logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 13:43




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 22:43       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
JDredd написа:
Лазаре, я слез от дървото и кажи този водач как мина!Срещу такъв радар не съществува защита.
Има, мен! Един "Стефчо" или "Пенчо", най-много... бай ти "Алеко" - за утежняващи вината обстоятелства като липса на гражданска; шише ракия в кръвта и пр. А... всичко това вече свърши! И да искаш да почерпиш - вече няма вариант! Оттук насетне... всичко отива в гушата на облите!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 23:16       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Радар не радар, зависи от куката - току що платих $169 allegedly for 71 MPH.
Една кофа пред мен с 52 MPH в 55 зона. Тръгнах да я изпреварвам легално и кофата (liberal favorite Subaru) дигна скорост и със инстинкт за самосъхранение натиснах и аз. Аргумента ми за Self Defense не мина. Можех да отида в съда, it is only money.

И още, току получих от френското AVIS 35 евро, заради това, че ще ми изпратят акта от Франция. Сигурно акта ще дойде след 2 години пълен с лихви.

Няма оправия, караш и плащаш, колкото и да си дисциплиниран.

Единствено в Ню Йорк и предполагам в Европа не можеш да правиш десен завой на червено. В цялата страна е ОК. В някои случаи можеш да правиш ляв завой на черевено на Т образно кръстовище в еднопосочен път.

Един огромен проблем за европейски карач тук са 4-те стопа на кръстовище. Всички спират и минават по реда на пристигането. Малко глупаво е ама работи - хората тук в по-голямата маса са вежливи.

А във Флорида почти всички пенсионерки карат са само с десен завой дори и да правят големи обиколки до аптеката. Надявам се 38 вече да е свикнал - дори и да дадат ляв сигнал завоя ще бъде надясно. :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2017, 23:33       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
А, като казахте десен завой на червено... Сетих се за украинския челен опит, който видях в Донецк през 2014 г. (може и другаде да е пак така): на всеки светофар има заварено желязно квадратче със зелена стрелка за разрешен завой на дясно - за да не свети секцията постоянно - нарисували са я с боя :D

Не намирам съвсем същата снимка, но е подобно на тази, само дето ламаринката е на една линия със зелената секция:

Изображение

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 01:36       Заглавие:  Re: Камерите в новите патрулки на КАТ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Yank написа:
Надявам се 38 вече да е свикнал - дори и да дадат ляв сигнал завоя ще бъде надясно.
Никога не можеш да свикнеш на пенсионерите тук, сенилни, неадекватни и каращи на където искат с танковете си, особено снежните птици като накацат за зимата...
Бърз майтап: днеска зареждам и от другата стран на колонката гледам как един се опитва да вкара пистолета с дизела в резервуара на един Лексъс, от малките сюв-та...
Аз го гледам и ми е смешно но не се обаждам, той стиска и се чуди що не ща да пуска... В един момент почна да се оглежда и като ме видя да се усмихвам културно ми вика: не пуска ! Не пуска викам, щото не си натиснал бутона, обаче мисля, че твоята кола не взима дизел ?
Ония погледна от къде идва маркуча и вика: А! Да... Объркал съм се... Ние в Европа имаме маркучи с различен цвят за всеки бензин...
Аз му викам, Ами тука е по-евтино да сложат един маркуч с три бутона вместо 4 различни цвята маркучи...
Е, верно, вика ония, не съм се сетил...
Поне, викам, бензина е евтин... и се хиля. Ония: А, да верно е... То всичко е по-евтино... Аз: Той бензина е по-тънък щото във всичкия има 10% етанол...
Ония: А! Верно ( чете по колонката) Чак сега го видях... Аз: Е, то човек само трябва да чете, там пише и че зеленият маркуч е за дизел... :D
От къде сте, питам. От Холандия вика ония... Аз: Браво, харесва ли ви тука, на почивка или живеете ? Ами интересно е, на почивка сме, да видим други култури... И евтино, му напомням аз и се хиля... Е, да де, евтино е... Ти бил ли си в Европа, пита нащо момче ? Аз: Живял съм малко в Германия. Преди Обединението и на Германия и на Европа.
Той: Харесва ли ти там ? Аз: Преди - да, сега - не. Намирам я за много по-мръсна а и като че ли имате проблеми с интеграцията и с отворените граници ( и се усмихвам ужким тъжно а вътрешно се хиля яко...) Той: Е, верно е, и гледа замислено на някъде...
Напълних си резервуара, пожелах му весело изкарване и го оставих да чака жена си, един слон с бели тензухени гащи, който се носеше от близкият Старбъкс със една тава с две мелби, и сигурно 8 кроасана... Тея не бяха от умните и финни европейци за които ми разказват всички новопристигнали българи.
Иначе общуването с такива винаги ме е веселяло много... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer