logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 00:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 108 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Бихте ли се включили в официална "Национална Гвардия".
Да бих се включил.
56%
 56%  [ 20 ]
Зависи от формата на НГ.
25%
 25%  [ 9 ]
Колега , не ме занимавай с глупости.
19%
 19%  [ 7 ]
Общо гласове : 36
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 15:24       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Mad Dog написа:
Ritter написа:
За мен това е без значение - тая врата с държавният сектор я затворих, пиша от любов към истината. А частния сектор в дадения случай не е критерий.

Критерий си е , та дрънка. Не става да се чудиш защо няма мераклии за редници за 700 лв при условие, че мой приятел се оплаква , че няма мераклии за хамали за 1000+ лева.

Е, така погледнато - да, явява се известен коректив. Но много от действащите служители си тръгват по други причини, просто не виждат смисъла от това, което правят при това устройство на държавата. Защото при тотално грешно конструирана съдебна власт всичко останало се обезсмисля.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 18:38       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
Като няма Гвардия ще се появи мафия. В природата празно няма.
Мухаха... на моменти кефиш яко, затова и аз съм ти фен! :tu: Мафия и сега си има; само дето мутрите вече не се трепят и стрелят по улиците. Ъпгрейд на ниво "бели якички" му се вика. А Национална гвардия няма да има, това трябва на всички да е ясно! Освен ако със закон не задължиш всеки пълнолетен и криминално непроявен гражданин да участва. Но това няма как да стане; щото вече сме "демокраси". А балъците отдавна умреха; за да ти ходи някой да ти копа и опъва каиша за без пари. Именно по тази причина няма да я бъде и инициативата с наборната военна служба. Щото младоците няма вариант и една минута насила да ги задължиш да набиват крак на плаца... а да разчиташ единствено на опашки от доброволци, прегърнали идеята за "героизма" - е прекалено пожелателно като идея. Което не пречи паралелно да се стартират и двете инициативи, разбира се - особено ако схемата е едни тумбаци да приберат едни кинти. А след тях, и потоп. А потопът вече се вижда на хоризонта.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 18:50       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
ubboto написа:
Paco написа:
Като няма Гвардия ще се появи мафия. В природата празно няма.
Мухаха... на моменти кефиш яко, затова и аз съм ти фен! :tu: Мафия и сега си има; само дето мутрите вече не се трепят и стрелят по улиците. Ъпгрейд на ниво "бели якички" му се вика. А Национална гвардия няма да има, това трябва на всички да е ясно! Освен ако със закон не задължиш всеки пълнолетен и криминално непроявен гражданин да участва. Но това няма как да стане; щото вече сме "демокраси". А балъците отдавна вече умреха; за да ходят да копат и да опъват каиша за без пари. Именно по тази причина няма да я бъде и инициативата с наборната военна служба. Щото младоците няма вариант и една минута насила да ги задължиш да набиват крак на плаца... а да разчиташ единствено на опашки от доброволци, прегърнали идеята за "героизма" - е прекалено пожелателно като идея. Което не пречи паралелно да се стартират и двете инициативи, разбира се - особено ако схемата е едни тумбаци да приберат едни кинти. А след тях, и потоп. А потопът вече се вижда на хоризонта.

Що бе Геле? Я питай някой напомпан младеж какво мисли за "Бързи и яростни 8" да видиш, че ще ти каже как това е най-якия филм :happy: Не знам дали си имал нещастието да го гледаш, но за 2 часа филм, най-много ми харесаха STI, Spingfield и Subaru :happy:
Направо е потресаващо затъпяването на нацията, като в това число включвам и себе си. Имам чувството, че заменихме съветското робство с еврогейско - правят ни пътчета, заводчета, телефончета, дават заемчета на тумбак. Лошото е, че освен защита на кучетата и циганите, от нас май се иска да изчезнем като народ, защото през комунизма поне имахме положителен естествен прираст, а сега се топим доста бързо.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 18:52       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
Но много от действащите служители си тръгват по други причини, просто не виждат смисъла от това, което правят при това устройство на държавата.
А най-големите идеалисти отиват още по-далеч... като лапнат дулото! Иначе нищо не е сгрешено; а просто е структурирано така, че приоритетно да обслужва интересите на мафията. Само че от глупост ли; от прекалена алчност ли... тотално сбъркаха кадровата политика! Това: "Парите са само и единствено за нас; а за вас един четвъртит с разширени вени", което продължава с години... като че ли вече прехвърли точката на необратимост. И, в този контекст, инициативи като "наборни военни служби", "национални гварди" и пр., ми приличат на това да правиш изкуствено дишане на мъртвец. Като най-лошото от всичко е, че от сегашните и знак дори няма за мисли и действия в правилната посока!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 18:57       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Kronos написа:
...защото през комунизма поне имахме положителен естествен прираст, а сега се топим доста бързо.
За което също си има еднолични виновници! За протокола, последният бейби бум в Бг-то беше през 2009-та, в края на управлението на Тройната коалиция. "Постната пица" и облите нагледно от всички се видя докъде докараха след това нещата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 19:04       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
ubboto написа:
Kronos написа:
...защото през комунизма поне имахме положителен естествен прираст, а сега се топим доста бързо.
За което също си има еднолични виновници! За протокола, последният бейби бум в Бг-то беше през 2009-та, в края на управлението на Тройната коалиция. "Постната пица" и облите нагледно от всички се видя докъде докараха след това нещата.

То не е конспирация, а самата истина, че цяла Европа се топи. А за моя изненада, за най-бързо стапящата се нация е сочена Япония. Докато един други същества, създаващи само деца и фекалии, се множат със застрашителни темпове. Но ние сме само публика и то от най-лошите редове в салона.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2017, 23:52       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
Ritter написа:
Но много от действащите служители си тръгват по други причини, просто не виждат смисъла от това, което правят при това устройство на държавата.
А най-големите идеалисти отиват още по-далеч... като лапнат дулото! Иначе нищо не е сгрешено; а просто е структурирано така, че приоритетно да обслужва интересите на мафията. Само че от глупост ли; от прекалена алчност ли... тотално сбъркаха кадровата политика! Това: "Парите са само и единствено за нас; а за вас един четвъртит с разширени вени", което продължава с години... като че ли вече прехвърли точката на необратимост. И, в този контекст, инициативи като "наборни военни служби", "национални гварди" и пр., ми приличат на това да правиш изкуствено дишане на мъртвец. Като най-лошото от всичко е, че от сегашните и знак дори няма за мисли и действия в правилната посока!


От алчност е Убо! О алчност! На ГЕРБерите, ич не им пука, че може от глад да умираш и да ти изчезне бизнеса, от който данъци плащаш, че и други гърла покрай тебе се хранят! важтно е те да крадат и да са на власт!
Но по-добре ужасен край, отколкото ужаси безкрай, защото тоя филм вече девета година го гледаме....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2017, 00:38       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Mad Dog написа:
Чисто за мен - с оглед родните реалности такъв проект може да се случи само на базата на публично -частно партниране.
Т.е. партниране на държавата с заинтересованите граждани и неправителствени организации (всички т.нар."военно приложни спортове") - Държавата като принципал дава налична материална база и създава законови уславия за функционирането на системата, като я управлява с минимална администрация, която обаче се контролира на свой ред от "съвет на старейшините" избран на обществени начала. Т.е. пара държавата дава само по конкретни точки и по конкретни проекти . Участва с полигони, въоръжение от резерва, кадри. Получава повишаване на отбранителните възможности за минимална единица пари.

Принципите са:
- Доброволност в съчетание с отговорност.
- Самоорганизация и организация базирана на инициативата, а не на разполеждане от горе".
- Териториалност - един от основните недостатъци на системата на резерва. Формиране на резервните подразделения на териториален принцип.
- Патриотизъм и патриотично възпитание на младежта (например във формата "младежка гвардия" - справка кадетския корпус в Великобритания).
-Самоучастие в екипировката и оборудването .
Според мен местото ще е в МО - но извън БА - като административно може да бъде подчинена на Министъра на Отбраната.
Мога и още да го развия разбира се.

Примери- подобни организации в Полша, Литва, Латвия , Естония.

Ако повечеви кефи наречете го "териториална самоотбрана".



Забрави за ПЧП, когато става дума за специфична структура / военизира по същността си до голяма степен /, в която се работи с огнестрелно оръжие....Не се заяждам, просто ти казвам моите впечатления от ПЧП, включително споделен обобще опит на хора от други държави...ПЧП е много фин инструмент, който убеден съм, в нашата диваша реалност ще се изроди...
знам, какво е ПЧП и знам / в други социални сфери / и в други много по-напраднали от нас държави от ЕС как работи и как /къде не може да работи....
Апропо, инструктурите и охраната на полигоните и ,,казармените" райони на националната гвардия, как ще се осигуряват? щото сега реда за разходване на публични финаосви средства е ЗОП. Дечмек, ще пускаме ли процедура или обява за набиране на инструктури за националната гвардия?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2017, 00:41       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
В тази тема, изцяло се солидаризирам с Уббото! нито наборната военна служба ще се развие / нито има нужда от нея в сеашния онтекст /, нито националната гваридия...Ако нещо вцземе да се работи в тая насико е ще бъде само да се усвоят едни милиони и милиарди за СМР-та за нови казармени райони.....
Неатата са толкова плоски и явни, че ми е чак обидно, как овчата маса не ги схваща...
Ама така е, като читавото и най-пасионарното от българското население е в други държави, където имат нормални условия за работа и живот...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2017, 00:53       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Kronos написа:
Ritter написа:
За по-лесно разбиране - недокомплекта е равен на шест областни дирекции като великотърновската.

Много добре знаеш, че и 100 000 да стане полицията, пак ще е същото. За да има ефект, трябва промяна в законовата рамка, правомощията и най-вече СЪДА.


А ти какво точно си погнал съда? щото аз мога да ти кажа, че проблемът е в прокуратурата и въобще в досъдебното поризводство...Едно недоказано и/или неизяснено в пълна степен от фактическа страна обвинение, ненадлежно събран и/или липсващ достатъчно годен доказателствен материал и ти искаш осъдителна присъда?
Не че оправдавам съда, който е галеното дете на бюджетния сектор, ама първо да се види, какви и колко качествени обвинителни актове се внасят, а после да искаме присъди...
С това прехвърляне топката само към съда, без посочване на проуратурата ми звучиш, като Б.Б., га беше глав.сек. на МВР!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2017, 10:14       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
andrei p226 R написа:
Kronos написа:
Ritter написа:
За по-лесно разбиране - недокомплекта е равен на шест областни дирекции като великотърновската.

Много добре знаеш, че и 100 000 да стане полицията, пак ще е същото. За да има ефект, трябва промяна в законовата рамка, правомощията и най-вече СЪДА.


А ти какво точно си погнал съда? щото аз мога да ти кажа, че проблемът е в прокуратурата и въобще в досъдебното поризводство...Едно недоказано и/или неизяснено в пълна степен от фактическа страна обвинение, ненадлежно събран и/или липсващ достатъчно годен доказателствен материал и ти искаш осъдителна присъда?
Не че оправдавам съда, който е галеното дете на бюджетния сектор, ама първо да се види, какви и колко качествени обвинителни актове се внасят, а после да искаме присъди...
С това прехвърляне топката само към съда, без посочване на проуратурата ми звучиш, като Б.Б., га беше глав.сек. на МВР!

За това писах и на Ritter, защото ти няма как да ме разбереш.
Все пак говоря от моя опит и мога да дам много примери за безхаберието на съда и напълно неадекватни присъди на подсъдими "заковани" по всички правила с всички доказателства, но едва ли точно тук му е мястото!

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2017, 14:31       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Mad Dog написа:
Геле - относно заплатите на военни и полицаи ми е силно виолетово. По принцип съм за реогранизация на тези структури и почването им на чисто - на по- високи заплати, но с правилни изисквания, подбор и подготовка. Или викаш като почна да плащам на редника Г. Михайлов по 2 бона и той тутакси ще стане тюлен, пингвин делфин и прочие, като в момента е прост морски слон? Няма бе.
Със стартова заплата от едно 1,3-1,5К, примерно... и ясни перспективи за кариерно развитие - кадровиците с отворено сърце ще могат да отидат дори в НСА; и да избират между доброто и още по-доброто. А на редник Г. Михайлов ще му бъде даден срок от две години, в рамките на които да избяга три километра за 14 минути и 30 секунди. И тогава или ще трябва ударно да влиза във форма; или да си търси друга работа /ЗОВС това ти го позволява /... като да реди рафтовете във "Фреш" маркет за същи пари, примерно; където ще бачка два на два; няма да носи никакви отговорности; и ще ползва 15 дни платен годишен отпуск и през лятото задължително.

Та; уважаеми, един от основните принципи на капитализъмъ е да получаваш това, за което плащаш. И при условие, че държавата си плаща именно за редник Г. Михайлов в трети стадий на затлъстяване... няма абсолютно никакъв вариант за тези пари на негово място да дойде някой тюлен, пингвин, делфин и прочие. Като тези 30% настоящ некомплект единствено говорят, че след едно десет години всичко ще е приключило, ако продължава все така пари да няма.

А за разни инициативи като наборни военни служби; национални гвардии и пр., дето да преебете хората да опъват каиша за без пари - просто забравете! Отдавна вече сме демокраси - насила никой с нищо не можеш да задължиш! А да дадеш на някой да пипне на "Лозен" някой лъскав шмайзер.... и после да го прилъжеш да подпише договор като свирне тръбата да е на първа линия с лопатата - и тук просто забравяш!

Ще се касае до сравнението с другите страни; при нас над 50% от наборниците ти са такива, които нямат българския език за майчин. Та с едно 60-70% мангал в най-близко бъдеще... наистина нямам представа кой как точно я мисли тази работа.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2017, 05:55       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
ubboto написа:
Mad Dog написа:
Геле - относно заплатите на военни и полицаи ми е силно виолетово. По принцип съм за реогранизация на тези структури и почването им на чисто - на по- високи заплати, но с правилни изисквания, подбор и подготовка. Или викаш като почна да плащам на редника Г. Михайлов по 2 бона и той тутакси ще стане тюлен, пингвин делфин и прочие, като в момента е прост морски слон? Няма бе.
Със стартова заплата от едно 1,3-1,5К, примерно... и ясни перспективи за кариерно развитие - кадровиците с отворено сърце ще могат да отидат дори в НСА; и да избират между доброто и още по-доброто. А на редник Г. Михайлов ще му бъде даден срок от две години, в рамките на които да избяга три километра за 14 минути и 30 секунди. И тогава или ще трябва ударно да влиза във форма; или да си търси друга работа /ЗОВС това ти го позволява /... като да реди рафтовете във "Фреш" маркет за същи пари, примерно; където ще бачка два на два; няма да носи никакви отговорности; и ще ползва 15 дни платен годишен отпуск и през лятото задължително.

Та; уважаеми, един от основните принципи на капитализъмъ е да получаваш това, за което плащаш. И при условие, че държавата си плаща именно за редник Г. Михайлов в трети стадий на затлъстяване... няма абсолютно никакъв вариант за тези пари на негово място да дойде някой тюлен, пингвин, делфин и прочие. Като тези 30% настоящ некомплект единствено говорят, че след едно десет години всичко ще е приключило, ако продължава все така пари да няма.

....
Ще се касае до сравнението с другите страни; при нас над 50% от наборниците ти са такива, които нямат българския език за майчин. Та с едно 60-70% мангал в най-близко бъдеще... наистина нямам представа кой как точно я мисли тази работа.

Геле убави приказки говориш ма разложението е тотал.
1./ р-к Михайлов не е в трети стадий на затлъстяване защото е " фитнес маниак" . Ммда, така пишат и казват началствата;
2./ там за онези 60- 70% ми кво по лесно от това за даеш.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2017, 07:44       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
1,5К стартова заплата за киртак !!!
От къв зор като може да служи за 50 лв на месец + 11,16 лв порцион на ден ?
Армията не е социална структура да приютява мамините синчета и щерки дето са толкоз тъпи че немат и 4.00 успех от средното, че тати да ги уреди у МВР - тъй че на цирка професия войник трябва да се сложи незабавен край !!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2017, 09:03       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
dobri написа:
1,5К стартова заплата за киртак !!! От къв зор като може да служи за 50 лв на месец + 11,16 лв порцион на ден ?
Не; Шерлок - с 1,5К месечно ще имаш налице млади, здрави, прави и мотивирани индивиди... с които ще можеш да си свършиш работата! В капитализЪмЪ получаваш това, за което плащаш. А да задължиш някой да ти опъва каиша за без пари - първо трябва да промениш закона или направо да върнеш бай тошовото време! Щото; иначе; опашката на "Терминал - 2" ще ти се извие до "Цариградско шосе". То и без това всичко що годе по-читово масово гледа и сега да се спасява навън. Вече съвсем отделен е въпросът; доколко въобще са ни нужни въоръжени сили! Една гвардейска рота; две окомплектовани бригади за мисии на НАТО в чужбина... малко тиловак, и това е! И; пак... с наборници, над 50% мангали - ако продължава все така пари да няма; до 15-20 години всичко приключва! Да; естествено че ще го държат секретно... но нищо чудно мангала при наборниците да е минал вече 60% процента. Което, именно, налага... останалото читаво всячески да бъде мотивирано! А това, преди всичко, става с пари! Приказките за "героизъм", "патриотизъм" и пр... ги оставете за след това. Някой беше казал, че който не храни собствената си армия - след това ще храни чужда.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 108 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer