logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 06:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2017, 06:03       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Absolut написа:
За десния завой, не може ли нещо по средата? Напр.допълнителна секция на светофара, която позволява десен завой при червен светофар? Такива има например във Варна.


Ми не,разрешено ако не е забранено със знак - на някой криви кръстовища без видимост е забранено и си има знак над светофара - спираш,оглеждаш и ако няма забрана си правиш десния.
На други кръстовища е забранено през определено време,примерно от 7 до 9 сутринта и от 4 до 6 след обяд та да не се натискат в задрьстването,през останалото време си завиваш смело,не ти трябва ни светофар ни чудо.

Ма много лесно това,друго си е да висиш като каиш пък ония да те дебнат с камера


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2017, 13:02       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5282
Местоположение: София
@FIRSTGUN: При Вас вероятно това върши работа. Тук обаче не е разрешено, освен ако няма допълнителна секция, за която писах. Поставянето ѝ не е кой-знае каква сума и определено би облекчило поне няколко кръстовища в София, където в лентата за завой надясно се образува бавнодвижеща се колона.
А за камерите - почти всеки ден виждам как се прави десен завой, при червен светофар, от най-лявата лента (само за завой наляво), при четирилентово движение. :punch: Наблизо до въпросното кръстовище има наказателен паркинг - какви пък ги вършат паяците, направо не е за разправяне, нищо че с тях задължително пътува униформен, който пише актовете за репатрирането.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


Последна промяна Absolut на 23 Юли 2017, 15:59, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2017, 13:09       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Absolut написа:
@FIRSTGUN: При Вас вероятно това върши работа. Тук обаче не е разрешено, освен ако...
...не са на жълта мигаща светлина по някаква причина. Десен завой на червено в 23.59 примерно... и в 00.00; когато мига само жълто /или както там са им времевите диапазони/. А; колко случаи има; пешеходен светофар през нощта; няма жив човек на улицата... си работи; въпреки наличието на маркировка тип "зебра". А малко по-надолу... на уживена и през нощта пътна артерия - семафорът само на жълта мигаща светлина. Иначе, да; дори и тъпи - законовите положения е хубаво да се спазват.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2017, 13:43       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5282
Местоположение: София
Представи си обаче, в 00:01 да видиш как по пешеходната минава моряк, яздещ зебра...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2017, 13:56       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Absolut написа:
Представи си обаче, в 00:01 да видиш как по пешеходната минава моряк, яздещ зебра...
Не мога; дори и една бира само да съм пил - пак не сядам да карам; а наркОтици през живота си никога не съм употребявал.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2017, 11:45       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
ubboto написа:
Absolut написа:
Представи си обаче, в 00:01 да видиш как по пешеходната минава моряк, яздещ зебра...
Не мога; дори и една бира само да съм пил - пак не сядам да карам; а наркОтици през живота си никога не съм употребявал.

Браво Бате! В това отношение си принципен, като мен!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2017, 22:41       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Вчера по АМ Струма отново имаше ДОНОРИ, дето бичеха с по над 140 км час. Бяха по-кротки от ония говеда от предишния път, но са като цяло нагли и долни. Много нбезотговорни водачи!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 00:46       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1220
Местоположение: USA
Absolut написа:
@FIRSTGUN: При Вас вероятно това върши работа. Тук обаче не е разрешено, освен ако няма допълнителна секция, за която писах. Поставянето ѝ не е кой-знае каква сума и определено би облекчило поне няколко кръстовища в София, където в лентата за завой надясно се образува бавнодвижеща се колона.

Не знам да има щат (в САЩ), където има забрана за дясен завой на червено. Може да има малко разлика в различни градове и общини.
Единственото изискване е да спреш, все едно че има знак Стоп, оглеждаш се за кола или пешеходец и завиваш. Няма значение дали е през нощта или деня.
При вас идиоти ли се занимават с регулиране на движенията? Преди година или нещо питах тук защо като копирате нещо от САЩ не копирате нещо свестно. Тук при превключване от червено на зелено НЯМА жълта светлина. При това положение кръстовището е изчистено и няма опасност от катастрофа. Досега за толкова години не си спомням да съм видял катастрофа в кръстовище.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 04:04       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Не знам дали някой е карал по такова кръстовище, това е старо видео, от преди 3 години, вече го пуснаха и наистина спестява много време, работи идеално.
В началото се чудех как ще карам в "насрещното движение, но като те пусне светофара се движиш много бързо и без никакви проблеми, дори и когато са кола до кола в следобедният трафик.

http://wfla.com/2015/09/02/floridas-fir ... -sarasota/


_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 06:52       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Крайно време беше и тази тема да завие към САЩ :D :D :D С изненада и за самия себе си ще споделя, че това явление напоследък толкова се разреди, че взе да ми липсва :D

И така и така имаме вече инфо и за САЩ - моля американците ако желаят да споделят как е регламентиран в новата им родина въпросът с използването на детектори за радарен сигнал. За да избегна излишни залитания пояснявам, че става дума за електронни устройства, поставени в автомобилите, които показват наличието на полицейски радари, лазери или други излъчващи ЕМВ уреди за измерване на скорост, а НЕ за електронни устройства, поставени в автомобилите, които излъчват ЕМВ с цел подавяне или въобще осуетяване на работата на полицейските уреди за измерване на скоростта.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 16:27       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1220
Местоположение: USA
Федерален закон доколкото знам няма. За всеки щат е различно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 16:33       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
JDredd написа:
И така и така имаме вече инфо и за САЩ - моля американците ако желаят да споделят как е регламентиран в новата им родина въпросът с използването на детектори за радарен сигнал. За да избегна излишни залитания пояснявам, че става дума за електронни устройства, поставени в автомобилите, които показват наличието на полицейски радари, лазери или други излъчващи ЕМВ уреди за измерване на скорост, а НЕ за електронни устройства, поставени в автомобилите, които излъчват ЕМВ с цел подавяне или въобще осуетяване на работата на полицейските уреди за измерване на скоростта.

Ако си беше направил труда да се запознаеш с т.нар. "visual speed estimates" ... сега нямаше да задаваш излишни въпроси! :DD

http://blog.cleveland.com/metro/2010/06 ... _poli.html


Оу, мен! :oops:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 20:11       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Само четери щата забраняват детекторите за нормалните категории шофьори: ДС, мисля две от Вирджиниите и още един за който не се сещам, възможно е да е НюЙорк но може и да бъркам. Детекторите са забранени навсякъде за професионалните шофьори. Във Вирджиния мисля по-голямото нарушение е ако те хванат с радар, но то се наказва с по-малка по стойност глоба от превишената скорост, доста хлапета като карат бързо включват радарите, така куките като ги гепят се отървават с глобата за радар, вместо с няколко стотин кинта глоба за превишена скорост. Това беше информация от преди сигурно 10 год когато за последен път бях във Вирджиния, сега е възможно да е различно.
Аз лично карам задължително и винаги с радар, имам по един във всяка кола. Спестяват ми сума ти актове ежемесечно. Обикновенно ги засичам от грубо миля и половина ако осветят някой пред мене, иначе ако е например през ноща и си първа кола няма почти никакъв шанс да се разминеш, просто когато запищи радара, вече си хванат с каквато скорост си карал... Качването на радара от таблото, на горният ръб на прозореца, вдига дистанцията от която можеш да ги засечеш с м-у 400 до 700м, зависи от радарите. За мене лично, всичко което засича поп излъчването работи без грешка и няма нужда от някакви последни модели напудрени Валентин 1 или вградените с-ми. не са лоши, но аз ги засичах до преди 5год с една Кобра от 1996та без проблем, така че аз поне не виждам смисъл от скъпи радари... Мойте са купувани от Ибей, конфискувани, за по $20-30 кинта. Пращаш ги на производителя да ти ги ъпгрейдва за още $40 и получаваш $300 радар за $50-60... Повечето ми радари са Белтроникс и аз поне съм много доволен, но има и много други марки имодели които си заслужават парите... При мене не е толкова зле, до 9мили отгоре на лимита не ти дават акт, може да ти се размине и до 14-15 мили над лимита. На 20ми над лимита куката по принцип е длъжен да те арестува но пак - при мене ми се е разминавало много пъти такова положение, даже са ми давали само "нарушаване на трафик девайс" демек глобата е като да не спреш на Стоп или да нарушиш нещо знак... магистралите ми са 70м/ч което означава, че всички карат с 90 и куките ще те спрат ако караш с повече, или ако те хванат :DD В града имам 45 и 50 - 55м/ч скорости, което е скороста на магистралите на Север, направо се побърквам като се забия към Вашингтон... :evil:
Куките са доста разбрани тука, не знам как е по други места. По големите градове даже не се занимават да се баламосват с тебе, спират те, взимат ти документите, връщат се с акта и ти пожелават приятен път, нямат време за губене... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 22:19       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
ubboto написа:
Оу, мен!
Лазаре, я слез от дървото и кажи този водач как мина!

Срещу такъв радар не съществува защита :sad:

За миг обаче си представих какво би било ако в БГ КАТ можеше да определя скоростта визуално :shock:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 22:22       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
.38 Super написа:
Само четери щата забраняват детекторите за нормалните категории шофьори: ДС, мисля две от Вирджиниите и още един за който не се сещам, възможно е да е НюЙорк
Е, значи може да се приеме, че режимът е като тук.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer