logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:25




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2017, 21:08       Заглавие:  Съвет от жена
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
Нали тук обсъждаме статии, новини, случки, свързани с оръжие все пак - накратко: в Киев подмамват чеченец активен противник на Кадиров под предлог да го интервюират в кола, уж журналистът вади от кутия уж с подарък Глок и му стреля в гърдите. И тук става интересно - съпругата медичка, която е също на задната седалка, вади Макаров (била наградена с него за участие в боеве в Донбас) и стреля три пъти преди изделието да засече, през това време тарикатът вика "Предавам се!". На всичкото отгоре госпожата носи "кръвоспиращо средство Celox" и това спасява живота на мъжа й.
А всичките тези работи ги пиша заради цитата на думите й: "Искам да напомня на всички побратими известната на всички бойци истина: в екстремна ситуация ни остават само онези навици, които сме тренирали до автоматизъм". Думи, казани от човек с опит.

По-подробно: http://www.newsru.com/world/02jun2017/a ... ma-comment

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2017, 21:40       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Много впечатляващо! Щяла е да го помпа докрай и с осемте патрона ама мака се е спекъл на третия...но е получил достатъчно...нападателя е осакатен стабилно - попадение в гръбнака /позваночник е гръбнак нали/

Във видеото тя казва, че изобщо не помни съзнатетлно да е вадила пищова...всичко е станало на подсъзнателно ниво...
за да има човек такива навици това е постоянни тренировки...поне три пъти седмично тази госпожа е разтягала макарената...
разбираемо е де...да си чеченец и явен враг на Кадиров си трябва наистина да имаш качества...не само в стрелбата...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2017, 22:33       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
поне три пъти седмично тази госпожа е разтягала макарената...

то затова сигурно е засякъл :)
затова никакви стрелби .. макс по 6! патрона на месец, за да работи по дълго мака

сега сериозно: едно оръжие за тренировка, и същото като модел за спорт/работа в перфектна кондиция

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2017, 22:54       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да верно е ако понатиснеш макарената дава откази /но и има примери за яка безотказност...знам кой от Бургас :-) ше ни сгълчи, че се ебаваме с качествата на мака и стечкинягата :D ...

ама да не отварям дума за чезаците дето кой не съм барнал той не е засякъл...малко да го върна на Бързилов, Цоньо :tu:

иначе точно в духа на темата ме осени идея в унисон и с инициативите на Гелето...ше пусна нова тема за форумните стрелкови срещи на раздела...

идеята е да тренираме и се състезаваме точно това първи бърз дефанзивен изстрел на 3м мишена

...като старта ще е не само сигнала на таймера ами изстрел /с малокалибрен примерно/ или силно изсвирване със съдийска свирка...или дори бутане физически...
ок ше го развием в тема... че прибежките около сцените и преходите 8км са ми малко изнервящи :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2017, 23:39       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:55
Мнения: 789
A в България отдавна да са и взели макарената заради отпаднала необходимост.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2017, 02:36       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Poseidon написа:
Да верно е ако понатиснеш макарената дава откази /но и има примери за яка безотказност...знам кой от Бургас :-) ше ни сгълчи, че се ебаваме с качествата на мака и стечкинягата :D ...

ама да не отварям дума за чезаците дето кой не съм барнал той не е засякъл...малко да го върна на Бързилов, Цоньо :tu:

иначе точно в духа на темата ме осени идея в унисон и с инициативите на Гелето...ше пусна нова тема за форумните стрелкови срещи на раздела...

идеята е да тренираме и се състезаваме точно това първи бърз дефанзивен изстрел на 3м мишена

...като старта ще е не само сигнала на таймера ами изстрел /с малокалибрен примерно/ или силно изсвирване със съдийска свирка...или дори бутане физически...
ок ше го развием в тема... че прибежките около сцените и преходите 8км са ми малко изнервящи :roll:


Макаров при мен хванат с дълбок хват и несъзнателно прибиране палци гъм затворния блок ЗАСИЧА толкова много че стой та гледай. Сменял съм и педпазител, като същия е толкова стегнат, че няма натискане . за да спуснеш предпазителя се иска голямо усилие от натиск с двата палеца , а ат стрелби съм се връщал с раздран десен палец, но тогава макаренко не засича

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2017, 18:43       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Сквернословите! Не Ви е срам!
Да се пускат теми във форума, че ПМ засича е гнусна, империалистическа, анти съветска и русофобска пропаганда от най-долен клас!
"Мисълта засича, ПМ - НИКОГА!" Таз велика фатмашка мъдрост, толкова разпространена на времето и днес в армията, милицията и други служби, се оказа поредната полит пропаганда /активно комунистическо мероприятие :D :D :D /, имаща за цел да ни убеди в съветския оръжеен гении, от областта на КНО.
Да, амъ, историята и практиката показват, че ПМ засича и се чупи.....независимо какво им се иска на хората с фатмашко-комунистически манталитет.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2017, 18:52       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Мацката е имала реален боен опит, а килърът е бил тотален олигофрен - та, съвсем нормално развитие на нещата се е получило.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2017, 05:12       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
tsb написа:
...имаща за цел да ни убеди в съветския оръжеен гении


Един съветски оръжейник навремето беше писал, че ПМ е "деестетизирано копие на РР"".
Обаче дамата с реален боен опит и бясна мотивация си ходи с ПМ и го ползва сръчно все пак. Не знам, и аз не го обичам този уред, ама гледай какво правят хората и, което е за мен по-интересно, как се държат - ходят въоръжени, действат решително, носят със себе си "кръвоспиращо средство" и знаят да дават уместна първа помощ. Нагазили са дълбоко и без илюзии в реалността.
А бе, тренировки му е майката и стоене нащрек.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2017, 13:17       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2013, 10:17
Мнения: 49
Аз като един русофил да взема да се изкажа....русофобски :) доста пропагандна публикацийка. А и Макаренко...ми дърво иде......тая цев можеше да е по-длъжка, ръкохватката по-голямшка и така.... Но пък става прекрасно за чупене на лешници и в далечната 1998, когато се налагаше да го употребявам дваж на учебни стрелби така качествено го блокирах единия път (ни пълнител искаше да излезе, ни блок да мръдне, ни дявол), че ругатните на сбралия се консилиум "болтаджии" (щот такова и батальонния не беше виждал, а беше подполковник :) ), сигурно се чуваха през две села от Николаево :) а може би чак в Плевен. От друга страна имам скромноват опит с разни австрийски (има няма 5000 гилзи - малко ма от сърце), чешки (към 1000) и немски произведения и спокойно мога да кажа, че пистолета трябва да е австрийски :) Яде всичко(и патрони за КП в това число), частите са евтини, идиотоустойчив е - с една дума Глок :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2017, 13:21       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Валтер написа:


....ама гледай какво правят хората и, което е за мен по-интересно, как се държат - ходят въоръжени, действат решително, носят със себе си "кръвоспиращо средство" и знаят да дават уместна първа помощ. Нагазили са дълбоко и без илюзии в реалността.
А бе, тренировки му е майката и стоене нащрек.


Евала на госпожата за което!
Ще ми се да видя нещо такова в ЕС при следващия тер акт-как гражданите отвръщат на удара и помагат на пострадалите.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2017, 22:03       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
tsb написа:
Ще ми се да видя нещо такова в ЕС при следващия тер акт-как гражданите отвръщат на удара и помагат на пострадалите.
+1
Дай Боже!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2017, 05:07       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
JDredd написа:
tsb написа:
Ще ми се да видя нещо такова в ЕС при следващия тер акт-как гражданите отвръщат на удара и помагат на пострадалите.
+1
Дай Боже!

+1.
Какво искам да видя... т.е. да напишат по новините ...Ами как са попаднали на някой който примерно след като му е излязла мръсната мугамба с нож е извадил метална палка и му е начупил кофата до посиране, а полицая без да се замисли му е изпълнил мозамбик, а като завършек инфо агенция на миризливците да каже, че поемат отговорност, но шахидите им са умрели за правата вяра прилагайки онази крилата мисъл на Патън в леко изменен вид.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2017, 17:55       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
Вчера тази дама я убиха: http://www.newsru.com/world/31oct2017/osma.html

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2017, 15:21       Заглавие:  Re: Съвет от жена
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2014, 21:37
Мнения: 31
Местоположение: гр.Севлиево
Валтер написа:
Вчера тази дама я убиха

......за съжаление


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Viceroy и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer