logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 19:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 13:58       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Цоне водача също излезе, ама нали там са с фул екстри им дават автоматици. Пича просто остави колата на директна скорост, не и удари паркинга и тя си продължи

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 17:04       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
DoctoraBG написа:
Вие кога точно ги стреляхте тия 6 патрона? Дай ми период годе-долу за последните три години например.

Никъде няма определен брой патрони на полицай за година(или друг период от време). В годината има два изпита, като за всеки може да се предвидят различен брой патрони. Обучението си тече целогодишно и броя патрони се определя от нивото на подготовка. За да стреляте по 6 патрона в годината или трябва да сте някакви страшни нинджи или някой началник, за да се презастрахова или от страх от инциденти, е разпоредил да НЕ СЕ провежда обучение, с което нарушава закон и две наредби, а също така създава предпоставки за съставяне на документи с невярно съдържание(всяка една структура подава в МВР документи от протекли занятия, обучения и тренировки)

Дай да се видиме и да ми прошепнеш името на човека, който е определил 6 патрона на човек за година.

За виждане няма проблеми, но за колко по-важни неща сме КРЕЩЕЛИ на много по-високо ниво и на никой не му пука. Само ми кажи ти в кое районно в София си бил очевидец на стрелби. Защото едно е какво пише на книга и какво се представя по медиите, друго е реалното състояние на безхаберие и некомпетентност. Нали знаеш, че в момента част от т.нар. "професионално" ръководство на МВР, има двама директори на дирекции, които нямат нито един ден трудов стаж в МВР?
Имах и "честта" да познавам малка част от хората определени в МВР за създаване на плана за борба с тероризма и погнусата ми беше пълна, защото някои от тях не само не бяха виждали оръжие на живо, но не бяха виждали и районно полицейско управление на живо :x
Така, че аз вече не вярвам на никой за това, че системата може да се оправи и да стане професионално работеща. Просто хората които застават на върха, са абсолютни дилетанти добили представа за полицейската работа от "Умирай трудно", "От местопрестъплението" и "Жега".
Лошото е, че топлата вода е открита отдавна, а ние всячески я отричаме - пряк избор на полицейски началник или поне директор, заедно с районен прокурор и районен съдия.
Не, че ще се оправи всичко с магическа пръчка, но поне начело ще застава професионалист, а не парашутист.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2017, 17:47       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Дред премести изказванията на Доктора и Кроноса в темата а полицейските инструктори.
В горния ред на мисли ще напиша:
- стадото зависи от овчаря и овчарските кучета;
- докато парашутистите са калпави овчари и не разбират от занаята си стадото ще е не от вакли овце, а от мърши.
.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2017, 21:15       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Като действащ към момента МВР служител - бай чепик, дето мята крачоли в синята униформа 15 години вече на пътя се радвам, че такива ситуации тук все още ги няма. А казвам, че все още ги няма, защото така като гледам, чета, мисля..., е въпрос на време това да дойде и тук. Не съм нинджа, минах 40, няма и изгледи да стана нинджа. Към настоящия момент, нас редовите храсти, както ни нарича един "началник" нямаме шанс в такава ситуация. Да оставим времето за реакция от 112 до нашето идване. Ще отидем двама, четирима, шест човека... Да речем, че сме 6. От тях поне двама ще са тежки теоретици с куп истории за едно време, двама ще са анаболни говеда, един ще е бивш футболист, последния ще е прясно завършил школник. Общото между всичките ще е, че ще са обути до ушите със заеми и ще гледат да кютат кротко, че да не преебат уволнението. Шефа им ще е на леля Миче от село внучето, много хубаво момче. А шефа на шефа им ще е с диплома от Магнаурската школа и експертиза на чобанин попаднал на концерт на Виенската филхармония. Като има стрелби шефа на шефа казва, че повече от един пълнител не може, сакън да не стане простотия, От състава, който трябва да стреля 1/3 няма да дойде, защото имат да копаят зелето на село, че извънредния труд е един път на 3 месеца, а 5 декара зеле, хранят цяла зима! 1/3 ще дойдат да стрелят, колкото да се каже, че са стреляли. От последната третина ще има няколко надъхани момчета, все още идеалисти, които ще пуцат до последно и ще си гледат попаденията, ще искат патроните на тарикатите, които казват: "Ела моето момче, на, вземи ми патроните, че моя има паяжини и мъх от пъпа в цевта! Няма да го чистя това желязо!" И така, една малка част от последната третина ще потренират и... не дай си Боже да им се наложи действително да си приложат уменията..., много бързо ще им резнат идеализма от ахилеса и... до там с всичко. Шефа на шефа ще е доволен, че си е стигнал процента наказани служители в поверената дирекция, шефа няма да ги пише двамата наряд, че "Те тея праат бели и не ща да ма викат кат почивам!" . А през всичкото това време бай мангал, в което число слагам и азиатските брадати неандертали на няма 500 километра от нас си тренира здраво, сериозно във всяко едно отношение. Трупа практически опит. А тук трупаме потупвания от големия шеф по рамото, че е наказал тези, които искат да си свършат работата до колкото могат с наличното оборудване и знания. Да си плюя в пазвата няма, най- много да си намокря тениската. Тренирам си на сухо, колкото- толкова, приплювам по някоя кутийка патрони като се видя и аз като манго с 2 лева в джоба... барем да не си отида на колене ако ми опре яйцето на г.за и ако може "един враг повеч мъртъв да сложа". А, да... и да ме прощавате за събуждането на старата тема!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2017, 22:48       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Много ти благодаря затова, което си написал! :armed: Желая ти да си здрав и силен поне 100 години. И дано има повече хора, като теб.

Може да не е много законно, ама си носи един спрей за мечки в колата. И туба с вода за после... :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 00:06       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Поредното доказателство,че не всички са "храсти".

Жив и здрав да си,дано ако ми потрябва полицай някога да попадна на теб и някой като теб :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 14:40       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Оле написа:
А през всичкото това време бай мангал, в което число слагам и азиатските брадати неандертали на няма 500 километра от нас си тренира здраво, сериозно във всяко едно отношение. Трупа практически опит. А тук трупаме потупвания от големия шеф по рамото, че е наказал тези, които искат да си свършат работата до колкото могат с наличното оборудване и знания.
Оле; така е навсякъде - армия, полиция, служби... и; каквото друго се сетиш там! Дори СОБТ са с незапълнен щат /изявление на Румяна Бъчварова пред трибуната на НС/... като аз се въздържам да споделям повече подробности; щото, класифицирана информация; все пак! Като; общото е... че всичко това е целенасочена държавна политика! И; дойде ли баш тероризма и до нас... докато се окопитим - много жертви ще дадем! А; дали някой въобще ще остане на служба след това /като изключим тези по канцелариите/... е един също доста интересен въпрос!

Иначе; решението е просто: отделяш младите и надъханите от тези; на които приоритет им е прекопването на зелето... инвестираш приоритетно в тях за тренировки и обучение; и, имаш като шефче на средно ниво една малка, но боеспособна група; която може да ти свърши работа в случай на нужда!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 20:47       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
ubboto написа:
Оле написа:
А през всичкото това време бай мангал, в което число слагам и азиатските брадати неандертали на няма 500 километра от нас си тренира здраво, сериозно във всяко едно отношение. Трупа практически опит. А тук трупаме ....

Иначе; решението е просто: отделяш младите и надъханите от тези; на които приоритет им е прекопването на зелето... инвестираш приоритетно в тях за тренировки и обучение; и, имаш като шефче на средно ниво една малка, но боеспособна група; която може да ти свърши работа в случай на нужда!

Докато има началници на групи и сектори в МВР които не застават редом с подчинените си на огневия рубеж, фитнес и т.н. нещата ще са така оакани ... До като същите тез се държат като онези министъри от ЕС дето всеки месец имат гости от Червен бряг опс директно да го кажем МЕНЗИС нещата ше са така. Опс ми те някои са такива биологично си им идва всеки месец.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2017, 20:50       Заглавие:  Re: Тайни и загадки ... от моста и пазара в Лондон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Kronos написа:
DoctoraBG написа:
Вие кога точно ги стреляхте тия 6 патрона? Дай ми период годе-долу за последните три години например.

Никъде няма определен брой патрони на полицай за година(или друг период от време). В годината има два изпита, като за всеки може да се предвидят различен брой патрони. Обучението си тече целогодишно и броя патрони се определя от нивото на подготовка. За да стреляте по 6 патрона в годината или трябва да сте някакви страшни нинджи или някой началник, за да се презастрахова или от страх от инциденти, е разпоредил да НЕ СЕ провежда обучение, с което нарушава закон и две наредби, а също така създава предпоставки за съставяне на документи с невярно съдържание(всяка една структура подава в МВР документи от протекли занятия, обучения и тренировки)

Дай да се видиме и да ми прошепнеш името на човека, който е определил 6 патрона на човек за година.

За виждане няма проблеми, но за колко по-важни неща сме КРЕЩЕЛИ на много по-високо ниво и на никой не му пука. Само ми кажи ти в кое районно в София си бил очевидец на стрелби. Защото едно е какво пише на книга и какво се представя по медиите, друго е реалното състояние на безхаберие и некомпетентност. Нали знаеш, че в момента част от т.нар. "професионално" ръководство на МВР, има двама директори на дирекции, които нямат нито един ден трудов стаж в МВР?
Имах и "честта" да познавам малка част от хората определени в МВР за създаване на плана за борба с тероризма и погнусата ми беше пълна, защото някои от тях не само не бяха виждали оръжие на живо, но не бяха виждали и районно полицейско управление на живо :x
Така, че аз вече не вярвам на никой за това, че системата може да се оправи и да стане професионално работеща. Просто хората които застават на върха, са абсолютни дилетанти добили представа за полицейската работа от "Умирай трудно", "От местопрестъплението" и "Жега".
Лошото е, че топлата вода е открита отдавна, а ние всячески я отричаме - пряк избор на полицейски началник или поне директор, заедно с районен прокурор и районен съдия.
Не, че ще се оправи всичко с магическа пръчка, но поне начело ще застава професионалист, а не парашутист.


Не се притеснявай. Въпроса е, че знаят колко ще вземат на 25 число + някоя друга добавка от нейде си.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dobri, Tik Tak и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer