logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 17:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2017, 11:32       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Стига с тия ,,премислени административни нарушения" Уббо!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2017, 11:58       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
andrei p226 R написа:
Стига с тия ,,премислени административни нарушения" Уббо!
Андрю; не извъртай и ти нещата! Никога и никъде не съм поощрявал или приканвал към неспазване на закона! Това; което единствено искам да кажа е, че е грешно да се слага знак за равенство между един премислен десен завой на червено нощно време, примерно; и това да се изсилиш без да се огледаш на главния път! На "Ломско шосе" пак са се бяха омазали вечера; и задръстването беше брутално. Като там не превишената скорост е проблема... а това, че хората не преценяват добре нещата; или с други думи: "не могат да карат"! В София; добре знаеш; че както ти трябва да пазиш да не удариш някои... така и ти трябва да се пазиш теб да не те ударят!

Гледам към "Сточна гара"; един отпред, вдясно от мен... как си върти главата. И; отпускам газта. Жената: "Защо намаляваш?" В същото време; оня без мигач, без нищо... брутално ме засича и ми влиза в платното! И; ако си карах нормално, без да се оглеждам навсякъде... с 50 км/ч щях да съм по таван! А; на тези, дето създават подобни предпоставки за такива ПТП-та; никой нищо не им казва! А ако ти излезеш да му потърсиш сметка; или поне да му се скараш... ще те изкарат агресор; и като нищо ще те обвинят в хулиганство! Ето това му е сбърканото на всичко!


Решението:
- тези, дето са си изкарали книжките някъде другаде; преди да дойдат за постоянно да карат в София - пожелателно да минат на опреснителен шофьорски курс... ама пак в София;
- средно или тежко ПТП по твоя вина - отново на медицински преглед и проверовъчен изпит. Две ПТП-та по твоя вина; независимо леки или тежки - книжката три години на трупчета.

Не почне ли да се мисли най-накрая и по тези въпроси, няма да се оправим. С камерите единствено едни хора сега ще приберат едни кинти. Като; нека си има камери със знаци на местата, където има повишена концентрация от ПТП-та. Най-малкото, за да видиш знака и да намалиш там.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2017, 14:01       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
С примерите, които си привел съм съгласен! Но не и с минаването на червено. Когато карам градско в София, треперя някой да не ми омаа колата.
Другата опасност е, започваш маневра на изпреварване, надлежон включен ляв мигач и тупанът, тръгва в последния момент, на няколко метра пред мен да изпреварва! Това последното, между другото много често съм го виждал в Фърция...
А, да, като стана дума за обратен завой, смяна посоката на движение на магистрала, в участъка, където свърша мантинелата, как Ви се струва?
Булевард ,,Ломско шосе" е една от пътните артерии в София, на която изтръпвам, като се налага да преминавам...
Другата подобна е ,,Цариградско шосе" и колелото/,,детелината" на бул. ,,Г.М. Димитров", по пътя за НСС....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2017, 14:04       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Уббо, карай с по голяма дистанция / или поне се старай да караш/, доколкото в задръстванията е възможно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2017, 16:16       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5275
Местоположение: София
ubboto написа:
нека си има камери със знаци на местата, където има повишена концентрация от ПТП-та. Най-малкото, за да видиш знака и да намалиш там.

Да... Знакът за камера плаши повече от A40: Пътен участък, с повишено количество ПТП.
Изображение
ubboto написа:
Решението:
- тези, дето са си изкарали книжките някъде другаде; преди да дойдат за постоянно да карат в София - пожелателно да минат на опреснителен шофьорски курс... ама пак в София;
- средно или тежко ПТП по твоя вина - отново на медицински преглед и проверовъчен изпит. Две ПТП-та по твоя вина; независимо леки или тежки - книжката три години на трупчета.
Направо да въвеждат идиотен теста!

andrei p226 R написа:
карай с по голяма дистанция
И така не става. Като оставиш дистанция, сякаш подсещаш някои хора, че могат/трябва да започнат да се навират и да карат на зиг-заг, с което правят много повече аварийни ситуации, отколкото ти да се залепиш за бронята на този отпред.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2017, 18:02       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Като се навра в бронята на този отпред и като отзад ме ударят, та и предницата да отиде, нали?
А такива, дето много се навират на ,,зиг-заг", просто бързо отпускаш съединителя, рпродължаваш напред и им ,,затваряш" пространството.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2017, 08:34       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 27 Авг 2014, 09:08
Мнения: 122
Местоположение: София
JDredd написа:
DoctoraBG написа:
Ако удариш кучето с вестник, то започва да хапе вестника, не човека с вестника. Масово българинът има типичната кучешка психика и винаги му е виновен някой "вестник". Манталитет току-така не се променя, но поне впрегнете омразата в нещо полезно и участвайте в кампанията, която на кучешки език би звучала така: "спазвай правилата и ограниченията - прецакай катаджия"
Докторе, чета те и се успокоявам, че не си бил роден и пълнолетен през 40-те години на 20-ти век в Германия, щото с този твой PR талант ако те беше пребарал Гьобелс в пропагандата - евреите щяха на автостоп да пътуват до Аушвиц, Биркенау и подобните съоръжения и със засилка на собствен ход да скачат в пещта без да се налага да бъдат принуждавани да правят каквото и да е.

Не те знам какво работиш в МВР, но ако не си им някаква форма на имиджмейкър - това е голяма загуба не само за МВР, но и за цялата изпълнителна власт в Републиката.

Аз се признавам за победен в този спор и се оттеглям с подвита опашка (дано да съм такава порода куче, дето не му я режат собствениците), защото срещу аргументацията, която Доктора извади, съм всячески безсилен.

Този пост, написан с подигравателен тон и изпълнен с насмешка, ме засегна толкова силно, че не успях навреме да си го преместя в другия крачол, а съвестта ми така се мобилизира, че вече почти час не успявам дума да кажа, без да си наръфам езика или бузите.


JDredd написа:
DoctoraBG написа:
катаджийте не пишат закона
А това е толкова мъдра мисъл, че като я прочетох - осъзнах, че Аристотел няма вече място в подписа ми и трябва да бъде заместен от нея: един вид форма на самобичуване, което да съпроводи разкаянието ми.

Не знаех, че нарушавам някаква обществена тайна или нагласа, но ако те кефят подобни реплики - ето ти още да си ги цитираш - "щъркелите не носят бебета", "дядо Коледа не съществува".


ubboto написа:
С новите камери; катаджията завършва деня "нула на нула".

Така де, аз нямам нищо общо с катаджиите, но някой хора сънуват хранилки и се изказват предубедено.

andrei p226 R написа:
...
Така ще станем, една цветуща, прекрасна милЮцюнерско-прогресивна държава и ще се събират глоби и имуществени санкции, а от тук и раждаемостта ще се качи...

Това са изменениета, които аз предлагам! Ква правова държава, Кви пет лева! Гражданите под ботуш и да траят и да са усмихнати и щастливи, когато има се налагат наказания и се събират глоби!

Ами те наказания не се налагат на лотариен принцип. И преди да продължиш да се изявяваш като Робин Худ, защитаващ някакви псевдо-граждански права, ти и останалите бамбашка юристи се замислете, колко отрепки сте измъкнали от там, където им е мястото и сте затвърдили усещането им за безнаказаност.

ubboto написа:
andrei p226 R написа:
Ти правиш ли разлика, между управление на МПС с превишена скорост и предприемане на на забранена, опасна маневра, докато друго МПС изпреварва?
Точно това ми беше и на мен мисълта; поне обществеността да прави разлика между премислено нарушение... и едно тотално неадекватно поведение на пътя!

Категорично не съм съгласен! Едното почти винаги води до другото. Почти всяко ПТП, неадекватност или простотия на пътя, са започнали като "премислено нарушение". По тая логика дай при определени условия да допускаме пръст на спусъка и да не обръщаме внимание на "премисленото" чупене на безопасния ъгъл.

ubboto написа:
ti6kata написа:
Докато има такива използващи дефиницията "премислено нарушение" няма да се оправим.
Явно наистина съм си загубил времето, в опита си да обясня гледната си точка. Иначе, да... докато се кара по милиционерската логика "всичко живо под ножа" - наистина няма да се оправим. Австрия, Германия, Люксембург... почваме първо да се учим от забраните. Ама там едва ли някой кара с 10+ годишни гуми; или спестява от ремонти по ходовата част; светлините и пр. И после; на равен път, спазвайки чинно ограничението на скоростта; изведнъж, "загубил контрол над автомобила". Ами, с четири изпуснали амортисьора и нито един здрав носач - ще го изгуби! Така че; нека и оправянето ни започне първо от тези неща... и да оставим "премислените нарушения" за на края.

Всички неща, за които говориш са всъщност "премислени нарушения". И докато всеки разсъждава "дай първо да се оправи ......................, пък после ме гледайте мен", ЩЕ Е ВСЕ ТАКА !

_________________
Любомир Любенов
____________________


Без пари от мене толкова
JDredd 4.01.2018 00:22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2017, 10:18       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
DoctoraBG написа:
Всички неща, за които говориш са всъщност "премислени нарушения". И докато всеки разсъждава "дай първо да се оправи ......................, пък после ме гледайте мен", ЩЕ Е ВСЕ ТАКА !
Ти лично ще гарантираш ли; че по твоята кола... ако ей сега отидем на тресачка на амортисьори; няма да имаш нито един под 50% /т.е, изпуснал?!/ Нов амортисьор; и за старите коли си минава 100 лв. Без амортисьори; колата ти е като лодка... и; хоп; изгубил управление над автомобила! Ами носачи; биалетки; стабилизиращи щанги и какво ли още не?! Гуми?! Нова гума също ти тръгва от 100 лв. нагоре.

От друга страна; има неща, без които пък хептен не можеш да излезеш на пътя: граджанска; преглед; винетка и гориво. За да минеш преглед; трябва да си си платил и пътния данък. И на заплата от 1200-1300 лв. месечно, кое по напред?! Ами, първо със задължителните неща... и после почваме да пестим от гуми; ремонти; светлини и пр. Та; докато караме стари автомобили и нямаме финансовата възможност да ги държим напълно изправни /щото автомобилът може да е стар; но новите части за него са си скъпи!!!/ - предпоставките за ПТП винаги ще са налице. Затова; както за скорост, съобразена с пътните условия... трябва да започне и да се говори за скорост, съобразена с техническото състояние на автомобила!

Задкормилното устройство; при повече от две ПТП-та по твоя вина, независимо леки или тежки... значи, има някакъв проблем! Книжката на трупчета; и отново на медицински преглед и проверовъчен изпит. Трудно ще ме убедиш; че някой хипертоник ще е напълно адекватен на пътя в жегите.

Специално за София; пожелателно е идващите от провинцията за постоянно тук; или такива с книжки, но нешофирали дълго време - да минат един опреснителен курс градско. На жената, примерно; ако и дам колата да отиде до центъра; нищо че има книжка, взета по напълно надлежния ред в провинцията... ще ми върне после само кормилото.

Та; моята идея никога не е била да адвокатствам за каквито и да било нарушения; било и то "премислени"! А просто да се обърне внимание и на някои други неща; касаещи безопасността на пътя. И; да се направи някаква йерархия на опасностите, все пак.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2017, 10:47       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
DoctoraBG написа:
JDredd написа:
DoctoraBG написа:
Ако удариш кучето с вестник, то започва да хапе вестника, не човека с вестника. Масово българинът има типичната кучешка психика и винаги му е виновен някой "вестник". Манталитет току-така не се променя, но поне впрегнете омразата в нещо полезно и участвайте в кампанията, която на кучешки език би звучала така: "спазвай правилата и ограниченията - прецакай катаджия"
Докторе, чета те и се успокоявам, че не си бил роден и пълнолетен през 40-те години на 20-ти век в Германия, щото с този твой PR талант ако те беше пребарал Гьобелс в пропагандата - евреите щяха на автостоп да пътуват до Аушвиц, Биркенау и подобните съоръжения и със засилка на собствен ход да скачат в пещта без да се налага да бъдат принуждавани да правят каквото и да е.

Не те знам какво работиш в МВР, но ако не си им някаква форма на имиджмейкър - това е голяма загуба не само за МВР, но и за цялата изпълнителна власт в Републиката.

Аз се признавам за победен в този спор и се оттеглям с подвита опашка (дано да съм такава порода куче, дето не му я режат собствениците), защото срещу аргументацията, която Доктора извади, съм всячески безсилен.

Този пост, написан с подигравателен тон и изпълнен с насмешка, ме засегна толкова силно, че не успях навреме да си го преместя в другия крачол, а съвестта ми така се мобилизира, че вече почти час не успявам дума да кажа, без да си наръфам езика или бузите.


JDredd написа:
DoctoraBG написа:
катаджийте не пишат закона
А това е толкова мъдра мисъл, че като я прочетох - осъзнах, че Аристотел няма вече място в подписа ми и трябва да бъде заместен от нея: един вид форма на самобичуване, което да съпроводи разкаянието ми.

Не знаех, че нарушавам някаква обществена тайна или нагласа, но ако те кефят подобни реплики - ето ти още да си ги цитираш - "щъркелите не носят бебета", "дядо Коледа не съществува".



Докторе мога ли да те попитам, като човек без нито едно нарушение на пътя. И по пътя на живота, който бе целта... :) Знаеш ли защо хората, обществото, мнозинството, народа. Мрази циганите, педерасите, полицаите?!

Ще ти кажа защо...

Не всеки циганин е лъжлив, вулгарен и неграмотен. Но една голяма част може би 30% - 40% са точно такива! На мен цигани ми дължат пари и никога няма да си ги получа. Посягали са ми не един път да ме бият. Нямам близка жена, която да не е ограбвана от цигани, някои повече от един път!

Имам не един познат педерас, някои от тях са много възпитани и добри. Но една значителна част може би над 30%. Само малко да се поотпуснеш и веднага искат да ти го сложат. Особено, ако си пиян. Усукват се по всякакъв начин само и само да ти го набият отзад. И да те направят и тебе педерас. Затова хората ги мразят!

И стигнах до твоите братя по оръжие. Има много стабилни и честни полицаи. Но повечето хора, които познавам презират и мразят полицаите, защото са давали не един път подкупи. При това, които мазно и хитро са им искани. Почти нямам познат, които да не е давал подкуп на полицаи! Затова хората ги мразят.

Докторе не мразя никой! Имам приятели гейове и приятели полицаи. Виж мутри приятели нямам.

Бъди жив и здрав. Смелост е да защитаваш малцинството добри сред недобрите. Колкото и да е тъжно. Никой не избира да се роди педерас или не. Но професията всеки си я избира - сам! Затова и омразата към полицаите е много по-голяма от омразата към хората с необичайна сексуалност.


Последна промяна Paco на 22 Юли 2017, 11:35, променена общо 3 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2017, 10:59       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2017, 13:24       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
Но повечето хора, които познавам презират и мразят полицаите, защото са давали не един път подкупи. При това, които мазно и хитро са им искани. Почти нямам познат, които да не е давал подкуп на полицаи! Затова хората ги мразят.

Не си прав, Пацо! Ако всичко ти е изрядно - няма от какво да се притесняваш. А ако не ти е - значи си виновен! Аз; дори като колега; ОТ СЪРЦЕ съм черпил в случаите, когато не съм бил прав! А който никога не е нарушавал ЗДвП - нека първи хвърли камък! Но; и този дерт ти е сирак - с новите камери; и да искаш да почерпиш, за да минеш по-тънко - вече такъв вариант няма! Иначе; хващам бас с всеки... че в резултат на тези нови крути мерки нито ПТП-тата ще намалеят; нито пък жертвите по пътищата! Даже; нищо чудно да се получи точно обратното... щото хората ще търпят; търпят... ще им писне в един момент да се тътрят зад на бай Ставри жигата... и ще се почнат едни рискови изпреварвания; дори и в аварийната лента. Но; хайде да видим... темата засега остава отворена.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2017, 14:26       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Прав съм и още как. :) Ти и аз може да не мразим полицаите, защото сме мъдри и знаем причините. Но близо 80% от хората не могат да ги гледат и направо си ги мразят.

Истината е че повечето българите са простаци. Какъвто ни е народа такава ни е и системата. Диви прости селяни. Връти куме! Връти! Връти!!!

...Какво има да говорим. Ниско ниво... много ниско.

п.п. Под диви селяни имам предвид най-вече софиянците от Надежда и Люлин, не че няма видни "интелектуалци" живеещи и на жълтите павета. И там вече рядко ще чуеш рок и блус. Мазни манафски маанета се разливат, като зехтин по гъза на подивял педерас из цяла София. :confused:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2017, 17:15       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Това ако го бях написал АЗ да е скочил целия форума барабар сьс сьседния баси.

Айде и пример - нищо си му няма на десния завой на червено,пести много време и нерви по пьти,а и предпоставката за катастрофа е минимална - дали има светофар или не е все тая,караш все едно няма и можеш ли да минеш си минаваш,не пречи на никой...........ма акьл се иска пьк там аз не пиша,че скача форума.


С меки закони,подкупни педераси,тарикати нарушаващи всичко и навсякьде и едни 10-30 % свестни не става и не е само това.............ууууууу ма кой какво ще да ми обяснява то десния завой нищо си му няма,а те гонят дивия и от див по-див става.


За статистиката - аз сьм си нарушител,гледам да не преча на никой като нарушавам ма пьк и си газя как аз си знам..........няма да те засека,но и чакай ме да карам на празна магистрала с ограничението


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2017, 19:31       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5275
Местоположение: София
За десния завой, не може ли нещо по средата? Напр.допълнителна секция на светофара, която позволява десен завой при червен светофар? Такива има например във Варна.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2017, 23:09       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Яко ки го сложиха ОТЗАД! За пореден път! Без увертюри, без мили думи, без вечеря дори! Чисто герберастко е...не. С тия камери няма мръданье! Глоби, глоби , глоби


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kcv и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer