не внимава, ще запали чергата на България и на целите балкани, но в това ще изгори и самата Турция...


Ти убеден ли си в последното си изречение? Пука им на световните и соросоидни сили за мижитурката БЪЛГАРИЯ

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2017, 13:03       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
tconiotconev написа:
andrei p226 R написа:
Ловя бас на бутилка ,,Лагавулин 16"/или евивалентно като цено малцово непушено, че Република Турция НИКОГДА не ще получи ЗРК с голям обсег на действие, като С-400!
Първо: С-400 едоа авангарден ЗРК и много скъп. дори в Рускато ПВО/с/ е в бутикови количества...
Второ: Русия и Репубиа Турция конюнктурно са партньори....Конюнктурно...Руснаците никога няма да трансферират в пълне обем технологиите, заложени в С-400, като продадат такива ЗРК на турците..
Не че турците някога ще се научат да равят прилични ЗРК /С/, но С-400 НЕ Е за изнас!
Това са просто политически спекулации и партенки...
Ловя бас, че няма нико никога да продава С-400 на Турция...
Ердоган, ако не внимава, ще запали чергата на България и на целите балкани, но в това ще изгори и самата Турция...


Ти убеден ли си в последното си изречение? Пука им на световните и соросоидни сили за мижитурката БЪЛГАРИЯ


Това, че на никого не му пука за българияь ми е ясно! Последното изречение, което съм написал, а ти ми цитираш, наистина, някак звучи непълно...НО....УБЕДЕН СЪМ, ЧЕ АКО ЕРДОГАН СИ ПОВЯРВА И ПОЧНЕ ДА ДЕЙСТВА НА СВОЯ ГЛАВА, ЩЕ СРИТАТ ТУРЦИЯ МНОГО ЖЕСТОКО!

Аз не се радвам на такъв сценарий, защото Република Турция е наш съсед и при открита гражданска война там тук ще станев пълно с бежанци...

Но иначе, ДА! Убеден съм, че Турция НИКОГДА /никогиш кажете ако щете /, нема да получи С-400...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2017, 13:23       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
andrei p226 R написа:
Ловя бас на бутилка ,,Лагавулин 16"/или евивалентно като цено малцово непушено, че Република Турция НИКОГА не ще получи ЗРК с голям обсег на действие, като С-400!
Защо не, Андрю; при условие че S-400 Triumf ...или SA-21 Growler по стандартите на НАТО; Ердоган може да го ползва само за дефенс?! А предвид случващото се в Северна Сирия - обособяването на Западен Кюрдистан; на Турция определено ще й трябва модернизация в тази насока. А на бас в случая не се хващам; щото решението дали Турция да получи или не S-400 ...ще бъде изцяло политическо! А на какъв етап са неофициалните преговори между Москва и Анкара - можем само да гадаем.


п.с. Иначе; лично моето мнение е... че Ердо все пак ще получи S-400 от руснаците! Щото; Путин и той поддържа кюрдите в Северна Сирия! От друга страна... едно обтягане на отношенията между Анкара и Москва... ще утежни неимоверно много мисията на руснаците в Сирия! Та; ако склонят все пак да се осъществи тази сделка... причината ще именно това!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2017, 13:28       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
andrei p226 R написа:
Ердоган, ако не внимава, ще запали чергата на България и на целите балкани, но в това ще изгори и самата Турция...
Няма. Твърде много главоболия му се задават наесен с този Независим Кюрдистан... за да отваря още един фронт на конфронтация; този път към най-големите си чужди инвеститори от Западна Европа. Писал съм го и преди: Ердо ще продължи да затопля отношенията си с Европа; кризата с бежанците ще затихне; Сюлейман Гьокче наесен си заминава... а ДОСТ започва да изпада временно в изолация.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2017, 13:52       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
andrei p226 R написа:

Но иначе, ДА! Убеден съм, че Турция НИКОГДА /никогиш кажете ако щете /, нема да получи С-400...

Хайде да хващаме баса. Със С-400 са въоръжени вече Китай и Индия и няма пречка и на Турция да го продадат. Особено след като вече е на ход превъоръжаване със С-500.
Само, че ако до година няма официална сключена сделка, какво правим?
Аз с Геле се бях хванал на бас, че мажоритарен вот няма да се приеме и ГЕРБ няма да спечелят от такъв. Чакам още 6 месеца и ще си търся уискито и от него :happy:
Защото у нас думата референдум е мръсна и всичко беше показно за народа, че от него нищо не зависи!

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2017, 14:12       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Kronos написа:
Аз с Геле се бях хванал на бас, че мажоритарен вот няма да се приеме и ГЕРБ няма да спечелят от такъв. Чакам още 6 месеца и ще си търся уискито и от него.
Аре, сега... такова нещо никога не съм казвал /или ми намери цитата точния; 38-ми може да съдейства, ако е изтрит/. Това, което казах тогава е - че баце ще се върне напролет на бял кон. Което; всъщност и стана! Ма бил ли е кон, а не кранта... сив или черен - няма значение; кой е пак най-отгоре?! Мажоритарния вот си го пазиха за резервен вариант; но просто не се наложи. Така че... плииииз, не ми слагай и ти в устата думи; които никога не съм казвал! Бас по темата единствено изгубих от Росен; че баце няма да подава оставка. И; бутилчето си замина накъдето трябва... да не излезе приказка сега, че не си държа на думата!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2017, 14:54       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
38-ми може да съдейства, ако е изтрит
И да искам - не мога, сърди се единствено на себе си.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2017, 16:23       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
ubboto написа:
Kronos написа:
Аз с Геле се бях хванал на бас, че мажоритарен вот няма да се приеме и ГЕРБ няма да спечелят от такъв. Чакам още 6 месеца и ще си търся уискито и от него.
Аре, сега... такова нещо никога не съм казвал /или ми намери цитата точния; 38-ми може да съдейства, ако е изтрит/. Това, което казах тогава е - че баце ще се върне напролет на бял кон. Което; всъщност и стана! Ма бил ли е кон, а не кранта... сив или черен - няма значение; кой е пак най-отгоре?! Мажоритарния вот си го пазиха за резервен вариант; но просто не се наложи. Така че... плииииз, не ми слагай и ти в устата думи; които никога не съм казвал! Бас по темата единствено изгубих от Росен; че баце няма да подава оставка. И; бутилчето си замина накъдето трябва... да не излезе приказка сега, че не си държа на думата!

Всъщност спора си беше изцяло за мажоритарния вот. Но аз и без това не пия отдавна, така че не е голяма загуба :P

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2017, 19:23       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Kronos написа:
andrei p226 R написа:

Но иначе, ДА! Убеден съм, че Турция НИКОГДА /никогиш кажете ако щете /, нема да получи С-400...

Хайде да хващаме баса. Със С-400 са въоръжени вече Китай и Индия и няма пречка и на Турция да го продадат. Особено след като вече е на ход превъоръжаване със С-500.
Само, че ако до година няма официална сключена сделка, какво правим?
Аз с Геле се бях хванал на бас, че мажоритарен вот няма да се приеме и ГЕРБ няма да спечелят от такъв. Чакам още 6 месеца и ще си търся уискито и от него :happy:
Защото у нас думата референдум е мръсна и всичко беше показно за народа, че от него нищо не зависи!


Кронос, хващам баса! Наймного да олекна със 100-110 лева ...

ЗРК /с/ С-400 НЕ Е изнасян , извън Руската федерация! Турция никога няма да го получи / за С-400 говоря /. Не знам дали си забелязал подходът на Република Турция, когато закупува относително съмвременни оръжейни системи. Турците искат ТРАНСФЕР НА ТЕХОЛОГИИ!
това беше и причината още в кай на 90-те да се откажат от масово приемане на въоръжение на РСЗЖ М-270, защото САЩ им отказаха трансфер на технологии...Затова и турчолята, закупиха РСЗО WS-1B от Китай...
Руснаците няма да продадат С-400 на КНР, най-малкото защото имат опит от продажбана на С-300 ПМУ на Китай през 90-те години. След като изнесоха комплексите, жълтите ги изкопираха / НЕ съвсем успешно / на 100 %!
Спечелиш ли баса, ще се видим някъде и ще ти дам уискито...
Фактически, басът ни е за уиски (, в ценовия диапазон 100 лева...Нищо страшно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2017, 19:57       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
andrei p226 R написа:
Kronos написа:
andrei p226 R написа:

Но иначе, ДА! Убеден съм, че Турция НИКОГДА /никогиш кажете ако щете /, нема да получи С-400...

Хайде да хващаме баса. Със С-400 са въоръжени вече Китай и Индия и няма пречка и на Турция да го продадат. Особено след като вече е на ход превъоръжаване със С-500.
Само, че ако до година няма официална сключена сделка, какво правим?
Аз с Геле се бях хванал на бас, че мажоритарен вот няма да се приеме и ГЕРБ няма да спечелят от такъв. Чакам още 6 месеца и ще си търся уискито и от него :happy:
Защото у нас думата референдум е мръсна и всичко беше показно за народа, че от него нищо не зависи!


Кронос, хващам баса! Наймного да олекна със 100-110 лева ...

ЗРК /с/ С-400 НЕ Е изнасян , извън Руската федерация! Турция никога няма да го получи / за С-400 говоря /. Не знам дали си забелязал подходът на Република Турция, когато закупува относително съмвременни оръжейни системи. Турците искат ТРАНСФЕР НА ТЕХОЛОГИИ!
това беше и причината още в кай на 90-те да се откажат от масово приемане на въоръжение на РСЗЖ М-270, защото САЩ им отказаха трансфер на технологии...Затова и турчолята, закупиха РСЗО WS-1B от Китай...
Руснаците няма да продадат С-400 на КНР, най-малкото защото имат опит от продажбана на С-300 ПМУ на Китай през 90-те години. След като изнесоха комплексите, жълтите ги изкопираха / НЕ съвсем успешно / на 100 %!
Спечелиш ли баса, ще се видим някъде и ще ти дам уискито...
Фактически, басът ни е за уиски (, в ценовия диапазон 100 лева...Нищо страшно...

У уикито пише друго - https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1-400 - На въоръжение е в Китай и Индия. И пак задавам въпросът - след като официално е при тях, защо да не е и в Турция, още повече, че догодина започва въоръжаване със С-500? - https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1-500

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2017, 20:33       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
andrei p226 R написа:
Турция никога няма да го получи / за С-400 говоря /. Не знам дали си забелязал подходът на Република Турция, когато закупува относително съмвременни оръжейни системи. Турците искат ТРАНСФЕР НА ТЕХОЛОГИИ!
Андрю; главно с помощта на американците /и частичност на руснаците при кантона "Африн"/... над 90% от територията на Северна Сирия вече се контролира от кюрдските милиции, YPG. Наесен; кюрдите в Ирак също започват да ръчкат за независимост... а какво тепърва ще има да се случва в Сирия - един Господ знае! Едно обаче е сигурно - Ердо ако не е силен; враговете му ще го изядат с парацалите. Така че; за дефенс; след като американците си изтеглиха "Пейтриътите" от Турция - НА НЕГО С-400 МУ Е НУЖЕН ПОВЕЧЕ ОТВСЯКОГА!

От друга страна; ако Ердо започне да прави сечено на руснаците - ТЯХНАТА МИСИЯ В ТУРЦИЯ ЩЕ СЕ ЗАТРУДНИ НЕИМОВЕРНО МНОГО! Затова; склонен съм да вярвам; че В ЗАМЯНА НА КОНКРЕТНИ ПОЛИТИЧЕСКИ АНГАЖИМЕНТИ към случващото се в Сирия - Ердоган; в крайна сметка; ще получи С-400 от руска страна!

Права или крива - това е моята логика на разсъждение! А дали преговорите между Москва и Анкара ще протекат гладко и без някакви големи сътресения - това вече няма как да знам! Затова не се и хващам на бас с теб именно по този въпрос.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2017, 20:56       Заглавие:  Re: Германия тихомълком изгражда европейска армия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
andrei p226 R написа:
Турция никога няма да го получи / за С-400 говоря /. Не знам дали си забелязал подходът на Република Турция, когато закупува относително съмвременни оръжейни системи. Турците искат ТРАНСФЕР НА ТЕХОЛОГИИ!
Андрю; главно с помощта на американците /и частичност на руснаците при кантона "Африн"/... над 90% от територията на Северна Сирия вече се контролира от кюрдските милиции, YPG. Наесен; кюрдите в Ирак също започват да ръчкат за независимост... а какво тепърва ще има да се случва в Сирия - един Господ знае! Едно обаче е сигурно - Ердо ако не е силен; враговете му ще го изядат с парацалите. Така че; за дефенс; след като американците си изтеглиха "Пейтриътите" от Турция - НА НЕГО С-400 МУ Е НУЖЕН ПОВЕЧЕ ОТВСЯКОГА!

От друга страна; ако Ердо започне да прави сечено на руснаците - ТЯХНАТА МИСИЯ В ТУРЦИЯ ЩЕ СЕ ЗАТРУДНИ НЕИМОВЕРНО МНОГО! Затова; склонен съм да вярвам; че В ЗАМЯНА НА КОНКРЕТНИ ПОЛИТИЧЕСКИ АНГАЖИМЕНТИ към случващото се в Сирия - Ердоган; в крайна сметка; ще получи С-400 от руска страна!

Права или крива - това е моята логика на разсъждение! А дали преговорите между Москва и Анкара ще протекат гладко и без някакви големи сътресения - това вече няма как да знам! Затова не се и хващам на бас с теб именно по този въпрос.


Геле, ЗРК С-400 е скъп високо технологичен ЗРК за ПВО/с/ и е предназначен / най-общо казцано / за борба с изтребители и дреги високоскоростни цели, вклюйчително и крилатги ракети и ТРК
Ердоган, от кого ще се пази с С-400? От Израел или от САЩ? или от кюрдите, дето още нямат държава, а силете има са лекопехотни, назцемни такива...Ердоган, ако иска да се пази от кюрдите, средството е ДИПЛОМАЦИЯ И навиране езика в ректума на САЩ, ако не е вече твърде късно!
Второ, преувеличава се силата на ПКК и другите кюрдски въоръжени формации на територията на Република Турция които в момента същуествуват и които ома потенциал да се ръзвърнат в блъзко бъдеще!
Независим Кюрдистан трябва да има, защото няма как друго яче..Тоя народ има право на национално-политическа еманципац;ия, във формата на собствена държавност /същинска такава, а не разни автономии и прочее /....Но, въпросът е за териториалния обхват на този Независим Кюрдистан, протокториран от САЩ. Независим Кюрдистан, обхващащ всички или поне повечето етнически кюрдсик територии- няма да го бъде..
Никой няма интерес кюрдският проблемм да бъде разрешен. сам казваш, че с Независим Кюрдистан, обхващащ теротирия знач
ително по-малка от етническата кюрбска територия е инструмент за държана в шах на Турция / Сирия вече не я броя в уравнението /.
Изходът за Република Турция / така, както аз го виждам / от сложната вътрешнополитическа и международна ситуация, в който се намира в момента е само един: НА ВЛАСТ ДА ДОЙДАТ ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА ПРОАМЕРИКАНСКИТЕ СИЛИ В ТУРСКОТО ОБЩЕСТВО!

Естествено, за руснаците това не е изгодно и ще крепяд Ердоган до последно..Това обаче има потенциала да взриви отвътре самата Република Турция...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 574 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer