logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 15:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 06:40       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
За да се научиш да стреляш добре - са нужни години. Да свикнеш да работиш с оръжие в екип - също не става от днес за утре. И, няма как на обикновени патрулни полицаи, които до вчера са регулирали някое кръстовище, да им връчиш по една МП-5 ица... и да искаш да са на нивото на SAS. Въпреки това, евала им на тези, че успяха да спрат развилнелите се с ножове нападатели! Другото са подробности, незначителни и то.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 07:43       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Не се опитвам да се изкарам специалист, така, че оценяването ми е безпредметно PDT_Armataz_01_22
Аз си и казах, че не съм запознат с английската полиция и структурата им. Така, че благодаря за просветлението от страна колегата ken6iri

Аз лично нямаше да стрелям по мангала, който налетя по падналия полицай. Вдясно, между колата и сградата се случи това. Може би заради лошото качество на записа, но ми се стори, че когато полицая падна и мангала го налази, най-близкия полицай го наля!

Другото, което ми направи впечатление е, че при слизането от колата (много преди да е започнала стрелбата), полицая от задната седалка МАЙ си заби цевта в гърба на колегата си пред него, буквално! Поне на такова ми прилича на мен!
Па отделен е проблема, че шофьора леко избърза със слузането си

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 08:01       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tojito написа:
Аз лично нямаше да стрелям по мангала, който налетя по падналия полицай. Вдясно, между колата и сградата се случи това. Може би заради лошото качество на записа, но ми се стори, че когато полицая падна и мангала го налази, най-близкия полицай го наля!
А защо някой трябва да уважава живота на едни такива боклуци, които по подобен нагъл и брутален начин не зачитат правото на живот на другите?! Та, хубаво си ги наляха полицаите! Що се касае до нас - мога само да си представя какъв вой до небесата срещу служителите на реда ще се вдигне от разните му там правозащитни организации, грантови медии и журналисти и пр. Та, да си се оправят англичаните... а ние да си плюем в пазвата, нещо подобно да не застига и нас! Щото докато се сработят и урегулират нещата - мазалото ще е голямо.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 08:06       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Тц...Геле, Тоджито няма това предвид...да уважавал живота на мангал дето коля хора...да бе да...на връба! :D Още повече е бургазлия...хо хо
Има предвид, че има риск и то неприемлив да простреля колегата си ...на клипа това се вижда ясно....но не се виждат детайли...ако си уверен и бродягата се открие за момент докато се боричка може да го препарираш... та и да го повториш...
Нещо като ония тренировки дето ги пусна ...поляци ли беха какво беше...единя прострелва от упор пространството около ушите на колегата му...

Аз примерно на мишена с кукла криво ляво ще го направя...но на живо...стреса ше ме спече...няма да съм толкова уверен...срещу жив колега...нямам кураж да го и изобщо тествам това...
е от тука натам са специалците...силата/пауеро първо е в главата...после е в мишците...мислим..

за цевта в гърба...гледах го...нещо не го забелязах баш така...ще видя довечера...ще сваля филма да го разцъкам някой скриншот ше пусна да видим...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 08:21       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Точно това имах предвид, както отбеляза Poseidon - нямаше да стрелям, ами ще му въздействам по друг начин я шутове я приклади примерно. Още повече, че Дай Боже, може да го хвана жив а после докато стигне до РУП - а ехееее хахахаха

За цевта и аз не съм сигурен - или му я заби или се спъна, но там определено се случи нещо

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 08:29       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Това много зависи от физическата подготовка вече...при нападател с нож дрогиран стабилно и решил да умре в бой...с шутове...хм...ако те порне в бедрото отвътре дето е артерията...смъртта е неизбежна до 2мин май...
е ако е полегнал как се бори и ти се открие ...бърз и подготвен си...в главата отпореш ли го с крак... ще го фанете и жив...е ако се раздадеш повечко мое и да се спомине с шутове в кратуната...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 08:30       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
ubboto написа:
За да се научиш да стреляш добре - са нужни години. Да свикнеш да работиш с оръжие в екип - също не става от днес за утре. И, няма как на обикновени патрулни полицаи, които до вчера са регулирали някое кръстовище, да им връчиш по една МП-5 ица... и да искаш да са на нивото на SAS. Въпреки това, евала им на тези, че успяха да спрат развилнелите се с ножове нападатели! Другото са подробности, незначителни и то.

Ето там е цялата погрешна стратегия за борба с тероризма, която ние разбира се копираме от еврогейците. До колкото съм запознат в САЩ всяко полицейско управление си има SWAT, който освен, че е оборудван и натрениран зверски, се използва почти ежедневно за полицейски операции и антитерористични действия, когато се налага. Тези екипи покриват всеки голям град. То и тук имаме СТЗБД, но с малката разлика, че не са по районните и понякога покриват няколко града.
Истината е, че трябва да се мисли за обучение на обикновените полицаи, защото днешния тероризъм не е война и всичко се решава за секунди, а обикновено терористите искат да загинат избивайки най-много цивилни. А с 6 патрона в годината и перспективата да ти друснат "Задържане под стража" за 72 часа за отнет живот, наистина трябва да се кръстим да не става у нас.
Просто никой не иска да промени нещата и да се вземат някакви адекватни мерки, защото веднага в хор ще скочат нашите "безпристрастни" медии под финансовия "натиск" на съмнителни НПО-та.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 08:46       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Kronos написа:
ubboto написа:
За да се научиш да стреляш добре - са нужни години. Да свикнеш да работиш с оръжие в екип - също не става от днес за утре. И, няма как на обикновени патрулни полицаи, които до вчера са регулирали някое кръстовище, да им връчиш по една МП-5 ица... и да искаш да са на нивото на SAS. Въпреки това, евала им на тези, че успяха да спрат развилнелите се с ножове нападатели! Другото са подробности, незначителни и то.

Ето там е цялата погрешна стратегия за борба с тероризма, която ние разбира се копираме от еврогейците. До колкото съм запознат в САЩ всяко полицейско управление си има SWAT, който освен, че е оборудван и натрениран зверски, се използва почти ежедневно за полицейски операции и антитерористични действия, когато се налага. Тези екипи покриват всеки голям град. То и тук имаме СТЗБД, но с малката разлика, че не са по районните и понякога покриват няколко града.
Истината е, че трябва да се мисли за обучение на обикновените полицаи, защото днешния тероризъм не е война и всичко се решава за секунди, а обикновено терористите искат да загинат избивайки най-много цивилни. А с 6 патрона в годината и перспективата да ти друснат "Задържане под стража" за 72 часа за отнет живот, наистина трябва да се кръстим да не става у нас.
Просто никой не иска да промени нещата и да се вземат някакви адекватни мерки, защото веднага в хор ще скочат нашите "безпристрастни" медии под финансовия "натиск" на съмнителни НПО-та.


:tu:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 08:52       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
ubboto написа:
За да се научиш да стреляш добре - са нужни години. Да свикнеш да работиш с оръжие в екип - също не става от днес за утре.


Във всяка една област дето се иска специфична квалификация добър служител се изгражда поне за 10 години. И като говорим за МВР пак опираме до кадрите таман човек се изгради като специалист и има още какво да даде на системата и ?! или системата му бие шута или той бие шута на системата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 08:55       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Poseidon написа:
Това много зависи от физическата подготовка вече...при нападател с нож дрогиран стабилно и решил да умре в бой...с шутове...хм...ако те порне в бедрото отвътре дето е артерията...смъртта е неизбежна до 2мин май...
е ако е полегнал как се бори и ти се открие ...бърз и подготвен си...в главата отпореш ли го с крак... ще го фанете и жив...е ако се раздадеш повечко мое и да се спомине с шутове в кратуната...


Бе да ти кажа на база нашето законодателство и подзаконови нормативни документи (инструкции, наредби) полицаите в подобна ситуация, имат право да пуцат, ама няма да го направят от страх - просто нямат "гръб". Колко такива и подобни случаи има и тук. Другаря Ром награбил брадва/сопа/винкел и метнал ченгетата и после ги разнасят по съдилища. Тва по форумите дето ги разнасяме им е най - малката грижа. Друго си е като си знаеш че имаш нещо стабилно зад гърба ти и стрелбата ако е оправдана няма да те загроби.
Интересно ми е сега дали тези полицаи в Англия ще ги пратят на събеседване с психолог!
А и както каза аз съм от Бургас, така, че често сме изпадали в ситуации с надрусани ножкари по улиците дето даже не знае кой е и къде е и какво аджеба е тръгнал да прави. Слава Богу все още няма толкова камери като в Лондон :D

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 09:02       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Kronos написа:
А с 6 патрона в годината
Е сега вече те изяде доктора...

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 09:50       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tojito написа:
Бе да ти кажа на база нашето законодателство и подзаконови нормативни документи (инструкции, наредби) полицаите в подобна ситуация, имат право да пуцат...

Понеже имахме спор по този въпрос с Доктора преди време, мо тамо ти цитирам чл. 87, ЗВМР:
Цитат:
(2) При използване на оръжие полицейските органи са длъжни да направят всичко
възможно да запазят живота на лицето, срещу което е насочено
, и да не застрашават живота и
здравето на други лица
https://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/65DEC73 ... 0_2016.pdf

Демек, ти терориста също трябва да го третираш като човешко същество, освен ако в новия Закон за противодействие на тероризма няма промяна по този въпрос, но не вярвам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 09:58       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ubboto написа:
tojito написа:
Бе да ти кажа на база нашето законодателство и подзаконови нормативни документи (инструкции, наредби) полицаите в подобна ситуация, имат право да пуцат...

Понеже имахме спор по този въпрос с Доктора преди време, мо тамо ти цитирам чл. 87, ЗВМР:
Цитат:
(2) При използване на оръжие полицейските органи са длъжни да направят всичко
възможно да запазят живота на лицето, срещу което е насочено
, и да не застрашават живота и
здравето на други лица
https://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/65DEC73 ... 0_2016.pdf

Демек, ти терориста също трябва да го третираш като човешко същество, освен ако в новия Закон за противодействие на тероризма няма промяна по този въпрос, но не вярвам.


Вече почнах да се замислям дали използването на приклада ще го приемат като използване на ОО - все пак е част от оръжието PDT_Armataz_01_22
А по отношение на всичко възможно - те са го направили англичаните, поне по един път са извикали на мангалите да спрат и хвърлят ножовете, от там нататък нямаше време за предупредителни евентуално

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 10:01       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tojito написа:
А и както каза аз съм от Бургас, така, че често сме изпадали в ситуации с надрусани ножкари по улиците дето даже не знае кой е и къде е и какво аджеба е тръгнал да прави.
Хубаво бяха тръгнали преди 20 години Мечката, Найден Милков и още един там с инициативата "Първа частна милиция"... като сега вече целият сектор "Сигурност" щеше успешно да бъде отдаден на концесия. Щото сегашните, докато тотално не бастисат всичко - няма да мирясат! Баце го чух завчера да призовава по Европа за "единна европейска армия". Това е все едно да си държиш гладни кучетата, и да ходиш да молиш комшии и приятели те да ти пазят къщата и двора! За полицаите - трябвало да се търсят такива, които да бачкат не за пари, а за идеята! В резултат, дори СОБТ са с незапълнен щат - това го беше заявила бишвата министърка по повод на някаква парламентарно питане там. Затова ти викам, да ги не мислим англичаните.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 10:05       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Kronos написа:
А с 6 патрона в годината и перспективата да ти друснат "Задържане под стража" за 72 часа за отнет живот, наистина трябва да се кръстим да не става у нас.
С едно изречение го обобщи и каза по-добре от мен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bobi, JDredd и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer