logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 13:17




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 217 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 15:27       Заглавие:  Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Путин: Славянската писменост е дошла в Русия от македонската земя
https://dariknews.bg/novini/sviat/putin ... ia-2025763


п.с. Аз, разлика от някои наши министри, не бих бързал толкова да скачам на Путин /за протокола, и аз като tsb не съм нито фил, нито фоб/, щото съм чел следното: през 885 година папа Стефан VI издава була, с която забранява славянското богослужение във Великоморавия. Много от учениците на Светите братя Кирил и Методий са затваряни или изгонени. Сред изгонените са Климент, Наум и Ангеларий. Те тръгват към България като минават през Белград. Там са посрещнати от българския боритаркан, който веднага изпраща учениците в Плиска при цар Борис I. Българският владетел решава Наум да остане в Плиска, а Климент - да отиде в Кутмичевица. А Кутмичевица, другарки и другари, е наименование на югозападната част на Македония и Албания през средните векове.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 15:32       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
... която е била част от България.

Изпратено от моят 6043D с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 15:42       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
9mm написа:
... която е била част от България.
Точно така, била е някога. Иначе, мислим, Путин със същия успех би могъл да каже, че славянската писменост в Русия е дошла от албанската земя, щото точните граници на областта Кутмичевица не са известни. Но вероятно в тях попадат западномакедонските езера (Преспанското и Охридското) и територията на запад от тях до Адриатическо море, в днешна Южна Албания.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 15:56       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Г-н Путин много точно и прецизно е формулирал изказването си.

Прочетете мнението на историка Б.Димитров:

https://www.24chasa.bg/mnenia/article/6241797


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 16:05       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 25 Авг 2008, 16:37
Мнения: 304
Цитат:
*tsb*
Специално за русофилите:
За мен лично това изказване на висш руски политик е поредното доказателство, за това че руските политици по настояще недолюбват България и се опитват да омаловажат и обезценят българските успехи по всякакъв начин.
Въпреки че ми е смешно , все пак за протокола ще попитам т.начичащите се *нерусофоби* :D - А каква причина има Путин да ни *долюбва* през последните 15тина години , и защо да не прави "сечено" когато и както може..? :wink: ....
ubboto написа:
Путин със същия успех би могъл да каже, че славянската писменост в Русия е дошла от албанските земи
Обективно погледнато географската област македония не се изчерпва с пиринската и вардарската , - по голямата и част е в Гърция.... пък и самата дума също е гръцка.... :wink: .... Поредните хибридни медийни балони - руско-македонско-бугарски.... :D ..... остава само малаките и албланците да се включат за да бъде пълна програмата.... :happy:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 4-1999.png


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 16:20       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ИВАН написа:
Обективно погледнато географската област македония не се изчерпва с пиринската и вардарската , - по голямата и част е в Гърция.... пък и самата дума също е гръцка....
Мисълта ми беше, че областта Кутмичевица, където е изпратен да твори Климент през 885-та, в по-голямата си част се намира на територията на днешна Македония. Така че аз поне не намирам нещо невярно или пък скандално в изказването на Путин.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 16:25       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 25 Авг 2008, 16:37
Мнения: 304
ubboto написа:
Мисълта ми беше, че областта Кутмичевица, където е изпратен да твори Климент през 885-та, в по-голямата си част се намира на територията на днешна Македония..
Така е - много шум за нищо..... :-)

п.с. .....но си много прав като спомена албанците - сега в тази област *македонците* са малцинство , с тенденция да изчезнат... :wink:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 16:32       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Е той Климент за това е охридски. Че Путин е прав към днешна дата ок прав е.

Обаче днес четох една много дълга статия за Русия и кой и бил крив и кражбата на история от псевдо държавите като Македония и Украйна.

Та с това си изказване Путин просто оказва мощна подкрепа на Македонците в кражбата им на история и съответната им легитимация с всичките негативни за нас последствия.

А дали Руснаците ни обичат ами често казано от сблъсъка ми с тях по морето и Европа по-скоро не дори ни мразят като предатели а в какво точно сме ги предали и на тях самите не им е много ясно както четох в много дългата статия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 16:41       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ИВАН написа:
Така е - много шум за нищо....
Неолибералите надуват вувузелите, за да си заработят надниците. Нищо повече. А народът ни като цяло е доста податлив на медийни внушения, дори и когато те са гига фейк.

ИВАН написа:
Сега в тази област *македонците* са малцинство , с тенденция да изчезнат...
Тук може би малко избързвам, но след призива на американския конгресмен, Дейна Рорабейкър, за промяна на границите на Балканите и подялба на Македония - май нямат много други опции македонците, освен трайно да погледнат на Изток.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 16:43       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ИВАН написа:

............. - А каква причина има Путин да ни *долюбва* през последните 15тина години , и защо да не прави "сечено" когато и както може..? :wink: ....
...............


А каква причина имаме ние, българите да долюбваме съветските и руските политици от последните 150 години, казвам политици, а не народ?
Може би заради Райхщадското споразумение, където Австро-Унгария и Русия се съгласяват, че „ако се стигне до териториални промени или разпадане на Отоманската империя, създаването на голяма компактна славянска или друга държава е изключено“ или може би заради войната на Русия ПРОТИВ БЪЛГАРИЯ в Добруджа (1916-1917г.) или може би заради изкуственото създаване на македонската нация, което след 1945 става с изключително активното участие на СССР и което до момента продължава да минира балканите?
Или може би защото все още сърбаме попарата и берем негативите от човеконенавистническата, псевдо кумунистическа, номенкатурна система наложена ни от СССР след 1945 год.? Или може би имаме причина да долюбваме англичаните, които поддържаха османската империя? Или да долюбваме американците, дето бомбардираха София?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 16:46       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 25 Авг 2008, 16:37
Мнения: 304
b5202s написа:
А дали Руснаците ни обичат ...по-скоро не дори ни мразят като предатели а какво точно сме ги предали и на тях самите не им е много ясно....
Е , как какво - ;;;
1. НАТО е военен враг на раша
2. трябва да плащат визи за да идват тука
3. медийните изцепки на нашите *политици* за заплахата от изток
4. постоянните обругавания на военните паметници

........ интелигентен човек си , ако трябва и още причини може да посоча.... :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 16:46       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Та с това си изказване Путин просто оказва мощна подкрепа на Македонците в кражбата им на история и съответната им легитимация с всичките негативни за нас последствия.
Ами не, не мисля така. Щото е исторически факт, че България бе първата страна, която през 1992-ра призна Република Македония като независима и суверенна държава. А и Путин каза точно "македонската земя", а не Македония, визирайки каквато и да било държавност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 16:51       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 25 Авг 2008, 16:37
Мнения: 304
tsb написа:
А каква причина имаме ние, българите да долюбваме съветските и руските политици от последните 150 години, казвам политици, а не народ?
Лично на мен ми е последна грижа дали рашките ме обичат или мразят....... Омраза има достатъчно - даже в излишък и тука в нашето общество.... :wink:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 16:54       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ИВАН написа:

........Лично на мен ми е последна грижа дали рашките ме обичат или мразят.......


И аз така.
Важното е да си обичаме нашата си държава и нашия си народ.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2017, 17:01       Заглавие:  Re: Славянската писменост в Русия дошла от македонската земя
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ИВАН написа:
1. НАТО е военен враг на раша
2. трябва да плащат визи за да идват тука
3. медийните изцепки на нашите *политици* за заплахата от изток
4. постоянните обругавания на военните паметници


1. ами за това са си виновни те самите а и ако имаше референдум тогава 2002-2004 май нямаше да сме членове.
2. ами с парите от визи на руснаците реално се издържа външно министерство и сите трудоустроени. Макар че ако няма визи туристите ще бъдат двойно и тройно но това не грее хазната щото тя я вземе 9% данък я не.
3. и мен много ме е ят но това не е предателство а простотия.
4. Винаги ме е вбесявало, както би ме вбесило ако някой отиде на гробищата и се изгаври с гробовете на моите близки но това пак не е предателство а огромна простотия.

Така че да много сме прости като народ и другите с право могат да ни се сърдят но не сме ги предали ние! Те сами си взеха решение да си разтурят съюза/държавата и оставиха всичките си сателити да се оправят както могат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 217 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer