logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 03:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 12:15       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
DoctoraBG написа:
Е... сам виждаш, че не спят и за тях няма разлика между законопослушен ИПСЦ стрелец и активен стрелец.
Бай ти Петко от Лясковец, дето от раз зачеркна куп учебници по специална тактика, какъв стрелец беше?! :DD Пък и тези неща, дето ги мислиш и пишеш... не трябва после да се сърдиш на ебавките на гражданите. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 12:22       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
DoctoraBG написа:
Ivo III написа:
...ето .. това са глупости! .. http://storage.dynamic-arms.com/bfds/fo ... ratura.pdf ... на които трябваше да пишем и отговаряме на разпитите ...

Ако се пръкне някой наркоман с калаш пред НДК и започне да соли наред, първото, за което ще ревнете тука ще е "службите къде спаха". Е... сам виждаш, че не спят и за тях няма разлика между законопослушен ИПСЦ стрелец и активен стрелец. Това, че на теб и през ум не ти минава да изпълниш подобен сценарий не означава, че си освободен от проверки. Информацията не се получава с екстрасенси и кристална топка.


а стига ве :shock:
щото не може да викнете криминалите и терористите .. викате нас на разпити и писаници, и сега и оръжията ще ни приберете, по новите директиви .. за да се приборите с тероризма и криминализма :punch:

явно това е начина за растеж в кариерата ..
защото единия от шестчленката/комисия/екип дето ни разпитваше .. сега гледаме се е издигнал до голям началник :danger:
а по време на разпита беше член на един от клубовете ни, идваше и пострелваше с нас, помагахме му много
.. явно се е внедрил и ни е разкрил :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 12:29       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 27 Авг 2014, 09:08
Мнения: 122
Местоположение: София
ubboto написа:
DoctoraBG написа:
Е... сам виждаш, че не спят и за тях няма разлика между законопослушен ИПСЦ стрелец и активен стрелец.
Бай ти Петко от Лясковец, дето от раз зачеркна куп учебници по специална тактика, какъв стрелец беше?! :DD Пък и тези неща, дето ги мислиш и пишеш... не трябва после да се сърдиш на ебавките на гражданите. :wink:

Бай ти Петко не е зачеркнал нищо. Там грешките бяха други(не мога да коментирам) и се стигна до тая трагедия, а не че е голям стрелец или тактик.

_________________
Любомир Любенов
____________________


Без пари от мене толкова
JDredd 4.01.2018 00:22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 12:37       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
имам чувството, че някой отговорни кадри дето взимат решенията и определят посоките .. си живеят в ерата на чернобелите телевизори и радиоапаратите ВЕФ

ако някой им покаже какво има в youtubeto .. ще си сложат въжето!


в МО .. се наблюдава едно постепенно пенсиониране на тези кадри и подмяната им с млади, умни и мотивирани началници
докато в МВР и сродни .. увреждането настъпва моментално още с постъпването на служба, и виждаме млади кадри с такива убеждения
не всички разбира се .. има и изключения, но са единици и си траят, защото ще бъдат смачкани от .. :danger: :danger: :danger:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 12:38       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 27 Авг 2014, 09:08
Мнения: 122
Местоположение: София
Ivo III написа:
а стига ве :shock:
щото не може да викнете криминалите и терористите .. викате нас на разпити и писаници, и сега и оръжията ще ни приберете, по новите директиви .. за да се приборите с тероризма и криминализма :punch:

явно това е начина за растеж в кариерата ..
защото единия от шестчленката/комисия/екип дето ни разпитваше .. сега гледаме се е издигнал до голям началник :danger:
а по време на разпита беше член на един от клубовете ни, идваше и пострелваше с нас, помагахме му много
.. явно се е внедрил и ни е разкрил :DD

Никой не се ражда криминал или терорист, а аз оръжия не прибирам, работя с тях и нямам нищо против гражданите също да са въоръжени.

_________________
Любомир Любенов
____________________


Без пари от мене толкова
JDredd 4.01.2018 00:22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 12:43       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
DoctoraBG написа:
Ivo III написа:
а стига ве :shock:
щото не може да викнете криминалите и терористите .. викате нас на разпити и писаници, и сега и оръжията ще ни приберете, по новите директиви .. за да се приборите с тероризма и криминализма :punch:

явно това е начина за растеж в кариерата ..
защото единия от шестчленката/комисия/екип дето ни разпитваше .. сега гледаме се е издигнал до голям началник :danger:
а по време на разпита беше член на един от клубовете ни, идваше и пострелваше с нас, помагахме му много
.. явно се е внедрил и ни е разкрил :DD

Никой не се ражда криминал или терорист, а аз оръжия не прибирам, работя с тях и нямам нищо против гражданите също да са въоръжени.


точно така е
ние искахме (през 2009та) да изработим процедура, всички наши членове на клубове, особено картотекираните
да бъдат проверявани от подходящите служби, да предаваме всяка година списъци ..

защото и ние не искаме сред нас да дойде .. един двама - неподходящи
внесохме официално писмо с това предложение .. не беше само на думи

но .. уви .. отказаха ни, защото сме им отваряли много работа! (дори не ни отговориха на писмото)

някакси коствено го постигнахме това .. с предаването на списъци за получаване на допуски за семинари и състезание на полигоните
но ... целта ни беше .. да можем да проверим кандидат членовете ни, защото ние не можем да знаем ... какъв е кандидата

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 12:49       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
а по време на разпита беше член на един от клубовете ни, идваше и пострелваше с нас, помагахме му много .. явно се е внедрил и ни е разкрил
Добе, де, да му е.а майката, как в държава като Словакия, която също е членка на ЕС, днес ако тръгна като турист натам само с ръце в джобовете - утре съвсем спокойно ще мога да стрелям на полигона с "калашник" от движещ се автомобил и каквото друго душа ми иска! А тук за семинар, където идеята е да се стрелят само и единствено стандартни класифайъри се говори за разрешения от службите, свидетелства за съдимост, за разни декларации и пр. Ами, не го разбирам, честно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 13:00       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
DoctoraBG написа:
Никой не се ражда криминал или терорист...
"Активните стрелци", които влизат в тълпа и започват да стрелят без cooling-off period ... над 90% от тях в Щатите са били на два антидепресанта там. Като не съм срещал инфо сред тях да е имало спортисти. А тези на тежките антидепресанти у нас някой на отчет води ли ги? Или тези, дето могат да си хванат пищовите... само те се водят дежурните заподозерни? Питам, щото ми стана интересно... и дано това да не се води някаква секретна там информация. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 13:16       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5277
Местоположение: София
DoctoraBG написа:
аз оръжия не прибирам, работя с тях и нямам нищо против гражданите също да са въоръжени

Я дайте да се спрем на тази теза и да видим с какво може да сме полезни един на друг, къде като обучение, къде за някое и друго рамо. А не типично по български да направим от двама хайдути три враждуващи, помежду си, чети.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 13:30       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
според мен преди МВР да се оглежда в спортисти и инструкторите ни

трябва да направи всичко възможно да се изгради регистър на лудите у нас! и опасните да се прибират

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 14:40       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Ivo III написа:
имам чувството, че някой отговорни кадри дето взимат решенията и определят посоките .. си живеят в ерата на чернобелите телевизори и радиоапаратите ВЕФ

ако някой им покаже какво има в youtubeto .. ще си сложат въжето!


в МО .. се наблюдава едно постепенно пенсиониране на тези кадри и подмяната им с млади, умни и мотивирани началници
докато в МВР и сродни .. увреждането настъпва моментално още с постъпването на служба, и виждаме млади кадри с такива убеждения
не всички разбира се .. има и изключения, но са единици и си траят, защото ще бъдат смачкани от .. :danger: :danger: :danger:

Иване, през 2015 имах опцията да видя уменията на родната ни армия ка стреля с калаш на полигон или стрелбище Тюлбито. Ей повярвай това не бе стрелба а гилзо производство.
За мен по- голямо кощунство от гилзо производството няма, защото аз имам една теория за него изразяваща се с приказката на мечо Пух, който паднал един клон по- надоло. Мда гилзо производството е безмислено, а те правиха точно това. Аз съм превърженик на стрелбата със смисъл т.е. да анализираш нещата къде бъркаш и след анализа да повториш и да има резултат или да вдигнеш левела.
Неискам да засягам никого ама темата за инструктура стана по скоро избий комплекса хейтър.
Каваш че армията са мръднали ...
Ха ха ха. Ебаси мърдането. Подгоровка за състезание се заключаваше в .... и една кадровачка да командва с хронометър в ръка хоп - стоп. Мда хоп- стоп. Докато в МВР по състезанията се стреля нещо друго .... Точно практико приложна стрелба. Незнам колко пъти да ви го казват хората. Отделно имаш фиксиран брой изстрели. ... Виж що не помолиш Кольо Христов, а ти го познаваш да участвате 3 ма мъже и 2 жени като отбор.... Оръжията да са ви в продукшан и така. Все от някъде трябва да се започне. Знаете, че структурите са закостенели по ваши думи.... Говорете с Кольо Христов и Емил Велев . След като структурите не ви търсят опитайте обратното. Резултата ше бъде интересен. .. Искате да помогнете на структурите и да ви кажа аз виждам само вашите приказки не къде да е , а тук във форума. Да тук и поднесени така, че все едно видиш ли ние искаме да помогнем ,ама МВР не ни търсят. Имате толкова състезатели, че не е проблем да пращате хора на всеки турнир и така.
Ако зависише от мен аз щях да го направя... И така ще се види кой крив и кой прав и къде е истината.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 16:02       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
ubboto написа:
Добе, де, да му е.а майката, как в държава като Словакия, която също е членка на ЕС, днес ако тръгна като турист натам само с ръце в джобовете - утре съвсем спокойно ще мога да стрелям на полигона с "калашник" от движещ се автомобил и каквото друго душа ми иска!
Ако си ходил през "социализма" в Чехословакия - сега нямаше да задаваш този въпрос.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 16:54       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
ubboto написа:
https://www.facebook.com/glockfantasy/videos/1002791403185331/?hc_ref=NEWSFEED

От старото ми работно място само на двама колеги бих се доверил за такива упражнения :D

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 18:03       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Вече сложих едно розе на масата.../мина 18 часа се пак/ и ебаси ми се засили интереса към филма горе...
-добре де кой е човека с брадата в началото? с татуираните ръки? събирателен образ е нещо като между Драката и Златко Баретата ми прилича физически...българин ли е поне ? ноого профи се извива настрани върти глава и торс...стреля яко уверено...

-после един има пълничък...седи в колата...диша много учестено все едно е ебал и току що финиширал...
нещо техника за дишането има...кажете за нея...Закира не мое да не знаеш тези неща , мен?

ако не ...надеждата ми е в Доктора и Тоджито...за малко осветление...

на всичко отгоре се чува български език!? нямам фесбук регистрация ...да поровя...ше ме накарате да правя фалшива


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2017, 19:21       Заглавие:  Re: Размисли и страсти за инструкторите в МО, МВР и др. сило
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Мязат ми на едни поляци да ги е*а

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer