logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 17:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 11:55       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
леле .. ако се отплеснем с идеи .. ще стане поредната батална тема :) и накрая ще я заключим :)))

затова .. нека се видим някоя вечер, да пробваме това онова и на място да изберем

има хиляди добри неща .. спор няма, само отваряте туберо, пишете дрил .. и стотици


но каква ни е целта ?

- да поставим началото
- за почнем да си стрелкаме
- да е полезно
- да става и за начинаещи
- да не се избием

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 11:58       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
работен въпрос: има ли сигурен източник на IDPA мишени ?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 12:05       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
да...целта както я виждам аз е:

регулярно се събираме съмишленици от раздела...и не само...не е задължително да имаш лично оръжие...тук четат хора без такова...може да идват...
Праим нещо като клуб на раздела...

в зависимост от членовете решаваме...какво правим ако има другари дето нямат ич опит знаещите им показват...
ако идваш ти и Геле инструктор не трябва...все пак ще има де от стрелбището човека...
всичко зависи от членовете...
почваме другата седмица да речем...на Локомотива дето е Гелето или Герена...там има и добро заведение...за разбор на техниките..
идпа мишени можа да се направят поръчат и така...може да се насочим в идпа насока...
дайте размери на мишени да видим...печатар нещо...колко броя?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 12:07       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
Лисичков

почнем ли да правим такива надстрелвания .. ще поканя Лисичков да дойде на някоя наше събиране - съученик и съсед ми е от детството PDT_Armataz_01_22

на IPSC не е фен, но това ще му хареса :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 12:21       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ок ще посочим ден и място и поставяме начало...идва който иска...не е нужно да пише тука...пише ако желае...
на мястото за да се разпознаем паролата обаче ще е : "от аналитичния раздел съм" :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 12:25       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
чакаме Делян да се върне
сега Лятото - на Герена е подходящо .. има летен бар
а и .. все пак традицията е започнала от там :)

ако потръгне .. ще изберем и съдии с висок морал и добро име .. от различни градове, за да извършват изпита :)

ПП: ако някой има контакт с Милен Димитров, е редно да го поканим - идеята за първото надстрелване беше негова (реализацията бе наша, но идеята дойде от него)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 14:54       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
Poseidon написа:
иначе "мозамбик" е добра дефанзивна техника съм чувал...два в гърдите ...леко вдигаш и потретваш...интуитивно...не да се мериш в главата като снайперист...прав си иначе - да търсиш малка цел, като глава не е добре...
Друго имам предвид... ти главата и да я умериш, после най-вероятно ще имаш труп. Където дори при дефанзивното стреляне... нещата от законова гледна точка станаха неимоверно по-сложни. Затова мислим, че определени упражнения... не са много удачни да си ги вкарват в хард диска обикновените граждани... два в гърдите и един в главата... оу, йеее... ако имаш насреща си камикадзе - да. Но иначе... не препоръчвам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 15:01       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
Ivo III написа:
ПП: ако някой има контакт с Милен Димитров, е редно да го поканим - идеята за първото надстрелване беше негова (реализацията бе наша, но идеята дойде от него).
Знаеш ли какво ми прави впечатление, с умиление като гледам това видео: колко се е променила техниката на стреляне за последните десет години само /това особено си личи при динамичното упражнение... където като си гледам усуканите рамене и наведената встрани глава - такъв смях ме напушва/. А, като инструктор, дори да си останал на ниво оттогава /за края на 90-те и по-назад въобще не говорим/... съвсем в реда на нещата е да не ти спори работата в наши дни. Затова ми е идеята на мен... някакви по-нови стандарти да се стрелят. Но така като чета темата, бирата накрая ще дойде по-важна от стрелянето... в което няма нищо лошо, разбира се. Но дайте да се уточним какво всъщност правим, че основната идея на мен нещо започна да ми убягва.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 15:54       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
Ivo III написа:
ПП: ако някой има контакт с Милен Димитров, е редно да го поканим - идеята за първото надстрелване беше негова (реализацията бе наша, но идеята дойде от него).
Знаеш ли какво ми прави впечатление, с умиление като гледам това видео: колко се е променила техниката на стреляне за последните десет години само /това особено си личи при динамичното упражнение... където като си гледам усуканите рамене и наведената встрани глава - такъв смях ме напушва/. А, като инструктор, дори да си останал на ниво оттогава /за края на 90-те и по-назад въобще не говорим/... съвсем в реда на нещата е да не ти спори работата в наши дни. Затова ми е идеята на мен... някакви по-нови стандарти да се стрелят. Но така като чета темата, бирата накрая ще дойде по-важна от стрелянето... в което няма нищо лошо, разбира се. Но дайте да се уточним какво всъщност правим, че основната идея на мен нещо започна да ми убягва.


Е то е нормално да отиде към бирата.... Защо си очаквал друго не знам.... :P
Дай го по неангажиращо и ако организират нещо иди и прецени..... :wink:

Иначе ако търсиш ниво нагоре мойто скромно мнение е ,че няма да намериш достатъчно съмишленици тука.... Ако ти се инвестира мястото е навън при някой дето е с години реален боен опит....
Така мисля аз де....Иначе бързи и яростни циркаджии има много и навред....

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 16:02       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Помня, че преди това мероприятие, Милен направи една кратка, но много съдържателна лекция, относно мишени, отчитане на време, пресмятане на коефициенти, оборудване, кобури, безопасност и т.н. Доста помогна за лесното разбиране на правилника и по-бързото навлизане в спорта, по-късно. Може би не е зле да се повтори, пък защо да не се филмира и да се сложи на сайта и в тубата.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 17:35       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Това упражнение защо не го харесвате?

Изображение

Ако няма метално, може да се ползва мишена №4 за зона - страничните бели полета

Изображение

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 18:34       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
ken6iro написа:
Е то е нормално да отиде към бирата.... Защо си очаквал друго не знам.... Дай го по неангажиращо и ако организират нещо иди и прецени.....
Идеята ми е... темите да се разделят. Ако ще стреляме някой стандартен дрил като американците... който не го стреля на организираните за тази цел мероприятия, пуска видео с изпълнението /с условието да не е рязано/... а за ПФ-то на патроните, ако са релоуд... и не се се стреля с ИПСЦ оръжие и оборудване - просто ще му поверваме. Обърни внимание на времената на Майк Сийклендър:

Изображение

Делим дивизиите на две... "спортна" /от спидмашини и спортни пищови/... и "от скрито носене" /с работни пищови и фабрични патрони... или релоуд със съответния ПФ/. Правим си нашата ранглиста като тази горе, и влизаме в световния ефир.

Другият вариант е неангажиращи срещи... където яденето и пиенето да стои пред стрелянето. А за стрелянето - балончета, ватенки, мишени със заложници... каквото ти душа иска, при стриктно спазване на мерките за безопасност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 20:39       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добре остава както е темата -надстрелване- по един два стандартни дрила ...така наистина мое да се показва по света.
ако пък дойдат хора без опит ...спрямо това ше решаваме на място
Много зависи колко човека ще дойдат...засега Бързилов Геле и аз...айде ше се обадя на Драката ако е наблизо да дойде не само да се обажда като черна станция PDT_Armataz_01_22

Ще е интересно и Мад Дога да дойде...по писането е добър...вероятно е добър и в класифаерите :tu:
има резон в това...стандартен дрил...вижда се какво куца ...работи се по него...ако пък някой не иска да идва...наистина може да снима собствено изпълнение...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 21:55       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Да хвърля и аз едни 2 стотинки, преди да ме "заклеймите" като натрапник :D
По отношение на коментарите за "мозамбика", мога да ви предложа нещо по - папаво. Откраднах го навремето от едни швейцарци, приели го като упражнение за тяхната военна полиция. Те също "трябва да пазят живота и здравето" и т.н., а изстрел в главата ...
Та те правят "обратен "Мозамбик" - два в гърдите и един ... в областа на таза - някъде между пъпа и оная работа. Много е "палаво"
Ама пък "човека", ако е с жилетка, мое да оцелее - няма кой знае какви жизненоважни органи в областта под пояса :wink:

По отношение на Лисичков - мамка му и прасе, аз бях там - перфектната група, ама само за протокола попаденията бяха 4 :wink:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2017, 22:16       Заглавие:  Re: Стрелкова среща ... надстрелване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Делим дивизиите на две... "спортна" /от спидмашини и спортни пищови/... и "от скрито носене" /с работни пищови и фабрични патрони... или релоуд със съответния ПФ/. Правим си нашата ранглиста като тази горе, и влизаме в световния ефир.

Другият вариант е неангажиращи срещи... където яденето и пиенето да стои пред стрелянето. А за стрелянето - балончета, ватенки, мишени със заложници... каквото ти душа иска, при стриктно спазване на мерките за безопасност.


те и двата варианта вървят заедно ... PDT_Armataz_01_22 у нас :happy:

но да започнем сериозно .. а ако софрата тегли повече стрелците .. ще видим в процеса на развитие на къде ще завием :D


ПП: как мислите дали да има спортна дивизия, в началото?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer