logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 04:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 10:12       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Бе моите не бяха 6, ама после ми се разката играта ...

А визирах англичаните защото мине се не мине време и все по някакъв повод ни се набиват в очите, по отношение на сигурност и т.н.
То такова нещо ако стане у нас ... може би само от СОБТ ще могат да реагират адекватно, проблема е че те не патрулират и не посещават сигнали. Редовите са на хаспела ама в ръководството не им дреме за това

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 10:32       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
tojito написа:
може би само от СОБТ ще могат да реагират адекватно

мама му стара ...това е много...ама адски много шибана ситуация...
Без да подценявам никой...и без да съм специалец...просто съм трезвен /до към 18 часа :DD /
айде сега сериозно...радвам се че тука пишат действащи служители...и други с доооста опит...

нека се направи тест...кажете вие резултата...

Затваряме една улица и пускаме по нея 50 статисти...

и трима физически здрави дори без да са дрогирани с гумени ножове намазани с боя ли червило ги маже Геле и там с какво се маже...

няма да им даваме 8 мин преднина...както е било в Лондон...не бе ще им дадем само 1мин и пускаме СОБТ ГСГ9 ЖИЖН ЦРУ и ГРУ накуп всички спецове...да речем 20 човека със пищови симунишъни...гумени ножове и квото там се сетите...ако требе и геги дървени истински

ми обзалагам се 30 статисти ще са намушкани...кооолко и адекватни да са пустите спецове ...а и самите спецове ще поразят още поне 3 статисти докато обезвредят ножарите...ми как иначе...то сичко ше стане на кълбо...свои чужди...кое къде е? на видеото се вижда...

тоест с тази варварска 'тактика' черните шебеци са пред квито и да са спецове...

приемаме го това като неизбежно...като катастрофите и се борим да го намаляваме...с дебнене слухтене и ако трябва и друго...награди за другите маймуни...
маймун предал друг маймун , който готви атентат получава гражданство и пенсия да речем...
и обратното...всииички роднини на атентатори се ексртадират немедлено...в Израел и днес им палят къщите на такива...

та идеята ми е че специалците требва да са поооследното острие в тази борба с варварите


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 10:47       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ами то за жалост така се получава и на практика. От репортажите се видя, че изкараха САС след атаката, но предполагам за да направят арестите.

А иначе сценария който описа си е предпоставка за клане - без значение кой какъв е. На мен само ми е чудно колко специалци също ще са пострадали.
След пристигането на втората кола се вижда кръстосване и насочена цев в гръб на колега, а като заваска и адреналина ...

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 10:50       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
JDredd написа:
Kronos написа:
А с 6 патрона в годината
Е сега вече те изяде доктора...

Доктора не го знам къде работи, но аз говоря реално колко патрона се падат на година на полицаите от софийските районни, където вероятността от подобни нападения е най-голяма.
Poseidon написа:
tojito написа:
може би само от СОБТ ще могат да реагират адекватно

мама му стара ...това е много...ама адски много шибана ситуация...
Без да подценявам никой...и без да съм специалец...просто съм трезвен /до към 18 часа :DD /
айде сега сериозно...радвам се че тука пишат действащи служители...и други с доооста опит...

нека се направи тест...кажете вие резултата...

Затваряме една улица и пускаме по нея 50 статисти...

и трима физически здрави дори без да са дрогирани с гумени ножове намазани с боя ли червило ги маже Геле и там с какво се маже...

няма да им даваме 8 мин преднина...както е било в Лондон...не бе ще им дадем само 1мин и пускаме СОБТ ГСГ9 ЖИЖН ЦРУ и ГРУ накуп всички спецове...да речем 20 човека със пищови симунишъни...гумени ножове и квото там се сетите...ако требе и геги дървени истински

ми обзалагам се 30 статисти ще са намушкани...кооолко и адекватни да са пустите спецове ...а и самите спецове ще поразят още поне 3 статисти докато обезвредят ножарите...ми как иначе...то сичко ше стане на кълбо...свои чужди...кое къде е? на видеото се вижда...

тоест с тази варварска 'тактика' черните шебеци са пред квито и да са спецове...

приемаме го това като неизбежно...като катастрофите и се борим да го намаляваме...с дебнене слухтене и ако трябва и друго...награди за другите маймуни...
маймун предал друг маймун , който готви атентат получава гражданство и пенсия да речем...
и обратното...всииички роднини на атентатори се ексртадират немедлено...в Израел и днес им палят къщите на такива...

та идеята ми е че специалците требва да са поооследното острие в тази борба с варварите

Аха, май си единствения, който вярва в нашето правосъдие, че ако някой се залови преди да направи атентат, той ще получи справедливо наказание.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 10:55       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Горе май се поувлякох...ако се дава гражданство и пенсия за предаден шебек атентатор ...то наградения само ще лежи и ще помпа циганките.../заможен е вече и ще си набере няколко/...за 40 години /две поколения/ ще направи над 300 циганета барабар с внуците...
мое да си вкараме автогол така...не знам кое как вече...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 10:56       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
tojito написа:
След пристигането на втората кола се вижда кръстосване и насочена цев в гръб на колега, а като заваска и адреналина ...


Ubboto беше пуснал много брутално видео в някаква друга тема за полицията в ЮАР. Един просто гръмна колегата пред себе си който беше клекнал и се изправи. Този зад него явно не очакваше и го гръмна имам чувството, че в първия момент дори не разбра.

Така че това което пише Poseidon изглежда много вероятно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 11:03       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
b5202s написа:
tojito написа:
След пристигането на втората кола се вижда кръстосване и насочена цев в гръб на колега, а като заваска и адреналина ...


Ubboto беше пуснал много брутално видео в някаква друга тема за полицията в ЮАР. Един просто гръмна колегата пред себе си който беше клекнал и се изправи. Този зад него явно не очакваше и го гръмна имам чувството, че в първия момент дори не разбра.

Така че това което пише Poseidon изглежда много вероятно.


Гледах го това видео в ЮАР, ама проследих и развитието на случая. Не е инцидент или случайност, казаха, че гръмнатият е бил "поръчан" от мафиоти - почнал да ги цака и работил за конкуренцията. Поне така казаха де

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 12:08       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Сега видях тая тема, та да метна и моите 5 стотинки:
Патрулните екипи си свършиха работата в съответствие с това колкото и както са ги обучили за работа с оръжие. Не може и не бива да се очаква повече от хора минали само базово обучение с оръжие. Това не са сработени тактически двойки, при които примерно "правилото на триъгълника" е вече подсъзнателно, зоните на отговорност и подбора и разпределението на целите са отработвани многократно, а стрелковата дисциплина е на високо ниво. Така че, грешки могат да се търсят и да се намерят достатъчно, макар че, както писа Дред на тоя тип видео трудно се вижда нещо. Но тези хора са приели сигнала, били са първи на място и са действали колкото са можели. Там обаче ще анализират случая и съм сигурен, че изводите от анализа ще намерят отражение в подготовката. А при нас това не се е случвало и едва ли ще се случи.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 12:21       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Дано да не се случва наистина, ама и ние тук си правим анализ за наше си осмотрение - пък и барем научим нещо ново. :armed:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 12:28       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 27 Авг 2014, 09:08
Мнения: 122
Местоположение: София
Kronos написа:
JDredd написа:
Kronos написа:
А с 6 патрона в годината
Е сега вече те изяде доктора...

Доктора не го знам къде работи, но аз говоря реално колко патрона се падат на година на полицаите от софийските районни...

Вие кога точно ги стреляхте тия 6 патрона? Дай ми период годе-долу за последните три години например.

Никъде няма определен брой патрони на полицай за година(или друг период от време). В годината има два изпита, като за всеки може да се предвидят различен брой патрони. Обучението си тече целогодишно и броя патрони се определя от нивото на подготовка. За да стреляте по 6 патрона в годината или трябва да сте някакви страшни нинджи или някой началник, за да се презастрахова или от страх от инциденти, е разпоредил да НЕ СЕ провежда обучение, с което нарушава закон и две наредби, а също така създава предпоставки за съставяне на документи с невярно съдържание(всяка една структура подава в МВР документи от протекли занятия, обучения и тренировки)

Дай да се видиме и да ми прошепнеш името на човека, който е определил 6 патрона на човек за година.

_________________
Любомир Любенов
____________________


Без пари от мене толкова
JDredd 4.01.2018 00:22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 12:39       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
tojito написа:
Дано да не се случва наистина, ама и ние тук си правим анализ за наше си осмотрение - пък и барем научим нещо ново. :armed:

То верно дано не се случва при нас, че ще падне една смяна на пълнителите със стоппатрони с тия с бойните. А и 8-те бойни ще свършат за нула време при отсъствие на отработена стрелкова дисциплина.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 12:44       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аааа хич няма си играя да сменям пълнителите ... 8 парчета за колко няма да ги пусна, тогава минавам на смяната. все пак и буквата на закона трябва да спазим нал тъй :happy:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 12:45       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
DoctoraBG написа:
За да стреляте по 6 патрона в годината или трябва да сте някакви страшни нинджи или някой началник, за да се презастрахова или от страх от инциденти, е разпоредил да НЕ СЕ провежда обучение, с което нарушава закон и две наредби, а също така създава предпоставки за съставяне на документи с невярно съдържание(всяка една структура подава в МВР документи от протекли занятия, обучения и тренировки)

Че те документи с невярно съдържание именно относно занятията без откъсване от работа са се създавали, а предполагам се и създават със стотици.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 13:09       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
DoctoraBG написа:
Дай да се видиме и да ми прошепнеш името на човека, който е определил 6 патрона на човек за година.
Току що се чух с брато - действащ униформен служител в МВР - от чисто любопитство... и, по неговите думи - по-малко от 30 патрона годишно стрелят... и то при условие, че началникът му се водел някакъв там инструктор. В повече подробности съзнателно не влизам, щото някакво спецзвено се води неговото все пак /подробности на Л.С./ Та, за какво въобще говорим?!


п.с. Моят санитарен минимум е 300 патрона месечно, в най-сухите месеци и то.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 13:33       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
b5202s написа:
ubboto написа:
За да се научиш да стреляш добре - са нужни години. Да свикнеш да работиш с оръжие в екип - също не става от днес за утре.


Във всяка една област дето се иска специфична квалификация добър служител се изгражда поне за 10 години. И като говорим за МВР пак опираме до кадрите таман човек се изгради като специалист и има още какво да даде на системата и ?! или системата му бие шута или той бие шута на системата.

Не по скоро са задължителни от нормслния служител два варианта:
- бие шута на системата;
- прекрива/ потапя се и се прекрива и си кюта, а като дойде момента и тихомълком и бие шута.
В тези две категории служителя си отива огурчен и неиска да чуе за системата.
П.П. Тука нещо неможах да схфана. Колата по инерция ли продължи управлявана от водача или и водача и изскочи с останалите в мелето

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer